Editörler : Pangaea
19 Temmuz 2019 12:33

öğretmenlik ataması esası.. puan, sıralama
Merhabalar arkadaşlar. Öğretmenlik atamalarında puana göre atama olduğunu biliyorum ama bir noktada aydınlatırsanız sevinirim. Bildiğiniz üzere puanlar iki sene geçerli. Hal böyleyken bir sene kolay bir sene zor sınav şeklinde bir senaryo durumunda yine sadece puan sıralaması mı önemlidir? Misal, 2019 çok zor oldu ve 80 alan arkadaş kendi bölümünde 30. Sırada. Ama 2020 kpss den önce 25 kişi alındı. Önünde 5 kişi var. Bu arkadaş 2020 kpss ye girdi ve 85 aldı, ama sınav kolay olduğu için 2020 kpss bölüm sırala adı 100 lerde. Bir sonraki alımlarda ise 50-60 kişi alınırsa bu arkadaş mecburen 2020 puanına göre tercih verecek, çünkü 2020 puanı daha yüksek. Yani bu durumda atanma ihtimali yok. Demem o ki, adam 2019 da neredeyse atanacakken 2020 kpss ile önüne birçok kişi geçti. Bu durumda puan değerlendirmesinin yanı sıra belirleyici bir etken var mı? Soruyu sormamdaki kasıt, bazen kpss zorluyor ve bir önceki puan avantajı maalesef çöpe gidiyor. Bu sene olduğu gibi.

brkckl
Şube Müdürü
19 Temmuz 2019 14:10

Bu durumu ben de anlayamıyorum, bilen anlatsa süper olur.Şimdi atama olursa hem 2018 hem 2019 tercih yapacak.Nasıl olacak.

19 Temmuz 2019 14:17

hocam her durumda puan bazlı sıralama yapılıyor. meb sınav kolaydı zordu ona bakmıyor. iki sene üst üste girdiğiniz sınavlardan hangisi yüksek ise meb otomatik olarak onu baz alıyor başvurunuzda onu kullanıyor. hangi yıl önünüzde kaç kişi var onunla ilgilenmiyor. dediğiniz gibi bir önceki sene atanmayı kıl payı kaçırıp sonraki sene gerilerde olabilir. velhasıl meb puanınızdan başka hiçbir şeye bakmıyor.

19 Temmuz 2019 14:19

hocam hangi yıl yüksek ise o puan otomatik olarak, tek bir yıl girildiyse zaten o puan kullanılıyor

brkckl, 5 yıl önce

Bu durumu ben de anlayamıyorum, bilen anlatsa süper olur.Şimdi atama olursa hem 2018 hem 2019 tercih yapacak.Nasıl olacak.

brkckl
Şube Müdürü
19 Temmuz 2019 16:20

Teşekkürler hocam.

mutlusinifogretmeni, 5 yıl önce

hocam hangi yıl yüksek ise o puan otomatik olarak, tek bir yıl girildiyse zaten o puan kullanılıyor

çatlakpanda
Şube Müdürü
19 Temmuz 2019 16:25

Teşekkürler hocam
mutlusinifogretmeni, 5 yıl önce

hocam her durumda puan bazlı sıralama yapılıyor. meb sınav kolaydı zordu ona bakmıyor. iki sene üst üste girdiğiniz sınavlardan hangisi yüksek ise meb otomatik olarak onu baz alıyor başvurunuzda onu kullanıyor. hangi yıl önünüzde kaç kişi var onunla ilgilenmiyor. dediğiniz gibi bir önceki sene atanmayı kıl payı kaçırıp sonraki sene gerilerde olabilir. velhasıl meb puanınızdan başka hiçbir şeye bakmıyor.

19 Temmuz 2019 16:39

Rica ederim :)

lagosx-33
Aday Memur
20 Temmuz 2019 13:11

arkadaşlar iki yılın puanı hangisi yüksekse o kullanılacak. farzet adam iki puanıda senden yüksek orada senden zaten yüksek birini kullanacak.

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi