Editörler : crops35
29 Eylül 2021 00:11

Sınava hazırlık
Herkese merhaba arkadaşlar önlisans sınavına hazırlık süreciniz nasıl gidiyor ben ilk defa hazırlanacağım ne zaman başlamalıyım bilmiyorum sizde durumlar nasıl

nşe26
Daire Başkanı
29 Eylül 2021 01:27

başladık bakalım hayırlısıyla kimler başladı başka ?

megaronides
Aday Memur
29 Eylül 2021 01:49

ben hiçbişey bilmiyordum derslerle alakalı ilkokul 6. sınıf derslerinden başladım antrenmanlarla matematik kitabı falan bitirdim o derece kötüydüm.

uzun süre yüksek tempo çalıştım sabah 8 gece 11 tarih dışında zorlanmadım ki hergün tarih çalışmama rağmen denemeler vs. çok iyi geliyordu ama sınavda alışılmış dışında sorular geldi daha önce çözmediklerimden.

2012ye kadar bütün çıkmış soruları çözdüm kpss için ortaöğretim-önlisans ve lisans hepsinden iyi sonuçlar elde ettim ve 2020 ortaöğretim kpss'den 83 aldım. tarih beklediğim gibi olsaydı 87-88 bekliyordum.

çalışanları sormuşsunuz ama bende geçmiş tecrübelerimden bahsetmek istedim sınavın son zamanları salmayın arkadaşlar asıl son zamanlarda tempo yükselirse başarı geliyor isteyerek severek yapıyorsanız emegin karşılıgını alırsınız disiplin ve süreklilik gerekli.

lisans kpss için biraz daha fazla gayret gerekiyor çözerken zorlanıyordum ortaöğretim ve önlisansa göre biraz daha zor diyebiliriz.

mutlaka ama mutlaka nokta atışı bir program yapmanız gerekli arkadaşlar ve bana kalırsada hergün çalışın tatil falan koymayın zaten kafanız patlarcasına geldiğinde kusacak gibi olursunuz o gün dinlenin :) program çok ama çok önemli

mesela türkçede 30/30 yapmak şart yapamıyosan yüklen eksik yerlere. matematikte 30/25 falan çıkarmaya bakın yani eksik oldugunuz yerlere kesinlikle çalışın.

Nur.feyzaa
Aday Memur
29 Eylül 2021 01:52

Sınavda kaç matematik yaptınız baya temelden almışsınız ve kaç ay kala derse başladınız?
megaronides, 3 yıl önce

ben hiçbişey bilmiyordum derslerle alakalı ilkokul 6. sınıf derslerinden başladım antrenmanlarla matematik kitabı falan bitirdim o derece kötüydüm.

uzun süre yüksek tempo çalıştım sabah 8 gece 11 tarih dışında zorlanmadım ki hergün tarih çalışmama rağmen denemeler vs. çok iyi geliyordu ama sınavda alışılmış dışında sorular geldi daha önce çözmediklerimden.

2012ye kadar bütün çıkmış soruları çözdüm kpss için ortaöğretim-önlisans ve lisans hepsinden iyi sonuçlar elde ettim ve 2020 ortaöğretim kpss'den 83 aldım. tarih beklediğim gibi olsaydı 87-88 bekliyordum.

çalışanları sormuşsunuz ama bende geçmiş tecrübelerimden bahsetmek istedim sınavın son zamanları salmayın arkadaşlar asıl son zamanlarda tempo yükselirse başarı geliyor isteyerek severek yapıyorsanız emegin karşılıgını alırsınız disiplin ve süreklilik gerekli.

lisans kpss için biraz daha fazla gayret gerekiyor çözerken zorlanıyordum ortaöğretim ve önlisansa göre biraz daha zor diyebiliriz.

mutlaka ama mutlaka nokta atışı bir program yapmanız gerekli arkadaşlar ve bana kalırsada hergün çalışın tatil falan koymayın zaten kafanız patlarcasına geldiğinde kusacak gibi olursunuz o gün dinlenin :) program çok ama çok önemli

mesela türkçede 30/30 yapmak şart yapamıyosan yüklen eksik yerlere. matematikte 30/25 falan çıkarmaya bakın yani eksik oldugunuz yerlere kesinlikle çalışın.

Nur.feyzaa
Aday Memur
29 Eylül 2021 14:26

Günde kaç saat çalışıyorsunuz
nşe26, 3 yıl önce

başladık bakalım hayırlısıyla kimler başladı başka ?

nşe26
Daire Başkanı
29 Eylül 2021 15:07

5 şimdilik siz?

Nur.feyzaa, 3 yıl önce
Günde kaç saat çalışıyorsunuz

megaronides
Aday Memur
30 Eylül 2021 03:16

30 sorudan 15 yaptım çalışmak istemedigim konular vardı onlara da çalışsaydım 20 olurdu ama onlara çalışayım derken yapabileceklerimide kaçırabilirdim. en iyi anladıklarıma yogunlaştım

Nur.feyzaa, 3 yıl önce
Sınavda kaç matematik yaptınız baya temelden almışsınız ve kaç ay kala derse başladınız?

Mitralyöz Etkisi
Şube Müdürü
30 Eylül 2021 04:11

Bende aynı durumda başlamıştım tamamen sıfır başladım çarpım tablosu dahi bilmiyordum tarihde böyle dünyanın en basit bilgilerini dahi bilmiyordum günde 4-5 saat 9 ay çalıştım 86 puan almıştım.Bende ant matematik vs gittim 11 soru yaptım sınavda mattan ben matematik hariç ve mantıklar hariç konu elemesi yapmamıştım siz konu elemesi yaparak büyük riske girmişsiniz ve de çok çalışmanız verimi düşürmüş bence sabah 8 akşam 11 pek verimli olmayabilir en inek öğrenci full odak pomodoro vs teknikleri ile dahi bi yerden sonra kafayı kapatır.

megaronides, 3 yıl önce

Mitralyöz Etkisi
Şube Müdürü
30 Eylül 2021 04:12

Pardon gece sersemligi yanlış okumuşum tarihten de konu elediniz sandım tarihte şansınız yaver gitmemiş.

megaronides, 3 yıl önce

30 sorudan 15 yaptım çalışmak istemedigim konular vardı onlara da çalışsaydım 20 olurdu ama onlara çalışayım derken yapabileceklerimide kaçırabilirdim. en iyi anladıklarıma yogunlaştım

Nur.feyzaa
Aday Memur
30 Eylül 2021 11:58

Bu aralar çalışamıyorum boş vaktim olmuyor ekimde artık tamamen boşum en az 6 saat ile başlayacağım
nşe26, 3 yıl önce

5 şimdilik siz?

megaronides
Aday Memur
30 Eylül 2021 17:14

hocam ben teknik bilmiyorum bazı insanlar kapasiteleri yüksektir 5 saatlik calısmayla anlar ama benim kapasitem yüksek değil yani ders calısmaktan zevk alıyorum ama kafam oyuna, müzik aletine gittigi icin arada mecbur yüksek calıstım tek hatam sınava son zamanlar tempomun düşmesiydi tempo dahada yüksek olsaydı istedigimi alırdım. tarihten çakmamın sebebi de deneme sınavları ve gecmis sınavlardan ayrı tarz sorular gördüm nokta atışı sorular gelmedi hep arada kaldım 2-3 şıkka düşürdüm ama şans işte emin olmadanda yaptıklarım oldugu için o kaybettirdi bana boş bırakabilirdim. ayrıca vatandaşlığa hiç çalışmadım hiçte vatandaşlık yapmadım.

coğrafyam çok iyiydi ama en sevdigim ders :)

Mitralyöz Etkisi, 3 yıl önce

Pardon gece sersemligi yanlış okumuşum tarihten de konu elediniz sandım tarihte şansınız yaver gitmemiş.

nşe26
Daire Başkanı
30 Eylül 2021 23:01

ekimde geç bi zaman sıkı bi çalışmayla başlarsanız güzel olur bölümüz nedir

Nur.feyzaa, 3 yıl önce
Bu aralar çalışamıyorum boş vaktim olmuyor ekimde artık tamamen boşum en az 6 saat ile başlayacağım

nşe26
Daire Başkanı
30 Eylül 2021 23:03

ekim geç bir zaman değil dicektim eksik yazmışım :)

nşe26, 3 yıl önce

ekimde geç bi zaman sıkı bi çalışmayla başlarsanız güzel olur bölümüz nedir

Nur.feyzaa
Aday Memur
01 Ekim 2021 01:36

Evet 1 yıl az bi süre değil aslında ben Haziran ayında başladım matematik konu bazında bitirdim iki soru bankası ile beraber matematik temelim var ancak tabiki eksik olduğum yerler çok şu an il değiştiriyorum bunub hazırlığından dolayı 10 gündür çok kısıtlı çalışabiliyorum Türkçede yarıladım diyelim coğrafya tarih başlamak istemdim bu süreçte çğnkü dediğim gibi hazırlık içinde olduğum için tekrarlarımı aksatırdım haftasonu taşınmam bitecek pazartesi coğrafya tarih ekleyerek tamamen sürecimi başlatıyorum
nşe26, 3 yıl önce

ekim geç bir zaman değil dicektim eksik yazmışım :)

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi