Editörler : Pangaea

Yasaklı
07 Eylül 2008 19:34

!!!Cumhurbaşkanına mektup!!!

CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINA

ANKARA

Malumunuz üzere Türkiye?de yüzbinlerce Fen Edebiyat Fakültesi mezunu olan bizler öğretmenlik hakkı kazanıp KPSS ye girebilmemiz için öncelikle üniversitelerin açmış oldukları tezsiz yüksek lisansı yapmamız gerekiyor.Ancak her yıl 100 binlerce mezun veren Fen Edebiyat Fakültelerinin ancak 3-5 bini tezsiz yüksek lisans yapma şansı bulunuyor. Bu doğrultuda tezsiz yüksek lisans programı açan üniversitelerin farklı uygulamaları sonucu 100bini aşkın insan hayal kırıklığı yaşayıp eğitim hakkını kazanamıyor

Sayın Cumhurbaşkanım,zaten öğretmenlik hakkı kazanabilmek için KPSS sınavının yeterli ve gerekli bir sınav olduğunu bizler biliyoruz .Bu sınava girme hakkı elde edebilmek için gerekli olan tezsiz yüksek lisans programına başvurup ALES?ten yeterli puanı alan Fen Edebiyat Fakültesi mezunu bütün öğrencilere bu programın verilmesi doğrultusunda üniversiteleri farklı uygulamalarına son verilip merkezi bir sistem oluşturulması için yardımlarınızı bekliyoruz.

Bizleri yani bu ülkenin geleceğini dikkate alacağınız konusunda şüphemiz yok.Şimdiden sizlere ve bu çalışmanın içinde olacak olan herkese şükranlarımızı sunarız..

Adres: Tarih

Adı Soyadı

Cumhurbaşkanlığı e mail: [email protected]

osmanbegoviç
Şube Müdürü
07 Eylül 2008 21:13

Uğray hocam sana destek veriyorum,Biz fef mezunları kpssyi kazandıktan sonra neden direk olarak atanamıyoruz.Neden formasyon şartı konuluyor.Formasyonu neden hizmetiçi eğitimde alamıyoruz.Bizler öğretmenlik yapmak için can atıyoruz,çok iyide alan bilgisine sahibiz.

osmanbegoviç
Şube Müdürü
07 Eylül 2008 21:21

Uğray hocam sizin bu mektubunuz eğitim fak.formunu karıştırdı.Bazı ef,li arkadaşlar rahatsız oldu bu mektuptan.

07 Eylül 2008 21:48

teşekkürler uğray :) destek ..

can123
Genel Müdür
07 Eylül 2008 21:56

cumhurbaskanınında baska işi yok senın maıllerını okuyup yaa bunlar ne madur boyle dur sunların işini halledeyim diyecek.burda zaman kaybedenler cok oldu bu bos işlerle.gıt ders calısta bır kuruma atan hayatın kurtulsun yoksa hayalle avunup burda kaybettıgın zamana yanarsın ve keske yapmasaydım dersın.

bu bır dost tavsıyesıydı ıster dınle ıster dınleme sen bılırsın.

kal saglıcakla...

07 Eylül 2008 21:59

ders çalış öylemi.. madem akıl vermeye kalkacak kadar akıllısın gel sen benim yerime kpssden 98 al da atan..

benden 7 yaş büyüksün, ondan böyle konuşuyorsun sanırım ortamdan gündemden haberin yok.

can123
Genel Müdür
07 Eylül 2008 22:23

gundemın nabzını hemde gunu gunune tutarım kpss dende dedıgın puana yakın puanı aldım ve atandım.sendende dedıgın gıbı yasca ve tecrube acısından cok buyugum.ne dedıgımı umarım gec olmadan anlarsın kardesım.

ALLAHA EMANET OLUN...

can123
Genel Müdür
07 Eylül 2008 22:32

bahtın ve yolun acık olsun ugray kardeş...

07 Eylül 2008 22:46

can kardeşim ben bana çalış denilmesinden gerçekten bıktım, o yüzden ani tepki verdiğim için kusura bakma . ayrıca ben kpssden 98 alacağıma inanmıyorum. çünkü biliyorum kitapları ezbere de bilsem heyecandan yapamayacağım..

meftun__
Kapalı
08 Eylül 2008 00:12

evet onaylıyorum

08 Eylül 2008 10:20

güncel

08 Eylül 2008 12:49

haydi arkadaşlar çalışmaya devam edelim.

mimikserce
Aday Memur
08 Eylül 2008 19:06

Geçen senede bu tarz bi konuda sanırım bu tarz bişey yapılmıştı ama bi sonuç alınmadı...Önemli olan denemek.Ben üzerime düşeni yapıp hem cumhurbaskanlığına hem arkadaslarıma yolladım.Belki amacımıza ulaşabiliriz...

seldax
Aday Memur
09 Eylül 2008 10:45

maili gönderdim yanlız kopyala yapıştırla göndermek ne kardar etkili olur, ben sonra kendi cümlelerimle benzer ifadeleri tekrar göndericem ,tüm fefliler lütfen duyarlı olalım bi mail atmak gerçekten zor değil

09 Eylül 2008 11:20

normalde birbirimizi tanıyor olsaydık bir dilekçenin altına ya da mektubun altına isim soyisim yazıp imza atardık değil mi?yani herkes adını yazıp imzasını atardı.bence kopyala yapıştır da aynı şey.dilekler aynı...değiştirmeye gerek yok.hatta böylesi daha iyi

09 Eylül 2008 17:21

güncel

09 Eylül 2008 18:59

Arakaşlar e-maili gönderdim Umarım etkili olur.

11 Eylül 2008 19:08

ben de bir fef li olarak size katılıyorum arkadaşlar...konuşan konuşsun boşverin onları. sanki sadece çalışmak yetiyor. mektubunu ben de göndereceğim kardeş

pablo75
Yasaklı
12 Eylül 2008 12:15

gnclll

12 Eylül 2008 12:29

arkadaşlar dilekçeye cevap geliyor mu?bugün bana cevap gelmiş cumhurbaşkanlığından...dilekçeniz milli eğitim bakanlığı ile yöke gönderilmiştir dye

12 Eylül 2008 12:35

güncel

Toplam 81 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi