Editörler : ayşegül bgm
18 Kasım 2019 19:28

3+1 Becayiş

Arkadaşlar birçok yerde araştırmama rağmen hala aklımda soru işaretleri kalıyor, ben 3+1 ile atandım ve 1 yıl oldu. Ben şimdi benimle aynı konumda olan yani aynı haklara sahip 3+1 ile atanan başka bir hemşire ile becayiş yapabiliyor muyum? Yapabiliyorsam işe başladıktan kaç sene sonra yapabiliyorum. Konu hakkında kesin bilgisi olan arkadaşlarımın düşüncelerini bekliyorum.

Hayalperesthemşire
Müsteşar
18 Kasım 2019 21:53

Atandıgnmz sözlesme belli, becayis yazmıyor, o hak bizde yok, kadroya geçince elde ediceksn, cimere yazıp soranlar bakanlığa gidip soranlar becayis yok cevabı aldı

Hakanprime
Aday Memur
19 Kasım 2019 14:59

Teşekkür ederim kardeşim, peki bu hak 3 yıl olunca mı veriliyor. Birde eğitim durumu yapılabiliyormu

Hayalperesthemşire
Müsteşar
19 Kasım 2019 15:48

Kadroya geçince hepsini yapablrsn

Hakanprime, 4 yıl önce

Teşekkür ederim kardeşim, peki bu hak 3 yıl olunca mı veriliyor. Birde eğitim durumu yapılabiliyormu

Hakanprime
Aday Memur
19 Kasım 2019 17:12

orası tamam kardeşim de :) bu kadroya geçme süresi 3 yıl mı yoksa artı 1 yıl daha mı bekliyoruz.

Hayalperesthemşire
Müsteşar
19 Kasım 2019 17:34

+1 yıl, zTen sözleşmede yazıyor aynı yerde 1 yıl daha kalırsan kadro verilecek diye

Hakanprime, 4 yıl önce

orası tamam kardeşim de :) bu kadroya geçme süresi 3 yıl mı yoksa artı 1 yıl daha mı bekliyoruz.

Hakanprime
Aday Memur
19 Kasım 2019 19:35

her türlü 4 yılın sonunda kadro alıyorsak 3+1 denmesindeki mantık nedir peki

lalati
Genel Müdür
19 Kasım 2019 20:22

benim bildiğim 3 yılı tamamladıktan sonra 1 yıl daha aynı yerde kalmayı kabul edersen o 1 yılı kadrolu olarak geçiriyorsun. o bir senen bittikten sonra tayin hakkın da açılıyor. yani kadroya 3 sene bittikten sonra geçiyorsun ama o 1 yıl yere gidemiyorsun. Yanlış mıyım?

Hakanprime
Aday Memur
19 Kasım 2019 20:40

normal alt bölge tayini için o bir yılı beklemek gerekiyor da eş durumu becayiş ya da eğitim durumu gibi mazeretli yer değiştirmelerde bir umut 3 yıl dolunca oluyor mu acaba diye merak etmiştim, yönetmeliği okuyorum karışık geliyor hangisi kimi ilgilendiriyor çok anlayamadım

lalati, 4 yıl önce

benim bildiğim 3 yılı tamamladıktan sonra 1 yıl daha aynı yerde kalmayı kabul edersen o 1 yılı kadrolu olarak geçiriyorsun. o bir senen bittikten sonra tayin hakkın da açılıyor. yani kadroya 3 sene bittikten sonra geçiyorsun ama o 1 yıl yere gidemiyorsun. Yanlış mıyım?

Hakanprime
Aday Memur
25 Kasım 2019 19:37

CİMER?e yazdım arkadaşlar, 3+1 ile atanan hemşire ve ebeler en az 3 yıl bulunduğu yerde çalışmak zorunda cevabı geldi, becayiş ve eğitim durumu 3 yıl çalıştıktan sonra oluyor, eş durumu ise eğer eşlerin ikisi de sağlık bakanlığındaysa 1 yıl çalışma zorunluluğu varmış.

25 Kasım 2019 22:06

Tam olarak aldığınız cevap nedir acaba 3 yılımızı doldurunca kadroya atanıp eğitim sağlık gibi mazeret tayini haklarımız olacak mı gittiğimiz yerde 3+1in yeniden başlama durumu yok değil mi çünkü bu çok saçma lütfen Bilgi verin ona göre istifa verecem dayanılmıyor artık

Hakanprime, 4 yıl önce

CİMER?e yazdım arkadaşlar, 3+1 ile atanan hemşire ve ebeler en az 3 yıl bulunduğu yerde çalışmak zorunda cevabı geldi, becayiş ve eğitim durumu 3 yıl çalıştıktan sonra oluyor, eş durumu ise eğer eşlerin ikisi de sağlık bakanlığındaysa 1 yıl çalışma zorunluluğu varmış.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi