Editörler : "eskiyara"Pangaea
23 Ağustos 2009 14:30

İl Emri Nedir?

İl emri boş boş öğretmenler odasında oturup örgü ören öğretmen demektir.İl emri boş boş oturup öğretmenler odasında at yarışı,iddia oynayan öğretmen demektir.Okullarda norm kadro uygulamasından dolayı yakalanmış olan düzen ve istikrarın bozulması demektir.

Evridiki
Genel Müdür
23 Ağustos 2009 14:33

Saçmalamayın isterseniz!!!

Sizin dediğiniz depo ögretmenlik, o da kalkalı yıllar oluyor!!!

parabol1903
Kapalı
23 Ağustos 2009 14:33

olaya birde bu pencereden bakmak gerek ..

slv06
Daire Başkanı
23 Ağustos 2009 14:35

eğitim sen ankara 1 nolu şube yönetimi eylemde yanımıza olacak arkadaşlar...katılım artıyor..anadolu eğitim sendikası tarafından düzenlenecek bu eyleme sendikasız olan tüm eğitimcileri;ayrıca eğitim sen, türk eğitim sen, eğitim bir sen ve diğer eğitim sendika yönetimleri ve üyeleri ile birlikte katılmaya davet ediyoruz.bu haksızlık tüm eğitimcilere yapılmıştır....

GELİN EL ELE VERELİM.İL EMRİ GERİ GELSİN DİYELİM!!!

egenin mavisi
Daire Başkanı

her taraf norm kadro sonucu doldurulmuş olacağına göre il emrine verilen öğretmenler nerede ne iş yapacaklar sanıyorsunuz.Ağzınızla söylüyorsunuz il emri kaldırıldığı için depo öğretmenliği ortadan kalktı.

iyoiyo
Şube Müdürü

Hocam siz il emri nedir bilmiyorsunuz,suan yuzlerce aile dağıldı ,herkes sinirli boyle baslıklar acmayın,size onerim editorlere msj yazın bu baslığı silsinler.aslında bunları yazarken kendimi tutuyorum yoksa cook kotu konusacam

sınıfçıı2005
Aday Memur

Ne saçmalıyorsun sen ya, o yüzden mi okullarda kadrolu öğretmen kadar ücretli öğretmenler çalışıyor.Sanki herkes batı diye uğraşıyor. Ben eşime kavuşamadıktan sonra doğusu batısımı var ya...milletin morali yeterince bozuk zaten SUS!

Evridiki
Genel Müdür
23 Ağustos 2009 14:37

O halde depo ögretmenlik kaltıgı halde, neden il emri devam ediyordu?İl emri şubat 2009'da kalktı.

İkisi aynı şey degil ögretmenim.

Lütfen arasındaki ayrımı fark edin!!!

egenin mavisi
Daire Başkanı
23 Ağustos 2009 14:37

özür grubunda açılan okullar norm kadrosu boş olan okullar.Eğer bir ilde belirtilen kadar boş kadro varsa il emrine verilen öğretmenlerin nerede çalışıp ne iş yapacaklarını söyleyen birisi çıkar mı acaba.

ybk08
Şef
23 Ağustos 2009 14:38

egemen mavisi yakınlarda biyerde olsan bütün tükenmişliğimi senden çıkartır kafanı gözünü kırardım. kına yak biz ayrıyız tamammı ordaki fazla norm sanamı batıyor

slv06
Daire Başkanı
23 Ağustos 2009 14:39

ne pencerisi arkadaşım...buradaki öğretmenler o norm kadroların işletilmediğini bilmiyorlar mı sanıyorsunuz..hemen hemen tüm okullarda öğretmen olmadığı için derslere giren ücretli öğretmenlerden haberi olmadığınımı sanıyorsunuz...okullarda açık sayısı fazla olmasına rağmen norm kadro açığı gösterilmediğini buradaki insanlar bilmiyorlarmı zannediyorsunuz...

Evridiki
Genel Müdür
23 Ağustos 2009 14:40

Okullardaki tüm boş kadroları gösterdiklerini mi sanıyorsunuz siz? !!!

Zaten hepsini gösterseler il emrine gerek kalmaz!!!

İşte bunu anlayamıyorsunuz!!!

iyoiyo
Şube Müdürü
23 Ağustos 2009 14:40

yaa hocam il emri nedir bilmiyosun bi arastır ,zaten gerginiz,

egenin mavisi
Daire Başkanı
23 Ağustos 2009 14:41

Sorun şu herkes batıdaki eşinin yanına gelmek istiyor.Hani bazıları diyor ya nereden çıkıyor bu 250-300 puanlı kişiler diye. İşte onlar yıllardır doğu ve iç anadolunun en ücra yerlerinde çalışıp ancak şimdi batıya gelebilen sınıf öğretmenleri.Bu arada ben sadece sınıf öğretmenlerini kastediyorum.Ücretli öğretmenler genellikle branşlar kardeşim.O branşlarda zaten o ilde öğretmen olmadığı için ücreli öğretmenler alınıyor.Ücretli olarak sınıf öğretmeni sadece doğum izni gibi uzun süreli izin kullanan öğretmen varsa onun yerine o dönene kadar alınıyor.

AFB_44
Aday Memur
23 Ağustos 2009 14:43

YA ARKADAŞLAR SİZ BU ARKADAŞIMIZI NEDEN MUHATTAP ALIYORSUNUZ Kİ YAPMAK İSTEDİĞİ BELLİ BU KADAR KİŞİNİN HASSASİYETİYLE OYNUYOR.BEN BİR DAHA GİRMEMEK ÜZERE BU AÇILAN FORUMU TERK EDİYORUM LÜTFEN SİZLERDE ÇIKIN ARKADAŞIMIZ HAVASINI ALSIN

slv06
Daire Başkanı
23 Ağustos 2009 14:45

"O branşlarda zaten o ilde öğretmen olmadığı için ücreli öğretmenler alınıyor."

güzel söyledin hocam..acaba neden yok?

iyoiyo
Şube Müdürü
23 Ağustos 2009 14:45

hocam sen esinle aynı yerdesin galiba tuzun kuru

anlamıyosun maduriyeti,bizi meslektasımız analamazsasa meb hiç anlamaz

egenin mavisi
Daire Başkanı
23 Ağustos 2009 14:47

Size bir örnek sınıf öğretmenisiniz .Dediğiniz gibi il emri çıktı.Bakanlık sizi il emrine verdi.O il Mem sizi boş oturtacak mecburen okullardaki sınıf öğretmeni normları açık ise eğer kapalı gösterilemez.Bir okula veremez sizi verdiği anda o okulun normuna girmiş oluyorsunuz.O okulun normunda bulunan öğretmenlerden sizin verilmenizden etkilenecek olanlar olabilir.Yani puanı sizden düşük ise.Zaten norm kadro yönetmeliğine göre böyle bir atama yapılamaz. Anlamadığınız bu.İl emri için öncelikle son yıllarda değişmiş olan bir kaç kanun ve yönetmelikte değişiklikler yapılması gerekir.

23 Ağustos 2009 14:49

IL EMRI PARÇALANMIŞ AILELERIN BIRLEŞMESI ICIN TEK YOLDUR

HIÇBIR OĞRETMEN GONULLU OLARAK DEPO OLMAZ

DEPO KALKALI YILLAR OLDU

SINIF OĞRETMENIYIM AB STANDARDI YIRMIDIR

BEN DAHA KIRKIN ALTINDA SINIF GORMEDIM

YENI SINIF YENI OKUL AÇILIR SORUN ÇOZULUR

KOYDE ÇALIŞAN ADAMA DAHA ÇOK PARA VERILIR MERKEZ BOŞALTILIR

ON SENEDE BIR YERLER DEĞİŞTİRİLİR SORUN ÇÖZÜLÜR

SIZ MUHTEMELEN MEMLEKETINIZDE EŞINIZLE MUTLU YUVANIZDASINIZ

BEN EVIMIN GIRISINDEKI BAVULLA YAŞIYORUM

SIZ OĞRETMENMISINIZ AMACINIZ NEDIR

ZEVK MI ALIYORSUNUZ SOYLEDIKLERINIZLE INSANLARI UZMEKTEN

NE GORDUNUZ NE YASADINIZ

BEN DAHA GORMEDIM ORGU OREN

AMA KENDI ORDUGUM CEYIZLERI KULLANAMADIM BES SENELIK EVLILIGIMDE

UMARIM EŞINIZDEN AYRI YAŞAMAK ZORUNDA KALIRSINIZ DA BIZI ANLARSINIZ.

TEK COZUM IL EMRI

SUKUT IKRARDAN GELIR

AILELER PARÇALANMASIN DIYORSANIZ

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=723308

İL EMRİ MAĞDURLARI HAK ARIYOR!

Özür durumu atamalarında ?il emri? mağduru öğretmen ve ailelerinin sayısı binlerle ifade edilmektedir. Kadrolu ya da sözleşmeli olsun; bir öğretmenin eşine ve çocuklarına kavuşabilmesi için 3 ile 7 yıl ayrı yaşaması ve çalışması gereken bir sistemle kaşı karşıyayız.

Anayasamızın aile bütünlüğünü güvence altına alan maddeleri ve uluslar arası sözleşmelere rağmen dayatılan bu hukuksuzluğa karşı tepkimizi dile getirmek üzere tüm il emri mağdurlarını ve eğitim sendikalarını eyleme çağırıyoruz!

Anadolu Eğitim Sendikası Merkez Yönetim Kurulu

Tarih: 25 Ağustos Salı

09:00/12:00 sendika genel merkezinde toplantı

12:30 da genel merkezden hareket,

13: 00 de Güven Park?tan Milli Eğitim Bakanlığı?na hareket

13:30 da bakanlık önünde basın açıklaması

14:00 Milli Eğitim Bakanı ve MEB Personel Genel Müdürlüğüne taleplerin iletilmesi

egenin mavisi
Daire Başkanı
23 Ağustos 2009 14:51

Hocam neden yok.Türkiyenin en büyük ilindeyim.Kaç tane bilgisayar öğretmeni var şu anda burayı isyetecek say bakalım.En fazla 10-100 olsun.Kaç açık var biliyor musun? 1200 iöo. 1200 öğretmen.Hadi 500 tanesinde var diyelim.Yok da..Meslek liselerini hiç saymıyorum bile.Nasıl kapanacak. Müdürlüğünü yaptığım okulda fen bilgisi ve matematik derslerine 4 yıldır ücretli öğretmenler giriyor.Ve her dönemde özür grubuna açılıyor.

Türkçem*
Daire Başkanı
23 Ağustos 2009 14:55

Ben olaya bu yönden bakılan bu pencereyi kırarım arkadaş.Bu ne canım??? !!!

Toplam 64 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi