Editörler : Pangaea
01 Aralık 2021 17:10

Kurum muvafakat vermezse dava ile geçilir mi?

Arkadaşalar 12 yıllık kadrolu memurum... Şimdi artık öğretmenlik kadrolu olarak alım yapacağından dolayı kadroludan kadrolu başka bir memurluğa geçişte 6 ay önceden istaifa etmek gerekiyor.... Bunun zaten garantisi yok sınavı kazanıp kazanamyacağın.... Acaba idare mahkemesi kurum muvaffakat vermediği takdirde dava açarsak olumlu görüş verebilir mi acaba....... Şimdiden teşekkürler

Karstik Ova
Aday Memur
01 Aralık 2021 17:16

Hocam sözleşmeli öğretmenlik kalkmıyor sadece özlük hakları kadrolu öğretmenler gibi oluyor. Siz yine istifa edip geçersiniz öğretmenliğe.

ZuSpaT
Aday Memur
01 Aralık 2021 17:51

Yine belirsiz bir açıklama. Açıklamaları dinlediğimde ben de kalkmıyor olarak algıladım ama herkes kalktı diye paylaşımlar yapıyor.

gkk23
Aday Memur
01 Aralık 2021 20:29

valla hocam Allah senden razı olsun ...moralim cok bozuktu bu konuyu da bilmiyordum Allah razı olsun

gkk23
Aday Memur
01 Aralık 2021 20:30

hocam ALLAH razı olsun senden yani bu konuyu bilmiyordum inşallah bize sıkıntı çıkarmazlar kadroluya geçiş diye

Karstik Ova, 2 yıl önce

Hocam sözleşmeli öğretmenlik kalkmıyor sadece özlük hakları kadrolu öğretmenler gibi oluyor. Siz yine istifa edip geçersiniz öğretmenliğe.

sistem1984
Şef
01 Aralık 2021 23:32

Neden altı ay sonra istifa ediyorsun ki. Kanun açık usulüne uygun istifa için bir ay bekliyorsun. Gerçi eğer sözleşmeli kalkarsa o zaman muvafakat almak gerekir. Onu da çoğu kurum onaylıyor. Emniyet ve askeriye problem çıkarabiliyor diye biliyorum.

Gkkhhnn
Aday Memur
02 Aralık 2021 00:35

Hocalarım ben bir şeyi çok merak ediyorum. Ben bir kurumda memurum ve bu sene sınava girdim olası ek atama olursa bir aksilik olmazsa ataniyordum. Kadrolu olup sözleşmeliye direkt geçiyordum. Fakat şimdi ne olcak ben bu durumu anlamadim eskiden 6 ay bekliyorlardı kurum değiştirmek için. Sözleşmeli kalktı mi kesin yoksa devam edip haklar mi aynı olcak

sistem1984
Şef
02 Aralık 2021 11:12

Sözleşmeli kalkmadı hocam. 3+1 devam ediyor. Sadece sece mali ve bazı özlük haklarını eşitleyecekler. Onun için süreç yine aynı devam edecek. Usulüne uygun istifa edip yeni görevine başlayacaksın.
Gkkhhnn, 2 yıl önce

Hocalarım ben bir şeyi çok merak ediyorum. Ben bir kurumda memurum ve bu sene sınava girdim olası ek atama olursa bir aksilik olmazsa ataniyordum. Kadrolu olup sözleşmeliye direkt geçiyordum. Fakat şimdi ne olcak ben bu durumu anlamadim eskiden 6 ay bekliyorlardı kurum değiştirmek için. Sözleşmeli kalktı mi kesin yoksa devam edip haklar mi aynı olcak

elikanisa
Aday Memur
02 Aralık 2021 13:25

Hocalarım kpss ile alan değişikliği hakkında bilginiz var?

2 farklı öğretmenlik lisans alanı bitirdik.

Birinden kpss ile atandık.

Sözleşmeli öğretmeniz.

Bu esnada tekrardan kpss ye girdik ama diğer alanımız için.

Ve sözleşmeli öğretmenken; diğer alanımızdan istediğimiz bölümü kazandık.

1)Bu durumda diğer bölümümüze geçişte istifa etmek mi gerekiyor?

2) Eğer istifa gerekliyse, bekleme süresi gibi bir şey var mı? İstifa sonrası direkt diğer alanımıza geçiş oluyor mu?

3) Sözleşmeli öğretmenken bu geçiş oluyor mu? Yoksa kadroya geçme şartı var mı?

4) Diğer alanımıza geçtiğimizde, hâli hazırdaki görevimizden ötürü hizmet puanımız diğer bölüme yansıyacak mı?

byfrank
Aday Memur
10 Aralık 2021 16:45

hocam kadrolu olsa dahi öğretmenlik üst kadro olduğu için izin vermek zorunda kurumunuz

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi