Editörler : E.Kayı Han
24 Eylül 2009 17:53

Sözleşmeli katip tayin durumu

Sözleşmeli katiplerin eş durumundan tayin durumunu bilen varmı ?

bilgesenocak20
Aday Memur
24 Eylül 2009 18:28

Eşinin ne işle uğraştığına bağlı olarak değişir.. Özelde çalışıyorsa ayrı, devlette çalışıyorsa ayrıdır.. Bir soru sorarken lütfen tam bilgiler verin ki ona göre bilgi verelim..

erol1905
Aday Memur
24 Eylül 2009 18:36

ben askeri personelim eşimde zabıt katipliği sınavı için hazırlanıyor.biliyosunuz biz gezici personeliz.Tayin bizim için önemli.Kasımda yapılacak sınavdada sanırım sözleşmeli personel alınacak adliyelere.

lale_gul
Yasaklı
24 Eylül 2009 21:25

bilgesonacak aradaşım o zaman sen bu soruyu hem özel sektörde çaşın hemde kamuda çalışanlara göre cevaplarmısın?ayrıca benim bildiğim askerler ve polis eşlerine tayin konusunda yardımcı olunuyor diğerelir zor diye biliyorum ama emin değilim kesin bilgisi olanlar varsa ve cevaplandırırlarsa sevinirim

richard
Şube Müdürü
24 Eylül 2009 21:50

sözleşmeli zabıt katiplerine hiç bir şekilde tayin yok diye biliyorum ben. en doğru bilgi komisyondan alınabilir. fakat, biri kadrolu diğeri sözleşmeli evli kişilerden; kadrolu olan, sözleşmelinin yanına gelir. eşinize muhtemelen bu kolaylık sağlanacaktır. atama yönetmeliğinin dediğine göre; aile yapısını bozmamaya çalışırlar.......

erol1905
Aday Memur
24 Eylül 2009 22:00

bakanlar kurulunun mart ayında bi kararı var sözleşmeli personele eş vesağlık durumun dan tayin hakkı veren ama uygulanabilirliği ne

richard
Şube Müdürü
24 Eylül 2009 22:02

öyle bir durum varsa kesinlikle kullanın. emsal olur. hem de zorluk çıkaracaklarını sanmıyorum.

erol1905
Aday Memur
24 Eylül 2009 22:22

http://www.alomaliye.com/2009/bkk_2009_14799.htm bu bakanlar kurul karı madde 5 e bakarsanız burada bu hak verilmiş gibi geliyo bana

tulay97
Şef
25 Eylül 2009 10:22

ya bize devlet neden üvey evlat muamelisi yapıyor bu konuda anlamıyorum ki tayin hakkını devlet bizede vermeli

richard
Şube Müdürü
25 Eylül 2009 11:12

b) Personelin eş durumuna bağlı kurum içi yer değişikliği talebi; vizeli olduğu birimde fiilen en az bir yıl çalışmış olması, geçiş yapacağı hizmet biriminde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve kamu personeli olan eşin, kurum içi görev yeri değişikliği mümkün olmayan veya mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunması kaydıyla yerine getirilebilir.

bakın burada önemli bir nokta var. "görev yeri değişikliği mümkün olmayan..." ama sizin görev yeri değişikliğiniz mümkün. yani kadrolu iseniz ve görev yeri değiştirme şansınız varsa sözleşmeli personele yer değiştirme hakkı vermezler... askeri personelde de var atama. yılın belli dönemlerinde olsa dahi. bunu detaylı araştırın, ama maddede herşey açıkça belirtilmiş. şayet yer değiştirme durumunuz varsa bu talep iptal edilecektir. eşinizin yanınıza kendiniz gitmeye çalışın yani tayininizi onun bulunduğu bölgeye istemeyi deneyin bir de.

erol1905
Aday Memur
25 Eylül 2009 15:36

mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunması kaydıyla yerine getirilebilir.

richard kardeşim biz mevcburi yer değiştirmeye tabi tutulan personeliz

bende bu cümleye istinaden tayin olabileceğini düşündüm.

erol1905
Aday Memur
25 Eylül 2009 15:42

yani bu maddeden anladığım ya kadrolu eş sabit bi yerde (tayin isteyemeyeceği) olacak sözleşmeli eş onun yanına gidecek veya kadrolu eş zorumlu yer değiştirmeye tabi olacak sözleşmeli eş onu takip edebilecek.bilgini paylaşırsan sevinirim

tekirdağ-yozgat
Genel Müdür
25 Eylül 2009 16:01

iyi günler

eşinizi ikna etmeye çalışın şimdiden beyefendi kendini yavaş yavaş elenmeye hazır etsin tam 4 kez girdim birinci oldum hep ilk üçde idim kpps puanımla birinci girdiklerim oldu ama OLMADI

O YÜZDEN EŞİNİZ KENDİNİ ŞİMDİDEN HAZIRLASIN HAA BU ARADA İNANMIYORSANIZ üç dakikada 200 bile vurduğum oldu.. ama yine olmadı..

tekirdağ-yozgat
Genel Müdür
25 Eylül 2009 16:03

olmayışının sebebini yazmayı unutmuşum.. pardon

ASKER EŞİYİM..HEMDE gittiğim yerde 10 yıl kalan asker eşi

erol1905
Aday Memur
25 Eylül 2009 16:11

evet bunuda çok sık duyuyorum.Asker eşlerini fazla tercih etmiyormış ama nasip.bi arkadaşın eşi 5ci seferde girdi denemek lazım.benim merak ettiğim tayin durumu

tekirdağ-yozgat
Genel Müdür
25 Eylül 2009 17:32

tayin olayı ise şöyle bunu da çok araştırdım.. öncelikle eşiniz sizin çalıştığınız ilde girmiş olması gerek başka bir ilde kazanırsa sizin yanınıza gelmesi problem oluyor sözleşmeli zabıt katibi alımları ilanında bu özellikle belirtilmiş.. dikkatlice okursanız eğer görürsünüz eski ilana bakın..

sizin çalışdığınız ilde ise yani kazandı diyelim öncelikle bir yılı doldurmuş olması gerek sonra yine örnek tekirdağ da kazandı sizin de tayininiz ıspartaya çıktı işte o zaman ısparda da boş uygun posizyon varmı buna bakılıyor eğer varsa asker eşi , polis eşi hakim eşi ve şehit aileleri gidebiliyor eğer yoksa boş posizyon oluncaya kadar bekliyorsunuz aynen böyle beyfendi haaa bu boş becaiş yapmak da samanlıkda iğne aramak gibi bir şey ...

Yani asker eşi polis eşi hakim savcı gibi ZORUNLU TAYİN OLAN BÜTÜN KAMU PERSONELİNE (( boş uygun posizyon varsa )) tayin isteme hakkı var...

sözleşmelilerde çok zor ama var

eşiniz pes etmesin inşallah bakalım ben yine gireceğim zaten burdan gidinceye kadar da bu adliyede bu sınava gireceğim ben zaten size girmesin eşiniz demedim kendini kaybetmeye hazır etsin dedim o kadar benden söylemesi inşallah kazanır ŞEYTANIN BACAĞINI KIRAR ..Allah hak eden herkese nasip eyler inşallah... bunu en çokben isterim..

erol1905
Aday Memur
25 Eylül 2009 21:31

boş uygun posizyon varsa )) yani sözleşmeli bi zabıt katibi kadrolu bi zabit katibinin boş kadrosunu doldurabiliyomu.

erol1905
Aday Memur
25 Eylül 2009 21:33

boş kadrolar sözleşmeli zabıt katibi kadrolu zabıt katibi diye ayrılmıyo herhalde

katip87
Aday Memur
26 Eylül 2009 22:18

eşim merkezde özel bir şirktte çalışıyor ben de sözleşmeli katip olarak merkezin bir ilçesinde göreve başladım şuan farklı yerlerdeyiz bir araya nasıl gelebiliriz :( bilgisi olan arkadaşlar va mı :(

alev613
Memur
22 Ocak 2010 13:51

katip87

bende sizin kadar merak ediyorum bu konuyu benimde eşim özel sektörde çalışıyor eğer ben kazanırsam nasıl tayin ollurum onu merak ediyorum bilen varsa yardımcı olursa sevinirim

AshabiKatip!
Aday Memur
22 Ocak 2010 23:19

Merhaba Katip adayı arkadaşlar.

öncelikle hepinize başarılar dilerim. inş. emeğinizin karşılığını alackasınız...

katipliği kazanmaya tam olarak karar verdiniz ise, mutlaka aklınızdaki tüm soruları cevaplayın.

özellikle sınava ilk kez girecek olan kişiler, mutlaka ve mutlaka en küçük detaylarına kadar herşeyi öğrensinler

son sınavda, 5. kez girip kazanan aarkadaşlarımız da vardı, ilk girişte kazanan arkadaşlarımız da.

ama ikisinin de sınav hakkında bildikleri neredeyse eşitti.

biri ilk sınavda herşeye hakim, hereyi öğrenmiş, tüm engelleri aşmış, diğeri her sınava deneme yanılma yöntemiyle girmiş..

ARKADAŞLAR,

BU SINAVA İYİ HAZIRLANIN,

İŞ ZOR AMA GERÇEKTEN BİR ÇOK İŞTEN DE ON KAT İYİDİR.

MAAŞI DA İŞSİZLİK ORTAMINDA TATMİN EDECEK KADAR İYİDİR.

SÖZLEŞMELİ OLARAK KAZANAN ARKADALARIN İLK MAAŞLARINI SÖYLEYEYİM.

1200 TL (TOPLAM)

aşağıdaki adresi ekleyip, sınava yüzlerce adayla birlikte hazırlanabilirsiniz.

[email protected]

bilmediklerinizi sormazsanız,

bilmediklerinizden elenebilirsiniz...

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi