Editörler : Pangaea

sadeceren
Kapalı
04 Şubat 2021 21:40

Liyakat deyince niye aklınıza kpss geliyor. Bütün bölümlere alan sınavı gelmeli ve mülakatlar kalkmalı. İki matematik sorusu fazla çözdün diye daha iyi bir diyetisyen fizyoterapist psikolog vs olmuyorsun! İki coğrafya sorusu fazla çözdün diye daha iyi mühendiste olmuyorsun.. Her bölüme alan sınavı koyun ve mülakatları kaldırın!

sadeceren
Kapalı
04 Şubat 2021 21:47

Kpss harika bir sınav ona bir şey demiyorum ama çok eksiği var. Sıralama olmalı devlete girişte. ama Liyakat dediğiniz şeyi tam karşılamıyor bu haliyle. 4001in harici hiçbir kadro çift yıllarda yapılan sınavla alınmamalı diyorum.. her neyse...

dayıoglou
Aday Memur
04 Şubat 2021 21:53

bunu da ankara kulislerinden ogrene ogrene sen ogrendin yani:D

furkanemytu
Yasaklı
04 Şubat 2021 22:23

geçen gün benim iskarpinlerin tozunu aldırmaya gittim ulus'daki lostra salonuna. orda devlet planlama teşkilatından kulağı kesik bir abi ile bu konu üzerine mütalaa ettik. artık mülakatsız alımlara yönelecekmiş personel daire başkanları. kendisi teşkilatta odacı. bugüne kadar yanıldığı olmamıştır. her gündemi yeterince takip etmiştir. velhasıl kelam konuyu açan arkadaşın haklı olduğunu söylemek gerektiği yükünü omuzlarımdan atıp tüm memur adayı arkadaşlarımıza başarılarının devamı diliyorum.

05 Şubat 2021 00:07

Başlıkta da göründüğü gibi bunlar sadece söylenti.olur ya da olmaz.Yukarda bazı arkadaşlar dalga gelmiş de emin olun Ankarada yaşayınca bazı şeyleri duyuyorsunuz.Burda yüksek puanla mülakatta elenip düşük puanla atananları görenler çok var.Böyle bir şeyin olabilme ihtimali bile göze çok güzel geliyor onun için bilgilendirmek istedim.

savunmadım
Yasaklı
05 Şubat 2021 00:48

Bence yorum katmışsın olaya, sana göre liyakat mülakatın kaldırılması olabilir ama adamlar bambaşka bir şey kastediyordur. Ya da belki de olay sadece üniversitelerdeki kişiye özel ilanları kapsıyordur, KPSS ile ilgisi bile yoktur.

BilinmeyenMaceracı, 3 yıl önce

Başlıkta da göründüğü gibi bunlar sadece söylenti.olur ya da olmaz.Yukarda bazı arkadaşlar dalga gelmiş de emin olun Ankarada yaşayınca bazı şeyleri duyuyorsunuz.Burda yüksek puanla mülakatta elenip düşük puanla atananları görenler çok var.Böyle bir şeyin olabilme ihtimali bile göze çok güzel geliyor onun için bilgilendirmek istedim.

05 Şubat 2021 00:51

tamamen haklısın belki liyakat anlayışı merkezi atamayı kaldırmaktır :D olabilir yani herkes mülakata döner :D

savunmadım, 3 yıl önce

Bence yorum katmışsın olaya, sana göre liyakat mülakatın kaldırılması olabilir ama adamlar bambaşka bir şey kastediyordur. Ya da belki de olay sadece üniversitelerdeki kişiye özel ilanları kapsıyordur, KPSS ile ilgisi bile yoktur.

05 Şubat 2021 01:08

Eğer bu haftalarda belediye gibi mülakatla alım yapan kurumlar da personel alımı patlaması olursa belki söylenti doğru olabilir

işsizmühends
Aday Memur
05 Şubat 2021 01:13

İnternette bununla ilgili bir yorum,yazı vs birşey okumadım ama siz birisiyle mi konuştunuz yoksa sadece duyum mu?

AKP genel başkanlığından ayrılırsa ve gerçekten AKPten uzaklaşırsa kimsenin torpille personel almasına izin vermez.Bunun da tek yolu mülakatı kaldırmak olur yoksa her türlü torpille alımlar devam eder

05 Şubat 2021 01:21

sadece duyum kardeşim.haftaya kokusu çıkar.yeni başkanın kim olacağını falan düşünüyolardır belki

işsizmühends, 3 yıl önce

İnternette bununla ilgili bir yorum,yazı vs birşey okumadım ama siz birisiyle mi konuştunuz yoksa sadece duyum mu?

05 Şubat 2021 01:25

aslında 30 aralıkta merkezi atama başlarken herkesin 31 aralıkta açıktan alımla alması normal bi şey değildi.Belki bu uzun zamandır konuşuluyodur bunlar da torpille alacağımı alak diyip herkes alım açmıştır.Şuanki açıktan alımlar son açıktan alımlar olmasın mı :D

Hadi herkes merkeziye

muhendis.bey60, 3 yıl önce

Eğer bu haftalarda belediye gibi mülakatla alım yapan kurumlar da personel alımı patlaması olursa belki söylenti doğru olabilir

Sivil Cephe
Kapalı
05 Şubat 2021 01:34

Milleti trollemiyorsan şu yazdıklarını tekrar oku sende çok saçma olduğunu göreceksin, adamlar torpilli alımlarla ayakda duruyorlar, eş dost akrabaya iş veriyorlar onlarda akpye oy veriyor sence iktidardan olmak uğruna liyakat getirirler mi? Cemmatlerin hepsi birer kurum tutmuş durumda ve ona göre akpye oy veriyorlar,akp bu oy depolarını kaybetmeyi göze almaz akpyi ayakda tutan torpildir,milleti gizlice üye etmelerinin dışında 10 milyon üyeleri olmasının asıl sebebi bi kuruma da beni yerleştirirler düşüncesidir kısaca dostum akp torpil partisidir torpille kurulmuş,torpille var olmuş ve inşallah torpil yüzünden yok olacak bi partidir bizi trollemiyorsan biraz mantıklı ol böyle şeylere inanma.

aslında 30 aralıkta merkezi atama başlarken herkesin 31 aralıkta açıktan alımla alması normal bi şey değildi.Belki bu uzun zamandır konuşuluyodur bunlar da torpille alacağımı alak diyip herkes alım açmıştır.Şuanki açıktan alımlar son açıktan alımlar olmasın mı :D

Hadi herkes merkeziye

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
05 Şubat 2021 05:57

Hiç güleceğim yoktu sanki CHP, iyi parti, mhp vs. başta olsa torpil tamamen bitecek. Ne güzel hayal dünyanız var ya sizlerin imreniyorum bazen. Beni uğraştırmadan Google'ı açıp CHP torpil yazıp çıkan sayfaları okumaya başlayabilirsin
Sivil Cephe, 3 yıl önce

Milleti trollemiyorsan şu yazdıklarını tekrar oku sende çok saçma olduğunu göreceksin, adamlar torpilli alımlarla ayakda duruyorlar, eş dost akrabaya iş veriyorlar onlarda akpye oy veriyor sence iktidardan olmak uğruna liyakat getirirler mi? Cemmatlerin hepsi birer kurum tutmuş durumda ve ona göre akpye oy veriyorlar,akp bu oy depolarını kaybetmeyi göze almaz akpyi ayakda tutan torpildir,milleti gizlice üye etmelerinin dışında 10 milyon üyeleri olmasının asıl sebebi bi kuruma da beni yerleştirirler düşüncesidir kısaca dostum akp torpil partisidir torpille kurulmuş,torpille var olmuş ve inşallah torpil yüzünden yok olacak bi partidir bizi trollemiyorsan biraz mantıklı ol böyle şeylere inanma.

sadeceren
Kapalı
05 Şubat 2021 09:28

yalnız mhp cumhur ittifakında.. :)) ha bu arada haklısın. Türkiye'nin etik problemi var. Zannedilenin aksine kraldan çok kralcılar yapıyor adam kayırma ve torpili. Maalesef insan kalitemiz yükselmedikçe kim başa gelirse gelsin değişmeyecek durum.İnsan kalitesi nasıl artar dersen bana kalırsa millet bilinciyle. Yani aynı milletin fertleri kendilerini bşr ailenin parçası olarak gerçekten görürse kimse kimsenin hakkını yemez.. yani bence öyle olur:)

hanzel, 3 yıl önce
Hiç güleceğim yoktu sanki CHP, iyi parti, mhp vs. başta olsa torpil tamamen bitecek. Ne güzel hayal dünyanız var ya sizlerin imreniyorum bazen. Beni uğraştırmadan Google'ı açıp CHP torpil yazıp çıkan sayfaları okumaya başlayabilirsin
05 Şubat 2021 11:06

tamamen haklısın mülakatı kaldıracağını düşünerek hata ettik

Sivil Cephe, 3 yıl önce

Cahtko
Şef
05 Şubat 2021 14:06

Ahahahahahahhahahahahahhh bu konu başlığı çok komikti :D :D :D

05 Şubat 2021 14:45

Çabuk kalktı dikkat ederseniz

05 Şubat 2021 15:19

bu dediklerin başta olsa torpil bitecek mülakat kalkacak haklısın da konumuz bu değil.Konumuz tam olarak cumhurbaşkanının akpden ayrılıp bunlara mülakatlı alım yaptırtmaması.Başka bi partiden bahsetmiyoruz şuan

hanzel, 3 yıl önce

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
05 Şubat 2021 16:19

Mülakatın kalktığını siz değil sizin 2. Kuşak torunlariniz bile goremez

bu dediklerin başta olsa torpil bitecek mülakat kalkacak haklısın da konumuz bu değil.Konumuz tam olarak cumhurbaşkanının akpden ayrılıp bunlara mülakatlı alım yaptırtmaması.Başka bi partiden bahsetmiyoruz şuan

05 Şubat 2021 16:56

üzülürsün de mi başarısızların atanamamasına :D

hanzel, 3 yıl önce
Mülakatın kalktığını siz değil sizin 2. Kuşak torunlariniz bile goremez
Toplam 90 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi