Editörler : E.Kayı Han
08 Mart 2020 21:41

üniformayla çalışmak da örneğin çok zor iştir, her ortamda insanlar gözüyle sizi taciz eder, işten çıkmanız eve gidip üzerinizi değişmenizle mümkündür, oysa bir çok meslek çalışanı bürosunun kapısını kilitleyip alışverişine gider, kimse de ne iş yaptığını bilmez, sinemaya gider de aaa zabıt katibi üniformasıyla sinemaya gelmiş diyemez, çünkü bilmez ki sen ne iş yapıyorsun. fiziki şartlar mı, 4 yıl çalıştığım ilçe emniyet müdürlğünün binası hiç yoktu, karayollarının kum ocağında hizmet vermeye çalışıyorduk,
fastspeed, 4 yıl önce

Kardeşim polislik yine adalet bakanlığından iyidir hiçbir kurum adalet bakanlığı kadar kötü olamaz. İcradayım ben çağlayanda iseniz bu konuyu da konuşabiliriz. İcra daireleri de taşınıyor sebebi de fiziki ortam koşullar ancak altında yatan sebep üstekilerin fiziki olarak icra daireleri adliyeye ayak bağı olduğundan dolayıdır. Birçok şeyler yazılır da bu bakanlık için yeri burası değil

08 Mart 2020 21:42

üstlerde adaletsizlik mi, bir araç gelir rütbe sırasına göre birer-ikşişer yıl kullanıp memura öyle verilir. mesleğimi karalamıyorum, elhamdülillah nasibimiz bu meslektenmiş, sadece bol keseden atıp tutmayalım, birbirimize saygımız olsun. kimsenin mesleği kolay değil, adli birimler suç ve suçluyla uğraştığı için daha bir zor elbet.
fastspeed, 4 yıl önce

Kardeşim polislik yine adalet bakanlığından iyidir hiçbir kurum adalet bakanlığı kadar kötü olamaz. İcradayım ben çağlayanda iseniz bu konuyu da konuşabiliriz. İcra daireleri de taşınıyor sebebi de fiziki ortam koşullar ancak altında yatan sebep üstekilerin fiziki olarak icra daireleri adliyeye ayak bağı olduğundan dolayıdır. Birçok şeyler yazılır da bu bakanlık için yeri burası değil

Demirbüken06
Kapalı
09 Mart 2020 14:50

sen bu laftan bunu anladıysan seni muhatap bile almıyorum adam kalkmış polislikle adliye köleliğini bir tutuyor yahu dalga mı geçiyorsun arkadaşım sen yürü git allah aşkına

suskundelikanli1985_, 4 yıl önce
sözlerimden "adalet bakanlığı personelinin gözü aç doyumsuz, karaktersiz insanlardır" çıkarımını yapman ilgimi çekti, çok yaratıcı bir bakış açın var. bende polis memuruyum, adliyeyle de iç içeyim, hiçbir mesleği küçümsemediğim gibi adalet bakanlığı personeline de kasıtlı bir söz söylemedim. nerden ne çıkartıyorsunuz?
28 Aralık 2020 18:52

Msb ye alalım kurumunuz onaylarsa
benbaŞak10, 4 yıl önce

evet ben geçmek istiyorum biraz ilginç ama öyle . :)

Mrme
Şef
28 Aralık 2020 19:57

bu ne cesaret yiğidim :D

işte böyle personele ihtiyacımız var haftanın birkaç günü sabah 9 akşam 5 duruşma yapacak:D

Sen gel hiçbir şeyi elleme sadece duruşmaya çık o bize yeter :D :D :D

canikli28, 4 yıl önce

Bakın hala düşüncelerim değişmedi, işimi gücümü duruşma karar hakim bey kalemi her şeyi çok özledim.

Akaki Akakiyevicc
Aday Memur
28 Aralık 2020 20:03

ahahahaha seni 3 saat duruşmaya çıkaralım bizim heyetle tüm düşüncelerin kalıcı olarak değişir, ister misin ?

canikli28, 4 yıl önce

Bakın hala düşüncelerim değişmedi, işimi gücümü duruşma karar hakim bey kalemi her şeyi çok özledim.

Mrme
Şef
28 Aralık 2020 20:08

beni güldürdün, diğer katip arkadaşlar da gülüyordur muhtemelen bu yoruma :)

işin içeriğini bilmeden ne güzel yorumlar bunlar, gel çalış katip olarak 1 yıl ondan sonra bu yazdığın cevabı tekrar oku :)

suskundelikanli1985_, 4 yıl önce
dönüp dolaşıyoruz hep aynı yer. arkadaşlar biraz objektif olunuz lütfen. ülkede kimse mutlu değil, En iyi sandığınız mesleğin de sancıları var. En kötü dediğiniz sizin mesleğe ulaşmak için çaba gösterenler de az değil. şükredin oturun mu diyorum, hayır. hak armayın mı diyorum hayır öyle birşey demiyorum. bir iki cevap önce yazan arkadaşın dediği gibi, kurum değiştiğinde bir çok konuda pişman olunabiliyor. insan her daim elinde olmayanın arzusu içindedir, elindekinin kıymeti de, kaybedilince anlaşılır. bakın beğenmiyorsunuz ama benim yanımda zabıt katibi arkadaş savcı beye atarlı yüksek perde ses tonuyla cevap veriyor, biz polisler tüm savcı hakimlerin-mülki amirlerin-idari amirlerimizin karşısında el pençe durmak zorundayız. ne mümkün ki bir memnuniyetsizlik sergileyebilelim. siz adli personeller bir emniyet müdürü gelmiş, bir jandarma komutanı gelmiş, bir yerin vali yardımcısı gelmiş umurunuzda olmaz.

canikli28
Aday Memur
29 Aralık 2020 12:04

Akşamları kalarak, h.sonları gelerek, + keşifler de cumartesiydi bizde... insan özler mi özlüyormuş işte, ben işimi demek ki gerçekten seviyormuşum

Mrme, 3 yıl önce

bu ne cesaret yiğidim :D

işte böyle personele ihtiyacımız var haftanın birkaç günü sabah 9 akşam 5 duruşma yapacak:D

Sen gel hiçbir şeyi elleme sadece duruşmaya çık o bize yeter :D :D :D

CBS
Kapalı
29 Aralık 2020 19:14

Keşke kurumdan gittiğin gibi başımızdan da gitsen de senden kurtulsak. Gerçekten şurda muhabbetinden nefret etmeyen bi insan kalmamıştır. Seviyosan dilekçe ver geri dön yeter bilader canımız burnumuzda zaten bide senin boş muhabbetini çekemeyiz.
canikli28, 3 yıl önce

Akşamları kalarak, h.sonları gelerek, + keşifler de cumartesiydi bizde... insan özler mi özlüyormuş işte, ben işimi demek ki gerçekten seviyormuşum

canikli28
Aday Memur
30 Aralık 2020 13:13

Sizde bu kadar öfke oluşturacağını bilemedim ,nedir bu seviyesiz saygısız yorumun arkadaşım, bilader yazmışsın gerçi ama sana bir kız kardeş/abla nasihatı, karşındaki kim olursa olsun, hiçe sayarak, yok kabul ederek, sırf bozabilmek/küçük düşürmek vs. vs. için çaba sarfetmeyesin, daha da konu açıp, cevap yazma lütfen, daha fazla uzamasına gerek yok, buna zamanımızda yok öyle değil mi? Saygı ve hoşgörüyle kal. İyi günler.

CBS
Kapalı
30 Aralık 2020 18:00

Cevap yazıp yazmayacağıma ben karar veririm. Bana abla veya kardeş nasihatı verme! Şurda biri bi derdini anlatmaya dursun uçarak geliyorsun. Adalet bakanlığından gitmek imkansız gibi bir durumdan on numara torpille başka yere gitmişsin şimdi de yok şurayı özledim yok şöyle oldu mız mız mız... bak Adalet bakanlığından da gitmişsin ne güzel, düş yakamızdan. Gittiğin kuruma sar artık bizi rahat bırak! Ha o çok baba torpilini kullanıp geri dönmek de başka bir seçenek olabilir tabi.
canikli28, 3 yıl önce

Sizde bu kadar öfke oluşturacağını bilemedim ,nedir bu seviyesiz saygısız yorumun arkadaşım, bilader yazmışsın gerçi ama sana bir kız kardeş/abla nasihatı, karşındaki kim olursa olsun, hiçe sayarak, yok kabul ederek, sırf bozabilmek/küçük düşürmek vs. vs. için çaba sarfetmeyesin, daha da konu açıp, cevap yazma lütfen, daha fazla uzamasına gerek yok, buna zamanımızda yok öyle değil mi? Saygı ve hoşgörüyle kal. İyi günler.

Yener73
Şef
31 Aralık 2020 17:02

güzel hanımefendi,

bu kötü fikri kim aklınıza soktu acaba ?

macera arıyorsanız survivora başvurun.

saygılarımı sunar, ellerinizi öperim.

bugra2439
Kapalı
07 Haziran 2021 21:12

Hangi birime geçmek istiyorsunuz ki
02 Aralık 2021 23:59

Ben geçtim
Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler