Editörler : crops35
08 Temmuz 2009 18:35

Kamuda İşçi Maaşları

Merhaba arkadaşlar kamu dairelerinde işçi statüsünde çalışan personeller memurlarda olduğu gibi eğitim seviyelerine göre maaş alıp derecelendirmeye tabi tutuluyor mu bilgilerinizi paylaşabilirmisiniz ücretlendirme hagi esaslara göre yapılmaktadır.

emre19826
Memur
09 Temmuz 2009 00:06

işcilerın derecesi yukselmesi mumkun degıldır. ama memurdan daha fazla maas alır, sendıkaya da uye olursa ıkramıye yan odeme sosyal yardım yemek yardımı elbıse yakacak yardımı gıbı ek odemelerden yararlanır

yaklasık olarak bır ıscı en az 1600 maas alır

messert
Aday Memur
09 Temmuz 2009 08:56

anladığım kadarıyla kamudaki işçilerde eğitim durumu falan önemli değil sendiklar ve devletin kendilerine sağladıkları olanaklara göre hayat standardına ve gelire sahipler anlaşılan ben üniversite mezunuyum bir lise mezunu işçiden farklı bir maaşım olmayacak mı?

emre19826
Memur
09 Temmuz 2009 09:27

arkadasım lıse unıversite kompleksıne gırersen yandın demektır; sen devlet kurumuna işçi olarak gır unıversite okumaya tovbe edersın; bnde 2 yıllık unıversite okudum su anda 2 aylık işçiyim ve ucretım de bayagı dolgun ıkramıyem de gunude yatıyor maasımda onun ıcın lıse unıversite davasına gırmeden alacagın paraya bak kıdeme degıl;)

Markopasa
Aday Memur
09 Temmuz 2009 14:25

@emre19826 arkadaşım.

1600 kim özürlü işçi kim. Bende özürlü işçi statüsündeyim. aldığım maaş 1.000 Tl ye bile gelmiyor. Neyden bahsediyorsun sen hala anlamadım. Tayyipden Önce ve Tayyipden sonra diye iki devir var. Senin dediğin Tayyipten Önceki devir.

amelika
Memur
09 Temmuz 2009 14:41

Arkadasim hangi kurumda salisiyorsun

09 Temmuz 2009 16:37

slm

09 Temmuz 2009 16:51

yeni üyeyim.arkadaşlar kamuda en düşük işçi maaşı 666tl den daha 2 gün önce 790tl ye çıktı.kurumlar arasında maaş farklılıkları da var zaten.ilkokul ortaokul ve lise mezunları işçi olarak girebilir.ünüversite mezunu olupta lise diplomasıyla işe başlayanlar güvenlik araştırması sonucu işe başlamış dahi olsalar işten çıkartılır ve iş akitleri feshedilir.en yüksek işçi maaşına gelince en az 30-35 yıllık kıdemi olanlar 2000tl maaşı bulabilirler.öğle yemeği verilir.giyecek verilir ama zaten giyilecek şeylerde değildir.çünki en ucuz senelerdir elde kalan elbiseler ihale ile alınır.kimi işçi az çalışır kimisi çokzor şartlarda çalışır.işe girenler mutlaka kendi ikamet ettikleri şehirde işe girmeye çalışsınlar.tayin imkanları çoğu kurumda imkansız.

09 Temmuz 2009 16:58

birde arkadaşlar özürlü kadrosuyla normal işçi kadrosu arasında maaş ve haklar yönünden hiçbir fark yok.özürlü memur kadrolarıda normal memur kadrolarıyla aynı

09 Temmuz 2009 17:15

özür dilerim ama tekrar bi açıklama daha yapma gereği duydum.aynı kurumdaki özürlü büro işçisi ile normal büro işçisi aynı maaş ve haklara sahiptir aynı tarihte başlarlarsa işe.çalışma yılı maaşlarda fark yaratır.farklı kurumlarda farklı ücretler verilir.iş ünvanları arasında maaş farkları vardır.örnek:aşçı ile elektrik teknisyeni veya şöförle büro işçisi

Markopasa
Aday Memur
09 Temmuz 2009 17:16

Muzaffer arkadaş bir şeyler yazmışta. Çok saolsun. Biraz da ben açıyım konuyu. Öğle yemeği parası verilir ama 3.33 tl den verilir ve sadece hafta içi günler için. mesela temmuz ayı için 22 gün. 22 x 3.33 =73,26

Giyecek yardımı da aynen muzafferin dediği gibi nerden geldiği belli olmayan şeyleri verirler.

Ayriyeten bir de vergi dilimi diye bir şey çıkarttı tayyip ağa ve eski maliye bakanı. o vergi dilimine bir girersen maaşının yüzde 27 si havaya gider.

Zaten son sözleşme de yapıldı. Satılmış Kumlu nun idare ettiği türk-iş ve diğer sendikaların yaptığı anlaşma ile işçiler resmen öldürüldü. Türk-iş 40 trilyonluk hastaneyi 100 trilyona yaptırdı. Şu anda 20 trilyona satılık alacak adam yok. aradaki onca trilyonlar nereye gitti. Başbakanda görüşmelerde bu kozu kullandı. benim verdiğimi alırsınız yoksa ananızı bellerim dedi. Türk-iş de boynunu büktü. Üyelerini sattı.

Kısaca boşuna burda konuşmuyoruz. Bir sürü mesele var bu şekilde.

09 Temmuz 2009 17:45

evet markopasa çok doğru yazmışsın.bir önceki sözleşmede olduğu gibi türk iş başkanı SATILMIŞ MUSTAFA yine işçileri sattı.ama tayyipe önceki seçimdeki uyarı az gelmiş olcakki ezilen işçi. memur. emekli. asgari ücretlinin tepesine basıp geçmeyi kar zannediyo.

aslanahmetaa
Aday Memur
09 Temmuz 2009 20:46

messert arkadaşım sana şunları söyleyeyim.ben kamuda özürlü büro işçisiyim.eğitim seviyesine göre işçiler maaş alır.memurlarda derece düştükçe maaş fazlalaşır,işçilerde ise derece yükseldikçe maaş yükselir.2 yılda bir sicil notuna göre yüz üzerinden en az 66 alınmak şartıyla bir derece daha alınır.ve bu da maaşlara 20,30 tl olarak yansır.lise mezunu ile y.okulu mezunu arasında 200 tl maaş ve ikramiye farkları mevcuttur.mutemetlik işini 1 sene kendim yaptım oradan biliyorum.

13 Temmuz 2009 09:22

aslanahmetaa arkadaşım kamuda büro işçisi olarak çalıştığını yazmışsın.şuan gündemde olan orman genel müdürlüğü büro işçisi sınavına giren arkadaşlar büro işçisi işyerinde ne iş yapar görevi nedir merakediyorlar.bilgi verirseniz sevinirim.

monariza
Yasaklı
14 Temmuz 2009 03:27

işçilerin maaşlarıyla memurların maaşların arasında uçurum var 4-5 işçinin kendi aralarında sohbete kulak misafiri olduğumda en yüksek maaşı iski işçilerinin aldığını duymuştum ama büro işçileri midir kanalizasyondaki işçiler midir bilmiyorum emekli olmasına 1 yıl kalmış bir akrabam 2.500 ytl net dedi.ikincisi ise orman işletmeymiş gene bilmiyorum ağaç kesen budayan istifleyen götürüp pazarlarda satan yangınlarda müdahale edenler mi yoksa büro işçileri mi 2.250 ytl civarında da oymuş ama dediğim gibi net olarak bilmiyorum

istatistik.1998
Aday Memur
30 Temmuz 2009 14:30

merhaba büro işçisi ile memur un hiç bi farkı yok.aynı işi yaparlar.

amelika
Memur
30 Temmuz 2009 14:41

Arkadasim maaslar ne kadar kimse yokmu bu konuda net bilgi sahibi olan

WOODYWEEKER
Aday Memur
05 Kasım 2009 04:33

Merhaba arkadaşlar,

www.forum.isciler.org buradan ayrıntılı öğrenmen ve paylaşman mümkün.

muratf06
Aday Memur
13 Kasım 2009 14:28

merhaba arkadaşlar. lise mezunu bilgisayar operatörü olarak bir kamu kurumunda çalışmaktayım. ücret ortalama 800 lira civarında. öyle 1.000 - 1.500 tl arası filan değil. yemek parası veriliyor diyorlar. buna şöyle bir açıklama yapacağım. ben yemek parası olarak günlük 2,5 tl ödeme yapıyorum. giyim yardımı konusunda ise öyle eski modası geçmiş elbise filan verilmiyor. Yardım miktarı karşılıgında hediye kuponu veriliyor. Anlaşma yapılan mağazadan istediğiniz ürünü begenip alıyorsunuz.

messert
Aday Memur
17 Kasım 2009 11:58

konuyu günler açmıştım şimdi vasıfsız işçi olarak çanakkle orman bölge müdürlüğünde işe başladım. üniversite mezunuyum keşke okumasaydım diye düşünüyorum işte 730 lira maaş alıyorum çanakkalede ev kiraları yakıt falan dahil 500 tl c.varı anlacağınız karın tokluğuna çalıştırılıyorum.bu durum nasıl düzelir bilmiyorum ilana çıkarken lisans mezunu eleman alacağız buro işçisi yazıyorlar insan haklarına resmen aykırı özürlü olmak suçmu eğitimli olmak da beraberinde cabası.belkide devletin en berbat kurumunda işe başlamışız sendikaları var mahkemelik ne hakkımızı savunan var ne de insan yerine koyan

messert
Aday Memur
17 Kasım 2009 12:01

ayrıca kppss3 puanıyla alındım düşünün.avrupa insan hakları mahkemesine mi versem idareyi bilmiyorum. hukuki açıdan ne yapabilirim, yapabiliriz çünkü 250 kişi falan alım yapıldı arkadaşlar.

Toplam 49 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi