Editörler : Pangaea
19 Nisan 2013 14:59

2013 Yeterlilik Sonuçlarına İtiraz (bir kaç soruyla yeterlilikte başarısız olanlar)

2013 yılı yeterlilik sınavının yazılısından 68,750 puan aldığım için 10 TL'yi bankaya yatırarak MEB'e itiraz dilekçesi gönderdim.

İptal edilen bir adet sorunun doğru haneme eklenmediğini düşünüyorum.

Ayrıca, başka sorularında diyanetçe iptal edilmiş olabileceğini düşünüyorum.(çünkü diyanet soruları sistemden kaldırdı)

İtiraz etmeye düşününler için 10 günlük süre olduğunu unutmayın.

.

2050
Daire Başkanı
19 Nisan 2013 15:48

iptal olan kesin tek soru vardı oda yansıtılmış bilginize başka

19 Nisan 2013 16:34

ben de 68,750 aldım nasıl itiraz ediliyor bankaya neden 10 tl yatırdınız yardımcı olurmusunuz hocam.

sulek42
Daire Başkanı
19 Nisan 2013 19:06

hocam bende itiraz ettim meb cevabı geldiğinde burda paylaşalım

ali2063
Memur
19 Nisan 2013 22:36

Sınava itiraz etmek için;

sınav sonucunun açıklanmasından 10 gün içeresinde ilgili bankaya 10 TL sınav itiraz ücreti yatırıyorsun. Ardından dekontun aslı ile birlikte bir dilekçe yazıyorsun. Ardından APS ile MEB'e gönderiyorsun.

Hangi bankalara para yatırılacağı, MEB'in hangi şubesine dilekçenin gönderileceği Yeterlilik Sınava ilanında yazıyor. Ayrıca MEB'in Alo 147 hattındanda bilgi alınabiliyor.

20 Nisan 2013 17:14

Allah razı olsun bilgileriniz için hocam

ali2063
Memur
21 Nisan 2013 22:20

Ayrıca, Bilgi Edinme Kanunu çerçevesinde; yeterlilik sınavına kaç kişi girdi? kaç kişi başarılı oldu ? bu konuları diyanet işlerine başkanlığına bir dilekçe ile soracağım.

Arkadaşlar herkes hakkını arasınki kurumlar şeffaf olsun...

samiravrd
Memur
22 Nisan 2013 11:50

bende müiakatta yarım puanla kaybetmiştim bende itiraz edeyimmi?....

bırakında bi kazananlar atansın atanamayan adam kalmazsa itiraz edin. beleşçiliğine ne kadar alışmışsınız.biz aptalmıyız çalışıyoruz.fahrilerden sonra sıra sizde mi. ben 92.5 la atanamayayım siz itiraz edin atanın.. oh ne ala memleket. zaten diyanet sözünün arkasında durabilse durmadan alım kriterlerini değiştirmese siz bunu aklınızdan bile geçiremezsiniz.

diyanetin yeni atama kriteri:

1-yeterliliksiz fahri olarak çalışanlar

2-yeterlilik sınavında 70 puanın altında alanlar

ali2063
Memur
24 Nisan 2013 22:23

semiravrd.

Sen kim oluyorsunda bana beleşçi diyorsun. Bu lafı ve kullandığın diğer kötü sözleri sana aynen iade ediyorum.

Kendi sınav sonucuma itiraz ediyorum çünkü, mevzuat bana bu hakkı veriyor. Sen kim oluyorsunda bu hakkı, bir hak gaspıymış gibi lanse ediyorsun.

Senin yerleşememene gelince. Demek ki, mülakatta yeterli donanıma sahip olmadığın anlaşılıyor, o yüzden yerleşemiyorsun. Zaten, kitap ezberleyerek yazılıda hasbel kader başarılı olanlar var mıdır diye mülakat yapılıyor. Mülakatta mesleği yapabilecek kapasiteye sahip olunup olunmadığı tespit ediliyor.

Saygılar...

samiravrd
Memur
30 Nisan 2013 19:25

benm yeterlilik belgem var.alim mulakatinda 84.5 aldm 85te kaldi en son .fahrileride alinca biz yine beklemedeyz.herkes birilerini ayaklandiriyor.dib kimn sesi cok cikarsa onu aliyor. belgesi olanlar bekler nasil olsa. ayrica sahsi itiraziniza birsey diyemem ama herkesin kagidi yanlismis gibi yonlendirmenz bence hos degl

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi