Editörler : ayşegül bgm
23 Mart 2020 19:35

Ek ödeme tavandan olacakmış ?

Ne demek istedi bakan maaşlara bişey yansayacak mi ?

fiziktedavi0934
Aday Memur
23 Mart 2020 19:37

ek ödemelere neler dahil?

eeebayram82
Aday Memur
23 Mart 2020 19:39

Arkadaşlar ne demek bu

labtekçi
Aday Memur
23 Mart 2020 19:42

Ek ödeme. Performans , döner sermaye.

labtekçi
Aday Memur
23 Mart 2020 19:43

Hasta yok gelir yok. Ek ödeme 100 olsa da alamıyacaz ki :)) ikramiye vereydi iyidi.

ortope
Aday Memur
23 Mart 2020 19:47

Yüzde yüz den verilecek dedi üç ay boyunca az da olsa bu ffydası olur bence

Cenk Kandemir
Aday Memur
23 Mart 2020 19:50

Arkadaşlar yine kelime oyunu ile sağlıkçılar ile dalga geçiliyor.

Ek döner sermaye de dağıtım tavanı eskiden %39 du. Simdi bakan %100 olduğunu söylüyor. Ama hiçbir katkısı olmayacak. Neden mi,

1. Hastanelerde biri iki ünite hariç, çoğu üniteler virus nedeniyle zaten boş. Gelir yok. Eskiden ayda hastaneye giren gelirin su an %50 si daha az gelir olacak. Eski gelirdeki %40 ile, su an ki gelirin %100 aynı olur zaten.

2. Bu ek performans sadece doktorlara giden bir ödeme. Sağlık personellerine zaten çoğu hastanede verilmiyor. Bunu artırınca sadece doktora jest yapılır. Asıl çoğunluğu kaplayan yardımcı sağlık personeline yine birşey yok.

Öğretmenler evde otururken ek ders ödemesi alıyor. Sağlıkçı virus ü eve getirme korkusu ile hastanede işe gidiyor. Ama karşılıgında aylık 100 lira daha fazla.

Teşekkürler

labtekçi
Aday Memur
23 Mart 2020 20:01

Yine olduğu gibi. Sadece doktorlar kazandı. Çalıştığım hastanenin bu ay geliri ancak sabitleri karşılar. Kalanın %1000 i alınsa da yine alamayacaz.

ESREF2015
Aday Memur
23 Mart 2020 20:05

Tavandan ödenecek demek hiç gelir olmasa da alınabilecek en yüksek tutardan dağıtılacak demek. Böyle bir söz verildiğine göre bütçeden para aktarılması gerekiyor.

Hayalperesthemşire
Müsteşar
23 Mart 2020 20:05

Laf oyunu zaten ek ödeme alamıyorz çoğu yer almıyor, HastNe gelirleri bu ay daha da azalicak haliyle gelir falan olmayacak, para falan da yok, zamlı maas olması lazımdı

trust.111
Kapalı
23 Mart 2020 20:23

Öyle olacak zaten. 3 aylık maliyetin 1.5 milyar tl olduğunu ve maliye tarafından karşılanacağını söyledi sayın bakan.

ESREF2015, 4 yıl önce

Tavandan ödenecek demek hiç gelir olmasa da alınabilecek en yüksek tutardan dağıtılacak demek. Böyle bir söz verildiğine göre bütçeden para aktarılması gerekiyor.

Hayalperesthemşire
Müsteşar
23 Mart 2020 20:25

Bu doğru mu hocam, maliyeden bütce gelip herkes alıcak mi

ESREF2015, 4 yıl önce

XolsunX
Aday Memur
23 Mart 2020 20:48

O dediği ek ödeme sadece doktora yarıyor. Diğer sağlık çalışanları ise yine avucunu yalıyor. Konunun detayını bilmeyenler ise Bakan Bey iyi bir şey yaptı sanıyor. Bakan Bey sadece kelime oyunu yaptı. Ek ödeme hastanenin bir ayda elde ettiği gelirin zaruri giderler düşülmesi sonucu kalan paranın personele dağıtılmasıdır. Şuan virüs nedeniyle hastanelerin gelirleri %50 azaldı giderleri is %100 arttı. Geriye kalan çok az miktarıda doktorlara tavandan dağıtınca diğer sağlık personeline her zamanki gibi avucunu yalamak kalıyor.
23 Mart 2020 20:51

Arkadaşlar bakan dediki bunun devletimize bedeli aylık 1.5 milyar. 3 ayda ise hesap edin yani 4.5 milyar. Cumhurbaşkanımız ve maliye de bunu onayladı dedi. Bu ne demek bu ek ödemeler maliye tarafından karşılanacak. Ben bu şekilde anladım. Siz hastane geliri üzerinden hesap yapmışsınız öyle bi şey olamaz.

trust.111
Kapalı
23 Mart 2020 20:51

Aynen öyle, aklın yolu bir

Buse Filakia, 4 yıl önce
Arkadaşlar bakan dediki bunun devletimize bedeli aylık 1.5 milyar. 3 ayda ise hesap edin yani 4.5 milyar. Cumhurbaşkanımız ve maliye de bunu onayladı dedi. Bu ne demek bu ek ödemeler maliye tarafından karşılanacak. Ben bu şekilde anladım. Siz hastane geliri üzerinden hesap yapmışsınız öyle bi şey olamaz.

XolsunX
Aday Memur
23 Mart 2020 20:52

Bunun yerine keşke sabit ödemeyi iki kat verseydi daha anlamlı olurdu. Onuda geçtim para mara vermesin lazım değil. Maske dezenfektan ve koruyucu elbise versin. Yemekleri iyileşirsin. Etkin Dinlenmeyi sağlayacak vardiya sistemi oluştursun yeter.

Hayalperesthemşire
Müsteşar
23 Mart 2020 21:18

Umarım dediğiniz gibidir hocam yoksa bir anlamı olmıcak :(

Buse Filakia, 4 yıl önce

Babayaro07
Yasaklı
23 Mart 2020 21:24

Bunların hepsi kelime oyunu gerçekten çalıştığım hastanede sadece doktorlar döner sermaye alıyor 8 _15 bin arası birücret olarak hemde. Biz diğer sağlık çalışanlarının hiç bir kıymeti yok malesef. Bütün güzellikler doktorlara malesef. Öte yandan esnek çalışma saatleri de doktorlar için uygulanmaya başladı. Biz geri kalanları Rabbime korusun

hokah
Aday Memur
23 Mart 2020 21:26

Sağlık Bakanımız Sn.@drfahrettinkoca açıklamasına bağlı olarak bir Sağlık Çalışanının Ünvanına, Eğitimine, Çalıştığı Birime ve Kadro Derecesine göre "Sabit Ek Ödemenin" üstüne 900 TL ile 1600 TL arasında ücret alacaklardır. Hayırlı olsun

beylikli63
Memur
23 Mart 2020 21:28

yoğun bakımda zaten 1200 tl yattı bu ay ne değişti şimdi ? 400 tl için mi tüm bu medyada cıkan son dakika müjde haberleri..

hokah, 4 yıl önce
Sağlık Bakanımız Sn.@drfahrettinkoca açıklamasına bağlı olarak bir Sağlık Çalışanının Ünvanına, Eğitimine, Çalıştığı Birime ve Kadro Derecesine göre "Sabit Ek Ödemenin" üstüne 900 TL ile 1600 TL arasında ücret alacaklardır. Hayırlı olsun

muti007
Memur
23 Mart 2020 21:39

Eşim sağlıkçı, eğitim araştırma hastanesinde ek ödeme yok ki, sadece sabit döner var, şimdi hangisine zam geliyor, sıfıra sıfır elde var sıfır mı yoksa sabit döner e mi zam gelicek.
Toplam 322 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi