Editörler : cihan27E.Kayı Han
11 Haziran 2020 17:08

İlk maaş ve kredi çekmek hk.

Merhaba herkese. Size kredi çekme ile ilgili bazı sorularım vardı. Yeni atanmış bir öğretmenim.

1 - Sözleşme imzaladıktan hemen sonra maaş bankamızdan veya herhangi bir bankadan kredi (konut kredisi) çekme şansımız var mıdır?

2 - Yoksa ilk maaşımızı almayı beklemek zorunda mıyız?

3 - Bordro göstermek zorunlu mu ve bordroyu görebilmem için illaki 15 Temmuz'u beklemek zorunda mıyım?

4 - Konut kredisi aldıktan sonra (eğer verilirse) başka bir bankadan ayrıca ihtiyaç kredisi çekme ihtimalim sizce ne kadar?

Şu ana kadar kredi kartlarıyla ilgili bir kez dolandırılmam dışında borç ödememe veya geciktirme gibi bir sorun yaşamadım ama 5 seneden beri de herhangi bir kredi kartı kullanmıyorum. KYK vardı ve onu da zamanında ödedim (hatta başladığı ilk ayda hepsini ödedim).

canbatar
Memur
12 Haziran 2020 11:49

Herşeyin başı maaş bordron. İlk maaşını aldığın zaman bankana git diğerleri bankanın işleyişiyle ilgili. Maaşın yapılmadan kredi vermezler net.

brkckl
Şube Müdürü
12 Haziran 2020 13:45

Teşekkürler hocam, o zaman bekleyeceğim anlaşılan :)

canbatar, 4 yıl önce

Herşeyin başı maaş bordron. İlk maaşını aldığın zaman bankana git diğerleri bankanın işleyişiyle ilgili. Maaşın yapılmadan kredi vermezler net.

samet.by
Daire Başkanı
14 Haziran 2020 12:52

ilksan üyesi olursanız 60 bin liraya kadar kredi çekebilirsiniz. branş öğretmenleri olamıyor bildiğim kadarıyla...

numune1234
Memur
14 Haziran 2020 19:37

kredi çekebilmen için bordro şart hocam diğer husus ise aylık ödemenize ve kredi notunuza göre ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz şartlar uygun ise.

brkckl
Şube Müdürü
17 Haziran 2020 20:09

Anladım, teşekkürler hocam. Yani konut için her türlü bekleyeceğim o zaman. Bu süre zarfında dışarıda kalacak olmak tek sıkıntı.

numune1234, 4 yıl önce
kredi çekebilmen için bordro şart hocam diğer husus ise aylık ödemenize ve kredi notunuza göre ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz şartlar uygun ise.

birtikci
Memur
01 Temmuz 2020 15:43

sakin ol sampiyon

birtikci
Memur
03 Temmuz 2020 15:47

sana bir akıl vereyim kirada oturabilirsin illa tapulu evin olmasına gerek yok bosuna dısarıda kalma

brkckl, 4 yıl önce

Anladım, teşekkürler hocam. Yani konut için her türlü bekleyeceğim o zaman. Bu süre zarfında dışarıda kalacak olmak tek sıkıntı.

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi