Editörler : Pangaea
12 Haziran 2021 03:32

2021/6 Ticaret Bakanlığı Sözleşmeli Büro Personelliğine yerleşenler bu başlıkta toplanıyor

Kafamızdaki sorular tek başlıkta cevaplansın. İstenilen belgeler ne zaman Ticaret Bakanlığı'nın sitesinde açıklanır? Yeni başlayan biri ortalama ne kadar maaş alır? 6 bin lira diyenler var, bu doğru mu? "Sözleşmeli olmasına rağmen sürekli şehir değiştireceksiniz" diye yanlış olduğunu düşündüğüm bir bilgi de paylaşıldı forumda.

loriennn
Şef
12 Haziran 2021 05:06

gümrük personeliyim kardeşim.

il ticaret maaşlarını bilmiyorum. gümrükte maaşlar ortalama 5500 tl. yolluk çoğu yerde yok. yani şöyle söyleyeyim türkiyede 100 tane gümrük bölgesi varsa 90'ında yolluk yok.

sözleşmeli arkadaşlar şu an rotasyona dahil değil. ileride rotasyon olur mu. büyük ihtimalle olur. kimse kimseyi aynı gümrük kapısında 10-20 sene tutamaz. en başta sistem buna izin vermez.

rotasyon olması daha sıkıntılı. benim 9.senem ve 4 farklı yer gördüm. bu gidişle 6-7 farklı yer daha görürüm.

volcanary
Aday Memur
12 Haziran 2021 06:17

Telegram grubu kurulsa aslinda daha kolay olur

Dnz007
Aday Memur
12 Haziran 2021 11:08

Hocam taşra ile döner sermaye arasındaki farklar nedir? Bahsettiğiniz maaş hangisi için ve 5500den az olan yerler var mı?

loriennn, 3 yıl önce

gümrük personeliyim kardeşim.

il ticaret maaşlarını bilmiyorum. gümrükte maaşlar ortalama 5500 tl. yolluk çoğu yerde yok. yani şöyle söyleyeyim türkiyede 100 tane gümrük bölgesi varsa 90'ında yolluk yok.

sözleşmeli arkadaşlar şu an rotasyona dahil değil. ileride rotasyon olur mu. büyük ihtimalle olur. kimse kimseyi aynı gümrük kapısında 10-20 sene tutamaz. en başta sistem buna izin vermez.

rotasyon olması daha sıkıntılı. benim 9.senem ve 4 farklı yer gördüm. bu gidişle 6-7 farklı yer daha görürüm.

loriennn
Şef
12 Haziran 2021 12:03

döner sermaye bizden farklı bir müdürlük. döner sermayeyle aramızda çok maaş farkı olmaz. il ticarette maaş ve çalışma şartlarını bilmiyorum.

çalışma şartları olarak döner sermaye ve il ticaret bizden rahattır. bakanlığın çilesini biz gümrüktekiler çekiyoruz.

Dnz007, 3 yıl önce

Hocam taşra ile döner sermaye arasındaki farklar nedir? Bahsettiğiniz maaş hangisi için ve 5500den az olan yerler var mı?

barandyr
Aday Memur
12 Haziran 2021 12:29

Hocam istanbul gümrükte yolluk ne kadar? Ek5000 beya farklı bir ödeme mevcut mu?
loriennn, 3 yıl önce

döner sermaye bizden farklı bir müdürlük. döner sermayeyle aramızda çok maaş farkı olmaz. il ticarette maaş ve çalışma şartlarını bilmiyorum.

çalışma şartları olarak döner sermaye ve il ticaret bizden rahattır. bakanlığın çilesini biz gümrüktekiler çekiyoruz.

12 Haziran 2021 12:50

Bana siteyi takip edin dedi personel müdürlüğü. Ben yaşadığım şehire atandım

35gru35
Aday Memur
12 Haziran 2021 12:56

Bölümünuz neydi hocam
Mülkiyelimatematikçi, 3 yıl önce
12 Haziran 2021 13:01

Hayırlı olsun üstatlar

Dnz007
Aday Memur
12 Haziran 2021 13:01

Büro personelleri de bahsettiğiniz çileyi çekiyor mu? Ve Artvin ile ilgili bir bilginiz var mı hocam?

loriennn, 3 yıl önce

loriennn
Şef
12 Haziran 2021 13:02

bu yolluk meselesi kurum içinde şehir efsanesine döndü. türkiyenin belki de en yoğun sınır kapısında çalışıyorum, 1 senedir yolluğun y sini göremedim. küçümsemek için söylemiyorum da biz burada amele gibi 12-12, 12-24 çalışırken bu yolluğu kimler alıyor biz de merak ediyoruz.

demem odur ki İstanbulda yolluk varsa bile hangi bölgede olduğunu, ne kadar verildiğini kimse söylemez. öyle değişik bir kurum burası. gelince anlarsınız

barandyr, 3 yıl önce
Hocam istanbul gümrükte yolluk ne kadar? Ek5000 beya farklı bir ödeme mevcut mu?

loriennn
Şef
12 Haziran 2021 13:09

artvinden kuş uçmaz kervan geçmez. güneydoğu ve batıdaki yerlere göre rahattır

uluslararası ticaretin yoğun olduğu bölgelerde bütün gümrük personeli aynı sıkıntıyı çeker. muayene ve muhafaza bunun iki mislini çeker

Dnz007, 3 yıl önce

Büro personelleri de bahsettiğiniz çileyi çekiyor mu? Ve Artvin ile ilgili bir bilginiz var mı hocam?

12 Haziran 2021 13:21

Uluslararası ilişkiler
35gru35, 3 yıl önce
Bölümünuz neydi hocam

volcanary
Aday Memur
12 Haziran 2021 13:28

Siteden belge teslimi ile ilgili duyuru mu yapilacakmis hocam bir de bu site ticaret bakanligi personel mudurlugu sitesi mi acaba ? O duyurudan sonra hareket edecegiz anladigim kdariyla dogru mudur ?

johnhwatson
Aday Memur
12 Haziran 2021 13:38

nick niye matematikci hocam merak ettim:)
Uluslararası ilişkiler
12 Haziran 2021 13:46

Uluslararası ilişkilerden önce matematik bitirdim o yüzden:))
johnhwatson, 3 yıl önce
nick niye matematikci hocam merak ettim:)

johnhwatson
Aday Memur
12 Haziran 2021 15:27

anladim:)
Uluslararası ilişkilerden önce matematik bitirdim o yüzden:))

İmam6314
Aday Memur
12 Haziran 2021 15:56

İstenen evraklara nereden bakacağız ? Bir de kilise atanan veya orada çalışan biri var ko yardımcı olabilecek

Dnz007
Aday Memur
12 Haziran 2021 16:19

Anladım hocam, teşekkür ederim.

loriennn, 3 yıl önce

artvinden kuş uçmaz kervan geçmez. güneydoğu ve batıdaki yerlere göre rahattır

uluslararası ticaretin yoğun olduğu bölgelerde bütün gümrük personeli aynı sıkıntıyı çeker. muayene ve muhafaza bunun iki mislini çeker

ali tunadır
Aday Memur
12 Haziran 2021 16:32

Ben uluslararasi iliskiler 86.90 puanla Ağrı gümrük ve dış ticaret bölge müdürlüğü ve bağlantı idarelerine yerleştim şu an süreçte ne yapacağımı bilmiyorum bilenler yardım edebilir mi lutfen

İmam6314
Aday Memur
12 Haziran 2021 16:47

Aynı durumdayız hocam ben de kilise atandım ama ne yapacağımı bilmiyorum. Ticaret bakanlığının sayfasını takip etmenizi öneririm
ali tunadır, 3 yıl önce

Ben uluslararasi iliskiler 86.90 puanla Ağrı gümrük ve dış ticaret bölge müdürlüğü ve bağlantı idarelerine yerleştim şu an süreçte ne yapacağımı bilmiyorum bilenler yardım edebilir mi lutfen

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi