Editörler : Pangaea
10 Mart 2019 15:58

Lisans mezunlarina Yeni Askerlik sistemi Dayatmasi

Lisans mezunu icin askerlik suresi uzadi 12 ay oldu. 2 ay egitim 10 ay maas ardindan subayliga geçebileceğiz ama o da kesin degil ihtiyaç varsa filan . E bize ne avantaji oldu ki kpss puanimiz 2 sene gecerli 1 senesi askerde geçse o dönem atansak ne olacak? Ayrıca her lisans mezunu bedelliye basvuramaz 20 bin kusur zaten kredi borcu var bi de 30 bin bedelli odeyip 50 bin tl kayipla niye baslasin ki ? Bu sistemde Lisansa bir avantaj var mi ben pek goremedim. Eski sistem 6 ay yapip bitirme imkani da olmaliydi .

xpresshero
Genel Müdür
10 Mart 2019 16:01

Sen daha okuduğunu anlamıyorsun, lisans mezunuyum diye geçiniyorsun. İstersen 6 ay gidebiliyorsun.

Tempt
Yasaklı
10 Mart 2019 16:14

Sizlere zaten askerliği toptan kaldırsa hükümet gene yaranamaz. Bu sefer de asker eğitimi alan yok ülkemiz savunmasız kalacak vs. diye tartışma başlatırsınız. O nedenle hükümet gerek atamalar gerekse alacağı kararlar konusunda kendi çalıp kendi oynuyor zaten kimseye sordukları yok

ahmetaktas_1990
Aday Memur
10 Mart 2019 16:20

istersen 1 ay eğitim sonra 5 ay kıta eğitimi terhis totalde 6 ay eskisi gibi ben ilk defa herkesin

Ares66
Kapalı
10 Mart 2019 16:38

Sen önce bir okumasını öğren sonra Lisans mezunuyum diye gez. 1 ay eğitim +5 ay Kıt'a hizmeti ve sonunda terhis seçeneğin olacak eskisi gibi. Adamlar tüm sistemi açıklamış güzelce ama sen ya okumaya bile üşenmişsin ya da provoke etmeye çalışıyorsun. Komple askerlik kalksa sen yne memnun olmazsın. aylık 10 bin lira verseler yine küfür edersin bu devlete sen. Sizin gibilerle yaptım askerliği ben. Yemek yerlerdi devlete küfür ederlerdi tuzu az diye. Hiç memnun olmaz devamlı söylenip durur senin gibiler. Lisans biz de okuduk kısa dönem yaptım geldim. Ama senin gibiler hiç askere alınmasa direk çürük verseler size keşke.

onur113
Memur
10 Mart 2019 16:50

askerliğimi yapmamış olsaydım bir dakika düşünmeden askere giderdim, 10 ay boyunca en az 5000 6000 lira civarı bir maaş alacaksın, belki daha da yüksek bir maaş olacak yedek subay maaşları hakkında bilgisi olan varsa aydınlatsın bizi. yedek subaylık zor olsa da normal bir er gibi tüm zamanın kışlada bir sürü adamın arasında geçmiyor, istersen dışarda ev kiralayıp orda yaşayabilirsin, nöbetin olmadığı zamanlar 8 de girer 5 te çıkar evine gidersin. kışlada kalırsan 40000 liranın üzerinde bir para biriktirerek askerden gelme şansın olur.

kgmhrtveli
Aday Memur
10 Mart 2019 16:58

Benim tercihim zaten uzun dönem olacaktı. Bir haber sitesinin haberini okudum ondan yanlislik oldu:) E tamamda niye akliniz gidiyor devlete elestiri geliyor diye? Sizlere filan yaranamaz diyen arkadas KINDAR NESLIN urunu .guzelce kardesim yanlis okumussun oyle degil demek varken bu tavır ne alaka ? Sanirsin bunlar prof olmus .Ya da parali kopekler iste tempt ve Ares66 sizeydi bu lafim . Neyse siz gidin yalamaya devam edin burda gezmeyin oglum daha iyi yalayın alsinlar sizi bi yere :)

Ares66
Kapalı
10 Mart 2019 17:11

Laf yiyince noldu hemen sağa sola saldırdın?? 3 kuşak chp ye verdik biz sen kime sistem adamı diyorsun anten. Merkezi atama yetecek puanı aldım zaten neden yalakalık yapalım? Devlete küfür etmemek sistem yalakalığımı oldu? Senin gibi devletle hükümeti ayırt edemeyenler yüzünden 70 yıldır muhalefet kalmışısz mk. Anguta bak akp li etti bizi. önce okuma yazma öğren önündeki haberi oku sen pezevenk.

kgmhrtveli, 5 yıl önce

Benim tercihim zaten uzun dönem olacaktı. Bir haber sitesinin haberini okudum ondan yanlislik oldu:) E tamamda niye akliniz gidiyor devlete elestiri geliyor diye? Sizlere filan yaranamaz diyen arkadas KINDAR NESLIN urunu .guzelce kardesim yanlis okumussun oyle degil demek varken bu tavır ne alaka ? Sanirsin bunlar prof olmus .Ya da parali kopekler iste tempt ve Ares66 sizeydi bu lafim . Neyse siz gidin yalamaya devam edin burda gezmeyin oglum daha iyi yalayın alsinlar sizi bi yere :)

kgmhrtveli
Aday Memur
10 Mart 2019 17:56

Laf yemek ne oglum ;) büyü biraz büyü gec bunlar ergenlikte kaldi . Kindar nesli temsil eden solperen tayfanin urunuymussun. Laf etmissin laf almissin :) kopek gibi saldirirsan host derler cocugum . Neyse sana hayirli saga sola saldirmalar

Ares66
Kapalı
10 Mart 2019 18:14

Normal bir tane cümlen yok. Gerçekten okuma yazma öğrenmen lazım. Ya da akli dengen yerinde değil senin. Doktor için destek olabilirim ? Okuma yazma kursu içinde maddi destek sağlayabilirim çekinme. Ya da müge anlının desteklediği kurslara katıl teyzelerle beraber.

10 Mart 2019 18:21

6 bin maaşı albay olmaz hocam :)) asteğmenin alacağı maaş 4 bin felandir onuda 9 ay alir.

onur113, 5 yıl önce

askerliğimi yapmamış olsaydım bir dakika düşünmeden askere giderdim, 10 ay boyunca en az 5000 6000 lira civarı bir maaş alacaksın, belki daha da yüksek bir maaş olacak yedek subay maaşları hakkında bilgisi olan varsa aydınlatsın bizi. yedek subaylık zor olsa da normal bir er gibi tüm zamanın kışlada bir sürü adamın arasında geçmiyor, istersen dışarda ev kiralayıp orda yaşayabilirsin, nöbetin olmadığı zamanlar 8 de girer 5 te çıkar evine gidersin. kışlada kalırsan 40000 liranın üzerinde bir para biriktirerek askerden gelme şansın olur.

onur113
Memur
11 Mart 2019 00:20

kardeş asteğmen maaşının 4000 lira olabileceğini aklının ucundan geçiriyor musun cidden?

işletmeci-3030-, 5 yıl önce

6 bin maaşı albay olmaz hocam :)) asteğmenin alacağı maaş 4 bin felandir onuda 9 ay alir.

11 Mart 2019 01:52

Asteğmen olarak yaptım belki ordan biliyo olabilirim 😂

onur113, 5 yıl önce

kardeş asteğmen maaşının 4000 lira olabileceğini aklının ucundan geçiriyor musun cidden?

byterapists
Aday Memur
11 Mart 2019 08:54

Astek maaşları şuan 5100den aşağı değil, sen yaptın yapalı hiç zamlanmadi mi sanıyorsun? Benim ayrı bi sorum olacak. Ben uzun dönem başvurdum lisans mezunuyum. Kısa dönem Şırnak jandarma çıktı ve şuan tekrar tecilliyim. Yeni sistem 1 aya meclise gelip onaylanirsa tekrar yedek subay olarak gitme şansım olacak mı?

mehmet36001
Memur
11 Mart 2019 09:20

ama 31 bin cok yüksek bi bedel o zaman kredi borcları silinsin şu an 27 bin tl kredi borcum benim gibi binlerce insan var ve iş bulamıyorlar 31 bin tl artı kyk imkanı yok babadan zenginler hariç hiç bir mezun gidemez ben şu an kara kara 27 bini düşünüyorum nasıl öderim diye

xpresshero
Genel Müdür
11 Mart 2019 09:23

Şimdi değil alırken düşünecektin. Benim zamanımda 10.000 liranın altına imza atılıyordu ona rağmen atmadım. Aç yattım, soğukta yattım o borcun altına girmedim. Sen keyfini sürerken ben aç kaldım, şimdi diyorsun ki borçları silsinler. Senin sorumsuzluğunun bedelini ödemek zorunda mıyız?

mehmet36001, 5 yıl önce

ama 31 bin cok yüksek bi bedel o zaman kredi borcları silinsin şu an 27 bin tl kredi borcum benim gibi binlerce insan var ve iş bulamıyorlar 31 bin tl artı kyk imkanı yok babadan zenginler hariç hiç bir mezun gidemez ben şu an kara kara 27 bini düşünüyorum nasıl öderim diye

mehmet36001
Memur
11 Mart 2019 11:46

yhaw biliyormusun keyif sürdüğümü birde biz ödemek zorundamıyız demişsin sana mı ödetiyoruz hayırdır klavye şovalyesi duyar kasma prensi ben sadece o parayla okudum ailemden tek kuruş almadım senin gibi özürlüler yüzünden bizim durumumuz değişmez sırtına binseler memleketi gezdirirsin şu an kyk borcu olup işsiz gezen bi dünya insan var hem borc ile mezun edip hemde işsiz kalıyoruz ama yok senin için sorun yok okurkende AÇTIN mezun olduktan sonrada AÇ KALIRSIN!!!

xpresshero, 5 yıl önce

Şimdi değil alırken düşünecektin. Benim zamanımda 10.000 liranın altına imza atılıyordu ona rağmen atmadım. Aç yattım, soğukta yattım o borcun altına girmedim. Sen keyfini sürerken ben aç kaldım, şimdi diyorsun ki borçları silsinler. Senin sorumsuzluğunun bedelini ödemek zorunda mıyız?

11 Mart 2019 12:12

Doğru canım 3 ayda 1500 tl zam gelmiş :)) bilmeden yorum yapiyosunuz bilenide yalancı çıkaracaksınız gidince görürsünüz ne diyim

byterapists, 5 yıl önce

Astek maaşları şuan 5100den aşağı değil, sen yaptın yapalı hiç zamlanmadi mi sanıyorsun? Benim ayrı bi sorum olacak. Ben uzun dönem başvurdum lisans mezunuyum. Kısa dönem Şırnak jandarma çıktı ve şuan tekrar tecilliyim. Yeni sistem 1 aya meclise gelip onaylanirsa tekrar yedek subay olarak gitme şansım olacak mı?

Ares66
Kapalı
11 Mart 2019 13:14

Sen astek olarak yaptıysan ben Paşa olarak yapmışımdır mk. Sene 2017 bizzat benim takımdaki 365 dönem asteğmenim 4.500 alıyordu. Şu an 5 den aşağı alan yoktur. Albaylarda şu an 7.500 den aşağı almaz. Yeni başlayan polis bile 5 bine yaklaştı maaşı. Sen koskoca albayla polisi bir tutuyorsun. Aç googleden bari bak askerlik bilmiyorsan. Bir de adamlarla laf dalaşına girmiş çocuk gibi. Klavyenin neresinde yaptın sen askerliğini??

işletmeci-3030-, 5 yıl önce

Doğru canım 3 ayda 1500 tl zam gelmiş :)) bilmeden yorum yapiyosunuz bilenide yalancı çıkaracaksınız gidince görürsünüz ne diyim

11 Mart 2019 14:00

Takım astegmenine selamimi söyle de sana yalan soylemesin canım benim :D senin gibi boş beyinleri kandirir onlar.Önce bi araştır meslekci astegmenle takim komitaninastegmen farklidir astegmenin aldığı maaş bulunduğu ilden ile değişir diyecem sen yine anlamiycan :) 155 gün askerlik yapmissin kulaktan dolma bilgilerle askerliği bildiğini saniyosun.Kafana poşet takip mi yaptın askerliği anlamadim ki

Ares66, 5 yıl önce

Sen astek olarak yaptıysan ben Paşa olarak yapmışımdır mk. Sene 2017 bizzat benim takımdaki 365 dönem asteğmenim 4.500 alıyordu. Şu an 5 den aşağı alan yoktur. Albaylarda şu an 7.500 den aşağı almaz. Yeni başlayan polis bile 5 bine yaklaştı maaşı. Sen koskoca albayla polisi bir tutuyorsun. Aç googleden bari bak askerlik bilmiyorsan. Bir de adamlarla laf dalaşına girmiş çocuk gibi. Klavyenin neresinde yaptın sen askerliğini??

byterapists
Aday Memur
11 Mart 2019 15:29

Hala cahil cahil konuşuyor ya. Arkadaşım şuan 5bin üstü alıyor hali hazırda sen daha neyin lafını yapıyorsun? Hadi yürü başka yere

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi