Editörler : F16 Gökçen
12 Aralık 2010 16:19

İntestinal Metaplazi tehlikeli mi, iyileşir mi !?!

İyi günler

Ağustos ayında da bana KRONİK GASTRİT(ANTRAL mıydı neydi..) tanısı konmuştu, ayrıca Helicobecter Pylori bakterisi çıkmıştı, HELİPAK set kullandım 2 ay boyunca ve daha sonraki incelemede Helicobacter Pylori bakterisi (-) çıktı yani yok etmeyi başarmışız.

Fakat canımı sıkan durum ağustostaki endoskopide INTESTİNAL METAPLAZİ de var yazıyordu biopsi sonucunda ve bu da baya bir canımı sıktı (İnternetten araştırdığım kadarıyla midede çok tehlikeli bir süreçmiş)..Bunun iyileşme durumu olmazmı tecrübelerinizden yararlanmak isterim.

Saygılar.

bowi
Aday Memur
17 Aralık 2010 23:01

intestinal metaplazi tehlikeli bir durum değil.biyopsilerde displazi çıkarsa işte o kötü.şimdilik bişin yok korkma:)

Freudian56
Aday Memur
19 Aralık 2010 12:30

ilginiz için teşekkürler,,

ağustos biopside az sayıda helicobacter pylori (ki yok etmeyi başarmışız..)

yaygın komplet tip intestinal

hafif orta dysplazi

tanı ise: yaygın intestinal metaplazi ve hafif orta dysplazi içeren ÇOK İLERİ DERECEDE KRONİK ANTRAL GASTRİT idi..şubat gibi bir defa daha endoskopi yaptırmayı düşünüyorum..( 6 ayda bir kontrol düşünüyorum)

:(((

tecrübelerinize ihtiyacım var :((

efe_akhan
Aday Memur
17 Ekim 2014 15:53

hocam intestinal metaplaziden bende muzdaribim senin rahatszılığın nasıl oldu acaba tavsyen varmı

Freudian56, 13 yıl önce

ilginiz için teşekkürler,,

ağustos biopside az sayıda helicobacter pylori (ki yok etmeyi başarmışız..)

yaygın komplet tip intestinal

hafif orta dysplazi

tanı ise: yaygın intestinal metaplazi ve hafif orta dysplazi içeren ÇOK İLERİ DERECEDE KRONİK ANTRAL GASTRİT idi..şubat gibi bir defa daha endoskopi yaptırmayı düşünüyorum..( 6 ayda bir kontrol düşünüyorum)

:(((

tecrübelerinize ihtiyacım var :((

gundoganfa
Aday Memur
01 Nisan 2018 20:41

Yorum yapıp kaçmayın arkadaşlar, bir arkadaşımız yukarıya 7 sene önce yazmış insan merak ediyor. Son durum nedir, süreçte neler yaşandı, iyileşme var mı kötüye gidiş durdu mu vb.

Kendi başınıza gelince nasıl merak ettiyseniz, başkasının başına gelince de o merak ediyor. Tecrübelerinizi paylaşın.

ESKİSEHİR-1981
Aday Memur
26 Ekim 2019 18:55

Intestinal metaplazi den nasıl sorunlar yaşıyorsunuz arkadaşlar?

tevekkeli
Aday Memur
27 Mart 2020 16:55

arkadaşlar bu konuyu açan arkadaş tecrübelerini paylaşa bilir mi

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi