Editörler : swat3410

inferno1981
Daire Başkanı
07 Aralık 2022 17:37

Memur olduğunda kaç yaşında emekli olacağı söylendiyse o yaşta emekli edilmeli insanlar.

Asıl haksızlık sonra çıkan bir kanunun öncesine uygulanmasıdır. Türkiye kurulalı beri bu şekilde Emekli oldu insanlar. Kimsenin gıkı da çıkmadı. Son son bu söz verilenler de aynı haklardan yararlanmalı.

Asıl haksızlık sözün tutulmamasıdır.

Israrla anlamak istemiyorsun. Bu kanun çıktıktan sonrasına uygulanmalı.

demeterrr, 1 yıl önce

Siz kendinize göre haklısınız.Sizin şartlarınız çok zor. Ama 60 yaşında bir insan da o kadar çocuk gürültüsünün içinde ders anlatamaz. Ayakta bile duramaz. Bizim içinde çok fazla. 40 yaşında emeklilik hiç bir gerekçeyle kabul edilemez. Bu hepimizin ve hatta çoluk çocuk ve torunlarımıızn gelegeğini ipotek altına almaktır. En erken 50 yaşında emekli olunmalıdır ben dahil. Sadece benden birkaç yıl önce sigortalı olmuş biri benden 18 yıl önce maaş alamaz bu haksızlıktır. En az 50 olmalıdır. Bu zihniyet yüzünden kasada para kalmayacak ve hepimiz çalışanlar olarak bundan sonra yüzde 3 zamlarla asgari ücret altında çalışmaya başlayacak. Geleceği görün lütfen. Sgk bu yüzden battı ve tamamen çökecek. Cumhurbaşkamı bu haksızlık asla vermem diyordu şimdi seçim geldi fikirler değişti. En az 50 de olsunlar bari biz 60 a kadar ölmezsek çalışırız nasıl olsa modern çağın köleleri olarak

bereli21
Aday Memur
07 Aralık 2022 19:34

Ya arkadaş bu kadar çok düşünüyorsan devlet batacak diye.bes yerden maaş alan vekili konuş.devletin parasının kimlere peşkeş çekildiğini konuş.Gelipte şartlarım uyuyor 28 yıllık sigorta girişim var.sartlarim uyuyor emekliliğim seni rahatsız edene kadar rahatsız eden çok konular var onlara kafanı yor
demeterrr, 1 yıl önce

Kardeşim çok haklısın çalışma saatleri olarak siz çok kötü şartlar altında yaşıyorsunuz ve siz de hakkınızı almalısınız. Tüm memurlar en az yoksulluk sınırı olan 25 bin maaş almalıdır. Lakin 40 yaşında emekli olmak ülkenin geleceği için bir faciadır. Sgk geçmişte bu yüzden battı. Avrupa'daki sistemde 70 ile 80 arası emeklilik yaşı. Bize beleşci lik doğuştan alıştırılmış. Kimse 40 yaşında emekli edilip ölene kadar senin benim üzerimden maaş almamalı. En az 50 yaş olmalıdır. Benim çalışma yılım 49 da doluyor ama 58 den önce maaş bağlamıyor ama diğerine 40 da bağlıyor. Bu haksızlıktır. Yer gök yerinden oynar. Herkes 50 de emekli olsun o zaman

demeterrr
Şube Müdürü
07 Aralık 2022 19:34

Sadece birkaç yıl önce sigortalı olduğu için biri benden 20 yıl önce emekli olamaz, olmamalı, bu kısır döngü hep sürer gider. Ennn az 50 yaş olmalı. Benim günahım ne 60 a kadar emeklilik yasak bana. Onlar 40 ta ben 60 ta ohhh ne ala Mualla. Bunu asla kabul edemem yapana da alana da hakkım haram olsun. Bu mantık yüzündem Sgk battı hala aynı şeyler dönüyor. Yazıklar olsun

inferno1981, 1 yıl önce

Memur olduğunda kaç yaşında emekli olacağı söylendiyse o yaşta emekli edilmeli insanlar.

Asıl haksızlık sonra çıkan bir kanunun öncesine uygulanmasıdır. Türkiye kurulalı beri bu şekilde Emekli oldu insanlar. Kimsenin gıkı da çıkmadı. Son son bu söz verilenler de aynı haklardan yararlanmalı.

Asıl haksızlık sözün tutulmamasıdır.

Israrla anlamak istemiyorsun. Bu kanun çıktıktan sonrasına uygulanmalı.

DEREKENARI
Şube Müdürü
07 Aralık 2022 19:46

Sana ne hoca? sen bak işine, seni ilgilendiren bir konu değil bu. Ülkeni seviyorsan maaş alma, bağışla kurumlara. 25 bin lira da isteme.

inferno1981
Daire Başkanı
07 Aralık 2022 20:09

40 yaşında kimse emekli olmuyor uydurma. Sen de 58 de emekli olacakmışsın.

Ne zaman Memur oldun? Bu adamlar memur olduğunda emeklilik şartı neyse ona uyarlar.

Sana ne? Biz de EYT liler gibi emekli olamayacağız Oturup senin gibi ağlıyor muyuz?

Yarın bir gün yaş şartı arttırılsa belki de biz de bu yeni yaşa tabi edilmeye çalışılacağız o zaman belki de bize de bu şekilde kanun çıkartacaklar.

İyi ben faydalanmıyorsam kimse faydalanmasın. Sen adamlarla bir mi memur oldun.

Bu kafayla bizden sonra memur olanlar yıllar sonra ben yararlanmıyorsam

Polis 55 değil 60-65 yaşında emekli olsun derse ne olacak?

Bu kadar bencillik olmaz.

Üstelik sen öğretmensen 60 yaşına kadar çok rahat çalışırsın. Neyin kafasındasın?

Senin öğretmen olduğun da meçhul. Bence bulanık suda balık avlamaya çalışıyorsun.

Her forumda bu konuyu açtığın söyleniyor. Senin neci olduğun da belli değil.

Kullandığın tabirlerden öğretmen olmadığın belli. Sokak ağzı ile yazıyorsun hep.

demeterrr, 1 yıl önce

Sadece birkaç yıl önce sigortalı olduğu için biri benden 20 yıl önce emekli olamaz, olmamalı, bu kısır döngü hep sürer gider. Ennn az 50 yaş olmalı. Benim günahım ne 60 a kadar emeklilik yasak bana. Onlar 40 ta ben 60 ta ohhh ne ala Mualla. Bunu asla kabul edemem yapana da alana da hakkım haram olsun. Bu mantık yüzündem Sgk battı hala aynı şeyler dönüyor. Yazıklar olsun

Mustafa8070
Kapalı
07 Aralık 2022 20:18

Etmek için önce hakkın olması lazim

pajazitt
Yasaklı
07 Aralık 2022 20:27

HASSS SEKTÖRRRR şimdilik sana sadece bu.Bununla idare et kemiğini sonra veririm ;))

turbojet
Daire Başkanı
07 Aralık 2022 23:59

HASSS SEKTÖRRRR

denissy
Kapalı
17 Mart 2023 17:41

tam da yaşında EYT' sinin almış biri olarak,

senenin 3 ayı net yatış; yağmur yağdı, fırtına çıktı, kar yağabilir tatilleri ile senenin yarısını çalışmadan geçiren

tatil planlarını rahatça yapan bu abladaki öğretmen doyumsuzluğunun geldiği kin kusmasını okumuşken...

bu tepki sesli güldürdü :):))))

turbojet, 1 yıl önce

HAS SEKTÖRRRR...

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi