Editörler : Pangaea
06 Mayıs 2010 11:17

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü aradım arkadaşlar.

her il kendi personelinin kodunu kendi belirledi denildi tek merkezden belirlenmemiş kodlar böyle olunca işte DPB hepsini tek belirli kodlar altında toplamıştır bence.

ayrıca tekniker kadrolarının büyük çoğunluğu önlisans olacak enformanyon memurluğu içinde 4001 düşünülüyordu ama sonradan değiştiyse bilemem dedi.ama her halükarda 4001 olacaktır dedi.

hayırlısı oldun arkadaşlar.

cano313
Aday Memur
06 Mayıs 2010 11:24

bu kurum daha önce 40 tane uzman almıştı o zamanda 4001 den almıştı bence gene 4001 den alım yapacaktır.

BAŞBAKANLIK AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI

AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ UZMANI KADROSUNA GEÇİŞ SINAVI DUYURUSU

5902 Sayılı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun Geçici 3 üncü Maddesi hükümleri gereğince, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında Genel İdari Hizmetler Sınıfında boş bulunan 40 adet Afet ve Acil Durum Yönetimi Uzmanı Kadrosuna Geçiş Yazılı Sınavı 08.05.2010 tarihinde Ankara?da yapılacaktır.

A) SINAV GİRİŞ ŞARTLARI

5902 Sayılı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun yayımlandığı 17.06.2009 tarihinde;

En az dört yıllık yükseköğretim kurumlarından veya bunlara denkliği kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmaları şartıyla,

1- Başbakanlık Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü, Sivil Savunma Genel Müdürlüğü ve Afet İşleri Genel Müdürlüğünde en az üç yıl görev yapan memurlar,

2- Kurumların sivil savunma uzmanı kadrolarında fiilen çalışanlar,

katılabilecektir.

ısac_newton
Daire Başkanı
06 Mayıs 2010 11:29

4001 için hayırlı olsun şimdiden.bunun gibi bir iki kurum daha çıkarsa 4001 de tatmin edici bir sayıya ulaşır.

RaSKoL__
Şef
06 Mayıs 2010 14:58

millet 9000 lisans kadrosunu gorunce bu kadrolarin yuzune bakmaz oldu ama :)

unutmayin ki 4001 gene yerlerde bu kadrolarin pesini birakmayin.

sosyalkan
Şube Müdürü
06 Mayıs 2010 15:08

hocam peki il afet ve sivil savunma alacağı personelin hepsini lisanstan mı alacak?ayrıca bu kadroların ne kadarı memur kadrosu

06 Mayıs 2010 15:25

arkadaşlar hangi unvanların alındığı önemli, şu adresten www.afetacildurum.com çoğu ilin müdürlük personeline ulaşabiliyorsunuz.

Ayrıca çoğu il müdürlüğünün enformasyon memurunu 4001 ile değil, 4700 ile aldığını öğrendim bu personel platformundan. Acil Yardım ve Afet Yönetimi bölümünü bitirenler alınacakmış, tabi kadrolar boş kalacak gibi gözüküyor, bu arkadaşlar yeni mezun olduğu için 2008 puanları yokmuş. Arama kurtarma, jeoloji mühendisi vs. gibi teknik kadroların bölümleri zaten belli, 4001 ile ancak bir miktar VHKİ (veri hazırlama kontrol işletmeni) alabilir diye tahmin ediyorum.

06 Mayıs 2010 15:31

Bir de kendi memleketleri dışında bu kurumdan tercih yapacaklar için bir uyarı da bulunayım, afet müdürlükleri personelinin maaşı üniversite memuru ile aynıymış 1150-1200 civarında. Aday memurluk kalkınca elbette yükselecektir maaş ama 657ye tabi memurluklarda 1 yıl ila 2 sene arasında değişiyor bu zaman. Yani şehir dışını da yazmayı düşünüyorsanız 2 kere düşünmek lazım.

06 Mayıs 2010 15:46

284 adet enformasyon memurunun tamamını bu kurum almıyordur zaten. Kültür ve Turizm Bakanlığı'da 98 kişi alıyor, bu 98 kişinin içinde enformasyon memuru mutlaka vardır diye düşünüyorum. Yani aramızda en az C seviyesinde İng. KPDS sonucu olan arkadaşlar varsa, Kültür Bakanlığına enformasyon memuru olarak rahatlıkla atanabilirler. DPB afet ve acil durum müdürlüklerindeki enformasyon kadrolarının bir kısmını da 4700 yerine 4001 koduna çevirmiş olabilir tabi. Bekleyip göreceğiz.

RaSKoL__
Şef
06 Mayıs 2010 16:08

eline saglik guzel ozetlemissin.

bana soylenende eger ir degisiklik yapilmadiysa enformasyon memurlugu icin sadece uni sarti aranacakti dendi.dedigin gibi daha mezun olunmamis bir bolumun kadrolarina DPB mudahale etmistir.

SaLaS
Şef
06 Mayıs 2010 16:40

bir ptt 37 puan vakasinin yasanmamasi icin eminim DPB mezun vermemis bir bolumun kodunu klavuza koymaz.4001 olma sansi %60 bence.daha onceki uzmanlarida 4001 den almisti.

4001 e bu kurumdan 100 civari kadro gelebilir.

ayaz06
Daire Başkanı
06 Mayıs 2010 17:07

arkadaşlar il afet hangi pozisyonda alım yapacak kadrolumu sözleşmelimi

06 Mayıs 2010 17:56

rica ederim raskol...80 ila 85 puan arasında yığınla arkadaşımız 2 yıldır sabır taşı oldu, bugünü bekledi, umarım herkes dilediği yere atanabilir. ayaz06 daha önce de yazdığım gibi 657ye tabi kadrolu yani. Kılavuzda eğer sınıf hanesinin altında S yazıyorsa o kadro sözleşmelidir, bu şekilde inceleyebilirsin.

657_adayı
Genel Müdür
06 Mayıs 2010 22:39

arkadaşlar sözleşmeli aradaşlar tutarda kadroluları yazarsa açıkta kalır gideriz.

masterkey
Memur
06 Mayıs 2010 22:51

kartal62 den alıntıdır:

arkadaşlar il afet ve acil müdürlüğü norm kadro(oluşacak en son kadro demek) yani bu kadroları dolduracakalar..bu siteden bakabilirsiniz hangi pozisyondan memur alınacıgına

http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/2009/12/20091217-15-1.xls

alınacak pozisyonlar bunlar

Bilgisayar Mühendisi

İnşaat Mühendisi

Meteoroloji Mühendisi

Elektronik Mühendisi

Çevre Mühendisi

Kimya Mühendisi

Jeoloji Mühendisi

Jeofizik Mühendisi

Harita Mühendisi

Psikolog

Sosyal çalışmacı

Mimar

Şehir Plancı

Eğitim Uzmanı

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni

Tekniker

Çözümleyici

Programcı

Mütercim

Kameraman

Fotoğrafçı

Şoför

Santral Memuru

Muhasebeci

Ambar Memuru

Satınalma Memuru

Hizmetli

Teknisyen

Endüstri Mühendisi

Enformasyon Memuru

Sağlık Memuru

Arama ve Kurtarma Teknisyeni

kartal62

alacaf
Aday Memur
07 Mayıs 2010 11:25

neredeyse 81 il var alımlarda.Konya neden yok arkadaş.

herkesin ihtiyacı varsa personele konya nın da vardır.

Norm kadro belli ,sayı belli bu alım fırsatında konya ya da alsalar ya.

İl müdürlüğünü aradaım ihtiyaçları bildirdik dediler ama alım yok nasıl iş anlamadım.

alacaf
Aday Memur
07 Mayıs 2010 16:47

gncl

mobsis
Aday Memur
18 Mayıs 2010 13:20

Mühendis maaşları hakkında bilgisi olan var mı???

aLgoLLL
Daire Başkanı
18 Mayıs 2010 19:51

eğitim uzmanı hakkında biLgisi oLan var mı ??

ne_va
Aday Memur
09 Haziran 2010 12:46

merhaba arkadaslar

afet il yönetim merkezlerine psikolog alım taban tavan puanlarıyla ilgili veya maaşlarıyla ilgili bilgisi olan var mı acaba?

beutygirl
Memur
09 Haziran 2010 16:27

min max puanlara ösym nin duyurularından ulaşabilirsin!!

havva selvi
Aday Memur
09 Haziran 2010 17:16

mühendiz maaşı 2100-2300 arası imiş.

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi