Editörler : Pangaea

richelieu
Memur
26 Eylül 2022 16:22

Gönül ister ki dediğin gibi olsun fakat her yeni mezun çözümü kpssde görüyor dostum. Türkçe kolay olunca da herkes zamanında soruları çözebildi. Ben ilk sınavın iptal olmaması taraftarlarındandım. O dediğin nete 2 net daha ekleyince bahsettiğin puanı verir artık.

Yasin.Ozen, 2 yıl önce

2020 puanıyla 91.2 puan 1.28 milyon içerisinde 3 bininci sırada ve bu puan 93.5 net olarak geçiyor. Benim tavsiyem herkese inanmayın çünkü bizim milletimiz bire bin katmayı seviyor. Tabii ki tercih yine de sizin. :)

Yasin.Ozen
Genel Müdür
26 Eylül 2022 16:28

Puanların 1 puan düşme imkanı %1 bile değildir. 2018 gibi kolay bir sınavdan sonra 2020 gibi 2018 e göre 2-3 kat zor bir sınavda dahi sadece 0.5 puan oynattı. Türkçenin iptal olana göre daha kolay olması sınavı kolaylaştırmıyor. GK soruları ve matematiğin zorluğu aynı seviyeye çok rahat getiriyor hatta arttırıyor bile. Tabii ki bu benim şahsi düşüncem.

richelieu, 2 yıl önce

Gönül ister ki dediğin gibi olsun fakat her yeni mezun çözümü kpssde görüyor dostum. Türkçe kolay olunca da herkes zamanında soruları çözebildi. Ben ilk sınavın iptal olmaması taraftarlarındandım. O dediğin nete 2 net daha ekleyince bahsettiğin puanı verir artık.

26 Eylül 2022 16:40

90 üzerinde 2-3 puan oynaması neredeyse imkansızdır. Dediğiniz oymama 80-75 arasında görülebilir. Ben çok kolay olduğunu düşünmüyorum sınavın. 90 üzeri oynarsa +- 0,5 oynar en fazla

rise from the ashes
Aday Memur
26 Eylül 2022 17:59

ben de aynısını dedim zaten :)

Gıdamühendisi2022, 2 yıl önce

90 üzerinde 2-3 puan oynaması neredeyse imkansızdır. Dediğiniz oymama 80-75 arasında görülebilir. Ben çok kolay olduğunu düşünmüyorum sınavın. 90 üzeri oynarsa +- 0,5 oynar en fazla

neyapıyoruzki
Kapalı
26 Eylül 2022 18:58

Kendisini kötü sonuca hazırlamayan büyük bir çoğunluk büyük hayal kırıklığına uğrayacak 21 ekimde.

ömer serkan
Yasaklı
26 Eylül 2022 19:00

Hiç bitmiceksiniz dimi efsaneler ölmez şekil değiştirir dedikleri bu olsa gerek.anladik be kardeş anladık tamam en iyi siz biliyorsunuz anladık sınav kolaydı anladık puanlar düşecek ama Allah rızası için yeter bokunu çıkardınız yaaa

neyapıyoruzki, 2 yıl önce
Kendisini kötü sonuca hazırlamayan büyük bir çoğunluk büyük hayal kırıklığına uğrayacak 21 ekimde.

richelieu
Memur
26 Eylül 2022 19:08

2 3 puan oynar değildi kastettiğim. 93.5 nete 91,2 puan getirmişse 95 nete 91,2 puan getirir velevki.

Gıdamühendisi2022, 2 yıl önce

ahmetbozkurt0145
Daire Başkanı
26 Eylül 2022 19:17

Arkadaşlar siz bu sınavı mi bilmiyorsunuz anlamıyorum Türkiye çağ mi atladı ilgincsiniz Türkiye geneli ortalaması standart sapma 3 5 kişi iyi yaptı diye mi değişiyor bir sürü parametre var puan çok değişmez tamam gy gk getirisi oynatabilir netlerin dengesine göre o da tamam ama önemli olan sıralama branşta TG de!!!
richelieu, 2 yıl önce

2 3 puan oynar değildi kastettiğim. 93.5 nete 91,2 puan getirmişse 95 nete 91,2 puan getirir velevki.

ömer serkan
Yasaklı
26 Eylül 2022 19:20

Eline telefon alan herkesin bi fikri var babacım sorun orda .herkes herseyi çok biliyo herkesin bi analizi var

ahmetbozkurt0145, 2 yıl önce
Arkadaşlar siz bu sınavı mi bilmiyorsunuz anlamıyorum Türkiye çağ mi atladı ilgincsiniz Türkiye geneli ortalaması standart sapma 3 5 kişi iyi yaptı diye mi değişiyor bir sürü parametre var puan çok değişmez tamam gy gk getirisi oynatabilir netlerin dengesine göre o da tamam ama önemli olan sıralama branşta TG de!!!

richelieu
Memur
26 Eylül 2022 19:59

Ben sizin ne anlattığınızı anlıyorum. Siz ise benim bahsettiğim senaryoya inanmak istemiyorsunuz. Üslubunuzla da üste çıkmaya çalışıyorsunuz.

ahmetbozkurt0145, 2 yıl önce

ömer serkan
Yasaklı
26 Eylül 2022 20:04

Senaryonun doğru çıkacağına inanıp yayılma payına bakmadan atıp tutman da güzel herşey senin dediğin gibi olcak en doğrusunu sen biliyosun.

richelieu, 2 yıl önce

Ben sizin ne anlattığınızı anlıyorum. Siz ise benim bahsettiğim senaryoya inanmak istemiyorsunuz. Üslubunuzla da üste çıkmaya çalışıyorsunuz.

richelieu
Memur
26 Eylül 2022 20:06

Aynen brom.

ömer serkan, 2 yıl önce

Senaryonun doğru çıkacağına inanıp yayılma payına bakmadan atıp tutman da güzel herşey senin dediğin gibi olcak en doğrusunu sen biliyosun.

26 Eylül 2022 20:11

Kazın ayağı öyle değil

Sınav oldukça zordu , Türkçe ve diğer konularda bir kaç soru dışında sorular zor ve uğraştırıcıyd

Bazı sorunlar iyi sınav esnasında yapılamayacak sorulardi .

rise from the ashes
Aday Memur
26 Eylül 2022 20:56

hocam bence de sınav uğraştırıcıydı ama üst puanlar için, 95 net ve üstü hedefleyenler için yapılabilir bir sınavdı, ondan üst taraflarda 2020 ile eşit, daha düşük netlere indikçe 2022 lehine durum bekliyorum.

lisans mezunu, 2 yıl önce

Kazın ayağı öyle değil

Sınav oldukça zordu , Türkçe ve diğer konularda bir kaç soru dışında sorular zor ve uğraştırıcıyd

Bazı sorunlar iyi sınav esnasında yapılamayacak sorulardi .

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi