Editörler : "eskiyara"Pangaea
«17181920212223242526272829
30 Nisan 2019 10:24

Hocam herkesin şartları farklıdır, sizi çok kibirli görüyorum.Müdür yardımcısı olursam idari hizmetlere dahil olacağım ve üniversite okumak için görevlendirme isteyip herhangi bir okulda gece bekçiliği isteyeceğim.O şekilde okul okuyabileceğim.Ama gardaş sizde empati becerisi yok.

Doroo, 5 yıl önce

Aynen katılıyorum ama bir farkla. Bende senin gibiler nasıl öğretmenlik yapabiliyor diye merakımdan takılıyorum. İyi sallıyorsun tebrik ederim un arada idarecilik kazanıp yan gelip yatarım okulumu da okurum ki varsa öyle bişey diye düşü üyorsun yazık valla hem öğretmen hem emek hırsızlığı helal yakışır

Doroo
Aday Memur
30 Nisan 2019 11:57

Sana eleştiri yaptım diye kibirli mi oluyorum ya da gerçekleri öğrenince çamur at izi kalsın taktiğini mi uyguluyorsunuz nedir problem. Ben merkezci düşünüyorsun.

superbb
Genel Müdür
30 Nisan 2019 13:04

diyarbakırlıyam böyle bişey görmemişim müdür olmadan birbirinizi yiyesınız vallah ayıptır. yav illeriniz farklı her yer açık abdalın abdaldan köy kıskandığı gibi yer kıskanıyosunuz . müdür olanların 100 de 30 zaten bırakıyor olunda görün....

en degerli şey zamandır. masayı verin ömrünüzüde verin. yıllarca yapın sonra fıssss deyin. müdürü yardımcıyı adam yerine koyan mı var. kadro diye ufuruyolar..

-parada fark yok hatta bazen öğretmenden daha az

-izin olarak daha az idareci olursan 1 ay yıllık izin öğrtemen 2 ay +15 gun

-makam olarak kıymeti yok evrak memurusunuz.

-tayin isterken öğretmen istiyon

-ekip bozuksa yandı keten helva

ego müdürlük taslayaman sökmez kimseye onun için gözünüzde büyutmen ...........

Doroo
Aday Memur
30 Nisan 2019 13:33

Aynen Amedli bunlar koltuk sevdasına düşmüşler biri yan gelip yatacsm okul okuyacak diyor öbürü de burnunu kaldırmış sanırsın cumhurbaşkanı koltuğuna geçecek

superbb, 5 yıl önce

diyarbakırlıyam böyle bişey görmemişim müdür olmadan birbirinizi yiyesınız vallah ayıptır. yav illeriniz farklı her yer açık abdalın abdaldan köy kıskandığı gibi yer kıskanıyosunuz . müdür olanların 100 de 30 zaten bırakıyor olunda görün....

en degerli şey zamandır. masayı verin ömrünüzüde verin. yıllarca yapın sonra fıssss deyin. müdürü yardımcıyı adam yerine koyan mı var. kadro diye ufuruyolar..

-parada fark yok hatta bazen öğretmenden daha az

-izin olarak daha az idareci olursan 1 ay yıllık izin öğrtemen 2 ay +15 gun

-makam olarak kıymeti yok evrak memurusunuz.

-tayin isterken öğretmen istiyon

-ekip bozuksa yandı keten helva

ego müdürlük taslayaman sökmez kimseye onun için gözünüzde büyutmen ...........

30 Nisan 2019 13:51

Gardaş cidden probleminiz nedir ? Yan gelip yatayım okul

okuyayim mi dedim ? İdareci olursam bekçilik yapabileceğim diyorum anlamıyor musunuz?

Doroo, 5 yıl önce

Aynen Amedli bunlar koltuk sevdasına düşmüşler biri yan gelip yatacsm okul okuyacak diyor öbürü de burnunu kaldırmış sanırsın cumhurbaşkanı koltuğuna geçecek

34N87
Aday Memur
30 Nisan 2019 13:54

ben zaten idareciyim.artilarini eksilerini de bilecek yastayim.burada konusulan kimin nereye yerlesecegi degil 2 soruyu fazla tartistilar diye sorun cikti. ama bu birbirlerinden yer kiskanma degil,bir sinava girildi neticede sorular konusuluyor.bunun "sen zaten mudur olma,zaten sizin gibiler boyle" vs konusmaya gitmesi uzatti isi.

Doroo
Aday Memur
30 Nisan 2019 13:59

Buyu buradan yak bu da idareciliği bekçilik yapmak sanıyor ha ha ha

sonder
Aday Memur
02 Mayıs 2019 00:15

Yetkisi yok, kıymeti yok sorumluluğu çok bir koltuk için değmez bu kadar patirtiya kasmayin kendinizi bu kadar

teacherosman
Aday Memur
03 Mayıs 2019 11:00

EKYS yazılı ve mülakat puanını, başka bir şehire özür grubundan tayini çıkan öğretmen gittiği ilde kullanmasına bir engel var mı arkadaşlar?

yeditepelisehir
Daire Başkanı
03 Mayıs 2019 11:10

arkadaşlar öncelikle illerimizin Türkçe isimleri dışında isim kullanmayalım.

bence üniversitede yöneticilik diye bölüm olmalı ve bu işe kadro açılmalı. niteliksiz öğretmenden niteliksiz+beceriksiz idareci olur. sonradan uydurma hizmetiçi eğitimlerle idarecilik öğretilemez. eğitimde dünyanın çok gerisindeyiz. bu duruma üzülmek lazım. küçük düşünen insanlar ülkeyi büyütemez. bunları acilen eğitimin dışına çıkarmak lazım.

superbb
Genel Müdür
03 Mayıs 2019 14:57

ne yöneticilikmiş arkadaş 60 yıldır çözulemeyen mebin yöneticiliği

ilkokul mezunu milletvekili olur.

diğer bakanlıklarda atarsın birini ölene kadar idareci olur gih oldugu için

adamını bulan müdür olur

herkes müdür olur

kimse onlara bakmaz lisans mezunu formasyonlu mutfagında olan ve defalarca sınav kazanan kişi öğretmen olduğu idareci olamaz değilmi.

idarecileri 4 yıl görevlendirme yap şube müdürü olmasın daire başkanı kapsamasın oyuncak yaptınız be. sendikalara bırakırsan böyle olur.

yöneticilik gih kısmına alınmalıdır

kapuera
Aday Memur
07 Mayıs 2019 01:21

kadrom müdür yrdımcısı görevlendirme müdürlük yapıyorum konuyla ilgili tecrübelerimden bahsedeyim.

Eğer sınıf öğretmeniyseniz idarecilik cazip olabilir. bunun dışında ortaokul veya lise

bakın öğretmenim 2500 ek ders alırken bana 1600-1750 yatıyor. tesisat patlasa, kazan patlasa çkavga çıksa bina yıkılsa tüm sorumluluk sende. kaldı ki öğretmen kral . derse gir çık evine git. sen 8 - 5 okulda olmak zorundasın. yazışmaların ve yarışmaların sonu gelmiyor.

rahat giyinemezsin. çünkü amirsin. ciddi olman lazım sert olabilmen lazım bir yerden sonra bıkıyorsun. herşeyi oluruna bırakıyorsun.

idareci olup kral olacağını zannedenler köle nasıl olunur anlayacaklar.

geli 1 liraysa gider 5 liradır. deneyin görün...

ecol
Şef
07 Mayıs 2019 09:21

Değerli hocam dedikleriniz doğru tespitler, Öğretmenlik Meslek Yasasında Okul Müdür ve Yrd. öncelikle Mali konularda ve kadro ve yer değiştirme konularında iyileştirme yapılmazsa kesinlikle yapılacak iş değil. Yasayı bekliyorum eğer aynı düzen devam ederse kesinlikle idareciliği bırakıp MEB de en iyi kariyer olan öğretmenliğime severek geri döneceğim.

superbb
Genel Müdür
07 Mayıs 2019 11:03

KISA VE NET AYNEN KATILIYORUM

ecol, 5 yıl önce

Değerli hocam dedikleriniz doğru tespitler, Öğretmenlik Meslek Yasasında Okul Müdür ve Yrd. öncelikle Mali konularda ve kadro ve yer değiştirme konularında iyileştirme yapılmazsa kesinlikle yapılacak iş değil. Yasayı bekliyorum eğer aynı düzen devam ederse kesinlikle idareciliği bırakıp MEB de en iyi kariyer olan öğretmenliğime severek geri döneceğim.

_dem61
Kapalı
08 Mayıs 2019 17:28

16 Mayısta sonuçlar açıklanacak.Sınav puanımızla müdür ve müdür yardımcılıklarından sadece birine mi başvuru yapabiliyoruz? Yani müdür yardımcılığına başvuru yapan kişi müdürlüğe başvuru yapamıyor mu?

AHMET OKUL
Aday Memur
09 Mayıs 2019 09:55

arkadaşlar ;

yönetici

ilçe

il

onayları verildi mi?

ugurbik
Aday Memur
13 Mayıs 2019 20:39

Hocam itiraz sonuçlandı mı acaba? İptal olan soru var mı?

teomanx, 5 yıl önce
Hocam ben itirazımı yaptım ve dilekçemi gönderdim ancak sizinde itiraz etmeniz faydalı olur. 10 günlük bir süre var zannedersem. Cevaplar açıklanalı yaklaşık 5-6 gün oldu. Hala zaman vardır umarım.

superbb
Genel Müdür
14 Mayıs 2019 15:38

ŞAFAKK İKİ GÜN YETMİŞBİR DIYOZ YAZACAM SİZE MÜDÜR ADAYLARI

Toplam 578 mesaj
«17181920212223242526272829

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi