Editörler : Pangaea
12 Ekim 2012 14:24

internetden kitap alışverişi güvenli mi?

tc numarası, kredi kartı numarası vermek ne kadar güvenilir?

Yok Hukmunde
Müsteşar Yardımcısı
12 Ekim 2012 14:41

kitapyurdu.com ben sürekli alıyorum gayet memnunum güvenli

kredi kartına güvenmiyor isen havale ile ödeme seçeneğini kullanabilirsin.

12 Ekim 2012 14:52

sağolun hocam.. kitap seç.com nasıl

Yok Hukmunde
Müsteşar Yardımcısı
12 Ekim 2012 14:57

Onu bilmiyorum benim ki alışkanlık kitapyurdu.com'dan bir kez alış veriş yaptım kitabım beklediğim süre içinde gelince sürekli oradan alış veriş yaptım.

Havale ile bankamatikten kartsız ödeme yapılabiliyor, yine PTT'den de ödeme yapılabiliyor.

Tipi-Tip
Yasaklı
12 Ekim 2012 14:58

evet posta çekiyle alıyorum ben .. garanti :)

12 Ekim 2012 15:03

kredi kartı yerine banmakatik kartı numarası vermek daha mantıklı geliyo.. tc.numarası vermek sakat gibi geliyoda.. mecbur alcaz

Tipi-Tip
Yasaklı
12 Ekim 2012 15:04

hocam bişe olmaz ... ben alıyorum ... tc ni napcak adam senin ... önemli olan kredi kartın ... :)

fen1616
Kapalı
12 Ekim 2012 15:05

kitap seçten bende alıyorum sorun olmuyo kim ne yapsın ya

mehmett34
Daire Başkanı
12 Ekim 2012 15:07

internetten o kadar çok şey almışımdır ki, diyebilirim ki kargo neredeyse her gün kapımdadır :)

tc kimlik numaranızı vermenize gerek yok, öylesine 11 haneli bir sayı yazmanız yeterli. ödeme bölümüne geldiğinizde adres çubuğunda https:// yazıp yazmadığına mutlaka dikkat edin, eğer sadece http:// yazıyorsa o sayfada ödeme yapmak risklidir.

kredi kartınıza bağlı bir sanal kart oluşturup, o kart numarasıyla alışveriş yaparsanız güvenlik açısından çok iyi olur. internet bankacılığınız varsa direkt oradan sanal kart numarası edinebilirsiniz. sanal kartın limitini kendiniz belirliyorsunuz, diyelim ki 50 TL lik bir sipariş vereceksiniz, sanal kartınıza 50 TL aktarıp sonra o şekilde sanal kartınızla alışveriş yapabilirsiniz.

kitapyurdu kitap siteleri arasında en çok bilinen sitelerden biri ancak eskisi kadar uygun değil, oradaki fiyatlar beyazıttaki kitapçılarla hemen hemen aynı, ancak oradan çok daha ucuz siteler var artık...

Tipi-Tip
Yasaklı
12 Ekim 2012 15:09

mesela? hocam örnek

ratm57
Genel Müdür
12 Ekim 2012 15:10

hocam ben kitapsec den aldim kapida odeme yoluyla. 5 lira fark koyuyolar o kadar. ihtiyacinne den aldim onlarda da kapida odeme var. pegem akademi de ayni. guvenilir yani

12 Ekim 2012 15:11

tc yi sallasak oluyorsa sorun yok.. banmatik kartının numarasını veririm.. kredi kartından daha güvenli geliyo:)

Tipi-Tip
Yasaklı
12 Ekim 2012 15:17

e ben posta çekinde tc veriyorum .. nolacak şimdi :(

mehmett34
Daire Başkanı
12 Ekim 2012 15:39

Tipi-Tip; hocam sanırım bana kitap sitesi sordunuz. fiyatlar farklı farklı, kimi kitap A sitesinde uygun kimisi B sitesinde. almak istediğiniz kitapları google dan tek tek araştırın. bana uygun gibi gelen siteler, kitapkırtasiyem, kitapdenizi, yargı, kitapseç vs..

benim almak istediklerimin bir çoğu şu an kitapseç de uygun olduğu için o siteyi seçtim, başka sitede uygun olsa orayı seçerdim. kitapseçde de kapıda ödeme seçeneği var, 5 lira ödeme farkıyla ama ben fazladan 5 lira onun için veremem :)

sizin tc kimlik numarası içinse yapacak bir şey yok :)

12 Ekim 2012 15:50

her kitabı farklı farklı siteden almakta pek mantıklı gelmiyor.. hepsini aynı siteden alırsan bir defa kargo parası ödersin öbür türlü her kitap için kargo parası ödenmek zorunda kalıyon

mehmett34
Daire Başkanı
12 Ekim 2012 16:06

elbette hocam ayrı ayrı sitelerden almak mantıklı olmaz. almak istediğiniz kitaplara tek tek bakacaksınız hangi siteden alınca toplam fiyat daha uygun oluyorsa oradan alacaksınız. mesela benim kitapseç ten aldığım kitaplar arasında bazıları diğer sitelerde 1-2 lira daha uygundu ama toplamını hesapladığımda benim alacağım kitaplar kitapseç de daha uygun oluyordu, o yüzden oradan aldım, 90 lirayı da geçtiğim için kargo ücreti de ödemedim. ama sizin baktığınız kitaplar başka bir sitede uygun olur, siz oradan alırsınız. yani demek istediğim şu site ucuz diye bir şey yok, kimi orada kimi burada ucuz. önemli olan sizin almak istediklerinizin hangi sitede uygun olduğu, onu da biraz vakit ayırıp araştırabilirsiniz.

türkcecigıbi
Şube Müdürü
12 Ekim 2012 18:10

istersen uçak al tabiki güvenilir sitelerden

Tipi-Tip
Yasaklı
12 Ekim 2012 18:14

evet memet hocam,

aynı düşüncedeyiz ben de pegem ve yargıya üyeyim ... aralarında 10 lira felan oynuyor ... bir de kitapseç var ... ona üye diilim ...

ama posta çekinde doldurulması gereken tc kimlik numarası oluyor ... sanırım bir şey olmaz ondan ya ... :(

mehmett34
Daire Başkanı
12 Ekim 2012 18:19

bir şey olacağını sanmıyorum hocam, ben gerek olmadığı için tc kimlik yazma gereği duymuyorum.

Tipi-Tip
Yasaklı
12 Ekim 2012 18:22

posta çekinde de mi yazmıyorsun ...

bu arada ben az önce çok ağladım arkadaşlar sinirlerim boşaldı ...

ağlamaktan hasta olucam

mehmett34
Daire Başkanı
12 Ekim 2012 18:39

yok hocam onu kastetmedim. ben her zaman kredi kartımla alırım, daha önce hiç posta çeki ile almadım. kredi kartıyla alırken de fatura kısmında tc kimlik numarası için öylesine bir şey yazarım.dikkat edin kendinize, bir süre sonra hiç bir şey için üzülmek gerekmediğini anlarsınız.

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi