Editörler : swat3410
27 Mart 2012 12:06

10 nisan olmadan maliye bakanı balonu patlattı!!!

İşte Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK'in asparagas, balon ve polisi uyutma zammına getirdiği açıklama.http://www.memurlar.net/haber/221231/ Bence olay bitmiştir. Boşu boşuna tartışmaya gerek kalmadı. Bu hükümetten bize hiçbir şey olmaz. Allah yar ve yardımcımız olsun.

adalet için
Genel Müdür
27 Mart 2012 12:24

Haberinin kaynağı neresi kardeş.Böyle olumsuz başlık açan ve yorum yapanları kınıyorum,eminimki bir email bile atmamışlardır ama buraya astarı omayan bir haber için yorum yazabiliyor bu yüzsüz meslektaşlarım.Zaten 10 nisana kadar birşey verilmese ki,bunun garantisi yok,biz yinede durmayacağız.dır dır yapacağınıza mail atın saygıdeğer meslektaşlarım.

cen*bir
Şef
27 Mart 2012 12:32

ya kim inan dı ki merak ediyorum aklınız alıyormu 500 tl zam yapılabileceğini.gerçekçi olmak lazım %2 yi zor verirlerken 500 tl ye kim inandırdı sizi

wallace717
Şef
27 Mart 2012 12:40

adalet için rumuzlu kardeş. Yazdığım yorumun içinde haberin linki var. Aç ve bak. Ayrıca daha yaklaşık 2 saat önce http://forum.memurlar.net/konu/1496279/ bu linkteki ( linke dikkat et. aç ve oku.) adı geçen tüm milletvekillerine mesaj attım. Ben olumsuz başlık açmıyorum. Muhtemelen yeni polissin. Daha önceki yalan dolanları görmemişsin.Artı aslı astarı olmayan haberi açıp milletin değerli zamanını alacak kadar psikopat bir kişilik te değilim. Bu nedenle ben de seni kınıyorum. Dır dır yapmayı da yapanları da, ayrıca okuduğunu anlamayanları da hiç sevmem. Sen 10 Nisan a kadar devam et. Biz yıllardır devam ediyoruz. Şu anda idare mahkemesinde 8 adet avam var. 4 Tanesinden de 600 TL geri ödeme borcu çıkarılmasına rağmen devam ediyorum. Bu nedenle bilip bilmeden yorum yapma tamam mı değerli kardeşim.

adalet için
Genel Müdür
27 Mart 2012 12:41

Arkadaşlar bu metin haricide birşeyler yazılabilir herkes kendi dilinden yazıp o şekildede tüm milletvekillerine bdp hariç-gönderebilir mesela ben şu şekilde basit bir metin yazdım ve hepsine gönderdim.

SAYIN MİLLETVEKİLİM

Ben 15 yıllık bir polis olarak,kurum ve görevimiz gereği çok kritik bir rolümüz olduğu halde ,Cumhuriyet tarihi boyunca süregelen ve bağlı olduğu kanunlarda ve teşkilat üzerinde iyileştirme-güncelleme yapılmayan tek kurumun mensubu olarak bu ülkedeki en büyük İNSAN HAKLARI İHLALLERİNİNDE ne yazıkki bizim polis memurlarının üzerimizde oynandığını görmek ve bunu yaşamaktan utanç duyuyorum.Bu ülkenin demokratikleşmesinde katkımızı kimse inkar edemez,genel sorunlarımız üzerindeki polisin çabalarını kimse herhalde görmezden gelemez,ülkemizin Avrupa birliği ilişkilerinde insan hakları ihlalleri yönünden en fazla fedakarlığı eksik ve yetersiz kanunlara rağmen bütün sorumluluğunu sıtlamamız istenmesine ve bunu yapmamıza rağmen ne yazık ki bu haklardan en çok mahrum bırakılanlar da biz polisleriz.Dünyanın hiç bir ülkesinde hele hele sosyo-ekonomik olarak bizim durumumuzda olan hiç bir ülkede olamayacak şekilde gayri insani,gayri vicdani ve gayri hukuki şartlarda ve teşkilatı kuruluşu ile yaşıt kanunlar ile çalıştırılıyoruz.Mesai mevhumu yok,bunun karşılığı herhangi bir ücretlendirmede yok,hak arama zaten hiç yok ki eğer böyle bir yola girersen anandan emdiğin sütü burnundan getirirler.240 bin kişilik teşkilattan 1 milyon iş gücü çıkarmak zorunda kalırız,bunun sonucunda ailemizi göremeyiz,emekli olana kadar doğru dürüst izine gidemeyiz,sıla acısını hep sinemizde hissederiz.İşte sadece birkaçını saydığım bu sebepler yüzünden de ortalama 56 yaşına gelmeden de ölür gideriz.(Resmi araştırma sonucudur.).Neden?Çünkü üç insan kadar çalışmışızdır,bir insanın yaşasa 500 yılda göremeyeceği acıları,sorunları ve toplumun en sorunlu insanları ile uğraşmak,yaşamak zorunda kalmışızdır da ondan.ARTIK YETER diyoruz,sesimizi duymanızı istiyoruz,insanca çalışma saatlerine kavuşmak.çalışıyorsak da bari tüm memurlar gibi çalışmamızın karşılığını almak,emekli göstergelerimizin de 3600 e çıkarılmasını talep ediyoruz.10 nisana yaklaşırken sizlerden tüm teşkilat olarak müjde bekliyoruz.

Saygılarım ile arz ederim.

adalet için
Genel Müdür
27 Mart 2012 13:48

arkadaşlar bu ülkeyi maliye bakanı yönetmiyor.İllada bu 10 nisan olacak diyede birşey yok.Biz herşekilde yoğunlaşarak çalışacağız.artık bunu öteleyemeyeceklarinin farkına yeni yewni varıyorlar.devam durmak yok.Bu ülkede herşey başbakana bağlıdır.

police0625
Şef
27 Mart 2012 14:21

Zaten şurada 3-5 kişiyiz birbirimizi kırıp, küstürmeyelim.

adalet için
Genel Müdür
27 Mart 2012 14:30

WALLACE 717 nickli arkadaşım pekde önemli değil ama yen memur sayılmam 16 yıla girdik.Ayrıca arkadaşlar bu ülkeyi maliye bakanı yönetmiyor.zaten yapılan bütün çalışmaları illa bu 10 nisan için yapmıyoruz.ARTI ŞUNU ANLIYORLAR.BU İŞİN ÖTELEMESİNİ ARTIK YA-PA-MAZ-LAR.O KADAR ama iş bizde 10 nisan geçsede devam edeceğiz.Zaten şurada bir avuç arkadaş çalışıyor.moral bozmadan hep olumlu yönleri görerek gerekirse polyanacılık yaparak bu mücadeleyi devam ettireceğiz.

sağlıkpolis
Kapalı
27 Mart 2012 14:35

bu güne kadar hükümeti her konuda destekemiş oy vermiş birisi olarak ben diyorum ki, eğer bu zam işi bu şekilde biterse şahsım adına beni kaybederler. zammın verilmemesi aslında çok önemli değil ama bir bakanın zam yapılacak deyip tüm tv lerde gazetelerde sanki polise zam verilmiş gibi gündem yapması, insanları bir beklenti içine sokması, iki gün sonra bir başka bakanın yok veremem demesi ayıptır. yav siz aynı hükümetin ve en önemliside aynı partinin bakanısınız ne diye birbirinizle çelişiyorsunuz. verecekseniz zammı yaparsınız sonra da polise zam yaptık dersiniz, yok veremeyecekseniz de hiç işi dallandırıp budaklandırmazsınız.

Reis1453
Aday Memur
27 Mart 2012 16:35

Duyarlı olalım. Sadece Kopyalayıp göndermek 3dkmızı alır.

ARKADAŞLAR BİLİYORUM HEPİNİZ YİNE 10 NİSAN YAKLAŞTI POLİSE BİR PARMAK BAL SÜRECEKLER, BUNLARIN HEPSİ HİKAYE DİYECEKSİNİZ AMA BU EK GÖSTERGE TEKLİFİ HEPİMİZ İÇİN, ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN O KADAR ÇOK ÖNEMLİKİ. GELİN BU HAFTA EŞ, DOST, AKRABA, MESLEKTAŞ NE KADAR TANIDIĞIMIZ VARSA BU TASARIYI GÖRÜŞECEK OLAN MİLLETVEKİLLERİMİZİ MAİL VE MESAJ BOMBARDIMANINA TUTALIM. NE KAYIP EDECEĞİZ Kİ? NE ZARARIMIZ OLACAK? BU KONUYA EĞİLEN, EMEK HARCAYAN DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZ VAR. ONLARI YANLIZ BIRAKMAYALIM. HİÇ DEĞİLSE BU HAFTA BU KONUYU GÜNDEMDE TUTALIM. TASARI KOMİSYONLARDA ŞU AN GÖRÜŞÜLÜYOR. TASARI METİNLERİNİ YUKARIDA RESİM OLARAK PAYLAŞTIM. MERAK EDEN İNCELEYEBİLİR. HADİ DURMAYALIM. ZAMAN BİRLİK ZAMANI....

http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/tasari_teklif_sd.onerge_bilgileri?kanunlar_sira_no=103254

=====================================================

SAYIN MİLLETVEKİLİM

İçişleri Bakanlığına bağlı olarak; Jandarma Genel Komutanlığı personelinin maaş ek göstergesi, 926 sayılı TSK Personel Kanununun Ek Gösterge cetvelinde Diğer Subaylar olarak belirtilen Yüksekokul mezunu Astsubaylar için ek gösterge 01.01.1995 tarihinden itibaren 2200?den 3600?e yükseltilmiştir.

Emniyet Teşkilatı Personelinin 657 sayılı Devlet Memurları kanununun ek gösterge cetvelinde Yüksekokul mezunu Polis Memurlarının 01.01.1994 tarihinde ek gösterge rakamları 1900 iken 01.01.1995 tarihinden itibaren 2200?e yükseltilmiştir. Polis Memuru ile Astsubaylar tahsil durumları aynı olmalarına rağmen aralarında 1400 ek gösterge farkı vardır.

Aynı görevi yapan ve sadece görev alanları farklı olan İçişleri Bakanlığına bağlı kolluk kuvvetlerine mensup iki iç güvenlik kurum personelinden Jandarma Genel Komutanlığına bağlı personelin 926 sayılı yasadaki emekliliğe esas ek göstergesinin 3600, Emniyet Teşkilatına bağlı personelin 657 sayılı Devlet memurları Kanununa tabii olup, emekliliğe esas ek göstergesinin 2200 olması sebebiyle emeklilik aylığında maaş farkı ve dolayısıyla Emniyet Personelinin ücret yönünden mağduriyet yaşaması ek göstergelerdeki bu farklılıktan kaynaklanmaktadır. Ek göstergedeki bu farklılıktan dolayı tahsil durumları aynı ve aynı işi yapan iki kurum personeli arasında emekli olduklarında ikramiye ve maaş yönünden büyük farklar olduğu görülmektedir.

Anayasanın 5. Maddesinde ?Devletin temel amaç ve görevleri; Türk milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, Cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve hürriyetlerini, sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddi ve manevi varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmaktır.? ve Anayasanın 55. Maddesinde belirtilen ?1-Ücret emeğin karşılığıdır. 2-Devlet, çalışanların yaptıkları işe uygun adaletli bir ücret elde etmeleri ve diğer sosyal yardımlardan yararlanmaları için gerekli tedbirleri alır.? ibareli ücrette adaletin sağlanması başlığı altındaki maddeleri gereğince ?eşit işe eşit ücret ilkesi? göz önüne alınarak, aynı nitelikte iş yapan iki farklı kurum personeli arasında görevde ve emeklilikte ücret adaletsizliğinin giderilmesi çerçevesinde mağduriyetimizin giderilmesinin yasal düzenleme ile olabileceğinden, 657 sayılı yasanın 236. maddesinden sonra ek maddeye eklenmek üzere Emniyet ve Güvenlik hizmeti sınıfı adı altında, Emniyet ve Jandarma Kolluk Kuvvetlerinin görevde ve emeklilikte özlük haklarının 926 sayılı kanundaki ek göstergeye eşit hüküm konması ile sağlanabilecektir.

Ayrıca, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ilgili hükümlerine göre; meslek yüksekokulu ve üniversite mezunu olan diğer memurların kadroları 1?e yükselebilmekte ve ek göstergeleri 3600 olduğundan çalışırken aldığı ücretle emekli olduğunda aldığı ücret arasında fazla bir düşüş olmamaktadır. Polis memurları ise, gerek meslek yüksekokulu/üniversite mezunu, gerekse de mastır/doktora yapsınlar 1.derece olsalar dahi ek göstergeleri 2200 olduğundan çalışırken aldığı ücretle,emekli olduğunda aldığı ücret arasında çok büyük farklılıklar olmaktadır bununda nedeni polis memurlarının ek göstergelerinin düşük olmasından kaynaklanmaktadır.

Askeri personel başta olmak üzere bazı devlet memurları, maaşlarıyla birlikte almış oldukları değişik kalemlerdeki görev tazminatları emeklilik mükteseplerine yansıtılırken; Polis Teşkilatı mensuplarının almış oldukları görev tazminatlarının ise emeklilik mükteseplerine hiçbir müspet etkisi bulunmamaktadır. Dolayısıyla bu konularda da Emniyet Teşkilatı mensupları aleyhine çok büyük eşitsizlikler söz konusudur.bu mağduriyetin giderilmesi için polis memurlarının çalışırken ve emekli olduğunda ek göstergelerinin 3600 olması ve mağduriyetimizin giderilmesi yasal düzenleme ile sağlanabilecektir.

Yukarıda izah edilen hak kayıplarını ortadan kaldıracak yasal düzenlemelere ihtiyaç olduğu hususunu;

Saygılarımla arz ederim.

Adres Adı Soyadı

====================================================

TASARI HAZIRLAYAN VEKİLLERİMİZ.

[email protected]; [email protected];[email protected]; [email protected];[email protected];[email protected]

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYON ÜYELERİ

======================================================

TOPLU OLARAK GÖNDEREBİLİRSİNİZ

[email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected];[email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]

===================================================

İÇİŞLERİ KOMİSYON ÜYELERİ

===================================================

[email protected]; [email protected];[email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]

ÖRNEK BİR BAŞKA MESAJ

Sayın Vekilim

Polislere yönelik 3600 Ek gösterge katsayısı düzenleme yasa teklifiniz için teşekkür ediyorum.

TBMM'de vereceğiniz destekten hiç şüphe duymuyorum. Polisin bu sorununa el attığınız için sağ olun var olun.

Adı Soyadı

jewishnazi
Aday Memur
27 Mart 2012 17:31

hükümet yarım yıldır zam bile vermiyor, neyin mücadelesini yapmaya çalışıyoruz değerli meslek büyüklerim devrelerim. komik olmayalım, güldürmeyelim milleti. ahlayıp vahlamamızın alemi yok, su yatağını bulur. yukarıda allah var, 4 5 yıl da bir de sandık var. NOKTA

Kartal-71
Aday Memur
27 Mart 2012 18:48

Ya arkadaşlar neyin mücadelesini veriyoruz. Polise kuruş zam yapılmayacağı aşikar.Beni üzen tüm vatandaşın polis 500 TL zam aldı demesi.Sana teşkilatın sahip çıkmıyor. Maliye mi sahip çıkacak. 25 yıldır aynı balon.Bu sefer Balonlar Renkli uçmuş. Asker zammını Başbakanlığa gönderdi.Biz maliye ye onun da ne yapacağı aşikar.Herkes ümitlenmesin.

123seyfo
Aday Memur
28 Mart 2012 08:47

sevgili arkadaşlarım ben şunu anlamıyorum iç işleri bakanı acıklama yaparken maliye bakanınıdan görüş almadan açıklama yapması yanlış ayrıca uluderede ölen kacakcılara ve hırant dinke para var hırsızların ve ermnilerin ayrıca şehitlik mertebeleride var demekki bize verecekleri paralar onlara gidecerk

bıkkın72
Aday Memur
28 Mart 2012 10:20

jewishnazi kardeşim söylediklerini destekliyorum ama daha önce açılan ve bu konuda http://forum.memurlar.net/konu/1436549/ başlığıyla açılan polisten milletvekili konusunu tekrar düşünüp tartışalım bizim VEKİLLERİmiz baştakinin dediğini yapmaktan bize göre gerçek sıkıntılarımızı çözmek için hamle yapmaya dahi gerek duymuyorlar çantada keklik olan biziz çünki onlara göre. 6 şehit için polisler galeyana gelmesin diye bir zam işi ortalığa atıldı ki bu daha önce söylenmiş bi sözdü ama kimse itibar etmemişti şehitlerimiz olunca aman sussunlar diye laf olsun diye ortalığa yayıldı.Gelin tekrar oturup konuşup tartışıp polisten milletvekili olayını gündeme taşıyalım her polisin 20 tane yakın dostu yokmu kendi çevresinde bi düşünün lütfen BİZ O MECLİSE GİRMEDEN SORUNLARIMIZI ÇÖZECEK BABAYİĞİT O ÇATI ALTINDA BULUNMUYOR

DIGITALper
Şef
28 Mart 2012 10:40

devrelerim lütfen mail atmaktan çekinmeyin.. sesimizi duyurmamız lazım. inanın 2 dkmızı almıyor..

adalet için
Genel Müdür
28 Mart 2012 12:39

sanki birşey veriliyordu da maliye bakanı kabul etmedi.bu ülkede kararı başbakan verir ve bunun için biz @mail atmaya devam edelim.eğer bir şey olmazsa bize 10 yılda 100 tl vererek kandıranlarada gereğini yapalım.ama şimdi çalışma zamanı.

Antepli_polis
Yasaklı
28 Mart 2012 15:30

Sanki Başbakan ın haberi yokmuydu sizce?

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi