Editörler : crops35
22 Ocak 2019 16:17

Çalışırken mutlu olabilmek için

merhaba

kamu avukatları ve hukukçu uzman yardımcıları/uzmanları arasında kıyaslama yaparken hep maaş ve sair hususları görüştük

peki mesleki tatmin açısından hangisini seçersek daha rahat ve mutlu olabiliriz

mesela benim aklıma takılan bir şey var

hangisinin "amiri" var? ya da baskı unsuru oluşturan herhangi bir şey?

kamu avukatının mı, hukukçu uzman yardımcısının mı

--

ya da kamu avukatı dediğimiz kişiler ne iş yapıyor? tüm günleri masa başında ekrana bakarak mı geçiyor mesela?

peki uzman yardımcıları ne iş yapıyor? hukuk mezunu bir avukat bu kadroya atanırsa mesleğiyle çok alakasız bir işte veya bir amirin emrinde ayak işleri mi yapıyor? sonuçta iktisat maliye mezunları da uzman yardımcısı oluyorlar...

biraz uygulama açısından yardımcı olabilir misiniz

uzman yardımcılığına sıcak bakıyorum. kariyer meslek falan deniyor. hoşuma gidiyor. ama bir iş günleri nasıl geçiyor hiç bilmiyorum

Hallederiz19
Aday Memur
22 Ocak 2019 16:20

evet en azından kamu avukatlarına forumda rastlıyoruz da bişeler sorabiliyoruz. ortalıkta hiç hukukçu uzman yok :))

22 Ocak 2019 21:19

Merak edilen sorular bunlar
29 Ocak 2019 11:19

hukuk uzmanları forumu pek kullanmıyor sanırım :)
29 Ocak 2019 18:16

Para kazanırsan mutlu olursun.

Hukuk2019
Aday Memur
29 Ocak 2019 20:26

tam olarak öyle değil. mesela mobbing yaşarsan ayda 20 binin de bir anlamı kalmaz. kamu avukatlığında mı emir veren bir amir olacak uzman yardımcılığında mı
topalsprinter, 5 yıl önce

trust.111
Kapalı
29 Ocak 2019 21:51

Uzman yardımcılığında olur ama o kadar katı olmaz, kamu avukatlığında dosyalarınızla ilgili doğru olanı yapmak zorundasınız kim ne derse desin. Kimsenin emri (üst amirin yazılı emri olmadıkça) bağlamaz.

Hukuk2019, 5 yıl önce
tam olarak öyle değil. mesela mobbing yaşarsan ayda 20 binin de bir anlamı kalmaz. kamu avukatlığında mı emir veren bir amir olacak uzman yardımcılığında mı
29 Ocak 2019 22:05

Para cok sey olabılır ama hersey degıl ıs hayatında da sadece paraya endekslı bı mutluluk olamaz dıye dusunuyorm

topalsprinter, 5 yıl önce

iktisadii
Aday Memur
30 Ocak 2019 11:47

kamuda avukat aldığı vekalet ücreti ile birlikte aylık ortalama net 7.500 TL kazanıyor arkadaşlar.

Emuemu-94
Kapalı
30 Ocak 2019 14:17

O kadar oluyo mu ya ? Inşallah oluyordur. Benim hesaplarıma göre 2019 için vekalet ful dolsa bile 7000 i geçmiyor. (Yeni başlayan avukat için )

iktisadii, 5 yıl önce

kamuda avukat aldığı vekalet ücreti ile birlikte aylık ortalama net 7.500 TL kazanıyor arkadaşlar.

30 Ocak 2019 15:52

benım de hesaplarıma gore vekalet net dolsa aylık 6.700 cıvarına denk gelıyo 7.5 olması bence ımkansıza yakın

Emuemu-94, 5 yıl önce

O kadar oluyo mu ya ? Inşallah oluyordur. Benim hesaplarıma göre 2019 için vekalet ful dolsa bile 7000 i geçmiyor. (Yeni başlayan avukat için )

umuda_yolculukkk
Genel Müdür
04 Şubat 2019 09:24

sağlık bakanlığında vekaletle 7200 ü buluyor

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi