Editörler : F16 Gökçen
12345678910111213»

ecyndr
Kapalı
21 Kasım 2012 21:59

İSG uzmanı olduktan sonra kamuya atanma şansımız nedir?

volki man
Aday Memur
22 Kasım 2012 14:00

arkadaşlar ben kamuda memurum eğitime katılacağım fakat stajı nerelerde nasıl yapacağız ssk girişi sorun olur çünkü devlet memuruyuz cevaplarsanız sevinirim.

snc128
Aday Memur
22 Kasım 2012 14:20

bildiğim kadarıyla memurlar bu yüzden başvuramıyor. ancak halihazırda isg uzmanı olan memurlar bu hizmeti verebiliyor.

snc128
Aday Memur
22 Kasım 2012 14:23

emin misin? ben pek öyle düşünmüyorum.

sisem(çevre), 11 yıl önce

evet bu sertifika geçerli olacaktr.

22 Kasım 2012 16:56

peki neden olmayacağını düşnüyorsun?

snc128, 11 yıl önce

emin misin? ben pek öyle düşünmüyorum.

snc128
Aday Memur
23 Kasım 2012 10:55

bu isi yapabilmek icin gerekli olan sertifikayi edinme proseduru 1 tanedir

o da bellidir zaten

bu isin bir egitim ve staj sureci sonrasinda sinav sureci vardir kabaca

bir isg egitim kurumunu ararsaniz size daha genis bilgi verilir

sisem(çevre), 11 yıl önce

peki neden olmayacağını düşnüyorsun?

23 Kasım 2012 14:15

%100 geçerlidir demedm,buradaki arkadaş eğitim aldığını ve sonunda sınav old. söyledı ben bunun üzerine sertifikasının geçerli olabileceğini söyledım.mesai arkadaşlarımdan biri bu eğitime katıldı eğitim 20 gün uygulamalı ve geri kala kısmı uzaktan eğitimle tammladı(taplam kaç saatlik eğitim alacağını hatrlamıyoum)mayıs ayında sınav olacaklar, 100 üzerinden 70 alan sertifikayı alacak,herhangi bir staj dönemınden haberım yok...

snc128, 11 yıl önce

bu isi yapabilmek icin gerekli olan sertifikayi edinme proseduru 1 tanedir

o da bellidir zaten

bu isin bir egitim ve staj sureci sonrasinda sinav sureci vardir kabaca

bir isg egitim kurumunu ararsaniz size daha genis bilgi verilir

nmsdata
Aday Memur
01 Aralık 2012 19:28

Arkadaşlar ben yeni C sınıfı isg uzmanı oldum,zaten çalışıyorum ancak uzmanlıkla da ilgili başlangıç yapmak istiyorum ama açıkçası tecrübesiz olduğum için nerden başlayacağımı bilmiyorum.Yani anlatmak istediğim temkinli davranmak için nerye başvurmalıyım,ne fiyat belirlemeliyim,işe kabul edilirsem nereden başlamalıyım?Aklımda bir sürü soru var.Bitirdiğim kurs belge aldıktan sonra ücretli bir kurs daha verip staj gibi göreve başlangıç eğitimi verecekti ancak yoğunluktan başlayamadı,açıkçası ona güvendim ama olmadı.Fikir almaya gittiğimdede bana hep acele etme falan gibi bahaneler uyduruyorlar.Yeni uzman olup çalışmaya başlayan arkadaşlardan veya tabiki tecrübeli uzmanlardan bu anlamda öneri,yardım rica ediyorum.

Servet Fırat
Aday Memur
04 Aralık 2012 17:06

Arkadaşlar ben 2009da çukurova unide iş güvenliği ve risk yönetimi sertifikası aldım bu bir işe yarıyor mu?kamuda mühendisim ayrıca

snc128
Aday Memur
04 Aralık 2012 18:17

isg uzmanlığı anlamında, ne yazikki, hayır,yaramaz.

Servet Fırat, 11 yıl önce

Arkadaşlar ben 2009da çukurova unide iş güvenliği ve risk yönetimi sertifikası aldım bu bir işe yarıyor mu?kamuda mühendisim ayrıca

muratm28
Aday Memur
04 Aralık 2012 22:00

kamuda calısanlar bu belgeyı alamaz mı arkadaslar

snc128
Aday Memur
05 Aralık 2012 10:06

staj dönemi nasıl gösterilir bilmiyorum.çünkü staj için sgk kaydı lazım. devlet memuru olduğundan çift sgk kaydı olmaz..sgk kaydı olmadan staj yapan da yaptıran da suç işler.dolayısıyla NŞA'da alamaz

muratm28, 11 yıl önce

kamuda calısanlar bu belgeyı alamaz mı arkadaslar

snc128
Aday Memur
05 Aralık 2012 10:09

ama %100 de emin değilim. yanlış yönlendirmeyeyim. sonra biri çıkar ben aldım der, yalancı çıkmayalım :)

snc128, 11 yıl önce

staj dönemi nasıl gösterilir bilmiyorum.çünkü staj için sgk kaydı lazım. devlet memuru olduğundan çift sgk kaydı olmaz..sgk kaydı olmadan staj yapan da yaptıran da suç işler.dolayısıyla NŞA'da alamaz

TRT2deki-RessamAdam
Aday Memur
05 Aralık 2012 17:39

iş güvenliği uzmanlığı hiçte söylendiği gibi değil,atıp tutuyor millet benm sertifikam 1 yıldr dolabımda duruyor bi halta yaradığı yok,yarayan var diyende sallıyor ya da çok büyük riskleri göze alark kelle koltkta çalşyrdr.ve ayrıca isg sertifikası var kamuya çalışma bakanlığına alım olck mı diye sormuş bir arkadaş daha bugün bakan danışmanının yanındaydım faruk çelik'in..adam o sertifika muhasebe sertifikası gibi özel sektör için o sertifikayla alım olmıcak olmazda dedi...ülkeye bak o kdr okul oku iş bulama sonra başka daldan çırpın yarış kpss v.s sertifikalar ama yine iş yok...bu sertifikaya ümit bağlayan üzülür benden söylemesi

cek18
Kapalı
07 Aralık 2012 11:57

arkadaşım bence yanılıyorsum .şuan c sınıfı iş sağlığı ve güvenliği serfitika proglamına gidiyorum . bir çok iş ilanı var ki ben tecrübeli olduğum alanda calışacam . haa serfitika tek başına işe yaramnaz kabul mesela maden mühendisisindir bu sektörde 3 yıl tecrüben vardır hemen iş güvenliği uzmanı olarak iş bulursun .. ha FİZİK MEZUNUSUNDUR 3 YILDIR EVDE OTURUYOSUNDUR TECRÜBEN YOKTUR SERFİTİKA İŞE YARAMAZ NOT:FİZİK MEZUNLARINI RENCİDE ETMEK İÇİN FİZİK DEMEDİM SADECE CEVREMDE BİRÇOK İŞSİZ FİZİKÇİ ARKADASIM VAR OYUZDEN ORNEK VERDİM ...

ndakota1987, 12 yıl önce

2010 yılından önce özel eğitim kurumlarından eğitim alanların eğitim sertifikaları Makina Mühendisleri Odasının açtığı bir dava neticesinde iptal edildi. İptal sebebi özel eğitim kurumlarına bu eğitimi verme yetkisinin ÇASGEM tarafından verilmiş olması ve ÇASGEM in özel kuruluşlara eğitim verme izni verme yetkisinin olmaması idi. Ancak 2011 yılından yapılan bir değişiklik ile ÇASGEM e özel eğitim kurumlarına izin verme yetkisi verildi. Dolayısı ile özel kursların eğitim verememe gibi bir durumuda kalmadı. 2010 yılından önce uzman olan arkadaşlarada tekrar sınava girme hakkı tanındı. Hatta bugünde sınava girdiler :)

kalender26
Aday Memur
07 Aralık 2012 12:04

"İSG uzmanlık belgesi" sadece Ankara ÇASGEM den mi alınıyor.. Diğer illerdeki özel eğitim merkezlerinden alınan belgenin sadece eğitime katılım belgesi,sertifika niteliğinde olduğu,"uzmanlık" niteliğinde olmadığını duydum.. Bununla ilgili bilgisi olan varmıdır?

pabv
Aday Memur
07 Aralık 2012 18:08

Peki neden fizik mezunlarının bu alanda sertifika alması uygun gorulmus.Normalde evet endustrıyel tecrubemız ben yenı mezunum ve sadece yapmıs oldugum staj var gercı yenı mezun olmasamda durum pek fazla degısmıycek onun da farkındayım eğitime yeni katıldım ve mayısta ınsanlah sertıfıkamı alıcam.Bu arada kazanmıs oldugun tecrube iş guvenlıgı alanında deıl sadece sektorel olarak.Sence senden daha fazla onemsıyen bırı bu durumu ve daha fazla gelıstırmeye calısan kısı kendını, daha tecrubelı olamaz mı ? He dıyceksın kı kıtaplardan derslerden tecrube kazanılmıyo sen benden ne kadar cok ogrenırsen ogren ne kadar dıkkatlı olursan ol ben saha da ogrendım dıye işi ,her zaman senden ustunum.o zaman bende sana dıycem kı dıplomanı maden muhendısıysen ver senden daha cok calısmıs maden ıscısıne nede olsa senden daha fazla tecrubelı.Sertifikasını yenı almıs biri zaten C sınıfı olarak ıse baslamakta ve gereklı bılgılerı edındıgı surece kurstan stajdan aldığı tecrubeler ılk etapta kendını gelıstırmeye nıyetlıyse ve bu ısı yapmak ıstıyosa zaten yeterlı olması gerekır.Nede olsa az tehlıkelı sınıfta ıse baslamaktadır. Şu ankı bırcok tecrube ve artı ozellıklerın ıstenmesının sebebı nasılsa bırsuru kısı var ve herkezi ucuza calıstırabılıyoruz o zaman en ıyısını secelım mantıgıdır.Arkadaslar bende kımseyı rencıde etmek ıcın soylemıyorum elınızdekı dıplomalar gercekten cok onemlı dıplomalar o kadar onemlıkı 10 senede de bıtırsenız de bolumu ıs bulabılrısınız bızlerde 4 senede bıtırsek ıyı dereceler yapsakta iyi ünilerde okusakta ıs bulamayız.Bu bence eğitim sisteminin ayıbıdır.

cek18, 11 yıl önce

arkadaşım bence yanılıyorsum .şuan c sınıfı iş sağlığı ve güvenliği serfitika proglamına gidiyorum . bir çok iş ilanı var ki ben tecrübeli olduğum alanda calışacam . haa serfitika tek başına işe yaramnaz kabul mesela maden mühendisisindir bu sektörde 3 yıl tecrüben vardır hemen iş güvenliği uzmanı olarak iş bulursun .. ha FİZİK MEZUNUSUNDUR 3 YILDIR EVDE OTURUYOSUNDUR TECRÜBEN YOKTUR SERFİTİKA İŞE YARAMAZ NOT:FİZİK MEZUNLARINI RENCİDE ETMEK İÇİN FİZİK DEMEDİM SADECE CEVREMDE BİRÇOK İŞSİZ FİZİKÇİ ARKADASIM VAR OYUZDEN ORNEK VERDİM ...

cek18
Kapalı
08 Aralık 2012 02:29

Arkadaşım bak oraya not düşmüşüm

"NOT:FİZİK MEZUNLARINI RENCİDE ETMEK İÇİN FİZİK DEMEDİM SADECE CEVREMDE BİRÇOK İŞSİZ FİZİKÇİ ARKADASIM VAR OYUZDEN ORNEK VERDİM ..."

Yani örnek olsun diye : - ))

Seni bukadar etkiledi ise üzgünüm ama biraz fazla abarttın durumu sadece bir fikirdi burada tatışma yapmıyoruz .

Benim kimseyi aşağladığım yok fizik , maden müh ... diye

Öylesine aklıma geldi meslekler zaten ben maden müh.de değilim

Bilmiyorum sen Fizik mezunumusun ...

pabv, 11 yıl önce

Peki neden fizik mezunlarının bu alanda sertifika alması uygun gorulmus.Normalde evet endustrıyel tecrubemız ben yenı mezunum ve sadece yapmıs oldugum staj var gercı yenı mezun olmasamda durum pek fazla degısmıycek onun da farkındayım eğitime yeni katıldım ve mayısta ınsanlah sertıfıkamı alıcam.Bu arada kazanmıs oldugun tecrube iş guvenlıgı alanında deıl sadece sektorel olarak.Sence senden daha fazla onemsıyen bırı bu durumu ve daha fazla gelıstırmeye calısan kısı kendını, daha tecrubelı olamaz mı ? He dıyceksın kı kıtaplardan derslerden tecrube kazanılmıyo sen benden ne kadar cok ogrenırsen ogren ne kadar dıkkatlı olursan ol ben saha da ogrendım dıye işi ,her zaman senden ustunum.o zaman bende sana dıycem kı dıplomanı maden muhendısıysen ver senden daha cok calısmıs maden ıscısıne nede olsa senden daha fazla tecrubelı.Sertifikasını yenı almıs biri zaten C sınıfı olarak ıse baslamakta ve gereklı bılgılerı edındıgı surece kurstan stajdan aldığı tecrubeler ılk etapta kendını gelıstırmeye nıyetlıyse ve bu ısı yapmak ıstıyosa zaten yeterlı olması gerekır.Nede olsa az tehlıkelı sınıfta ıse baslamaktadır. Şu ankı bırcok tecrube ve artı ozellıklerın ıstenmesının sebebı nasılsa bırsuru kısı var ve herkezi ucuza calıstırabılıyoruz o zaman en ıyısını secelım mantıgıdır.Arkadaslar bende kımseyı rencıde etmek ıcın soylemıyorum elınızdekı dıplomalar gercekten cok onemlı dıplomalar o kadar onemlıkı 10 senede de bıtırsenız de bolumu ıs bulabılrısınız bızlerde 4 senede bıtırsek ıyı dereceler yapsakta iyi ünilerde okusakta ıs bulamayız.Bu bence eğitim sisteminin ayıbıdır.

ikeremk
Aday Memur
08 Aralık 2012 09:12

Arkadaşlar, bir site buldum iş güvenliği uzmanı hakkında tüm ayrıntılı bilgiler mevcut.

http://www.isguvenligi-uzmani.org

adresinden ulaşabilirsiniz.Sağ tarafta merak edilen konular falan var.

aysglclk
Aday Memur
08 Aralık 2012 10:47

mrb arkadaşlar.herkesin yorumlarını okudum ama naıl bir iştir bu anlamdım tezatlıklar çok.ben gazi üniversitesi laışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri son sınıf öğrencisiyiö.açıkçası ilk senelrde bölümümü hiç sevmemiştim sonradan daha çok işçiler üzrine yoğunlaşınca çok sevdim.gelin görün ki İSG uZmanı olmaya hakkımız yokmş bence biz mühendislik ve ya mimarlık okuyanlardan daha çok işveren işçi konusunda eminim ki daha çok bilgiliyizdr.iş hukunu,iş sağlığı ve güvenliği dersini ayrıntıyısyla gördük ve iş hayatına yönelik bir çok şeyi ama bu uzmanlık belgesini almaya hakkımz yok.ben düzceliyim ve düzce de iş sağlığı ve güvenliği myo olduğunu öğrendm mezun olduktan sonra orda devam edeceğim çünkü bölümümü seviyorum.ve bu işi gerçekten yapmak istiroum.ayrıca kpss ye de hazırlanıyoum ama kafam çok karışık sizce ben ne yapmalıyım??

Toplam 391 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi