Editörler : Lanet

ebecik1903
Kapalı
21 Mayıs 2019 01:00

Yakın zamanda düğünüm var da off benim bu başlıkta ne işim var :(

cihan26-esk
Aday Memur
31 Mayıs 2019 16:57

Bekarlık sultanlık deyip geçtiğim."Yaş 38 oldu değiştir artık şu sultanı...." şeklinde evli arkadaşlarımdan aldığım absürt esprilere "Yengeden sıkıldın galiba değiştirmeyi bilinçaltında yaşıyor gibi halin var"şeklinde cevap verdiğim nasibin ötesinde olmayan değişik bir konu...

TME3
Şef
08 Haziran 2019 04:10

Kafa dengi biriyle evlenebilirsen evlilik güzeldir, ama çevremde hiç yok böyle evlilik yapan, belki de kafanızın dengi yoktur

Memur.olsak
Kapalı
09 Temmuz 2019 17:35

allah kötüye düşürmesin hayırlısını isteyin bir de ne umutlarla evlenip evlilikten yıkımla çıkan karşı cinse güvenini kaybeden insanlar var allah her seyin hayırlısını versin belkide hakkınızda hayırlısı budur.

antix86
Aday Memur
11 Temmuz 2019 15:27

Yaş ilerledikçe insan daha seçici oluyor nedense. Ben de ileri denecek yaşta evlendim (28) Aile baskısıyla yaşın geçiyor denilerek evlendim çok ivedi gelişti her şey eşimi de çok tanıma şansım olmadı haliyle. Şimdi ne mi oldu 5 yıl olacak evleneli hayatımın her günü pişmanlıklarla geçiyor her gün keşkelerle kendimi yargılıyorum bu nereye kadar böyle gider bilmiyorum öyle ki daha boşanmaya karar bile vermeden nafakalara tazminatlara vs ilgilenir oldum bu yazdıklarım evlenecek arkadaşları korkutmasın zira gerçek kişiyle karşılaşıldığında ne kadar mutlu olabildiğini de çok gördük. Lafın kısası yaş ilerledikçe evlenme isteğinin kaybolması doğaldır ancak daha önemlisi yaşın genç de olsa ilerlemiş de olsa gerçek kişiyi bulup bulamadığındır. Herkesin hakkında hayırlısı olsun inşallah.

LORD_55100
Şef
12 Temmuz 2019 08:59

Bu zamanda hiç bir şeye artık güvenmiyorum...

brkckl
Şube Müdürü
23 Aralık 2019 04:28

Hayata geç başlamakla ilgisi olabilir.26'da ben şimdilik vazgeçtim.Hayatı biraz yalnız yaşamak lazım bence.

LORD_55100
Şef
23 Aralık 2019 13:50

var mı 30 yaşının üstünde evlenmeyen:) eğer varsa kendimi vurcam da...

16hakan
Aday Memur
23 Aralık 2019 14:31

Tavsiyedir. Gerek yok.

araftakigenç
Aday Memur
05 Mayıs 2020 14:29

üzerimde ki mahalle baskısı sonrası forumda dikkatimi çeken konudur .. İlginçtir genellikle 87 ve 91 doğumlular arasında ortaya çıkan bir sendrom bence. Ama bunu not edin gelecek yıllarda bu yaş skalası çok daha genişleyecek .Toplumsal bir sorun haline gelicek gibi duruyor.

EgEhAnl
Yasaklı
07 Mayıs 2020 09:20

Evliliği ilk şart olarak, mutlu olmak için evlenmeyi düşünenler, ta yolun başında hata yapmış olurlar ki, yarın keşke ve nefret duygularıyla günlerini heba etmeleri elbette kaçınılmaz olur. Çünkü,

Evlilik nefsini ya da karşındakini mutlu etmek ve mutlu bir hayatı yaşamak için değil, evliliği emreden Allah'ı ve de evliliği tavsiye eden Rasulullah'ın rızasını kazanmak için bu işe ilk adımı atarsan, işte o zaman kazanır ve doğru karar vermiş olursun...

Uzun uzadıya yazmak, hatta konferanslar vermek bile mümkündür bu konu hakkında. Fakat evvela kalbine bakmalı ve öyle muhasebe yapmalı insan...

şozunbirnumara
Aday Memur
08 Mayıs 2020 12:48

Benim yaşım da 28 evlenmeyi arzuluyorum ama bir yandan da diyorum ki yahu ne gerek var. Ama yorumlardan birinde Allah'ın emrinden bahseden arkadaşa katılıyorum. Yaş ilerledikçe sanırım istekten ziyade alışkanlıklarından vazgeçememe durumu ortaya çıkıyor. Kadınlar da durum nasıl acaba?

OZKANİSİMSİZ
Kapalı
08 Mayıs 2020 21:18

bende aynı durumdayım yalnız değilsiniz, sağolsun adalet bakanlığı her defasında tayin talebimi reddettiği için memleketten bulduğum kızla da evlenemedim

EgEhAnl
Yasaklı
09 Mayıs 2020 03:10

Umutsuzluğa kapılmayın. Acaba diye asla düşünmeyin... Aileniz eğer size birilerini tavsiye ediyorlarsa, muhakkak kabul edin ve görüşün. Ben evliliğe şu an sıcak bakmıyorum, hazır değilim gibi vesveselerin oyununa gelmeyin... Unutmayın ki, Allah sizin kaderinize bir kader çizdi. O kaderin içinde evlilik varsa, ki var, ben şu an buna hazır değilim demeyin. Nasibinizi arayın ve peşine doğru koşun...

gurbaaprenses
Aday Memur
09 Mayıs 2020 12:40

boşanma sayıları artmışken insanı korku kaplıyor eskisi kadar tahammül yok artık

şozunbirnumara
Aday Memur
09 Mayıs 2020 17:17

bir defasında çok istekliydim bir kızla konuştuk kız cok acele ediyorsun dedi ve kapattı mevzuyu. hayırlı işlerde acele edilir bildiğim kadarıyla dedim ama dinletemedim. neyse kısmet değilmiş dedim ve hala bekarım. ben evlenecem
EgEhAnl, 4 yıl önce

Umutsuzluğa kapılmayın. Acaba diye asla düşünmeyin... Aileniz eğer size birilerini tavsiye ediyorlarsa, muhakkak kabul edin ve görüşün. Ben evliliğe şu an sıcak bakmıyorum, hazır değilim gibi vesveselerin oyununa gelmeyin... Unutmayın ki, Allah sizin kaderinize bir kader çizdi. O kaderin içinde evlilik varsa, ki var, ben şu an buna hazır değilim demeyin. Nasibinizi arayın ve peşine doğru koşun...

EgEhAnl
Yasaklı
10 Mayıs 2020 18:12

Nasip değilmiş demek ki. Sen nasibini aramaya devam et. Önüne gelen fırsatları elinin tersiyle itme "evlenmeyi düşünüyorum" diyerek... Göreceksin, evlendiğin gün, cennetin kapısına yaklaşmana ramak kalacak...

Movie001
Aday Memur
14 Mayıs 2020 19:07

Şimdi ki aklım olsaydi 25 yaşında evlenirdim yaş ilerledikçe begenmemeye ve bahaneler üretmeye başlıyorsun herkesin bir imtihanı var iste benim kiside evlilik...

EgEhAnl
Yasaklı
28 Mayıs 2020 12:29

Baştan sona kadar kesintisiz dinleyin derim... O zaman evliliği ve evin içindeki hakikatleri daha iyi anlayıp, ona göre hayatınıza yön vermeye gayret edeceksiniz. Nureddin Yıldız'ın Aydın'da gerçekleştirmiş olduğu bu konferans, 1 saat sürüyor.

Toplam 142 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi