Editörler : E.Kayı Han

umtönge0133
Aday Memur
28 Temmuz 2021 21:10

hocam derece olarak kaça kaç başlıyoruz ve bu adalet tazminatı denilen şey nedir bir bilginiz var mı? ve eğer isterseniz ve varsa tabii zabıt katibi olmanın güzel, faydaları yanlarını da anlatabilir misiniz?..

zabitkatibiiiii, 3 yıl önce

Buna katılmıyorum. Cezaevinde en azından hakim-savcı,başkan derdin yok. Daha rahat çalışıyorsun. Tek sıkıntı kapalı cezaevi ise telefon sokamıyorsun ve her girişinde x ray cihazından geçiyorsun.

29 Temmuz 2021 08:43

sözleşmeli personel devlet memuru değildir derecesi kademesi olmaz adalet tazminatı diye bir şey yok havuz parası vardı ama çok zaman önce yanılmıyorsam 2007-2008 de kaldırılmış sadece maaş alacaksın yol ve yemek paran da o paraya dahil kardeşim katipsen max 4300 alacaksın

umtönge0133, 3 yıl önce

hocam derece olarak kaça kaç başlıyoruz ve bu adalet tazminatı denilen şey nedir bir bilginiz var mı? ve eğer isterseniz ve varsa tabii zabıt katibi olmanın güzel, faydaları yanlarını da anlatabilir misiniz?..

29 Temmuz 2021 08:56

Şu forumda da bir kere de cin olmadan adam çarpmaya kalmayın hiçbir kurumda ben bu kadar işinden nefret eden şikayet eden adam görmedim 10 kişiden 9 u şikayetçiyse nefret etmişse orada bir sorun vardır bu işe idolum diye girip 11 sene sonra adam bırakıp gidiyorsa orada çok büyük sorun var demektir ve sen de buna ağlama mağlama diyorsan kusura bakma ama saçmalığın daniskasını yapıyorsun şu anda bir işe memuriyet diye giriyorsan belli hakların olmalı,görevinden hariç sana kimse iş vermemeli hani bağırıp çağırma azarlama şu bu diyorsun ya evet evet babası var bu meslekte adıyla dalga geçilen adam gördüm ve ne yazık ki buna itiraz da edemezsin muhtemelen işin içinde değilsin hariçten gazel okumaya devam et

Mitralyöz Etkisi, 3 yıl önce

Ben bugüne kadar bu forumda işimden memnunum diyen görmedim 12 bin maaş alan Aim memuru full şikayet ediyor,öğretmen,hemşire,polis, mühendis,mimar şikayet ediyor düz memur şikayet ediyor ediyorda ediyor ee o zaman Adalet bakanlığı kötüyse diğerleri neden şikayet ediyor öyleyse diğer kurumlara geçince de aynı şikayetler devam edecek bu ülkede 13 saat 6 gün 2800 tlye çalışan 30 milyon insan var şükredin demiyorum bugüne kadar hiç şükürcü olmadım ama gerçekler bunlar özelde çalışan adama ceoluk gibi gelir herhangi bi kamu işi Adalet bakanlığı memuriyet gibi değilmiş çünkü 8 saat bilgisayarda solitare oynayıp çay içemiyormuşsun gerçekten çalışıyormuşsun şikayet budur.Her işin sıkıntısı var dediğim gibi herkes her meslekten şikayetçi mühendis,mimar,polis, öğretmen,uzman,şef,aim,atc,teknikerler, teknisyenler,muhasebeciler,zabıtalar,itfaiyeciler hatta arkeologlar, psikologlar bir dokun bin ah işit istifa edecemde böyle iş olmaz olsunda hep laf,hepsi şikayetçi yani tamam kâtiplik kötü de iyi olan hangisi ? Hepsi kötü,istifa edip özele geçmek tek yol kamuda her iş her meslek kötü güya özelde ise hepsi iyi sanırım özel seçenek bile olamaz kâtiplik vs çerez kalır 13 saat anana söve söve 7 gün çalışırsın pazar izni de yok çoğu yerde maaşta 2500-2800 ee yani babanızın şirketi yoksa özel seçenek bile değil kamuda da her iş kötü o zaman alternatif nedir? Ben söyleyim kâtiplik de iyidir bütün kamu işleri de iyidir ağlayana bakmayın

umtönge0133
Aday Memur
29 Temmuz 2021 11:49

maaş hakkında herkes farklı bi şey söylüyor. memurlar net botundan hesap yapabilmek için sormuştum. sözleşmelilerin maaş hesabı nasıl ypaılıyor o botta? derece kademeyi kaç olarak giriyorsunuz?

Sürgün-Bilge, 3 yıl önce

sözleşmeli personel devlet memuru değildir derecesi kademesi olmaz adalet tazminatı diye bir şey yok havuz parası vardı ama çok zaman önce yanılmıyorsam 2007-2008 de kaldırılmış sadece maaş alacaksın yol ve yemek paran da o paraya dahil kardeşim katipsen max 4300 alacaksın

29 Temmuz 2021 12:05

ben herkesi falan bilmem https://www.memurlar.net/maas/sozlesmeli/

bu link kuruşuna kadar hesaplar bunun haricinde kimseye inanma

umtönge0133, 3 yıl önce

maaş hakkında herkes farklı bi şey söylüyor. memurlar net botundan hesap yapabilmek için sormuştum. sözleşmelilerin maaş hesabı nasıl ypaılıyor o botta? derece kademeyi kaç olarak giriyorsunuz?

umtönge0133
Aday Memur
29 Temmuz 2021 12:12

buraya göre yeni başlayan katip 4128 tl alıyor? bu kadar az mı cidden?

Sürgün-Bilge, 3 yıl önce

ben herkesi falan bilmem https://www.memurlar.net/maas/sozlesmeli/

bu link kuruşuna kadar hesaplar bunun haricinde kimseye inanma

wolf chandler
Kapalı
29 Temmuz 2021 13:16

4500 tl alıyolar hocam. 4200 alıyolardı temmuza kadar. temmuz zammı ile 4500 oldu

umtönge0133, 3 yıl önce

umtönge0133
Aday Memur
29 Temmuz 2021 13:52

bes kesintisi dahil mi buna peki? bide sözleşmelide sene geçtikte brüt maaş artıyor mu? mesela 3 sene önce işe başlayan adamla yeni işe başlayan adamın maaşı aynı mı oluyor sözleşmelilerde?..

wolf chandler, 3 yıl önce

4500 tl alıyolar hocam. 4200 alıyolardı temmuza kadar. temmuz zammı ile 4500 oldu

29 Temmuz 2021 16:11

temmuz zammıyla 4500 alacaksın doğru da yol yemek senden gidecek onu da bilmen lazım eeline 3500 ya kalır ya kalmaz bu maaş fazla değil ki benim dayımın kızı belediyede sözleşmeli 6000 lira para alıyor

umtönge0133, 3 yıl önce

umtönge0133
Aday Memur
29 Temmuz 2021 17:02

kardeşim sen de sıkıntı var. ben maaşı soruyorum sen bana yol diyorsun yemek diyorsun dayının kızı diyorsun. tamam meslek sıkıntılı da senin derdin başka. çalıştığın kurumu bile söylemiyorsun. nasıl bi psikolojik rahatsızlık bu

Sürgün-Bilge, 3 yıl önce

temmuz zammıyla 4500 alacaksın doğru da yol yemek senden gidecek onu da bilmen lazım eeline 3500 ya kalır ya kalmaz bu maaş fazla değil ki benim dayımın kızı belediyede sözleşmeli 6000 lira para alıyor

checkvizor
Şef
29 Temmuz 2021 19:06

Sen ne iş yapıyorsun? Bütün kurumların nasıl işleyişi hakkında bilgin var sanırım ?

Ben bugüne kadar bu forumda işimden memnunum diyen görmedim 12 bin maaş alan Aim memuru full şikayet ediyor,öğretmen,hemşire,polis, mühendis,mimar şikayet ediyor düz memur şikayet ediyor ediyorda ediyor ee o zaman Adalet bakanlığı kötüyse diğerleri neden şikayet ediyor öyleyse diğer kurumlara geçince de aynı şikayetler devam edecek bu ülkede 13 saat 6 gün 2800 tlye çalışan 30 milyon insan var şükredin demiyorum bugüne kadar hiç şükürcü olmadım ama gerçekler bunlar özelde çalışan adama ceoluk gibi gelir herhangi bi kamu işi Adalet bakanlığı memuriyet gibi değilmiş çünkü 8 saat bilgisayarda solitare oynayıp çay içemiyormuşsun gerçekten çalışıyormuşsun şikayet budur.Her işin sıkıntısı var dediğim gibi herkes her meslekten şikayetçi mühendis,mimar,polis, öğretmen,uzman,şef,aim,atc,teknikerler, teknisyenler,muhasebeciler,zabıtalar,itfaiyeciler hatta arkeologlar, psikologlar bir dokun bin ah işit istifa edecemde böyle iş olmaz olsunda hep laf,hepsi şikayetçi yani tamam kâtiplik kötü de iyi olan hangisi ? Hepsi kötü,istifa edip özele geçmek tek yol kamuda her iş her meslek kötü güya özelde ise hepsi iyi sanırım özel seçenek bile olamaz kâtiplik vs çerez kalır 13 saat anana söve söve 7 gün çalışırsın pazar izni de yok çoğu yerde maaşta 2500-2800 ee yani babanızın şirketi yoksa özel seçenek bile değil kamuda da her iş kötü o zaman alternatif nedir? Ben söyleyim kâtiplik de iyidir bütün kamu işleri de iyidir ağlayana bakmayın

29 Temmuz 2021 19:47

bana maaş az mı çok mu diye soran sensin ben de maaşın abartıulacak bir yanının olmadığını söyledim :))

umtönge0133, 3 yıl önce

kardeşim sen de sıkıntı var. ben maaşı soruyorum sen bana yol diyorsun yemek diyorsun dayının kızı diyorsun. tamam meslek sıkıntılı da senin derdin başka. çalıştığın kurumu bile söylemiyorsun. nasıl bi psikolojik rahatsızlık bu

umtönge0133
Aday Memur
29 Temmuz 2021 20:32

ben alacağım maaşı öğrenmeye.çalılıorum. az mı çok mu yorum yapın demiyorum. yol yemek yardımı olmadıgını zaten biliyorum. e en düşük memur maaşlarından biriymiş de zaten. ben sadece maaşı öğrenmek istiyorum meslekle alakalı şeyleri öğrenmeye çalışıyorum sen bana dayımın kızı belediyede 6 lira alıyo maaştan sana 3.5 kalacak diyosun. seni çok yıpratmışlar forumda attıgın diger yorumları da okuyorum. enterasan bi kişiliksin

Sürgün-Bilge, 3 yıl önce

bana maaş az mı çok mu diye soran sensin ben de maaşın abartıulacak bir yanının olmadığını söyledim :))

29 Temmuz 2021 21:29

Zabıt Katibi olmanın güzel yanları mı ?

Şöyle bir güzel yanı var. Eğer erken yaşlanmak, erken ölmek istiyorsan zabıt katibi sana bu konuda yardımcı olur. Seni erkenden yaşlandırır, erkenden ahirete postalar.

Mutsuz bir hayat sürmek istiyorsan yine adliye imdadına yetişir. Sana uzun ve sonsuz bir mutsuz hayatı sunar.

umtönge0133, 3 yıl önce

29 Temmuz 2021 21:43

imzamı atarım aynen öyle

Şöyle bir güzel yanı var. Eğer erken yaşlanmak, erken ölmek istiyorsan zabıt katibi sana bu konuda yardımcı olur. Seni erkenden yaşlandırır, erkenden ahirete postalar.

Mutsuz bir hayat sürmek istiyorsan yine adliye imdadına yetişir. Sana uzun ve sonsuz bir mutsuz hayatı sunar.

29 Temmuz 2021 21:44

adliye adamı yıpratıyor kardeşim maalesef

umtönge0133, 3 yıl önce

ben alacağım maaşı öğrenmeye.çalılıorum. az mı çok mu yorum yapın demiyorum. yol yemek yardımı olmadıgını zaten biliyorum. e en düşük memur maaşlarından biriymiş de zaten. ben sadece maaşı öğrenmek istiyorum meslekle alakalı şeyleri öğrenmeye çalışıyorum sen bana dayımın kızı belediyede 6 lira alıyo maaştan sana 3.5 kalacak diyosun. seni çok yıpratmışlar forumda attıgın diger yorumları da okuyorum. enterasan bi kişiliksin

Mrme
Şef
29 Temmuz 2021 22:40

Dostum sen şaka mısın bu yazdıkların hayal ürünü mü ?

Yazdığın onca şeyle katipliğin ne ilgisi var ?

Sen hiç duruşmaya çıktın mı ?

Kalemdeki eleman mazeret dilekçesini koymamış diye olaydan habersiz duruşmaya çıkan birisi olarak tutanak yedin mi ?

Önündeki işi yaparken acelesi var diye aynı anda bütün yönlerinden üzerine kağıt uzatıldı mı ? aynı zamanda telefonla arandın mı ?

umtönge0133
Aday Memur
30 Temmuz 2021 00:25

:D oo en iyi özlük hakkı burdaymış o zaman. yaşlılıkta sürünmeye son

s.21
Aday Memur
30 Temmuz 2021 12:27

Arkadaşlar sözleşmeli zabıt katibi sonuçları 2 aydan fazla olmasına rağmen bazı küçük yerler hariç açıklanmadı lütfen bunu gündem yapabilirmisiniz

s.21
Aday Memur
30 Temmuz 2021 12:29

Arkadaşlar sözleşmeli zabıt katibi mülakatları sonuçları 2 aydan fazla olmasına rağmen bazı küçük yerler hariç açıklanmadı lütfen bunu gündem yapabilirmisiniz

Toplam 221 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi