Editörler : "eskiyara"Pangaea

emre23230
Aday Memur
14 Mayıs 2022 21:45

Konuşuyorduk kardeş. Niye gerildin. Senin hangi şartın uymuyor mesela uzman veya başöğretmen olabilmek için. Sınavdan mı cekiniyorsun. Söz sana sınav öncesi destek olurum. Gerçekten endiseni anlıyorum. Bu kafa ile sen zaten sınav da kazanamazsin. En iyisi bu iş kökten iptal olsun da senle beraber hiç kimse faydalanamasin bu işten :d
sınıftarih, 2 yıl önce

Valla mahkemeler eğer ki kanuna göre hüküm vereceklerse bunu iptal ederler. Zaten ocak ayında uzman başöğretmen tazminatı alınmaya başlanacak haziranda seçim var eğer iktidar değişirse zaten kökten iptal olacak.

Senin anlamadığın kanunların kenarı kıyısından kırparak yapılan şeyler sallantıda olur bunu savunmak yerine hakkımız olanı insan gibi yaşayacak bir ücreti savunalım diyenlere destek olmak lazım 1000 tl için hukuksuzluğu haksızlığı savunursan işte böyle durumlara düşer öğretmenler.

eğer bu kanun iptal olacaksa daha iyisi için mücadele verenlere laf atmayacaksın.

ne diyor sendikalar(sarı sendika ve türk eğitim sen hariç zaten onlar sendika değil) sınav olamaz kanuna aykırı 10 yılı dolana uzmanlığı ver 20 yılı dolana başöğretmenliği ver. hatta bin ve iki bin tl eksik diyorlar yükseltin diyorlar.

sende gelip buna karşı çıkıyorsun

öğretmenler kamuda en aşağı seviye ye düşürüldü buçuklu zamlara imza atan eğitim bir sen yetkili sendika dörtyüzbin üyesi var bunların yancısı da üç yüz bin üyesi olan türk eğitim sen

senin gibi bir öğretmeni görmek inan beni hiç şaşırtmıyor. bana bir şey olmasın ben kendi çıkarıma bakarım şeklindeki tavrın zaten sendika oranlarından da belli arkadaş hadi yoluna bundan sonra sana cevap vermek benim için boş olacak.

hugo.almeida
Kapalı
14 Mayıs 2022 22:26

Hocam niye sınava girmen gerektiğini bu eğitimi alman gerektiğini savunuyorsun sen?

Ortalama çalışma süresi 35 yıl olsa öğretmenleri de 1 milyondan saysan 300 bine yakın belki daha fazla öğretmen bu uzmanlıktan yararlanamayacak. başöğretmenlikten faydalanamayacak öğretmen sayısı ise 920 bin civarı. Şu an 83 bin uzman öğretmen var.

Bundan 10 sene sonra sadece 350 bin öğretmen başöğretmenlikten faydalanacak yine 350 bin kadarı da uzmanlıktan.

Sahiden niye savunuyorsun sen bunu?

emre23230, 2 yıl önce
Konuşuyorduk kardeş. Niye gerildin. Senin hangi şartın uymuyor mesela uzman veya başöğretmen olabilmek için. Sınavdan mı cekiniyorsun. Söz sana sınav öncesi destek olurum. Gerçekten endiseni anlıyorum. Bu kafa ile sen zaten sınav da kazanamazsin. En iyisi bu iş kökten iptal olsun da senle beraber hiç kimse faydalanamasin bu işten :d
14 Mayıs 2022 22:36

Meb'e atanmadan önce yapılan ücretli öğretmen ve dershane öğretmenliği süreleri 10 yil çalışma süresinde hesaplamaya dahil mi?

Yoksa atandıktan sonraki yillar mi esas alınacak

sınıftarih
Kapalı
14 Mayıs 2022 22:40

Sayın Hocam onun derdi benim bin Tl me bir şey olmasın . Bu kanun yargıdan dönerse aynen 2005 yılında olduğu gibi tamamen iptal olursa ben bin tl den olurum. tek derdi bu.

Ne o zaman açılan davayı biliyor ne şimdi neye itiraz edildiğini tek derdi kendisi. kendi çıkarına zarar gelmesin yeter ki dünya yansın zaten son mesajında ki pişkinliği saçma ergen cevabı da kendisinin haksız olduğunu bildiğini göstermiyor mu?

Adam kendisi inkar ededek olsa da açıkca sarı sendika üyesi nasıl olsa ben sendikam vasıtasıyla bir şekilde sınavı veririm diye düşünüyor ne kanundan dan haberi var ne yasa dan. Türkiye şartlarındaki normal bir açıkgöz insanın tavırlarını sergiliyor

Ama zaten sendikalar dava açmasa bile Anayasa mahkemesi bu kariyer kanununu ESASTAN göüşmeye başladı üç gün önce haberleri çıktı.

şimdi artı sendikalar da bu sınav meselesi için dava açacaklar.

bunun da bütün derdi bu. Allah herkese gönlünde olan neyse onu versin

sadece benim çıkarım gerisi umurumda olmaz haksızlık olmuş kanunsuzluk olmuş bana ne diyen insanlar zaten mutlaka ama mutlaka o haksızlığa kendisi uğrar sonrada bağırıp dururlar ben bunu anlatmaya çalıştım ama anlamadı bin liram da bin liram dedi durdu yolu açık olsun. bence siz de muhatap olacaksanız karşınızda nasıl biri olduğuna göre yazın.

hugo.almeida, 2 yıl önce

Hocam niye sınava girmen gerektiğini bu eğitimi alman gerektiğini savunuyorsun sen?

Ortalama çalışma süresi 35 yıl olsa öğretmenleri de 1 milyondan saysan 300 bine yakın belki daha fazla öğretmen bu uzmanlıktan yararlanamayacak. başöğretmenlikten faydalanamayacak öğretmen sayısı ise 920 bin civarı. Şu an 83 bin uzman öğretmen var.

Bundan 10 sene sonra sadece 350 bin öğretmen başöğretmenlikten faydalanacak yine 350 bin kadarı da uzmanlıktan.

Sahiden niye savunuyorsun sen bunu?

hugo.almeida
Kapalı
14 Mayıs 2022 23:46

Haklısın hocam.

sınıftarih, 2 yıl önce

Sayın Hocam onun derdi benim bin Tl me bir şey olmasın . Bu kanun yargıdan dönerse aynen 2005 yılında olduğu gibi tamamen iptal olursa ben bin tl den olurum. tek derdi bu.

Ne o zaman açılan davayı biliyor ne şimdi neye itiraz edildiğini tek derdi kendisi. kendi çıkarına zarar gelmesin yeter ki dünya yansın zaten son mesajında ki pişkinliği saçma ergen cevabı da kendisinin haksız olduğunu bildiğini göstermiyor mu?

Adam kendisi inkar ededek olsa da açıkca sarı sendika üyesi nasıl olsa ben sendikam vasıtasıyla bir şekilde sınavı veririm diye düşünüyor ne kanundan dan haberi var ne yasa dan. Türkiye şartlarındaki normal bir açıkgöz insanın tavırlarını sergiliyor

Ama zaten sendikalar dava açmasa bile Anayasa mahkemesi bu kariyer kanununu ESASTAN göüşmeye başladı üç gün önce haberleri çıktı.

şimdi artı sendikalar da bu sınav meselesi için dava açacaklar.

bunun da bütün derdi bu. Allah herkese gönlünde olan neyse onu versin

sadece benim çıkarım gerisi umurumda olmaz haksızlık olmuş kanunsuzluk olmuş bana ne diyen insanlar zaten mutlaka ama mutlaka o haksızlığa kendisi uğrar sonrada bağırıp dururlar ben bunu anlatmaya çalıştım ama anlamadı bin liram da bin liram dedi durdu yolu açık olsun. bence siz de muhatap olacaksanız karşınızda nasıl biri olduğuna göre yazın.

sınıftarih
Kapalı
15 Mayıs 2022 11:14

Bak bu seninle muhatap olmamız nasıl başladı yukarıda kelimesi kelimesine şu şekilde yazmıştın

''Doktorlar da mesela uzman sınavı olan TUS a giriyor. Onlar da dava açsın. Sınavsız uzman doktor olsunlar. Okuyup doktor olmuşlar ama demek bunu akıl edememişler.''

Bunun cevabını aldın yani tus a giren doktorlarla bu öğretmenlik kariyer sisteminin birbiriyle çok farklı olduğunu açıkladım sana

ama sen ergen gibi salak salak yazmaya devam ettin

orada tutturamadım şuraya gireyim sonra ergen davranışlarıyla üste çıkmaya çalışayım bu şekilde davranarak kime neyi ispat etmeye çalışıyor sun ki?

En başta dediğim gibi Allah senin gönlüne göre versin

emre23230
Aday Memur
15 Mayıs 2022 11:19

Günaydın sana da. Umarım biraz aydınlanmışsindir. Suç sende değil senin gibi iş bilmezleri öğretmen yapan zihniyette. Senin gibileri görünce bazen mülakat şart diyorum gerçekten . Başka sormak istediğin birşey olursa özelden yaz. Boş yere işgal etme forumu

MhmtAlppp
Aday Memur
15 Mayıs 2022 14:09

Arkadaşlar ücretli öğretmenlik yaptığım ve atanmadan önce halk egitim bünyesinde actigim kursları saydırmıştım emekliliğe esas geçen süre olarak görünüyormuş bunlar mebbiste sınava girebilmek için bu süreleri dahil edebiliyor muyuz..

emre23230
Aday Memur
15 Mayıs 2022 14:10

Benim bildiğim olmuyor Hocam. Öğretmenliğe Esas hizmet süreniz geçerli 10 yılın hesabında
MhmtAlppp, 2 yıl önce

Arkadaşlar ücretli öğretmenlik yaptığım ve atanmadan önce halk egitim bünyesinde actigim kursları saydırmıştım emekliliğe esas geçen süre olarak görünüyormuş bunlar mebbiste sınava girebilmek için bu süreleri dahil edebiliyor muyuz..

Ahmet Kaleli
Şube Müdürü
15 Mayıs 2022 14:32

büyük resme bakınca bütün yaz online seminerle uğraşacağız gibi duruyor

emre23230
Aday Memur
15 Mayıs 2022 14:34

Yüksek lisansı olmayanlar için öyle maalesef.
Ahmet Kaleli, 2 yıl önce

sınıftarih
Kapalı
15 Mayıs 2022 14:57

Yüksek lisansı olanlar da bu eğitimleri almak zorunda.

Senin bildiğin hiç bir doğru bir şey yok mu? hadi yok diyelim de niye her konuda bilmeden atıp tutuyorsun bu

Süzme kötülüğünün nedeni bu cahilliğin değil. Senin süzme kötülüğünün nedeni hem cahil olup hem her konuda fikrinin olması ne yönergeyi okumuşsun ne kanundan haberin var ama her konu hakkında boş boş yalan yanlış lakırtın var. Allah senin gibilerden bu milleti korusun

emre23230, 2 yıl önce
Yüksek lisansı olmayanlar için öyle maalesef.

emre23230
Aday Memur
15 Mayıs 2022 15:12

Ah benim saf kardeşim. Yüksek lisansı olmayanlar sınavdan geçmek için strese girip seminerleri dört gözle izleyip dinleyecek. Ama yüksek lisansı olanın sınav kaygısı olmadığı için dinleme ihtiyacı bile duymayacak. Hakikaten kafa yok sende
sınıftarih, 2 yıl önce

Yüksek lisansı olanlar da bu eğitimleri almak zorunda.

Senin bildiğin hiç bir doğru bir şey yok mu? hadi yok diyelim de niye her konuda bilmeden atıp tutuyorsun bu

Süzme kötülüğünün nedeni bu cahilliğin değil. Senin süzme kötülüğünün nedeni hem cahil olup hem her konuda fikrinin olması ne yönergeyi okumuşsun ne kanundan haberin var ama her konu hakkında boş boş yalan yanlış lakırtın var. Allah senin gibilerden bu milleti korusun

sınıftarih
Kapalı
15 Mayıs 2022 15:26

arkadaş şu şekilde yazmış

sen süzme ise

yüksek lisaansı olmayanlar için demişsin.

sonra buraya gelip lafı çevireceğini sanarak saçmalıyorsun bak sende bu laf çevirme olayını yapacak zeka yok IQ en fazla 50 civarında iken bu şekilde saçmalayıp rezil oluyorsun haberin olsun

sana tavsiye vereyim hayatında yaşadığın ezilmişlik hissini bu şekilde saçmalayarak tersine çevirmezsin benim güzel kardeşim bilmediğin konularda( ki oldukça fazla) susmayı öğren artık

emre23230, 2 yıl önce
Ah benim saf kardeşim. Yüksek lisansı olmayanlar sınavdan geçmek için strese girip seminerleri dört gözle izleyip dinleyecek. Ama yüksek lisansı olanın sınav kaygısı olmadığı için dinleme ihtiyacı bile duymayacak. Hakikaten kafa yok sende

emre23230
Aday Memur
15 Mayıs 2022 15:30

Sen otur ders çalışmaya başla. Bu kafa ile zor senin. Okuduğunu da anlamıyorsun.

husozkan07
Aday Memur
15 Mayıs 2022 15:41

Emre 23230 hocam haklı. Bu eğitim ve sertifika döneminin stresini yüksek lisans yapmamış arkadaşlar çekecek. Sınav kaygısı olmadığı için online olacağını öngördüğümüz eğitimleri sadece açıp videonun bitmesini bekleyecekler. Fakat yüksek lisansı olmayan arkadaşlar sınava yönelik birşeyler yakalamak için dikkatle dinlemeli ve sonrasında döküman ve evraktan ders çalışmalı. Bu yüzden süreç aslında yüksek lisansı olmayanlar için bir yük diğer arkadaşlar için ise sadece 15 Ocak 2023'ü beklemek demek.

emre23230
Aday Memur
15 Mayıs 2022 15:52

Aslında neyin ne olduğunu biliyor ama safa yatıyor o malum arkadaş. Bazı mallar hariç yüksek lisansı olmayan arkadaşlar umarım kazasız belasız atlatır bu sınavı
husozkan07, 2 yıl önce

Emre 23230 hocam haklı. Bu eğitim ve sertifika döneminin stresini yüksek lisans yapmamış arkadaşlar çekecek. Sınav kaygısı olmadığı için online olacağını öngördüğümüz eğitimleri sadece açıp videonun bitmesini bekleyecekler. Fakat yüksek lisansı olmayan arkadaşlar sınava yönelik birşeyler yakalamak için dikkatle dinlemeli ve sonrasında döküman ve evraktan ders çalışmalı. Bu yüzden süreç aslında yüksek lisansı olmayanlar için bir yük diğer arkadaşlar için ise sadece 15 Ocak 2023'ü beklemek demek.

a1981
Müsteşar
15 Mayıs 2022 17:44

öncelikle sınavın çok zor olacağını sanmıyorum. adaylık kaldırma sınavı gibi, üstünkörü göz atan herkesin geçeceğini tahmin ediyorum.

bu kanun ile ilgili görüşüme gelince; uzman doktorluk ile kıyaslayanlar şunu göz ardı ediyor olabilir. Orada topyekün farklı bir uzmanlaşma söz konusu ve sonrasında yapılan iş de farklı zaten. Spesifik bir alanda tümüyle uzmanlaşmak söz konusu.

Uzman öğretmenlikte ise, bir nevi 10 yılını doldurana aslında bir ek ödeme yapılacak. Sonuçta önceki işi, sorumluluğu vs neyse yine aynı olacak. Tamamen aynı işi yapacak, ancak 10 yılını doldurduğu için maaşı biraz daha yüksek olacak. Eğer şu andaki devam eden mahkeme süreci eğer kanunun iptali ile sonuçlanırsa zaten bu sebeple olabilir. Aynı işi yapan, aynı işyerindeki iki kişinin farklı maaş almasını yanlış bulabilirler.

Bunu bekleyip zamanla görebiliriz. Öğretmenler için maddi koşullar da dahil olmak üzere daha kapsamlı düzenlemeler eklenmesi dileğiyle diyelim.

Bu arada; fiilen öğretmen olarak geçen ücretli, usta öğretici vs sayılmalıdır diye düşünüyorum. Hatta başka kurumlardaki memurluk süreleri bile belirli bir oranda, örneğin yarısı kadar vs bile olsa sayılsa iyi olurdu. Sonuçta 10 yıl uzun bir süre.

MhmtAlppp
Aday Memur
15 Mayıs 2022 21:09

Yaa ne kadar saçma özel okul ve dershane hizmet sürelerinin sayılması ücretli öğretmenliğin sayılmaması çok saçma 😏

emhnds
Memur
15 Mayıs 2022 23:10

Birkaç sayfa yönetmelik zaten. Ücretli öğretmenlikte geçen sürelerin geçerli olup olmadığını açıkca yazmak çok mu zor da insanlara burada kanunları yorumlatıyorlar. Devletin öğretmen olarak çalıştırdığı kişileri 10 yıllık süreye dahil etmemesi kendisiyle çelişmesi demektir.

Toplam 80 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi