Editörler : cihan27E.Kayı Han
«313314315316317318319320321322323324»

Hayalperesthemşire
Müsteşar
19 Temmuz 2019 04:35

Sen orda kalkıp şu puanla atanıyolar diye dalga geçiyorsun alacakları maas şukadr olsun diyorsun, sana düşmedi sağlıkcının maası, herkesi genelleyemezsn düşük puanla atanıyor şöyle böyle diye, maasımız senin haddine bile değil!! Hastalarla nasıl konuşacağımızı çok iyi biliriz merak etme sen, sen bizim maası ayarlayana kadar kendi maaşına bak, size verilen para bile çok yaptıgnz iş ortada sahaya inmeyen mühendis, oturduğu yerden sadece imza atıp iş yaptığını sanan tipler

üyadınız, 5 yıl önce

Okuduğunuzu anlamayarak üniversiteyi nasıl bitirdiniz? Ben atanamadığımla ilgili bir şey yazmış mıyım, dönün bir okuyun. Benim değindiğim konu hemşirenin neredeyse mühendisle aynı maaşı alması. Ayrıca umarım hastanede hastalarla da senli benli konuşmuyorsunuzdur.

Hayalperesthemşire
Müsteşar

Sen orda kalkıp şu puanla atanıyolar diye dalga geçiyorsun alacakları maas şukadr olsun diyorsun, sana düşmedi sağlıkcının maası, herkesi genelleyemezsn düşük puanla atanıyor şöyle böyle diye, maasımız senin haddine bile değil!! Hastalarla nasıl konuşacağımızı çok iyi biliriz merak etme sen, sen bizim maası ayarlayana kadar kendi maaşına bak, size verilen para bile çok yaptıgnz iş ortada sahaya inmeyen mühendis, oturduğu yerden sadece imza atıp iş yaptığını sanan tipler

üyadınız, 5 yıl önce

Okuduğunuzu anlamayarak üniversiteyi nasıl bitirdiniz? Ben atanamadığımla ilgili bir şey yazmış mıyım, dönün bir okuyun. Benim değindiğim konu hemşirenin neredeyse mühendisle aynı maaşı alması. Ayrıca umarım hastanede hastalarla da senli benli konuşmuyorsunuzdur.

Hayalperesthemşire
Müsteşar

üyadınız, 5 yıl önce

Hayalperesthemşire
Müsteşar

üyadınız, 5 yıl önce

Hayalperesthemşire
Müsteşar

üyadınız, 5 yıl önce

ali0690
Yasaklı
19 Temmuz 2019 09:17

Şu başlıkta bir kere de polemiğe girmeyin ya hu. Hep aynı kişiler gereksiz tartışmalar...

capacitorrrrr
Aday Memur
19 Temmuz 2019 11:39

hükümetin politikası mühendisliği bitirdi matematikten 5 net yapanı mühendis yaparsan ağzı olan konuşur

hygge, 5 yıl önce

hemşirelik bölümü elektrik elektronik mühendisliği ve neredeyse bütün mühendisliklerden yüksek puanla kapatıyor. üniversite sıralamalarına bakmanı öneririm.

ayrıca benim kişisel görüşüme göre kamuda bilişim uzmanları ve teknik kit kurumları hariç teknik kökenli personel çalıştırmak tamamen işsizliği azaltmaya yönelik çoğu çünkü hiçbir şey yapmıyor ve zamanla köreliyorlar arada bir çıkan 3-5 iş için dışarıdan teknik ekip çağrılarak yaptırılabilir ki zaten kendileri de öyle yapıyorlar :)

üyadınız
Kapalı
19 Temmuz 2019 12:15

1) Alacakları maaş şu kadar olsun diyorum çünkü ortada bir pasta var. Hak eden kişinin hak ettiği parayı alması için hak etmeyen kişinin maaşının düşürülmesi gerekir. Yoksa bana ne senin maaşından.

2) Evet, istisnalar dışında gayet de düşük puanla atanıyorsunuz, 60 puandan başlıyor. soruların sadece %25'ini yapmak 60 puan yapıyor ki bu da niteliksizlik demek.

3) Buradaki üslubuna bakarsak hastalarla nasıl konuşacağını birinden öğrenmen gerekir gibi görünüyor.

4)Hemşire olarak mühendislere laf söylemen senin suçun değil, mesleği bu kadar ayağa düşürenlerin suçu.

Hayalperesthemşire, 5 yıl önce

Husein
Aday Memur
19 Temmuz 2019 14:22

Makine Teknikeri olursa kaç bin ?

ihsan6306, 5 yıl önce
TEİAŞ İşçi Kadrosu Elektrik Teknisyeni 5200 Lira

lDeimosl
Genel Müdür
19 Temmuz 2019 14:35

Arkadaş kavram kargaşası yaşıyor sanırım. Vasıflı vasıfsız ayrımını yapabilmek için KPSS puanlarını kullanıyor. Bu kafayla bakıldığında düz lise mezununun V.H.K.İ. olarak atanması için 90+ puan gerekmesi nedeniyle bu kişiler çok vasıflı oluyor.

Ne mutlu bana mühendisler devlete atanabilmek için dershaneye gidip kafa patlatırken yattım akşama kadar 72 puan aldım atandım. Sınavda da çok sıkılmıştım. Ben atandığımda 62'yle kapatmıştı. Keşke o kadar sıkılacağıma 62 alacak kadar uğraşıp bıraksaydım.

Ne iyi etmişim de mühendislik yazmamış da hemşirelik yazmışım. Mezun enflasyonu olduğunu görmeyip mühendislik seçenler çıkmış konuşuyor işte. Konuştukları gibi kavramların anlamlarını da bilseler çok iyi olacak da...

üyadınız
Kapalı
19 Temmuz 2019 15:22

Yahu okuduğunuzu anlamıyor musunuz, ben atama ile ilgili herhangi bir şey yazmış mıyım? Bir mühendisin 90+ alması çok çok kolay. Sen 90+ puan alan birinin çok çalıştığını mı zannediyorsun? GY 55, GK 49 net yaptım, 1,5 ay çalışmayla (96 puan). Yani mühendisler aslında çok yüksek puan yapmıyorlar, sorun sizin çok düşük puan yapmanızda.

Başta da dediğim gibi benim itirazım hemşirenin neredeyse mühendis kadar maaş alması. Toplam ödenecek miktar değişmeyeceğine göre birinin maaşının artması için diğerinin düşürülmesi lazım. Adam Türkçe sorularının yani konuştuğu dilin sorularının yarısını bile yapamıyor. Bırak üniversiteyi, böyle birinin lise bile okumaması lazım.

lDeimosl, 5 yıl önce

Arkadaş kavram kargaşası yaşıyor sanırım. Vasıflı vasıfsız ayrımını yapabilmek için KPSS puanlarını kullanıyor. Bu kafayla bakıldığında düz lise mezununun V.H.K.İ. olarak atanması için 90+ puan gerekmesi nedeniyle bu kişiler çok vasıflı oluyor.

Ne mutlu bana mühendisler devlete atanabilmek için dershaneye gidip kafa patlatırken yattım akşama kadar 72 puan aldım atandım. Sınavda da çok sıkılmıştım. Ben atandığımda 62'yle kapatmıştı. Keşke o kadar sıkılacağıma 62 alacak kadar uğraşıp bıraksaydım.

Ne iyi etmişim de mühendislik yazmamış da hemşirelik yazmışım. Mezun enflasyonu olduğunu görmeyip mühendislik seçenler çıkmış konuşuyor işte. Konuştukları gibi kavramların anlamlarını da bilseler çok iyi olacak da...

lDeimosl
Genel Müdür
19 Temmuz 2019 15:45

Ben bu kadar çelişkili ifade okumadım daha önce. Kolay okuyup, kolay iş yapıp çok para alma seçeneğini kullansaydınız keşke. Bence mühendisler çok alıyor, onların maaşları düşürülüp sağlk çalışanlarına verilsin. Doğru olan budur.

üyadınız, 5 yıl önce

Yahu okuduğunuzu anlamıyor musunuz, ben atama ile ilgili herhangi bir şey yazmış mıyım? Bir mühendisin 90+ alması çok çok kolay. Sen 90+ puan alan birinin çok çalıştığını mı zannediyorsun? GY 55, GK 49 net yaptım, 1,5 ay çalışmayla (96 puan). Yani mühendisler aslında çok yüksek puan yapmıyorlar, sorun sizin çok düşük puan yapmanızda.

Başta da dediğim gibi benim itirazım hemşirenin neredeyse mühendis kadar maaş alması. Toplam ödenecek miktar değişmeyeceğine göre birinin maaşının artması için diğerinin düşürülmesi lazım. Adam Türkçe sorularının yani konuştuğu dilin sorularının yarısını bile yapamıyor. Bırak üniversiteyi, böyle birinin lise bile okumaması lazım.

üyadınız
Kapalı
19 Temmuz 2019 17:03

Ben hemşireliğin kolay bir iş olduğunu belirttim mi? Bir işin zor olması, o mesleği icra edenlerin yüksek maaş alacakları anlamına gelmez (bkz. maden işçileri). Ayrıca neden mühendislik varken hemşirelik okuyayım ki? Tekrar edeyim ben atama sayılarıyla ilgili bir şey söylemedim. Sadece kamuda hemşirelerin neredeyse mühendisler kadar kazandığı saçmalığını belirttim.

lDeimosl, 5 yıl önce

Ben bu kadar çelişkili ifade okumadım daha önce. Kolay okuyup, kolay iş yapıp çok para alma seçeneğini kullansaydınız keşke. Bence mühendisler çok alıyor, onların maaşları düşürülüp sağlk çalışanlarına verilsin. Doğru olan budur.

lDeimosl
Genel Müdür
19 Temmuz 2019 18:04

Ben de hemşirenin mühendisin iki katı alması gerektiğini belirtiyorum. Böyle olmaması da bana göre saçmalık. Hadi selametle.

üyadınız, 5 yıl önce

Ben hemşireliğin kolay bir iş olduğunu belirttim mi? Bir işin zor olması, o mesleği icra edenlerin yüksek maaş alacakları anlamına gelmez (bkz. maden işçileri). Ayrıca neden mühendislik varken hemşirelik okuyayım ki? Tekrar edeyim ben atama sayılarıyla ilgili bir şey söylemedim. Sadece kamuda hemşirelerin neredeyse mühendisler kadar kazandığı saçmalığını belirttim.

skyfall1
Aday Memur
19 Temmuz 2019 19:38

Şu forumda yazdığınız kadar çalışsanız memleket dahs güzel bir yer olacak. Özellikle mesai saatlerinde gözlemledim; "Hemşire şöyle, mühendis böyle.", "Hemşirelik daha zor tamam mı?", "Sen de 95 al, sen de DHMI'de çalış.", "Benim işim şöyle zor.", "Ben doktorum alayınız geri zekalı" minvalinde tartışmalar dönüyor. Bence burada tartışanlar boş teneke. Mesai saatinde burada tartışabiliyorsanız, aldığınız para size fazla. Yaz geç maaşını işte Allah Allah.

üyadınız
Kapalı
19 Temmuz 2019 20:37

Suç sende değil. Mühendisliği, hemşireliğin seviyesine indirirlerse sen de böyle söylersin.

lDeimosl, 5 yıl önce

Ben de hemşirenin mühendisin iki katı alması gerektiğini belirtiyorum. Böyle olmaması da bana göre saçmalık. Hadi selametle.

lDeimosl
Genel Müdür
19 Temmuz 2019 21:22

Bazı kişiler tanımadığınız kişiyle senli benli konuşulmaz diye birilerine ders mi veriyordu?

Olmayan seviye indirilmez.

üyadınız, 5 yıl önce

Suç sende değil. Mühendisliği, hemşireliğin seviyesine indirirlerse sen de böyle söylersin.

debug
Genel Müdür
20 Temmuz 2019 01:04

6 ayda %27'lik dilime nasıl girdin acaba? Ki kadrolu memursan net maaşın yaklaşık yarısı vergiye tabi. Bu da 6 ayda 80 bine yakın net ücret demek. Bu kadar para kazanıyorsan %27'ye gir bi zahmet bu maaşı alan özel sektör çalışanı 2 ayda giriyor %27'lik dilime :)

ali0690, 5 yıl önce
Sözde yüzde 6 zam aldık ama yüzde 27 ye girdik eksiye düştü maaş. Zam mam yok vergi dilimi var.

ali0690
Yasaklı
20 Temmuz 2019 22:29

399 KİT çalışanıyım. Vergi dilimi taban aylığı üzerinden hesaplanmıyor( Keşke öyle olsa). Brüt üzerinden hesaplanıyor. O yüzden 2-3. ayda yüzde 20 ye giriyorsun. 4-5. ayda yüzde 27 ye giriyorsun. Sendikanın bu konuya el atması lazım. Sayısı zaten fazla olmayan 100 bin kit çalışanları mağdur oluyor. Vergi dilimi hesaplaması 657deki gibi olmalı kit çalışanlarının.
debug, 5 yıl önce

6 ayda %27'lik dilime nasıl girdin acaba? Ki kadrolu memursan net maaşın yaklaşık yarısı vergiye tabi. Bu da 6 ayda 80 bine yakın net ücret demek. Bu kadar para kazanıyorsan %27'ye gir bi zahmet bu maaşı alan özel sektör çalışanı 2 ayda giriyor %27'lik dilime :)

zeitgot
Yasaklı
21 Temmuz 2019 12:58

Mühendis dediğin masa başı oturan mı? Sen gerçekten okuduğunu anlamama konusunda ilkokul mezunlarını geçtin. Çık bir trafo trafo gez istersen ya ne dersin? Bir anda gece kesinti olsun çağırsınlar ne dersin? Sen kimsin ki mühendis ile hemşireyi kıyaslıyorsun? Ben hemşireliğin zor olduğunu her zaman söylerim bunda sorun yok. Bir hastahanenin içinde günde en az 10000 adım atan bir meslek sizinkisi. Zor buna laf yok ama bugün müh fakültelerinin puanlarını yerlere düşürdüler diye bunu kullanıp mühendisliği neden itibarsızlaştırmaya çalışıyorsun? Sen kendi mesleğindeki değer hiyerarşisindeki yerinle mühendisin kendi alanındaki yerini kıyaslayınca kendini eşit veya yüksek mi görüyorsun? Arkadaş sen bir çeşit teknisyensin benim için diyeceğim ama teknisyenin bile kendi alanında senin kendi alanında sahip olduğun bilgiden daha fazla bilgisi var. Sen doktor ne derse o?sun. Teknisyen en azından kendi bir şeyleri analiz edip akıl yürütebiliyor. İşin zor mu? Evet zor. Ama hiyerarşik olarak kendini mühendis ile kıyaslayamazsın. Teiaştaki mühendisler 3 gün işi bıraksa evde mumla oturursun yer yerinden oynar. Unutma bunu. 2020 ocak maaşım 8500ün üzerinde olacak çatlayabilirsin.

Bu arada suç sizde değil mühendisliği böyle itibarsızlaştıranlarda.

Hayalperesthemşire, 5 yıl önce

Toplam 20274 mesaj
«313314315316317318319320321322323324»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi