Editörler : cihan27E.Kayı Han
08 Ekim 2019 16:33

Ekonomimiz nereye gidiyor?

Ülkenin ekonomisi benim ekonomiye benziyor, hangisi daha kötü çözemedim ama aralarında kıyasıya bir rekabet var.:))

Kira,aidat, faturalar borçlar falan hepsi çıkınca marketten gıda ithalatına pek bişey kalmıyor, hükümet kadında diyor ya 2 kere 2 kaç eder diye biz de cevap veriyoruz valla pek bişey etmiyor.

her ay daha fazla cari açık veriyoruz.

bankanın kapısına gidiyoruz, ordan alıp öbürüne yatırıyoruz.daha kredi de vermiyorlar.kredi kartının sadece asgarisini ödüyoruz.

sadece hayatta kalmak için için çalışıyoruz o bile zor.

piyasada kavanoz kapağı sıkıntısı olması şimdiye kadar görülmemiş birşeydi.bence bu sıkıntı ekonomik krizin en büyük göstergesiydi çünkü herkes kışlık konserve malzeme yapımına yüklendi.(haber arşivine bakabilirsiniz)

artık lükslerden ve zevklerden çoktan vazgeçtik hayatta kalmak için mücadele veriyoruz.

birisi41
Aday Memur
08 Ekim 2019 16:55

evet kavanoz kapağına -1 oy geldi, kapak lazım mı

birisi41
Aday Memur
09 Ekim 2019 16:38

biryere gittiği falan yokmuş yerinde duruyor zaten haklısınız birtek ben geçinemiyorum şu memlekette.

o yüzden bir tane dükkanın getirdiği bir kamyon kavanoz kapağı 2 saat içinde tükeniyor haklısınız.

o yüzden yağımızı salçamızı tuvalet kağıdımızı dahi almayacak konumdayız haklısınız.

o yüzden eskiden arabayla gittiğiniz yere şimdi dolmuşla gitmiyor yürüyorsunuz, sınava girecek mülakata gidecek dahi durumunuz yok siz de haklısınız.

fcura22
Aday Memur
10 Ekim 2019 02:13

boş muhabbet

birisi41
Aday Memur
10 Ekim 2019 09:22

haklısınız

birisi41
Aday Memur
10 Ekim 2019 10:33

güncel başlıklar

2019 yakıt masrafları

programcı maaşı

2019 eylül maaşlarını yazalım

5/3 ten 3/1 e indiğinde maa ne kadar artar

mühendisin kuş gibi maaşı

başlıklara bak

ekonomi çok eyi

ondan...

haklısınız

birisi41
Aday Memur
10 Ekim 2019 10:40

kemal sunal iyi söylemiş zamanında 100 numaralı adamda

ben şimdi mahallemdeki gece konduma dönersem çok komaz bana

ama sen o benim yaşadığım eve tıkılırsan birgün görürüm o nazik ...ötünü

erdem.k88
Genel Müdür
10 Ekim 2019 23:36

Benim ekonomi de sizinkine benziyor :) , marketten bir aldığımızı bir daha aynı fiyata almak mümkün değil , yakıt , fatura , kira , gıda , kredi kartı vs hep cari açıktayız. Maaş 15 inde yatıyor 16 sında eksideyiz. Neyse buna da şükür , en azından sağlığımız yerinde diyelim. Ülkece Allah yardımcımız olsun

fcura22
Aday Memur
10 Ekim 2019 23:43

Maaş ve mali konular forumuna giriyorsunuz sonra bu başlıkları gösteriyorsunuz. Mantıklı mı sizce?
birisi41, 5 yıl önce

güncel başlıklar

2019 yakıt masrafları

programcı maaşı

2019 eylül maaşlarını yazalım

5/3 ten 3/1 e indiğinde maa ne kadar artar

mühendisin kuş gibi maaşı

başlıklara bak

ekonomi çok eyi

ondan...

haklısınız

dirk heinen
Şube Müdürü
16 Ekim 2019 15:27

1 kg çay bile 35 lira olmuş...

xmusax
Aday Memur
16 Ekim 2019 16:54

ekonomik yaptırımlar eğer uygulamaya geçerse her kesim elini taşın altına koyması gerektiğinine inananlardanım.iki ,üç maaş alanlar , yüksek maaş alanlar , aldıkları yüksek ücretler makul seviyelere çekilmelidir.butun kamu kurumlarında , belediyelerde dahil olmak üzere tam tasarrufa gidilmelidir.bunlar memleket ekonomisine büyük yük oluşturuyor.ayni ,yada benzer iş yapanlar aynı ücreti almalıdır.belediyeler azami tasarrufa sıkı sıkıya sarilmalidir.yurt dışı kamu görevlisi gezileri minimum seviyeye çekilmelidir.bunlari yapmazsak işimiz gittikçe zorlaşır.agir ekonomik sıkıntılardan kurtulmak mümkün olmayabilir.
Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi