Editörler : Lanet
15 Kasım 2022 21:18

Belediyelerde 5393 sayılı kanunun 49. maddesine göre çalışanlar

Arkadaşlar belediyede 5393 e göre çalışmak nasıl oluyor hakları neler iş güvencesi varmı yada kadro durumu nasıl oluyor bilgi verirmisiniz

officerclerk
Aday Memur
15 Kasım 2022 23:15

5393 Dediğin şey Belediye kanunudur. Orada çalışanlar 657'ye tabi memur veya sözleşmeli personel olu

zabıta67
Aday Memur
16 Kasım 2022 00:44

Sözleşmelilerden bahsediyorum 49. Maddesine göre istihdam edilenlere
officerclerk, 1 yıl önce

5393 Dediğin şey Belediye kanunudur. Orada çalışanlar 657'ye tabi memur veya sözleşmeli personel olu

Leonardo Pisculichi
Aday Memur
17 Kasım 2022 17:33

Bir memur gibi çalışırsın. Fakat kadrolu değilsin. Her sene sözleşme imzalarsın.

Memur ile sözleşmeli arasındaki farklara ilişkin internette detaylı karşılaştırmalı tablolar var inceleyebilirsin. Şimdi yazarsam eksik bir şeyler kalır illaki.

Kadro durumu yok sadece Hükümet bir çalışma yaparsa kadro ile ilgili TBMM'de kanun olarak sunulur ve yasalaşır.

Diyeceksin bununla ilgili herhangi bir yıl yaş yahut başka bir şey var mı.

Maalesef yok tamamen iktidar partisinin tasarrufunda olan bir durum kadro mevzusu.

İsterse 15 sene sonra yapar kadro işini isterse 5 sene sonra yapar.

İstemezse hiç yapmaz.

Son konuşulanlara göre bu sene kadro gelecek deniyor.

Mütefekkirun
Aday Memur
20 Kasım 2022 11:26

Kadro durumu nasıl oluyor yani bu sene gelen kadro muhabbeti 657-B maddesindeki sözleşmeli personel için geçerli değil mi . Bakanlıkların ve belediyenin aldığı sözleşmeli personel aynı haklara mi sahip ?
Leonardo Pisculichi, 1 yıl önce

Bir memur gibi çalışırsın. Fakat kadrolu değilsin. Her sene sözleşme imzalarsın.

Memur ile sözleşmeli arasındaki farklara ilişkin internette detaylı karşılaştırmalı tablolar var inceleyebilirsin. Şimdi yazarsam eksik bir şeyler kalır illaki.

Kadro durumu yok sadece Hükümet bir çalışma yaparsa kadro ile ilgili TBMM'de kanun olarak sunulur ve yasalaşır.

Diyeceksin bununla ilgili herhangi bir yıl yaş yahut başka bir şey var mı.

Maalesef yok tamamen iktidar partisinin tasarrufunda olan bir durum kadro mevzusu.

İsterse 15 sene sonra yapar kadro işini isterse 5 sene sonra yapar.

İstemezse hiç yapmaz.

Son konuşulanlara göre bu sene kadro gelecek deniyor.

20 Kasım 2022 20:13

5393 49. Maddesine göre çalışanlara maalesef gelmiyor. 4B Li çalışanlara gelecek kadro. Diğerleriyle

20 Kasım 2022 20:15

İle ilgili düzenlemeler yapılacak. 3 yıllık sözleşme vb gibi. Çünkü KPSS ile gelmiyor arkadaşlarımız

ProgressProcess
Aday Memur
20 Kasım 2022 20:22

Torpille belediyeye girmeyi bilen, iktidar değiştikliği vs gibi durumlarda sözleşmenin yenilenmeme riskini de göze almak zorundadır ( konuyu açanı veya sizi kast etmiyorum)
Mütefekkirun, 1 yıl önce
Kadro durumu nasıl oluyor yani bu sene gelen kadro muhabbeti 657-B maddesindeki sözleşmeli personel için geçerli değil mi . Bakanlıkların ve belediyenin aldığı sözleşmeli personel aynı haklara mi sahip ?

Dmn35
Aday Memur
20 Kasım 2022 21:15

Hocam şimdi açıktan giren(kpss siz) sözleşmeli mühendis memurlara kadro geliyor mu?)ben hiç bir yerde çalışmıyorum yanlış anlaşılmasın)

Leonardo Pisculichi
Aday Memur
21 Kasım 2022 11:11

Bakan bey 5393'lülerin de kadro kapsamında olduğunu beyan etti. Belediyelerle ilgili kadro gelmeyecek söylentileri olduysa da geleceği birinci ağızdan teyit edilmiş vaziyette.

Bunun dışında 4b'li sözleşmeliler ile 5393'lü sözleşmeliler arasında tabi ki farklar var. Fakat sözleşmeliler zaten 20-30 çeşitler. Kadro mevzusu yahut düzenleme yapılmasının öngörülmesinin sebebi de bu çeşitlilik zaten. Finalde ne olur göreceğiz.

tonykuk
Aday Memur
21 Kasım 2022 23:43

birde yorum yapiyon o kadar işe giris bildirgesi yaptim sözlesmelilere hepsi ne ilginc 4b li birde gelmeyecek kadro diyor harika biliyorsun anlamissin bakan 4b lilere desin sen yok de tebrik ederim ben o kadar işe giris bildirgesini hep yanlis yapmisim ne ilginctir hic ceza yemedim !!!?
bgjkb, 1 yıl önce

5393 49. Maddesine göre çalışanlara maalesef gelmiyor. 4B Li çalışanlara gelecek kadro. Diğerleriyle

murat.jfm
Aday Memur
23 Kasım 2022 08:55

2013 de Danıştay kararı var. 5393 sayıli yasanın 49. Maddesine göre çalışan 4b kapsamına girer. Saygilar

Yaman.Asker
Aday Memur
23 Kasım 2022 12:03

yanlış biliyorsun kadro belediye de çalışan sözleşmeliler sayesinde geliyor. Biraz araştırın

bgjkb, 1 yıl önce

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi