Editörler : "eskiyara"Pangaea
05 Ocak 2009 17:52

Uyarı Ve Kınama Cezasına İtiraz Edilebilirmi???

Arkadaşlar uyarı veya kınama cezalarıda ilsise yani sicilimize işliyormu? birde okulda müdür uyarı cezası verirse nereye itiraz hakkımız var bilgi verirseniz çok memnun olurum

g3süz
Kapalı
05 Ocak 2009 18:03

malesef hayır...

biologc
Yasaklı
05 Ocak 2009 18:05

Yeni daha 2008 danıştay karrı var.Ediliyor kardeş edilebiliyor.

BU Sitenin anasayfasında yer almıştı.Mahkeme adını Tarih ve esas no Bulabilirsen Emsal gösterebilirsin.

g3süz
Kapalı
05 Ocak 2009 18:05

hocam bu arada işlenecek tabi,o cezalar süs olsun diye verilmiyor ki...

Hoş işlense de no problem,her gelen hükümet sonradan seçime az bi süre kala sicil affına gidiyor,yani sorun olmuyor.

alperen42
Daire Başkanı
05 Ocak 2009 19:42

arkadşalr aslında mebde cezalarda ödüller çok haksız...ama hocam bakın öğretmensiniz açın 657 orda beş tane ceza var usullleri filanda var okuyun...

elKONEVİ
Müsteşar Yardımcısı
05 Ocak 2009 22:46

Tabi ki itiraz edebilirsiniz.Cezayı veren disiplin amirinin varsa bir üst disiplin amirine yoksa disiplin kuruluna 7 gün için itiraz edebilirsiniz.657/135,136

06 Ocak 2009 10:39

Hocam çok teşekkür ederim ben okulda görevliyim.Cezayı okul müdürü verirse bana bir üst disiplin amirim veya disiplin kurulum kim olacak?

ilçe meb mi?

bu konuda da bilginiz varsa çok memnun olurum

gazili_06
Memur
06 Ocak 2009 16:24

İTİRAZ EDEBİLİRSİN.

İL/İLÇE DİSİPLİN KURULU BAŞKANLIKLARINA.

UYARI VE KINAMA BÖYLE;DİĞERLERİ MAHKEME.

DİLEKÇE YAZ DURUMUNU ANLATAN .........HAKKETMEDEN ALDIĞIM UYARI CEZASININ AFFINI TALEP EDİYORUM DİYEDE BİTİR KAYMAKAMBİZZAT SENİ ÇAĞIRIR VE GÖRÜŞÜR YÜZÜNEDE ANLATIR İKNA EDEBİLİRSEN.İŞLEMDEN KALDIRILMASI DER ŞERH DÜŞER YIRTARSIN.KOLAY GELSİN.ÇOK SORUŞTURMA YEDİM.YARDIMCI OLABİLİRİM [email protected]

07 Ocak 2009 00:18

teşekkürler hocam

07 Ocak 2009 10:54

herzman güncel

tüline
Şef
29 Nisan 2009 17:20

uyarı cezası almadan kınama cezası verilebilir mi? yada daha önce sözle bir kez uyarılmadan hemen sicile ceza işlenir mi?ben öğle bir durumdayım ki savunmaya bile ne yazacağımı bilmiyorum lütfen yardım edin bu gün bana kınama cezası alacağımı söyledi müdür daha savunmamı almadan

f1979
Müsteşar Yardımcısı
29 Nisan 2009 19:52

MÜDÜR DURDUK YERE ÖĞRETMENE UYARMA KINAMA CEZASI VERMEZ.BİRŞEY YAPMIŞSINDIR Kİ SENİ CEZAKANDIRIR.KİMSE CEZA VERMEYE MERAKLI DEĞİLDİR....

29 Nisan 2009 21:29

ya şu edebiyatı bırakın, "mutlaka bir şey yapmışsındır, boşu boşuna ceza vermez" diye, her memurun mutlaka az veya çok hatası vardır, birine verilmeyen ceza öbürüne veriliyorsa burda haksızlık vardır.

diyelim ki arkadaş cezayı haketti, bundan size ne! siz onaa yol göstereceğinize yaptığı hataları yüzüne vuruyorsunuz ayıptır. düşmez kalkmaz bir Allah, unutmayın bunu.

arkadaşım uyarı ve kınama cezalarına itiraz edilir, bu da ilçe m.e. müdürüne itiraz edeceksin. anladığım kadarıyla henüz ceza verilmemiş, iyi bir savunma hazırla,

şunu da belirtelim, kınamadan önce mutlaka uyarı cezası verilir diye bir şey yok, kınama cezasını gerektiren fiiller biraz daha farklıdır. bu arada uyarı ve kınama cezaları 5 yıl sonra (eğer başkaca ceza almazsan) sicilden silinir.

f1979
Müsteşar Yardımcısı
29 Nisan 2009 21:37

türk milliyetçisi

kişi cezayı hakettiyse elbette cezasını çekmeli.o zaman adam öldüren hırsızlık yapanlara da ceza vermeyelim.

kişi cezayı hakettiyse cezasını çekecek.bundan kurtuluş yolu mu olur??

tüline
Şef
30 Nisan 2009 22:49

herkes de ne kadar masummuş zaten ben suçsuzum demedim ki ama aynı hatayı okulda 5 öğretmen yapıyor sadece iki kişi ceza ile tehdit ediliyor okul müdürleri adilmi acaba hepside kul hakkına dikkat ediyor mu? hemen suçlamışsınız ben size kendimi nasıl savunurum diye sordum?

mirmiga61
Şef
01 Mayıs 2009 00:08

Sorun nedir ?onu bilmeden yorum yapmak doğru olmaz idareci ve öğretmen açısından.Saygılarımla

afyon42
Şube Müdürü
01 Mayıs 2009 01:26

arkadaş burada sorunu yazmış ve cevap istemiş ama her zaman yaptığımız gibi soruya cevap vermek yerine soruyu soran kişiyi yargılamaya kalkmışız. soruya cevap verebileceksek verelim lütfen insanları yargılamayalım!!!

bu arada kardeşim haklı veya haksız ne suretle olursa olsun kim tarafından verilirse verilsin her cezaya itiraz hakkı zaten vardır. mahkemelerin verdiği cezalarda bile bir üst mahkemeden tut Avrupa insan hakları mahkemesine kadar itiraz hakkı var.

ancak aynı fiili işleyen 5 kişi var ve sadece 2 kişiye ceza verildi diyorsan bu iki kişi diğer 3 kişiyide örnek göstererek bir üst makama başvuruda bulunup aynı fiil karşısında idarenin tarafsızlık ilkesine uymaksızın kişilere göre keyfi tutumlar takınması konulu şikaette bulunabilirsiniz. sağlam delilleriniz olsun elinizde.

01 Mayıs 2009 15:19

tabi ki her suçun cezası vardır, ama sizde kendinizi değerlendirin, şimdiye dek yaptığınız hataların hepsi (istisnasız) cezalandırılsaydı hala devlet memuru olabilir miydiniz? veya kaç kere maaş kesim cezası alırdınız?

hatasız kul olmaz,cezalandırılması gereken hatada ısrar etmektir.

tüline
Şef
02 Mayıs 2009 19:10

evet tanıdığınız torpiliniz varsa yada yağcılık yaparak müdürün gözüne girdiğiyseniz hiç ceza almazsınız ama arkanız yoksa bir anlık hatanız dan kurtulamazsınız özelliklede sessiz bir öğretmenseniz

miko01
Şube Müdürü
02 Mayıs 2009 19:16

o zaman sessiz olma hocam yaz dilekçe ver ilçeye görsünler hanyayı konyayı... öyle burada dert anlatarak çözüm bulunmaz. bizim müdürde öyleydi verdim ilçeye dilekçeyi kuzuya döndü. ama susar korkarsanız daha çok üstünüze gelir böyle karaktersiz adam çok malesef

bilge38
Aday Memur
17 Haziran 2009 15:02

okula habersiz gelmeyen öğretmene ne cezası verilir.

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi