Editörler : F16 Gökçen
10 Kasım 2006 23:16

LCW´de Mağaza Müdürlüğü ve Yönetici Adaylığı

slm arkadşlar beni lcw den aradılar ve sınava çagırdılar 100 sorudan oluşan bir test yapcaklarmış ve 2 tane de kompozisyon yazdırcaklarmış.daha sonra mülakat ve psikoteknik testen geçcekmişiz ve son aşamada da referanslar gözönünde tutularak seçim yapcaklarmış bu kadar çok şey istiyorlarda buranın şartları nasıldır bilgisi olan varmı.

* * *

"Ö.S. Forumu İlkeleri!" Tıklayınız.

Mülakata Hazırlık Uygulamaları - Güncel Bilgiler - Online Etüd Salonu

Banka Mülakatlarına Hazırlık Arşivi: Döküman Havuzu

jeLLyBoN
Aday Memur
10 Kasım 2006 23:31

Ben Taha Holding(LCW,YKK) için hep iyi şeyler duydum. Yükselme imkanları baya iyiymiş. Büyümek adına da azimliler. Ben Lacoste'ta falan da müdürlük yapmış bir LCW mağaza müdürüyle konuşmuştum. Onun anlattıkları bunlar...

melVin
Aday Memur
10 Kasım 2006 23:47

Başlangıçta ben de iyi düşünüyordum, ama sonra vazgeçtim neden bilmiyorum. :)

Yarın sınava girecektim normalde. Hayırlısı...

Gireceksen başarılar fujinn

fujinn
Aday Memur
10 Kasım 2006 23:56

ewet giricem deneyim olur en azından sen neden vazgeçtin bu arada teşekkürler jellybon

melVin
Aday Memur
11 Kasım 2006 00:08

Birkaç gün düşündüm ve sonunda sektörde çalışmayı gerçekten istemediğimi farkettim. Önceleri cazip geliyordu, fakat sanırım bana pek uymuyor. Ayrıca sınava Ankara'ya gidecektim şehir dışından. Çarşamba günü Ankara'da gireceğim başka bir mülakattan dolayı tekrar gidip gelmem gerekecekti ayrıca.Tamamen kişisel yani :)

Neyse uzatmayayım, sana uyuyorsa olur umarım. Yoksa ben de olumsuz düşünmüyorum kurum ve pozisyon için... Kolay gelsin.

louie
Aday Memur
11 Kasım 2006 18:16

ben mülakatında elendim kompozisyon konuları

1, önümüzdeki 10 yılda perakende sektörünün durumunu nasıl görüyorsunuz?

2,köyde 1.mi olmak istersiniz yoksa şehirde 2. mi omak istersiniz gibi birşeydi

havuz yaş kesir küme hız problemleri vardı matematikten

genel kültürden osmanlı tarihi coğrafya güncel konular (james dean orhan pamuk cevaplarını isteyen sorular bile vardı yani bazı sorularda seçenek yoktu kasik tarzdaydı)

6 aylık bi eğitim sürecinden sonra türkiyenin heryerine atanabilirsiniz seçme hakkınız yok demişti mülakatı yapan kadın. ayrıca esnek çalışma saatleri var ve bayram seyran tatili de yok demişti

fujinn
Aday Memur
11 Kasım 2006 21:57

louie sen bugün girdin dimi sınava yoksa geçen senemi mulakatında elendim demişsinde ne sordular mülakatta

ben buğün girdim aynı kompozisyon soruları artı vardı aşık veyselin soyadı nedir, büyük umutlar adlı eserin yazarı kimdir,kamplumbağa terbiyecisi kimin eseridir,yeni delhi nerdedir gibi genel kültür soruları vardı....

walla toplam 2000 kişi girmiş ve 100 kişi akcaklarmış bakalım nolcak

sahince
Aday Memur
12 Kasım 2006 13:47

fujinn

lcw de 1 yil kadar calismis bir kisi olarak sirket acisindan cok iyi bir yer diyebilirim.Ozel sektorde calismak isteyen arkadaslar icin bence kesinlikle sinavlarina girilmeli.Bugüne kadar bircok yerde calisma firsati buldum fakat bu kadar calisaninin hakkini koruyan baska bire yer görmedim.Ayrica yükselmek isteyenlerin önü cok acik satis danismani olarak ise baslayan 2 arkadsim magaza müdür yardimciligina kadar yükseldiler ve hala calisiyorlar.Maddi acidanda cok tatmin edici.Simdi sistem nasil tam olarak bilmiyorum ama ben bi maas kadarda prim alirdim gayet iyiydi yani.Ben askerlik sebebiyle ayrildim ve bir daha dönme imkanim olmadi kisisel sebeplerden dolayi.Ama gercekten calistigim dönemde ise seve seve giderdim.Benim orda cok güzel anilarim.Insallah sende sinavi kazanirsin ve diledigin yere gelirsin

louie
Aday Memur
12 Kasım 2006 21:17

ben mayıs ayında girmiştim temmuz ayında da mülakata çağırdılar ama kazanamadım sorular klasikti işte

sence bi lider hangi vasıflara sahip olmalı?

sen bu vasıfları taşıdığını düşünüyo musun?

iş deneyimlerin oldu mu daha önce bu sektörde? sana neler kazandırdı? mağazaları sık gezer misin? lcw ye uğradınmı çalışanları gözledin mi? buna benzer şeyler

mülakatı geçersen 6 aylık bi eğitim var. ondan sonra 2. müdür olarak atanırsın. mesai ücreti verdiklerini de duydum.

insan kaynakları yönetimi iyi olduğundan sirkülasyon az oluyomuş özel sektör için ideal yani

kompozisyonları güzel yazdıysan geçersin kesin

başarılar...

fujinn
Aday Memur
12 Kasım 2006 21:34

sahince ve louie verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum kompozisyonu biraz sıkılarak yazdıgım için çok üzerinde duramadım sonucu merak ediyorum ehhh hayırlısı artık

akirkdeveli
Aday Memur
16 Kasım 2006 11:35

Sınavdan sonra mülakat için aranan oldu mu?

punky
Aday Memur
17 Kasım 2006 22:44

ben de gırdım sınava ama henuz sonuclar bellı olmadı..

elektrikçi
Şube Müdürü
18 Kasım 2006 17:17

öyle mantıksız bir sınav yapıldı ki 10 kişi uğraşsa sonuçlandırmak en az 10 gün alır...

akirkdeveli
Aday Memur
18 Kasım 2006 20:03

Bence zordu sınav çok kişinin geçemeyeceğini düşünüyorum.

burak0119
Aday Memur
19 Kasım 2006 18:37

arkadaşlar

lcw iyi bir şirket ben iki yıl yöneticilik yaptım o maaşı ve keyifli çalışmayı bulamazsınız

6 ay yönetici adayı olarak mağazalarda çalışıyorsunuz 6 ay boyunca raporlar hazırlayıp sınavlara giriyorsunuz en sonunda da sunum hazırlayıp (okuldaki tezin daha beteri) eğer ok alırsanız mağzalarda 2. müdür olarak başlıyorsunuz.maaş 1.050 + prim+ 150 ytl yemek yani mağazacılık istiyorsanız lcw süper bir yer tavsiye ederim

elektrikçi
Şube Müdürü
20 Kasım 2006 12:06

1050 ytl ye ne diyosunuz arkadaşlar? iyi mi bu sektör için?

ve sanırım aranan yok henüz...

fujinn
Aday Memur
21 Kasım 2006 20:33

henüz aramadılar olumsuzda olsa sonucu haber vericeklermiş amannn yaa ne o öyle rapor hazırla sunum yap hem maaşıda o kadar iyi degilmiş ki bu maaş yönetici adayıyken de aynımı acaba

akirkdeveli
Aday Memur
24 Kasım 2006 11:36

Hala aranan yok sanırım, 4 Aralık 2006 ya kadar mülakatlar sonuçlanmış olacak demişlerdi sınavda???

punky
Aday Memur
30 Kasım 2006 20:51

ben sınavda basarısız olmusum pek de sasırmadım acıkcası kazanan arkadaslara tebrikler...

fujinn
Aday Memur
30 Kasım 2006 21:03

yaa ben de girmiştim sınava açıklanmışmı sonuçlar sen nerden öğrendin punky

fujinn
Aday Memur
30 Kasım 2006 21:46

yaa bana mesaj gelmiş şimdi gördüm yönetici adyı seçme sürecine devam etmek istemediğiniz için başvurunuz degerlendirilmeye alınmamıştır demişler bu ne oluyor şimdi

Toplam 14144 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi