Editörler : oto-danisman-expert
10 Ekim 2019 10:07

Geçmiş Dönem Adp - Yardım (Astsubay Önlisans)

En kötü ihtimali hesaba katarsak: ( ÖNLİSANS )

74,30 KPSS= 40,86 Puan

70 Sözlü= 21 Puan

10 FYT= 1,5 Puan

Toplam ADP Puanı En Düşük, En Kötü İhtimalle= MİN 63,36 / MAX 72,36

Bu ADP Puanı ile Muharip veya Yardımcı sınıflardan hangileri için şans vardır?

Geçtiğimiz senelerde kazanan arkadaşlar FYT KPSS puanlarını veya Minimum ADP Puanlarını yazabilirlerse fikir sahibi oluruz.

Tanıdığı kazanan kaç ile asil veyahut yedekten kazandığını belirtir ise birbirimize yardımcı olmuş oluruz.

Tahminleri de bekliyorum. Şimdiden cevap veren herkese teşekkürler...

Melo999
Memur
10 Ekim 2019 10:12

10 fyt ile hiç bir yere almazlar

pommeem
Aday Memur
10 Ekim 2019 10:48

Usta alıp almamasında değilim, en kötü ihtimalden yola çıkıyorum. Yani en düşük puanı hesaplıyorum. Yoksa bende biliyorum 10 FYT den yüksek yapabileceğimi. Kaldı ki spor geçmişimde var. Aktif olarakda 2 yıldır futbol oynuyorum.

Ben en olumsuz durumdan yola çıkıyorum. 63,36 ADP ile hangi sınıfta şansım olur diye soruyorum...

Melo999, 5 yıl önce

10 fyt ile hiç bir yere almazlar

Pesetme.asla
Memur
10 Ekim 2019 11:00

Kardeşim sen şuan kaç mekik kaç şinav cekiyorsun ve 1500m derecen ne bir soylesene bana ?

Meta55
Şube Müdürü
10 Ekim 2019 21:38

Kontenjanlar tercih sonuçlarından sonra açıklandığından ve hiçbir adayın adp puanı açıklanmadığından bu konu hakkında yorum yapmak imkansıza yakın. Sizin yapmanız gereken fyt den en iyisini yapmak. Gerisi kader...

Forcenail
Aday Memur
10 Ekim 2019 21:40

Toplam astsubay kontenjanını hatırlayan var mı peki geçen alımda ?

adaymıaday
Kapalı
10 Ekim 2019 22:26

Okuduklarım kadarıyla adp 60-65 civarı kara kuvvetleri gelme olasılığı yüksek oluyormuş.Hava genelde yüksek kapatıyormuş.Deniz hakkında bir bilgim yok.Fyt düşük olsa dahi kpss%55 sözlü%30 etki ediyor.Bu ikisi yüksek olursa fyt çok etkin olmayabilir ama astasak eğitiminde 2 katı spor olduğunu okudum yani kondisyon max olmalı.

Sezor53
Memur
10 Ekim 2019 22:34

Kardeş nerde okudun bilmiyorum da çok yanlış okumuşsun. 60-65 adp ile kara kuvvetlerinde hiç bir sınıfı kimse kazanamaz. Bizzat tanıdığım birinden yola çıkara basit bi örnek veriyim çocuğun minimum adpsi 67 idi ve düşün ki kara piyadede 820 mi neydi sıralaması. Yani 60 adp ile kara kuvvetleri felan imkansız

adaymıaday, 5 yıl önce
Okuduklarım kadarıyla adp 60-65 civarı kara kuvvetleri gelme olasılığı yüksek oluyormuş.Hava genelde yüksek kapatıyormuş.Deniz hakkında bir bilgim yok.Fyt düşük olsa dahi kpss%55 sözlü%30 etki ediyor.Bu ikisi yüksek olursa fyt çok etkin olmayabilir ama astasak eğitiminde 2 katı spor olduğunu okudum yani kondisyon max olmalı.

pommeem
Aday Memur
11 Ekim 2019 01:09

Astsubay Önlisans mı ?

Sezor53, 5 yıl önce

Kardeş nerde okudun bilmiyorum da çok yanlış okumuşsun. 60-65 adp ile kara kuvvetlerinde hiç bir sınıfı kimse kazanamaz. Bizzat tanıdığım birinden yola çıkara basit bi örnek veriyim çocuğun minimum adpsi 67 idi ve düşün ki kara piyadede 820 mi neydi sıralaması. Yani 60 adp ile kara kuvvetleri felan imkansız

PSZICHO
Daire Başkanı
11 Ekim 2019 21:07

Dostum astsubay lisansta ben hem kara kuvvetlerini hem hava kuvvetlerini 1. olarak kazandım. burada milletin abarttıgına bakmayın. oyle ahım şahım bi kpss veya fyt puanımda yoktu. bazen şans denk gelıyo kazanıyosun.mesela 2 sene oncekı subay alımında 60 kpss ile kara pıyade kazananlar olurken bu sene 70 e yaklastı o puan. ama piyade dısında dıger bransları kazananlar oldu bundan düşük puanla bu sene.basvuru sayısı tercıhler mülakatta verılen puanlar gıbı bıcok etken var.herkesın oldugu gıbı sızlerınde kazanma şansınız var. fyt den yüksek bi puan almak bu şansı bıraz arttırır sadece.asıl önemli olan mülakattır. normal bi kpss ve fyt alıp ta mülakattan en düşük geçme puanını alırsanda yerlesemeyebılırsın.sonuclar acıklanmadan karamsar davranmayın bence.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi