Editörler : "eskiyara"Pangaea
25 Mart 2020 18:56

DYK haftasonu ücreti

arkadaşlar benim okulumda hem haftaiçi hem haftasonu dyk var.

haftaiçi dyk ödenecek ama haftasonu dyk ödenmeyecek bu durumda çok büyük bir haksızlık var

haftaiçi dyk yapan öğretmende kurs yapmayacak haftasonu dyk yapan öğretmende kurs

yapmayacak ama haftaiçi dyk kurs paraları ödenecek ama haftasonu ödenmeyecek.

Böyle haksızlık olur mu ? Bunu sendikalar görmüyor mu ya?

Haftasonu dyk derse girenin günahı ne? böylede bir adaletsizlik olur mu? pes diyorum.

dyk yi haftaiçi ve haftasonu diye neden ayırıyoruz.

ödenirse ikiside ödensin ödenmiyorsa ikiside ödenmesin.

Sendikalar göreve

25 Mart 2020 18:59

haftasonu yapılan tüm kurslarda haftaiçi oldugu gibi ödenmeli

BjkTalisca
Şef
25 Mart 2020 21:51

Bence hiçbir kurs ve ek ders ödenmemeli. Zor dönemden geçiyoruz ve evde oturup ek ders almanın bir mantığı yok.

discovery4058
Genel Müdür
25 Mart 2020 22:32

Dük kurs ucreti kesinlikle verilmemelidir normal ek ders ücreti dışında hiçbir kurs ücreti verilmemelidir zaten ekonomik olarak zor durumdayız bu virüs belası ekonomiye zarar vereceği için ülke kaynakları tedbirli bir şekilde harcanmalidir

discovery4058
Genel Müdür
25 Mart 2020 22:34

Dyk kursu olacaktı

RaSKaH
Daire Başkanı
25 Mart 2020 22:40

Hafta içi yapılan kurslara ödeme yapılacağına ilişkin resmi yazı ya da bir açıklama var mı? Neye istinaden ödeme yapılacakmış?

adanalı1984, 4 yıl önce

haftasonu yapılan tüm kurslarda haftaiçi oldugu gibi ödenmeli

salih1971
Şef
25 Mart 2020 22:44

DYK ödenmemeli. Ayrım olmasın.

Normal ek ders yeterlidir.

O bile ödenmese olur.

zen76
Memur
25 Mart 2020 22:59

dyk kurs ücretlerinin ödenmesinin anlamı yok . nöbet ücretleri ödenmediği gibi kurs ücretleri de ödenmemeli..ücretli öğretmenlere maaş verilmediği ortamda kurs ücreti vermek haksızlık bence

elixirmy
Aday Memur
25 Mart 2020 23:37

Hocam bende idareciyim. Dyk benimde var hafta sonu. Bana da kalırsa fiili yapılmayan hiçbir dersin ücreti verilmesin. Ülkemiz zor şartlardan geçiyor böyle üçün beşinden koşmak biz öğretmenlere hiç yakışmıyor. Yapılmayan dersin ücretinin ödenmesi israf.

genememur
Aday Memur
25 Mart 2020 23:51

Hepinize katılıyorum. hafta sonuna kurs planladık daha verimli olur dedik kötü mü oldu.

Olay ödenip ödenmemesi değil. çıplak maaşın dışında bişey ödemese de olur. ülke ciddi sıkıntıda. günlük kazandığıyla çalışan berber, minibüscü, taksici, lokantacı say say daha yüzlerce işkolunda insan parasız kalacak devlet onlara destek olmalı.

bu ek dersle ilgili mevzu acelece alınmış bi karar haksız ve hukuksuz.

ben durumu CİMER e yazdım. sizde yazın hatayı farketsin MEB.

xrainmannnx
Yasaklı
26 Mart 2020 00:06

umarım dyk lar tümden kapatılır. Ek dersler de kesilir

ttolstoyevskii
Aday Memur
26 Mart 2020 03:09

Hocam bizim okul idaresi de Personel Genel Müdürlüğünün 13 mart tarihli bi yazısını paylaşmış.

Yazıda 14-15 mart hafta sonları da dahil olmak üzere diğerhafta sonları için herhangi bir ekders ücret ödemesi

yapılmaması

Ayrıca 16-20 Mart haftası için sadece

15 saat gündüz ücreti (seminer haftası gibi) ödenmesi

Ayrıca 23-27 Mart haftası için öğretmen ve

yöneticilerin üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ekders, ders niteliğinde yönetim, planlama ve hazırlık

görevlerini yapmış sayılmaları

En sonda da NÖBET, EGZERSİZ, +2 SAAT VE MESAİ

SAATLERİ DIŞINDAKİ DERS VE KURSLAR İÇİN

HERHANGİ BİR ÜCRET TAHAKKUK ETTİRİLMEMESİ

yazıyor.

(Burada +2 saat dediğiyle zannedersem sınıf rehber

öğretmenliği/kulüp danışmanlığını kastediyor.)

Bu yazıdan sanki mesai saatleri içindeki (haftaiçi) dyk

kursları ödenir ama hafta sonları olan dyk lar ödenmez gibi

bi anlam çıkıyor. Ama bu ayrım bana da çok mantıksız ve

haksız gibi geldi.

RaSKaH, 4 yıl önce

Hafta içi yapılan kurslara ödeme yapılacağına ilişkin resmi yazı ya da bir açıklama var mı? Neye istinaden ödeme yapılacakmış?

ahtunc
Şube Müdürü
26 Mart 2020 11:13

+2 saat dediği ikili eğitim yapılan okullarda idarecilere haftalık +2 saat ekders fazla verilir.

RaSKaH
Daire Başkanı
26 Mart 2020 12:47

Aynen dediğiniz gibi olacakmış. Biraz araştırdım, bu durum ile ilgili insan kaynaklarının görüş yazıları var ödenmesi gerekiyor demişler. Aynı şekilde destek eğitim odası da ödenecek.

ttolstoyevskii, 4 yıl önce

Hocam bizim okul idaresi de Personel Genel Müdürlüğünün 13 mart tarihli bi yazısını paylaşmış.

Yazıda 14-15 mart hafta sonları da dahil olmak üzere diğerhafta sonları için herhangi bir ekders ücret ödemesi

yapılmaması

Ayrıca 16-20 Mart haftası için sadece

15 saat gündüz ücreti (seminer haftası gibi) ödenmesi

Ayrıca 23-27 Mart haftası için öğretmen ve

yöneticilerin üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ekders, ders niteliğinde yönetim, planlama ve hazırlık

görevlerini yapmış sayılmaları

En sonda da NÖBET, EGZERSİZ, +2 SAAT VE MESAİ

SAATLERİ DIŞINDAKİ DERS VE KURSLAR İÇİN

HERHANGİ BİR ÜCRET TAHAKKUK ETTİRİLMEMESİ

yazıyor.

(Burada +2 saat dediğiyle zannedersem sınıf rehber

öğretmenliği/kulüp danışmanlığını kastediyor.)

Bu yazıdan sanki mesai saatleri içindeki (haftaiçi) dyk

kursları ödenir ama hafta sonları olan dyk lar ödenmez gibi

bi anlam çıkıyor. Ama bu ayrım bana da çok mantıksız ve

haksız gibi geldi.

asd_dfj
Şube Müdürü
26 Mart 2020 12:51

Arkadaşlar ödenirse hem hafta içi hem hafta sonu ödenir, ödenmezse ikisi de ödenmez. Öyle hafta içi ödenip hafta sonu ödenmeme durumu olmaz kesinlikle.

EsTeRGoN40
Kapalı
26 Mart 2020 15:01

Şuan okuldayım haftaiçi dyk yazıldı haftasonu dyk yazılmadı bilginize

26 Mart 2020 20:34

arkadaşlar ben ücret peşinde değilim.

26 Mart 2020 20:37

ben haftasonu dyk daha verimli olur ve cocuklar daha dinç olur diye haftasonu açmayı istedim.

ama yapılan haksızlik bence dyk lar fiilen yapılmıyorsa ödenmesin.

yada haftaiçi haftasonu diye ayırmasınlar ya hepsi ödensin yada hiçbiri bu tamamen haksızlık.

salih1971
Şef
26 Mart 2020 22:31

Fiilen girilmeyen DYK hafta içi ödenip hafta sonu ödenmemesi saçmalıktır. Hiç ödenmesin bu konuda düzenleme yapılmalıdır.

ramci2
Aday Memur
27 Mart 2020 02:27

Bakanlığın son 30 Nisan kadar tatil edilen genelgenin 2.Maddesini lütfen iyi okuyup yorumlayinizHaftasonu.icin2.Madde Aynen şöyle diyor ,Ders dışı ve Nöbet görevi bin önemeyeceği(Dyk hatftasonunda nöbet var çünkü)bu kapsamda olmayan diğer ücretlerin ödeneceği yazıyor.Varsa başka yorumu olan olup yazsın 2.maddeyi.

berken47
Şef
27 Mart 2020 02:27

İkisi de ödenmiyor zaten son genelgeye göre

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi