Editörler : "eskiyara"Pangaea
06 Temmuz 2019 20:30

Özür grubu tayinleri erkene alınmalıdır
Taşınma, düzen, uyum vb. nedenlerden dolayı zaten erken başlayacak eğitim öğretim yılını da göz önüne alarak özür grubu atama takvimi erkene alınarak güncellenmelidir diye düşünüyorum.

49 müdür
Şube Müdürü
07 Temmuz 2019 10:59

Hocam öyle bir hale getirildik ki atamalar yapılmayabilir diye endişe eder olduk.Bakan ağzıyla958 öğretmeni atayacağını söyleyip sözünü tutmadı güvenimiz kalmadı yani

Taintedlove
Genel Müdür
07 Temmuz 2019 17:11

5-9 agustos basvuru .22-27 tercih 29 sonuç.o aradaki 13gün neden var?

eymen38
Aday Memur
08 Temmuz 2019 01:59

Hocam Bayram giriyor araya tabi bu durumda bile yapılabilir sonuçta adı üstünde "Özür" ama malesef yapmazlar.Bayramımızı stres altında geçireceğiz.birde bazı arkadaşlar erkene alınsın deyince bencillik yapmayın vs diyorlar herkesin kendince bi telaşı var anlamıyorlar
Taintedlove, 5 yıl önce

5-9 agustos basvuru .22-27 tercih 29 sonuç.o aradaki 13gün neden var?

atanmalı
Aday Memur
08 Temmuz 2019 09:26

Kesinlikle erkene alınmalı. İlkokula başlayacak olan çocuğuma henüz okul bile ayarlayamadım. 2 Eylül'de okula uyum sü reci başlayacak. Bir de küçük bebeğim var. Bir ilden başka ile taşınacağız. Bu süreçte resmen ortada kalacağım ; çünkü eşim çalıştığı yerin misafirhanesinde kalıyordu. Umarım tarih değişikliği olur.
08 Temmuz 2019 13:49

Evet herkesin farklı beklentisi var. Ama çocuğu okula başlayanlar için 2 eylül uzun bir tarih

burhan0101
Memur
08 Temmuz 2019 13:55

aslında yönetici atamalarından sonra yaplası lazımdı, oradan boşalacak yerler felan olacak... herşey karmakarışık gidiyor hayırlısı bakalım.

08 Temmuz 2019 13:59

Hocam onun da göreve başlaması 30 eylülü buluyor sınıf öğretmenine sınıf vereceksin ve müdür yardımcısı olarak başka bir okula gidecek öğrencilerin ne suçu var ki

burhan0101
Memur
08 Temmuz 2019 14:02

yönetici atamayı çok uzattılar temmuzda bitmeliydi zaten

Fatih TURAB
Aday Memur
08 Temmuz 2019 22:31

Tavsiyem 1. aşama 15-19 temmuz 2. aşama tercihler 29-31 temmuz Sonuçlar 2 Ağustos Gerekirse 15-30 Ağustos arası 2.özur grubu yapılsın.

atanmalı
Aday Memur
08 Temmuz 2019 23:34

Hocam 29 Ağustosta sonuçlar açıklanacak. 3 gün sonra 1. sınıf öğrencileri okula başlayacak. O süre içinde ev bulup taşınmam imkansız. İller arasında yer değiştireceğim. Tayin sonucuna göre ev tutacağız.
muratkarakaya198407, 5 yıl önce

Evet herkesin farklı beklentisi var. Ama çocuğu okula başlayanlar için 2 eylül uzun bir tarih

09 Temmuz 2019 12:37

Bende onu diyorum zaten sayın hocam. Benim oğlumda anaokuluna başlaması gerekiyor nasıl yapacağız diye düşünüp duruyorum. Bir de tayin çıkar mı çıkmaz mi olayı var il emri verilmezse isim zor benim. Sınıf öğretmenliği 4+4+4 mağdur olmayacak demişlerdi ama doğru düzgün çözüm bulunamadı.

Capsiz
Aday Memur
09 Temmuz 2019 20:52

Arkadaşlar merhaba özür grubuyla ilgili birkaç sorum var yardımcı olabilecek olan varsa özelden yazabilir mi teşekkürler

10 Temmuz 2019 08:34

Cimere istek olarakyazdim. Degisiklik yok olarak cevap geldi. Olumlu beklemiyordum sadece şansımı denedim

atanmalı
Aday Memur
11 Temmuz 2019 10:36

Öğretmenlerle ilgili bir site bu durumu haber yapmış. Birkaç yerde daha yazılsa belki etkili olur. İl dışı atama tarihleri nasıl değiştirildiyse bu da değiştirilebilir aslında.
İzmir-Diyarbakir, 5 yıl önce

Cimere istek olarakyazdim. Degisiklik yok olarak cevap geldi. Olumlu beklemiyordum sadece şansımı denedim

stuttgart73
Memur
12 Temmuz 2019 13:30

Kesinlikle tarih öne alınmalı.

turkkahvesii
Aday Memur
12 Temmuz 2019 13:33

Başvurular 5-9 Ağustos bu değişmez belki bizde dahil evlenecek çiftler buna göre nikahı düğünü ayarladı. Fakat 15 Ağustos?ta tercihler başlatılabilir. Sonuç açıklama 29 Ağustos çok geç!!

turkkahvesii
Aday Memur
12 Temmuz 2019 13:49

Cimer?e talep oluşturdum, en azından tercihlerin daha erken başlaması ve sonuçların daha erken açıklanması gerektiği ile ilgili.. umarım sesimizi duyarlar. 29 Ağustos çok geç bir tarih, eşya taşıma düzen kurma derken seminer de başlamış olacak ardından okul açılıyor..

muallimnaci16
Aday Memur
12 Temmuz 2019 23:01

Tüm öğretmen arkadaşlara selam ve sevgiler, son yıllarda özür grubu takviminin geç

açıklanmasından dolayı bazı mağduriyetler görüyoruz, bu yıl da sonuçların

açıklanması 1 değil iki hafta geriye gitmedikçe öğretmenler olarak zorluklar

yaşayacağız,şöyle ki,

1.diğer memur grupları (asker,polis) bildiğim kadarıyla

tamamlandı,bekleyecek bir sebep var mı bilmiyorum

2. Okullar bir hafta erken açılacak, ilişik kesme 1 günde bile

olsa(2 eylül) öğretmenler seminerlere katılamayacak.

3. 3 iş gününde yakın

semtte ev bulup aileler nasıl taşınacak?

4. Kendi çocuklarımızı

okula nasıl yazdıracağız?

5. Yeni okula gidilip nasıl intibak sağlayacağız?

Devlet memurları kanununa göre 15 gün mehil hakkı var,

üstüne 10 gün de mazeret. Öğretmenler mecburen kullanacak ve yeni okuldaki

dersler aksayacak.

Lütfen bu durumu MEB yöneticileri dikkate alsın, duyuralım.

Saygılar

Zulfikarç
Aday Memur
12 Temmuz 2019 23:06

Bencede aşırı geç ya 2 eylül nedir arkadaş

Fatih TURAB
Aday Memur
14 Temmuz 2019 08:53

MEB in umurunda değiliz arkadaşlar.
Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük