Editörler : E.Kayı Han

Bahtsızik
Aday Memur
16 Ocak 2023 14:17

İkm olupta sakal birakan var mi şuan normlde serbest olması gerekmiyr mu?

blue-ocean-7
Aday Memur
24 Mart 2023 11:19

Ben sakal bırakmanın yasak olmasına dair ibarenin Danıştay tarafından iptal edilmesi sonucu, "iptal" ibaresinin Kılık Kıyafet Yönetmeliği'nde işlendiği günden itibaren sakal bırakmaya başladım ve bu zamana kadar halen bırakıyorum. Kimse birşey diyemiyor artık. İlk zamanlar bir denetim elemanının bana "bir traş ol" demesi üzerine Yönetmeliğin değiştiğini ve sakalın artık serbest olduğunu söyledim. Bu kez "boşver yönetmeliği" dedi. Ben de dedim ki "Yönetmeliği boşvereceksek o zaman kravat da takmayalım, kumaş pantolonla değil kot pantolon tşörtle gelelim. Yönetmelikte Memura kısıtlama getiren,bir yük getiren birşey olduğunda uygulanmasını istiyorsunuz da, memurun lehine olan, memura bir serbesti tanıyan bir Yönetmelik değişikliğini neden boşver diyorsunuz" diye çıkışınca mors oldu ve birdaha da birşey diyemedi. İşlerine gelince Yönetmeliğe uy, işine gelmeyince boşver Yönetmeliği ha...Yok öyle bir dünya. Ya herro ya merro. Kısacası korkmayın arkadaşlar, bırakın sakalları uzasın.korkanın tepesine binmek isteyen çok olur.

kimbiliracaba, 1 yıl önce

Arkadaşlar bu konuda son durum nedir? Çalıştığınız kurumda sakal bırakıyor musunuz? Aksini söyleyen üstünüz olursa ne diyorsunuz bu artık hakkımız değil mi?

blue-ocean-7
Aday Memur
24 Mart 2023 11:21

tanıdığım 7 tane ikm arkadaş var. 3 ü top sakallı, 4 ü kirli uzun sakal bıraktı. karışan fln yokmuş

Bahtsızik, 1 yıl önce

İkm olupta sakal birakan var mi şuan normlde serbest olması gerekmiyr mu?

Issız işçi
Aday Memur
24 Mart 2023 12:38

Savcı bı kereeinde şey demişti utanmıyor musun savcı hakim sakal trasi olurken sen tras olmadan gelmeye hayir dedim sonra istifaaaa
alim07, 2 yıl önce

Adliyelerde ne olacak acaba savcıya göre mi başsavcıya göre mi yazı işleri müdürlerine göre mi hareket edeceğiz ?

Issız işçi
Aday Memur
24 Mart 2023 12:43

Çalışmayan bilemez adliye perisnelinin halini
Minsk1, 2 yıl önce
Bir de adliyede çalışıyorsun şu söylediğine bak

Kleist
Aday Memur
24 Mart 2023 15:04

ağlayın dinazorlar. cayır cayır bırakıyoruz sakalı

24 Mart 2023 15:42

Bu konu niye hortladı ya. İlk ay tuhaf karşılanıyordu biraz ama şu an herkese normal geliyor.

24 Mart 2023 18:15

Birtane bile sakallı ikm görmedim hemde kampüs cezainfaz kurumundayım sen nereden gördün
blue-ocean-7, 1 yıl önce

tanıdığım 7 tane ikm arkadaş var. 3 ü top sakallı, 4 ü kirli uzun sakal bıraktı. karışan fln yokmuş

İnfaz4206
Kapalı
24 Mart 2023 19:08

Tek derdiniz bitti sakal mı derdiniz mesleğin bir sürü sıkıntısı var adamlar sakal derdinde

Nasah1994
Memur
24 Mart 2023 19:17

Sakal bırakmasına herhangibirsey denmedigi bir yer var mı acaba

blue-ocean-7
Aday Memur
25 Nisan 2023 12:01

Antalya'da çok gördüm kardeşim. Buraya uğrarsan sen de görmüş olursun

İboburo, 1 yıl önce
Birtane bile sakallı ikm görmedim hemde kampüs cezainfaz kurumundayım sen nereden gördün

hkn000064
Memur
25 Nisan 2023 13:06

bu uygulama bi tek türkiye de uygulanıyor galiba.abd de almanya da ingiltere de afrika da arabistan da her yerde sakal serbest.

en azından hafta da bir gün pazartesi günleri traş olalım.gerçekten her gün traş olmak bizi bıktırdı.bi tek ben mi bıktım her gün traş olmaktan kimse bu durumdan rahatsız değil mi arkadaşlar

EpHeSus77
Aday Memur
25 Nisan 2023 23:22

İkm olarak sivil arkadaşlara hayırlı olsun diyorum. Bazı siviller bizim haklara göz dikti ama biz sizin sakal ve bıyık hakkınızı destekliyoruz.

bürodan
Şube Müdürü
25 Nisan 2023 23:43

İKM ye sakalın yasak olması bence gayet yerinde bir karar. Pandemide sakalları bıyıkları görecektiniz kimisi pala bıyık kimisi ülkücü bıyığı kimisi solcu bıyığı falan olay farklı yerlere gidiyordu. İkm nin hükümlüden farkı olmalı giyimiyle tıraşıyla duruşuyla.

sabriabi99
Aday Memur
26 Nisan 2023 07:58

Oldukça saçma bir yorum olmuş
bürodan, 12 ay önce

İKM ye sakalın yasak olması bence gayet yerinde bir karar. Pandemide sakalları bıyıkları görecektiniz kimisi pala bıyık kimisi ülkücü bıyığı kimisi solcu bıyığı falan olay farklı yerlere gidiyordu. İkm nin hükümlüden farkı olmalı giyimiyle tıraşıyla duruşuyla.

bürodan
Şube Müdürü
26 Nisan 2023 08:33

Dayanaklarınızı yazabilir misiniz? Neden saçma?

sabriabi99, 12 ay önce
Oldukça saçma bir yorum olmuş

hkn000064
Memur
26 Nisan 2023 08:51

aynen öyle.sonuna kadar destekliyoruz.cezaevinde bırakmayan çekinenler var.

arkadaşlar siz sivil memursunuz neden çekiniyorsunuz danıştay buna izin vermiş daha ötesi yok.burası hukuk devleti.adliyede ki personeller bırakıyor hiçde bir şey olmuyor.

EpHeSus77, 12 ay önce

İkm olarak sivil arkadaşlara hayırlı olsun diyorum. Bazı siviller bizim haklara göz dikti ama biz sizin sakal ve bıyık hakkınızı destekliyoruz.

Toplam 97 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi