Editörler : Pangaea
12345678910111213»

lks16
Aday Memur
04 Ekim 2019 16:40

zabıt katipliğinde klavye sınavı yok sadece mulakat ile alınacak . zabıt katipliği Instagram sayfasında bu şekilde bı bilgi yayınlamışlardı.

romayı yakan adam
Genel Müdür
04 Ekim 2019 17:03

keşke tek tercih olsaydı ve ilçeler seçilebilseydi. puanlar 70'i görürdü ama son alımda olduğu gibi unvan seçilecek.. başvuru açıldığında bilgileri girdikten sonra başvuru yapacağınız unvan için seçeceksin işte. mesela zabıt katipliği diyeceksin veya vhki diyeceksin. mülakata kalanlar da 30 tercihe kadar görev yapmak istediği yerleri yazacaklar. bu şekilde yazıyor ilan metninde. dolayısıyla adalet bakanlığı alımı gibi il ve/veya ilçe seçimi olmadığı için maksimum 85 puanda kapatır tüm unvanlar. aslında il ilçe tek tercih hakkı olsaydı, sadece orayı seçen insanlar yarışmış olurdu ve herkes için de iyi olurdu puan açısından.farklı görüşü olan varsa bilgilendirsin.

karabahtli, 5 yıl önce

mesela ben istanbul kadıköy seçebilecek miyim değerli arkadaşlar yoksa sadece zabıt katipliği olarak mı seçeçeğim. geçen sefer zabıt katibi olarak seçildi ve kazananlar tercihlerini yaptı öyle mi acaba. yoksa adalet bakanlığında olduğu gibi zabıt katipliği unvanı ve tercih olarak da istanbul kartal ysk olarak tercihimi yapabilecek miyim? tam olarak nasıl bir çıkarımda bulundunuz..

cevresecil
Aday Memur
04 Ekim 2019 17:07

size sonuna kadar katılıyorum..keşke dediğiniz gibi olsaydi
romayı yakan adam, 5 yıl önce

keşke tek tercih olsaydı ve ilçeler seçilebilseydi. puanlar 70'i görürdü ama son alımda olduğu gibi unvan seçilecek.. başvuru açıldığında bilgileri girdikten sonra başvuru yapacağınız unvan için seçeceksin işte. mesela zabıt katipliği diyeceksin veya vhki diyeceksin. mülakata kalanlar da 30 tercihe kadar görev yapmak istediği yerleri yazacaklar. bu şekilde yazıyor ilan metninde. dolayısıyla adalet bakanlığı alımı gibi il ve/veya ilçe seçimi olmadığı için maksimum 85 puanda kapatır tüm unvanlar. aslında il ilçe tek tercih hakkı olsaydı, sadece orayı seçen insanlar yarışmış olurdu ve herkes için de iyi olurdu puan açısından.farklı görüşü olan varsa bilgilendirsin.

karabahtli
Genel Müdür
04 Ekim 2019 17:25

lise mezunlarına gün doğdu desenize. önlisanslar da lisanslara göre nispeten şanslı. sevincimiz şimdiden kursağımızda kaldı. minimum 85 puanda kapatır unvanlar. az alan kadrolar 87-88 olur en az..4b'li olanlar da kadrolu bir alıma doğal olarak tercih yapacaklar. .atananlardan sıra gelmez zaten işsizlere. hatta 90 olursa şaşırmam bile. hayırlısı puanı yeten babayiğitler için.

romayı yakan adam
Genel Müdür
04 Ekim 2019 17:46

Alım güzel ama daha güzel olabilirdi. İl ilçe tercihi üzerine tercih alınsaydı keşke

karabahtli
Genel Müdür
04 Ekim 2019 18:21

herkes için hayırlı olur inşallah. kadrolar ıyakmayın gençler. yerleşin ve kalın olur mu ;)

ali krn
Kapalı
04 Ekim 2019 18:41

hocalarım vhki kaç ile kapatır sizce

bir de zabıt katibi ünvan seçtik diyelim. mülakatttan önce mi il/ilçe seçeçeğiz sonra mı?

yada bizim seçtiğimiz ili uüksek puan lı başka arkadaş tercih ettiyse eleniyor muyuz?

romayı yakan adam
Genel Müdür
04 Ekim 2019 18:57

Bu sorunun cevabını detaylı yazdım ya kardeş. Mülakata kalırsan tercih vereceksin . Diğer soruna gelince vhki minimum 86 olur belki de 90'ı zorlar . Geçen alımda YSK için taban puanlara bak. 85-90 arası kapattı, iki katı alım vardı
ali krn, 5 yıl önce

hocalarım vhki kaç ile kapatır sizce

bir de zabıt katibi ünvan seçtik diyelim. mülakatttan önce mi il/ilçe seçeçeğiz sonra mı?

yada bizim seçtiğimiz ili uüksek puan lı başka arkadaş tercih ettiyse eleniyor muyuz?

romayı yakan adam
Genel Müdür
04 Ekim 2019 19:29

mart 2018'de Ysk 549 memur almış ve mayıs son haftasında sonuçlar açıklanmıştı. şimdi ise 255 personel alınıyor. merak edenler için kadro dağılımı ve taban puanları şu şekilde gerçekleşmiştir:

zabıt katibi 345, mühendis 6, istatistikçi 6, programcı 9, çözümleyici 12, teknisyen 3, bilgisayar işletmeni 3, vhki 30, arşiv memuru 3, santral memuru 4, sekreter 6, bekçi 6, şoför 15, hizmetli 18, dağıtıcı 2...

peki bu kadro dağılımında taban puanlar ne olmuştu?

mühendis 89, istatistikçi 84, programcı 79, çözümleyici 78, teknisyen (merkez) 87, bilgisayar işletmeni 87, vhki 89, arşiv memuru 91, santral memuru 86, sekreter 84, bekci 85, şoför 84, hizmetli 85,dağıtıcı 83, zabıt katibi 83..

karabahtli
Genel Müdür
04 Ekim 2019 19:49

teşekkürler bu önemli bilgilendirme için. kadrolu alım 657/ 4a ...

carentan
Aday Memur
04 Ekim 2019 19:51

Hizmetli kadrosunun 1 tanesi - ANKARA / YURTDIŞI - olarak görüyorum arkadaşlar, bu konuda bilgisi olan var mıdır ?

Myfulka
Aday Memur
04 Ekim 2019 20:31

Zabıt katipliği vardiyalı mı oluyor?

karabahtli
Genel Müdür
04 Ekim 2019 20:56

yok daha neler. seçim zamanlarında ortalama 1000 lira mesai ödeniyor. bunun dışında saat 17.01 olduğundan herkes serviste oluyor ;)

Myfulka, 5 yıl önce

Zabıt katipliği vardiyalı mı oluyor?

cevresecil
Aday Memur
04 Ekim 2019 21:50

bu ilanın kadrolu mu 4b sözleşmeli mi oldugu nerede yazıyor arkadaşlar.baktim ama göremedim

Yeryüzü34
Aday Memur
04 Ekim 2019 23:59

Merhaba bende önlisans mezunuyum herhangi bir kadroya tercih verebilirmiyim acaba Bilgim yok aydılatırsanız çok sevinirim

by_nct
Şef
05 Ekim 2019 00:03

Hocam meslekler hakkında bilginiz var mı? Ysk daki zabıt katibi, bilg. işlt., vhki ne iş yapar vs.

karabahtli, 5 yıl önce

yok daha neler. seçim zamanlarında ortalama 1000 lira mesai ödeniyor. bunun dışında saat 17.01 olduğundan herkes serviste oluyor ;)

romayı yakan adam
Genel Müdür
05 Ekim 2019 00:08

657 sk 4a yani kadrolu. Yeğenim YSK çalışanı

cevresecil, 5 yıl önce
bu ilanın kadrolu mu 4b sözleşmeli mi oldugu nerede yazıyor arkadaşlar.baktim ama göremedim

by_nct
Şef
05 Ekim 2019 00:10

mühendisleri mülakatta eliyorlarmış hocam bence uğraşmaya değmez:))

cevresecil, 5 yıl önce
mühendislik 89 ile antalya katiplik pozisyonuna başvurmayı düşünüyorum.şansim ne derece yüksek .. öngörüsü olan var mı

romayı yakan adam
Genel Müdür
05 Ekim 2019 00:32

5-6 tane unvan var, tek tercih olacak. Unvan şartlarını dikkatlice okuyun. Belge isteyen unvanlar ise avantaj olur

Yeryüzü34, 5 yıl önce
Merhaba bende önlisans mezunuyum herhangi bir kadroya tercih verebilirmiyim acaba Bilgim yok aydılatırsanız çok sevinirim

romayı yakan adam
Genel Müdür
05 Ekim 2019 00:44

Zabıt katibi çok rahat. Duruşma hızlı yazma gibi bir durum yok, klavye sınavı da bu yüzden yok. Aşk zabıt ama esasen büro memuru. Maaş normal katip maaşı ama Seçimler dışında iş yoğunluğu neredeyse yok ve sohbet edersiniz. Seçimlerde de 1000 lira para yatar ekstra. Zabıt katibi dışındaki unvanlar diğer kurumlarda neyse aynısı. Ve kadrolusunuz tayin çok kolay

by_nct, 5 yıl önce

Hocam meslekler hakkında bilginiz var mı? Ysk daki zabıt katibi, bilg. işlt., vhki ne iş yapar vs.

Toplam 707 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi