Editörler : "eskiyara"Pangaea

mczm
Şube Müdürü
15 Eylül 2021 06:40

Tüm dünya aşı çözüm değil diye tartışıyor bizimkiler utanmadan pcr testi zorunlu yapıyor Romanya aşılamayı iptal etti Danimarka ve Arjantin tüm yasakları kaldırdı ama bizde haala bi akıllı çıkıp ya geçen sene aşı yoktu vaka vefat sayısı azdı bu sene aşı çoğaldı vaka vefat arttı diyemiyor dedirtmiyorlar, aşıya karşı değilim laakin artık aşı işinin suyu çıktı şimdi okullarda aşıya başladılar, maske zaten evlere şenlik açık alanda veya camları açık yerde maske kullanmayın, çocuklar mahvoldu, okul bahçesinde 6 yaşında çocuklar maskeli koşup oynuyor o yawrunun ciğerleri ne yazık ki öyle bir hal alıyor ki, kime ne anlatalım bilmiyorum ama çok güzel dalga geçiyorlar dünya insanı ile

öfd28
Aday Memur
15 Eylül 2021 09:44

Öğretmensiniz heralde 40 dk uzun bir süre tabi öğretmenler için

defterci
Genel Müdür
15 Eylül 2021 10:48

Derste tamamen çıkarın gitsin Hocam. Tebirk ediyor ve ellerinizden öpüyorum.

muy bien, 3 yıl önce

Ben ders anlatırken ara sıra açıyorum maskeyi ve çocuklara da ara sıra açıp oksijen alın diyorum kim ne derse desin!

defterci
Genel Müdür
15 Eylül 2021 10:50

Böyle bir yorum yaptığınıza göre 6 yaşında ve günde 7 saat maske takmak zorunda olan cerrahlar olmalı.

Mahmutt Kaya, 3 yıl önce
Maske akciğerleri mi yokediyor? Bu bilgiye nereden ulaştınız. Umarım totonuz harici bir kaynağınız vardır. Öyleyse tüm cerrahlara geçmiş olsun.

defterci
Genel Müdür
15 Eylül 2021 10:52

Onun yerine maskeleri çıkarttırsak çocuklara olmaz mı?

taklasiguzel, 3 yıl önce

Umarım en kısa zamanda dersler 30 dakikaya düşürülür. Cidden maskeyle 40 dakika boyunca ders anlatmak baş ağrısı yapıyor.

millerjack23
Aday Memur
15 Eylül 2021 13:58

Ben sana 1 lira göndereyim bir tane sakız al hocam :)
Ahmet Kaleli, 3 yıl önce

ne yiyeceksin son ders tost mu? zaten 1 saat sonra evdesin bide dandik tost ayrana 6 tl mi verelim her gün?

Ahmet Kaleli
Şube Müdürü
15 Eylül 2021 18:42

öğrencilere yasakladığım birşeyi kendim yapamam

millerjack23, 3 yıl önce

Ahmet Kaleli
Şube Müdürü
15 Eylül 2021 18:44

gerçi artık takmıyorum maske falan sorun çözüldü :)

millerjack23, 3 yıl önce

Cuucu38
Aday Memur
15 Eylül 2021 23:35

Çok berbat birşey maske. elimden geldiğince takmıyorum kalabalığa girmediğim sürece şimdiye kadar korona olmadım. Yan komşum korona çıktı çıkalı kapıyı açmadı onlar oldu ailece. Anaokuluna giden çocuğum takıyor mecburen ama acıyorum yavruma işkence resmen. Maskeyle normal nefes alınmıyor ki can çekişiyorum resmen

yrhsbnd
Aday Memur
15 Eylül 2021 23:57

Nefeslerini tutmuşlardır ile başlamasan iyiydi.
ramazzoli, 3 yıl önce

Nefeslerini tutmuşlardır ..

Psikolojikde olabilir .

Çocukların önünde ...off pofff nefes alamıyoruz v.

Bayilacagiz demeyin

defterci
Genel Müdür
16 Eylül 2021 11:24

İlkokulda maske takmak zorunda olan bir çocuğun velisi olarak sizi çok iyi anlıyorum.

Maske'nin hikaye olduğunu göremediler gitti. Sadece hapşırık sırasında ağızda işe yarar, o da bir mendillik iş.

Maskenin en işe yarar tarafı, herkesin taşıdığı ve korku pompalamaya devam eden bir pankart olması.

Maske ve PCR gen testi bitmeden bu plandemi bitmez.

Cuucu38, 3 yıl önce
Çok berbat birşey maske. elimden geldiğince takmıyorum kalabalığa girmediğim sürece şimdiye kadar korona olmadım. Yan komşum korona çıktı çıkalı kapıyı açmadı onlar oldu ailece. Anaokuluna giden çocuğum takıyor mecburen ama acıyorum yavruma işkence resmen. Maskeyle normal nefes alınmıyor ki can çekişiyorum resmen

ramazzoli
Müsteşar
16 Eylül 2021 12:41

Solunum yolu ile bulaşan bir hastalık için maske bir işe yaramaz demek cahilliktir .

defterci, 3 yıl önce

İlkokulda maske takmak zorunda olan bir çocuğun velisi olarak sizi çok iyi anlıyorum.

Maske'nin hikaye olduğunu göremediler gitti. Sadece hapşırık sırasında ağızda işe yarar, o da bir mendillik iş.

Maskenin en işe yarar tarafı, herkesin taşıdığı ve korku pompalamaya devam eden bir pankart olması.

16 Eylül 2021 12:41

Maske işe yarar. Yaramaz diye bir şey yoktur.

Bir arkadaşım. "yanımda yedek maske yoktu bir dakikalığına müşteriyle (suriyeli) ilgilendim." dedi ve corona oldu. Aşısı yoktu ağır atlatıyor ama şuan iyi hastanede. Bunu maskeyle niye bağdaştıyorsan diyorsanız. Arkadaşım böyle bir ifade söylediği için yazmak durumunda kaldım.

Şu da var,

Bir insanın ağzında sürekli sürekli maske bulundurmakta doğru değil ve bunu maalesef çocuklarımıza saçma sapan milli eğitim sistemiyle uyguluyoruz. Zorluyoruz.

Evet Maske şart (maalesef) ama sürekli olarak değil.

(Kusuruma bakmayın bende bir Veli olarak paylaşmak istedim)

defterci, 3 yıl önce

defterci
Genel Müdür
16 Eylül 2021 14:08

Yaramaz efendim, cerrahi maskeler bu virüste bir işe yaramaz , nice çift maskesiz, eldivensiz gezmeyenler bu virüsü kaptı.

Siz n95 tipi maskelerin varlık sebebinin ne olduğunu zannediyorsunuz?

O virüsü o göznekler tutamaz, ama üzerinde kovid olan tozu tutar. Hapşırıkla çıkan ya da havada olan su zerrecikleri üzerindeki virüsü tutar. Bu yüzden işe yarar gözü ile bakılıyor.

Kaldı ki, evde pencereyi açarsın havadan gelen virüsü yine solunum yoluna alırsın.

Cerrahi maske her türlü hikaye.

Heee, çok iyi işe yaradığı bir konu var, KORKU. Pankart gibi herkes taşıdığı için toplumdaki virüs korkusunu sıcak tutuyor.

ramazzoli, 3 yıl önce

Solunum yolu ile bulaşan bir hastalık için maske bir işe yaramaz demek cahilliktir .

ramazzoli
Müsteşar
16 Eylül 2021 21:22

Çok komiksiniz .

Evde pencereyi açınca disardan virusmu geliyor .

:))

Sivri sinek sandınız galiba covid 19 virüsünü .

Efendim cerrahi maskelerde işe yarar .

Evet n95 kadar olmasada korur .

Normal vatandaşın n95 takmasina gerek yok .

Hastanede bizler bile covid hastasıyla direkt temas edeceğimiz zaman takıyoruz ... Onun dışında gerek yok

defterci, 3 yıl önce

Yaramaz efendim, cerrahi maskeler bu virüste bir işe yaramaz , nice çift maskesiz, eldivensiz gezmeyenler bu virüsü kaptı.

Siz n95 tipi maskelerin varlık sebebinin ne olduğunu zannediyorsunuz?

O virüsü o göznekler tutamaz, ama üzerinde kovid olan tozu tutar. Hapşırıkla çıkan ya da havada olan su zerrecikleri üzerindeki virüsü tutar. Bu yüzden işe yarar gözü ile bakılıyor.

Kaldı ki, evde pencereyi açarsın havadan gelen virüsü yine solunum yoluna alırsın.

Cerrahi maske her türlü hikaye.

Heee, çok iyi işe yaradığı bir konu var, KORKU. Pankart gibi herkes taşıdığı için toplumdaki virüs korkusunu sıcak tutuyor.

biyokim06
Şef
16 Eylül 2021 21:55

Bilmediğiniz konularda biliyormuş gibi yorum yapmayın.

Nano boyuttan küçük su baloncukları içine, 3-4 covid-19 virüsü sığabiliyor ve bu damlacıklar saatlerce havada asılı kalabiliyor. Maalesef halk elini kolunu dezenfekte etmekle meşgul, havadaki olaydan haberi yok. Salgın bu cehalet nedeniyle yayıldı.

Senin alt katta balkonda pirzola yapan veya sigara içen komşunun kokusu, pencereden evin içine doluyorsa, bundan daha küçük olan virüs damlacıkları az da olsa evinin içine girer. ( Sakın virüs girecek diye tüm pencereleri kapatmayın, evin içine temiz hava girsin, pencereleri açın.Ama alttaki komşunuz riskli ise ve temiz olmayan kokular geliyorsa, rüzgar yönüne göre diğer pencereleri açın.)

Japonya'da yapılan bir araştırma, apartman boşluklarından virüs yayıldığını gösteriyor. Resmini bulursam eklerim. Ama bu konuda daha detaylı bir başlık düşünüyorum. Çünkü salgın bu bilgi eksikliği nedeniyle yayılıyor.

ramazzoli, 3 yıl önce

Çok komiksiniz .

Evde pencereyi açınca disardan virusmu geliyor .

:))

Sivri sinek sandınız galiba covid 19 virüsünü .

Efendim cerrahi maskelerde işe yarar .

Evet n95 kadar olmasada korur .

Normal vatandaşın n95 takmasina gerek yok .

Hastanede bizler bile covid hastasıyla direkt temas edeceğimiz zaman takıyoruz ... Onun dışında gerek yok

16 Eylül 2021 23:17

Evden götürebilirsiniz atıştırmalık. Daha sağlıklı olur.
Ahmet Kaleli, 3 yıl önce

ne yiyeceksin son ders tost mu? zaten 1 saat sonra evdesin bide dandik tost ayrana 6 tl mi verelim her gün?

gölgesiz123
Memur
19 Eylül 2021 16:50

Hangi bilimsel veriye veya bilimsel makaleye dayanarak maskenin ciğerleri bitirdiğini söylüyorsunuz. İnsanlar koronadan patır patır ölüyor. Hala maske ve aşı düşmanlığı yapıyorsunuz. Neyin kafasını yaşıyorsunuz. Hiç kimsenin maskeden nefes darlığı yaşadığı yok. Ama koronadan yogun bakıma yatmadığınıza şükredeceğinize yok maskenin şu zararı bu zararı var diye saçma sapan boş muhabbetler

gölgesiz123
Memur
19 Eylül 2021 17:06

Sonuna kadar katılıyorum. Onu istemeyiz bunu istemeyiz. Ondan sonra yoğun bakımlarda doktorlar sağlık çalışanları sizin gibi gereksizlerle uğraşıp dursun hayata döndüreceğiz. Maske ciğerleri bitiyor muş muş.... Herkes g... tünden bilimsel makale uyduruyor. ... Birde bilimin her dediğini yapmak zorundamıyız diyen bilim düşmanları var. O elinde tuttuğun akıllı telefon tarlada yetişmedi bilim sayesinde kullanıyorsun. Madem bilim düşmanısın akıllı telefonda kullanma git dağ başında bir yerde avcı toplayıcı olarak yaşa

adapter, 3 yıl önce
Aşı istemezsiniz, maske istemezsiniz, karantina istemezsiniz, uzaktan eğitim istemezsiniz, yüzyüze eğitim istemezsiniz, istemezsiniz de istemezsiniz. Aklıma Osmanlıdaki Yeniçeriler geldi. "İstemezük de istemezük". Bir söz daha var. Gölge etmeyin başka ihsan istemiyoruz sizin gibilerden.

melike.h
Şef
26 Ekim 2021 11:57

çok zekisin. ara sıra çıkarınca virüs bulaşmıyor mu. o çocuklar sana emanet

muy bien, 3 yıl önce

Ben ders anlatırken ara sıra açıyorum maskeyi ve çocuklara da ara sıra açıp oksijen alın diyorum kim ne derse desin!

Toplam 86 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi