Editörler : swat3410

Yasaklı
23 Mayıs 2020 13:28

Bekçi meslektaşlarım lütfen okusun

Ben gih memuru olmuş bir polisim. Siz bekçiler bizim meslektaşlarımız ve can yoldaşlarımızsınız. yorumlarda ve yaşanan olaylardan sonra elimden geldikçe sizlere bir meslektaşınız olarak bir faydam dokunur düşüncesi ile şunları söylemek istiyorum.

-lütfen giydiğiniz üniforma ağırlığı çok fazla ve sorumluluğuda lütfen ferdi ve şahsi davranmayın

-sakın vatandaşlarımıza suçlu bile olsa hukuk dışına çıkacak hal ve hareketlerde bulunmayın

-sakın insan onurunu aşağılayan davranışları hiç kimseye karşı uygulamayın

-kibar ve iletişimi güçlü bireyler olarak görevinizi ifa edin

-işin ipneliğine değil kanunu devletin doğru olan kanununa uyun evet uyan pek az ama yarın sorun yaşadığınızda o kanuna bakacaklar

-sakın polis bekçi ayrımına girmeyin.bekçi polis emniyet hizmetleri sınıfı mensubu kolluk kuvvetidir. işleri ve görev tanımları aynıdır. aslık üstlük gereksizdir. iş ve işleyişin sağlıklı sağlanması ve huzurlu bir iş ortamının sağlanması esastır

-disiplin tüzüğü bilin ve lütfen patron değil devlete hizmetkar olun ve bu bakış açısı ile işinizi yapın

-sakın silahınızı size silah çekilmediği sürece kullanmayın sakın lütfen

-psikolojik tedavi ve benzer durumlarda sakın egm söylemeyin

-görmüş olayları atlatmak ve mutlu olmak için ailenize ve sevdiklerinize zaman ayırmaya çalışın

-birde okuyun ve güzel kurumlara geçin yıllarınız sokaklarda yıpranmasın herkese görevlerinde başarılar

Gökkushagı
Yasaklı
23 Mayıs 2020 13:42

Sen artık gih memurusun polis değilsin kardeşim git gih memurlarına akıl dağıt. Biz işimizi biliyoruz. Antiparantez bekçi değilim. Bekçiler polise yardımcı emniyet hizmetleri sınıfı personelidir. Polis bekçinin üstüdür.

GümüsB29
Şef
23 Mayıs 2020 14:05

Ne demek Polis Bekçi aynıdır.. Görevlerimiz üniformamız ve işimiz tamamen farkli. Son olarak bekçiler Polis değildir..Herkes işine baksın

behzatkara0
Kapalı
23 Mayıs 2020 14:15

bomboş bir gönderi olmuş, sen işini yap GİH kardeş , herkes akıl dağıtır olmuş, çmb ile polis

memuru aynı statüye haiz değil ama sen ve senin gibi kıt akıllılara bunu anlatmakla uğraşıp zamanımı harcamak istemiyorum, senin ve senin gibi düşünenlerden cesaret alan çmbler ağır çarpılıyor sizin yüzünüzden antipati oluşuyor, herkes yerini haddini hukukunu bilsin!

16kasim2016
Kapalı
23 Mayıs 2020 14:15

1. disiplin tüzüğü mülga olalı çok oldu. 2. psikolojik rahatsızlıklarını saklarlarsa ya ileride kendilerinin ya da bir masumun canını yakarlar, mağduriyetine neden olurlar.

Myjobs
Şef
23 Mayıs 2020 14:19

Romantik olmaya gerek yok

Bekçi kolluk kuvveti degildir YARDIMCI KOLLUK KUVVETIDIR.

Bekçi ile polisin görev tanımı tamamen farklıdır

Görev babında herkes işini yapacak Saygı sevgi ve mesleki erik ile disiplin kurallarına uyarak

Silâh kullanma gibi konularda gerekli eğitimi de teoride almışlardır pratikte de uygulaya uygulaya öğrenecektir

Kral yanluz
Yasaklı
23 Mayıs 2020 14:25

BU benim fikrimdir katılmayabilirsiniz ama ön yargılı olmayın.

Kral yanluz
Yasaklı
23 Mayıs 2020 14:28

bekçi emniyet hizmetleri sınıfı mensubudur. nokta hizmet sınıfı aynı silahlı kolluk kuvveti bir çatışma çıktığında ben polis değil miyim diyecek ben kolluk kuvvetiyim diyecek. saygılar ayrıca üslubunuza dikkat edin

Kral yanluz
Yasaklı
23 Mayıs 2020 14:29

değilim ama bende bir ara polistim bana bile bu ayrımı yapıyorsun sağolasın

Gökkushagı, 4 yıl önce

Sen artık gih memurusun polis değilsin kardeşim git gih memurlarına akıl dağıt. Biz işimizi biliyoruz. Antiparantez bekçi değilim. Bekçiler polise yardımcı emniyet hizmetleri sınıfı personelidir. Polis bekçinin üstüdür.

kadirbey09
Aday Memur
23 Mayıs 2020 14:35

Zaten sen ve senin gibi düşünenler yüzünden bu teşkilat bir yere varamıyor kardeş gibi olmak varken ayrımı yapan Polisten başkası değil ! Emniyet hizmetleri sınıfında olan bir bekçiyim kimsenin yardımcısı değilim işimi yapar geçerim kimsede bisey diyemez Bende bazı meslektaşlarımı sevmiyorum gereksiz kabalar ama ne oldum delisi yeni nesil polisler kadar Egolu pilsik değiller ayrıca Hepimiz kolluk kuvvetiyiz herkes işini layıkıyla yaptıktan sonra kimseye laf atmaya gerek kalmaz

Gökkushagı, 4 yıl önce

behzatkara0
Kapalı
23 Mayıs 2020 14:36

sen önce yalnız nasıl yazılır onu bir öğren sonra akıl dağıtmak kalsın

Karabela 34
Aday Memur
23 Mayıs 2020 14:45

O adamlar polis olana kadar nelerden geçiyorlar Bırakta egolu olsun . 3 haftalık eğitimle gelmiyorlar mesleğe
kadirbey09, 4 yıl önce

Zaten sen ve senin gibi düşünenler yüzünden bu teşkilat bir yere varamıyor kardeş gibi olmak varken ayrımı yapan Polisten başkası değil ! Emniyet hizmetleri sınıfında olan bir bekçiyim kimsenin yardımcısı değilim işimi yapar geçerim kimsede bisey diyemez Bende bazı meslektaşlarımı sevmiyorum gereksiz kabalar ama ne oldum delisi yeni nesil polisler kadar Egolu pilsik değiller ayrıca Hepimiz kolluk kuvvetiyiz herkes işini layıkıyla yaptıktan sonra kimseye laf atmaya gerek kalmaz

kadirbey09
Aday Memur
23 Mayıs 2020 15:01

4 ayda polis 45 günde Bekci olmaya bende karşıyım ama sistem böyle yanaşık düzen eğitimi de almayalım bi zahmet pomemlilerin %90i askere gitmemiş bireylerden oluşuyor birakta alsınlar biz aday memur olarak geliyoruz eğitime onlar Ogrenci bu arada 26.donemi de kazandım ama gitmeyi düşünmüyorum memleketimde evimde kafam rahat

Karabela 34, 4 yıl önce
O adamlar polis olana kadar nelerden geçiyorlar Bırakta egolu olsun . 3 haftalık eğitimle gelmiyorlar mesleğe

Karabela 34
Aday Memur
23 Mayıs 2020 15:06

Sorun o değil sorun bekçilerin herşeyi yaparız ederiz mantığı . Ama sonuç hep ihraç olup gidiyorlar yazık oluyor kanunları bilmek lazım nerde nasıl davranmasını bilmek . Keşke bekcilerede tain olayı olsa . O zaman insanlara nasıl davranmasını öğrenilirler
kadirbey09, 4 yıl önce

4 ayda polis 45 günde Bekci olmaya bende karşıyım ama sistem böyle yanaşık düzen eğitimi de almayalım bi zahmet pomemlilerin %90i askere gitmemiş bireylerden oluşuyor birakta alsınlar biz aday memur olarak geliyoruz eğitime onlar Ogrenci bu arada 26.donemi de kazandım ama gitmeyi düşünmüyorum memleketimde evimde kafam rahat

kadirbey09
Aday Memur
23 Mayıs 2020 15:31

yaparız ederizcilerin sonu hep aynı ona yapacak bisey yok.tayin konusuna karsı oldugum icin bekciligi tercih ettim emekli başkomiser cocuguyum.herkes kitabına uygun şekilde işine yapsa kimse sıkıntı cekmez dilekce yazmayı bilmeyen polis ve bekci dolu acıkcası olayı telsizde anons edemeyecek düzeyde polis ve bekci de dolu kaynıyor teskilatta o yüzden işimizi düzgün yapmaya gayret gösterelim birbirimize destek olalım ego kasmaya sen yardımcı hizmetsin falan demelerle bi yere varılamayacak çünkü aynı hizmet sınıfında görev yapıyoruz işlerimiz farklı

çünkü çoğu polis kendini FBI sanıyor cogu bekcide keza oyle :)

Gökkushagı
Yasaklı
23 Mayıs 2020 15:52

Kardeş çömez dicem çömezim bile değilsin siz bekçilerle farklı kulvarlardayız arkadaşım bunu anlayın. Aldılar doldurdular car cahil torpilli adamları bekçiliğe bile layık olmayan liyakatsizleri ahanda sonucu sen ve senin gibi saygısız yerini haddini bilmeyen adamlar... Bi de emeklii babasının başkomserlik rütbesiyle caka satmaz mı ulan var ya.. Komedisiniz başka bir şey değil.

kadirbey09, 4 yıl önce

Gökkushagı
Yasaklı
23 Mayıs 2020 15:57

Tayin konusuna karşı olduğu için bekçiliği tercih etmiş haspam :) Ölüyorsunuz Polis olmak için de inşaallah devletimiz hata üzerine bi hata daha yaparak sizleri bi celsede Polis yapıvermez. Bekçilikten Polisliğe terfi edecek olan arkadaşlarım inşaallah sadece mülakat değil emeğinin hakkı ve liyakatiyle Polis Olurlar... Aranızda kendini bilen adam gibi adam bekçiler var onları tenzih ederim

kadirbey09, 4 yıl önce

yaparız ederizcilerin sonu hep aynı ona yapacak bisey yok.tayin konusuna karsı oldugum icin bekciligi tercih ettim emekli başkomiser cocuguyum.herkes kitabına uygun şekilde işine yapsa kimse sıkıntı cekmez dilekce yazmayı bilmeyen polis ve bekci dolu acıkcası olayı telsizde anons edemeyecek düzeyde polis ve bekci de dolu kaynıyor teskilatta o yüzden işimizi düzgün yapmaya gayret gösterelim birbirimize destek olalım ego kasmaya sen yardımcı hizmetsin falan demelerle bi yere varılamayacak çünkü aynı hizmet sınıfında görev yapıyoruz işlerimiz farklı

çünkü çoğu polis kendini FBI sanıyor cogu bekcide keza oyle :)

85200258
Genel Müdür
23 Mayıs 2020 15:58

Neden özellikle bekcilere veriyorsun bu nasihatlari? Bekcilerin yüzde 80 i efendi ekmeğinde adamlar. Bizim polis yeni bitmelere ver bu aklı. Ne büyük biliyorlar ne küçük...

kadirbey09
Aday Memur
23 Mayıs 2020 16:03

k.bakmada saygısız davranan sensin asıl yerini haddini bil oyle konus forum burası bilmiyorsan googledan bakabilirsin babamın rütbesi eskide kaldı benim yazma amacım farklı(anlayana) ayrıca zaten Türkçe bilmiyorsun at gözlügü takmıssın belli yazdıklarından zaten seninle aynı kulvarda koşmak istemem o kadar düşemem ben kardeşliği savunuyorum sen hala ezmeye calısıyorsun kafan basmıyor galiba ? car cahil kimmiş düşünmeden yazmalarından belli oluyor zaten seninle konusmak benim haddim değil pardon k.bakma abi (!)

Gökkushagı, 4 yıl önce

Kardeş çömez dicem çömezim bile değilsin siz bekçilerle farklı kulvarlardayız arkadaşım bunu anlayın. Aldılar doldurdular car cahil torpilli adamları bekçiliğe bile layık olmayan liyakatsizleri ahanda sonucu sen ve senin gibi saygısız yerini haddini bilmeyen adamlar... Bi de emeklii babasının başkomserlik rütbesiyle caka satmaz mı ulan var ya.. Komedisiniz başka bir şey değil.

Gökkushagı
Yasaklı
23 Mayıs 2020 16:04

Polis yeni bitmeler de aynı bekçi torpilli bitmeler de aynı al birini bivur ötekine. Yeni başlamışsınız mesleğe daha dün .oktunuz bugün koktunuz olm biraz kendinize çeki düzen verin adam olun. Burdan Kıdemli meslekte en az 7 yılını devirmiş meslektaşlarıma sesleniyorumbbu bekçi olur polis olur yeni yetmelere yanınızda nasıl davranılması gerektiğini mesleğin inceliklerini kavratın aksi halde benim gibi adamları görünce şaşkaloza dönüyor zavallılar. Haddini bilene sözümüz yok bu böyle biline.

85200258, 4 yıl önce
Neden özellikle bekcilere veriyorsun bu nasihatlari? Bekcilerin yüzde 80 i efendi ekmeğinde adamlar. Bizim polis yeni bitmelere ver bu aklı. Ne büyük biliyorlar ne küçük...

cılıbıt385041
Yasaklı
23 Mayıs 2020 17:17

şu akıl veren herbisikologlar siciliyle övünen dayılar şu kadar yıllık memurum deyip git-gel ayın 15ini bekleyen tipler bizi bitirdiler be bu nedir be
Toplam 42 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi