Editörler : supporters.
«103104105106107108109110111112113114»

Tourniquett
Daire Başkanı
07 Aralık 2021 13:42

8 puan öncesinde de olabilir. Onun bir zorunluğu yok.

Dr.mr, 2 yıl önce

kısa bir soru arkadaşlar.

Mühendilsik alanında ULAKBIM dergilerinden alınması gereken 8 puanın doktora sonrası olma zorunluluğu var mı?

Başvuru duyurusunda öyle bir ibare yok ama öyle yorumlanabilirmi.

90 puan başka yerden toplantıkdan sonra 8 puanın önce yada sonra alınmasının önemi var mı?

Dr.mr
Memur
07 Aralık 2021 13:51

Teşekkürler hocam. Bend e aynı görüşteyim.

Tourniquett, 2 yıl önce

8 puan öncesinde de olabilir. Onun bir zorunluğu yok.

Tourniquett
Daire Başkanı
07 Aralık 2021 13:57

Rica ederim hocam

Dr.mr, 2 yıl önce

Teşekkürler hocam. Bend e aynı görüşteyim.

gento
Aday Memur
08 Aralık 2021 00:42

Arkadaşlar benim itirazım reddedilmiş. Bu aşamadan sonra ne yapabiliriz? Büyük oranda haklıyım. Geçersiz saydığı puanları ham puandan değil net puandan çıkarmış jüri. Aslından aldığım puan değişmiyor. Tekrar itiraz edebilir miyim ya da dava mı açmalıyım? Dava açarsam mart ayında tekrar başvurabilir miyim? Teşekkürler

Alexfb06
Aday Memur
08 Aralık 2021 11:23

değerli Hocam,

tekrar itiraz etmenizden bir sonuca ulaşcağınızı düşünmüyorum. dava edersiniz ama dava bitene kadar başvuru yapmamazsınız. Diğer jurilerin sonuçlarını bilmiyorsanız oldukça riskli bir durum. Bence martta başvuru daha mantıklı.

gento, 2 yıl önce

Arkadaşlar benim itirazım reddedilmiş. Bu aşamadan sonra ne yapabiliriz? Büyük oranda haklıyım. Geçersiz saydığı puanları ham puandan değil net puandan çıkarmış jüri. Aslından aldığım puan değişmiyor. Tekrar itiraz edebilir miyim ya da dava mı açmalıyım? Dava açarsam mart ayında tekrar başvurabilir miyim? Teşekkürler

Calisan
Aday Memur
08 Aralık 2021 12:11

Sayın Hocalarım,

Dün tarafıma yapılan bilgilendirme sonucu 1jüri üyesinin asgari verdiğini öğrendim. Ardından ÜAK?ı aradığımda itiraz dilekçesi yazabileceğimi öğrendim. Bana bu konu hakkında yardım edebilecek deneyimli hocalarımın önerilerini bekliyorum ;( Forumda hatırlıyorum bir kaç hocam askerimden geri dönüp olumlu olmuşlardı nasıl bir yol izlemeliyim. Çok çaresizim ;( şimdiden çok teşekkür ederim.

Dr. Trainer
Aday Memur
08 Aralık 2021 12:53

Hocam geçmiş olsun. Öncelikle asgari nedenlerine yönelik belgelerle itiraz yazmak lazım. Asgari verilme gerekçesi dergilerin tarandığı indeks, son dönemlerde ESCI indeksinin kabul etmeyen jürilerin olması, belge eksikliği vb. gibi nedenler ise, buna yönelik iddiaları belgelerle ile itiraz dilekçenizde çürütmeniz lazım. Şaibeli bilimsel dergi iddiasıyla asgari verildiyse, emsal yargı kararları, derginin açık erişim hizmeti nedeniyle ücret aldığı, derginin makale ret oranı, her sayısında sınırlı sayıda makaleyi yayınladığı, hakem sürecinin işletildiğine dair submission sistemi çıktıları ve beally list'te derginin yer almadığı öne sürülerek savunma yapılmalıdır. Yargıda haklı bulunan adaylar, open access üzerinden savunma yaptıkları ve kabul edildiklerinden dolayı, open access ve derginin nitelikli ve kaliteli bir dergi olması üzerinden itirazınızı yapmanız uygun olur. İtiraz dilekçesi çok uzun çok da kısa olmasın. Sadece söz konusu iddialara cevap veren ve iddiaları çürüten belgeleri ekler bölümünde sunarak, dilekçeye eklemelisiniz. Tekrar geçmiş olsun. İyi bir itiraz dosyası hazırlayarak teslim edin ve süreç ne olacak görelim. Kolay gelsin.

Calisan, 2 yıl önce

Sayın Hocalarım,

Dün tarafıma yapılan bilgilendirme sonucu 1jüri üyesinin asgari verdiğini öğrendim. Ardından ÜAK?ı aradığımda itiraz dilekçesi yazabileceğimi öğrendim. Bana bu konu hakkında yardım edebilecek deneyimli hocalarımın önerilerini bekliyorum ;( Forumda hatırlıyorum bir kaç hocam askerimden geri dönüp olumlu olmuşlardı nasıl bir yol izlemeliyim. Çok çaresizim ;( şimdiden çok teşekkür ederim.

Dr. Trainer
Aday Memur
08 Aralık 2021 12:56

Hocam geçmiş olsun. Tekrar itirazdan sonuç çıkmaz. Yargı süreci de maalesef Türkiye'de en az 1-1.5 sene sürüyor. O nedenle yeniden başvurmanız daha mantıklı. Üzülmeyin. Bir dahaki başvuruda öne sürülen konulara dikkat ederek iyi bir dosyayla hakkınız olan unvanı alırsınız. Maalesef subjektif değerlendirmeler nedeniyle bu süreçler yaşanıyor. Moralinizi bozmayın. Tekrar geçmiş olsun.

gento, 2 yıl önce

Dr. Trainer
Aday Memur
08 Aralık 2021 12:58

Hocam ayrıca derginin sayfasında yer alan açık erişim nedeniyle ücret alındığına dair ifadenin ekran görüntüsünü de dosyanıza ekleyin. Tekrar geçmiş olsun. Kolay gelsin.

Calisan, 2 yıl önce

Sayın Hocalarım,

Alonewolf80
Aday Memur
08 Aralık 2021 14:18

Merhabalar. Arkadaşım da ilk itirazda sonuç alamamıştı ancak, ikinci itirazını yaptı ve olumlu sonuçlandı. Bence ikinci kez dilekçe ile itiraz edin. Sabırlar diliyorum...

Tourniquett, 2 yıl önce

Rica ederim hocam

Calisan
Aday Memur
08 Aralık 2021 15:11

Sayın Hocam çok teşekkür ederim. Tüm metinde alan dışı olduğum vurgulanmış. Tüm karşıt görüşleri belgeli yanıtlar yazıyorum hocam. Sizce yine de herhangi bir avukattan profesyonel destek almalı mıyım? Daha önce bu konulardaavukat desteği alan hocam varmı dır?

Dr. Trainer, 2 yıl önce

Hocam ayrıca derginin sayfasında yer alan açık erişim nedeniyle ücret alındığına dair ifadenin ekran görüntüsünü de dosyanıza ekleyin. Tekrar geçmiş olsun. Kolay gelsin.

Dr. Trainer
Aday Memur
08 Aralık 2021 15:58

Ben kendim hazırladım itiraz dosyasını. Dolayısıyla kendiniz güzel ve itinalı bir dosya hazırlayabilirsiniz. Destek almak isterseniz, avukatlardan destek alabilirsiniz tabiki.

Ben kendim hazırlamıştım ve kabul olmuştu. Kolaylıklar dilerim.

Calisan, 2 yıl önce

Sayın Hocam çok teşekkür ederim. Tüm metinde alan dışı olduğum vurgulanmış. Tüm karşıt görüşleri belgeli yanıtlar yazıyorum hocam. Sizce yine de herhangi bir avukattan profesyonel destek almalı mıyım? Daha önce bu konulardaavukat desteği alan hocam varmı dır?

Dr. AveA
Aday Memur
08 Aralık 2021 16:24

Hocam itiraz dilekçesi örneğini paylaşabilecek olan var mı acaba? malesef bugün gelen mesajla ben de asgariden iptal durumunu öğrendim; jurinin iddiası ise evlere şenlik; tezden istifade ile hazırladığım ve dipnotta bunu belirttiğim bildirimi neden tezden değilmişim gibi puanlamışım... Bilmiyor herhalde tezden sadece kitap, kitap böl ve makale puanlanabiliyor... bildiri olunca mecburen ayrı puanlıyoruz...

Dr. Trainer
Aday Memur
08 Aralık 2021 16:46

Hocam geçmiş olsun, forumun önceki sayfalarında dilekçe örneği vardı. Ben oradan almıştım. Kolay gelsin.

Dr. AveA, 2 yıl önce

Hocam itiraz dilekçesi örneğini paylaşabilecek olan var mı acaba? malesef bugün gelen mesajla ben de asgariden iptal durumunu öğrendim; jurinin iddiası ise evlere şenlik; tezden istifade ile hazırladığım ve dipnotta bunu belirttiğim bildirimi neden tezden değilmişim gibi puanlamışım... Bilmiyor herhalde tezden sadece kitap, kitap böl ve makale puanlanabiliyor... bildiri olunca mecburen ayrı puanlıyoruz...

Bimolla
Aday Memur
08 Aralık 2021 17:15

Hocam itirazınızın reddedildiği bilgisini nasıl aldınız?

Bu arada dava açtığınızda sanırım dava sonuçlanıncaya kadar başvuru yapamıyorsunuz. Eylül 2021 sıkça sorulan sorularda bu bilgi vardı.

gento, 2 yıl önce

gento
Aday Memur
09 Aralık 2021 00:59

Ben toplantıya yetişsin diye KEP adresi alıp oradan yolladım itiraz dilekçemi. Hatta bir kaç gün sonra arayıp sorduğumda şahısların KEP adresleri ile gönderilen evrakları işleme almıyoruz demişlerdi. Hatta bu yüzden bir hafta sonra posta yolu ile de itiraz ettim. Fakat işleme almıyoruz dedikleri KEP ile yollanmış belgeyi işleme almışlar. Direkt genel sekreter e-imzalı, itirazınınz reddedilmiştir şeklinde resmi bir evrak yollamışlar.

Bimolla, 2 yıl önce

Hocam itirazınızın reddedildiği bilgisini nasıl aldınız?

Bu arada dava açtığınızda sanırım dava sonuçlanıncaya kadar başvuru yapamıyorsunuz. Eylül 2021 sıkça sorulan sorularda bu bilgi vardı.

Bukacoldu
Kapalı
09 Aralık 2021 11:18

Merhaba arkadaşlar, ben ikinci başvurum olan 2021 Mayıs basvurumda yine asgariye kaldım. Başvurum alan dışı olarak değerlendirilmiş, ama sanırım makalelerin başlıklarına bile bakilmamis, bırakın içeriği.

Acaba itiraz dilekçeleri ne zaman değerlendirilir. Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Bukacoldu
Kapalı
09 Aralık 2021 12:31

Acaba asgari itirazlarinin gorusulecegi onumuzdeki ilk toplantı ne zaman? Bilen varsa paylaşırsa çok sevinirim. İki gün önce bende asgariye kaldım. 2021 Mayıs basvurusuyum. 2020 martta yine asgariden kalıp itiraz etmiştim. Kabul edilmemisti. Bakalım bu kez ne olacak. Geçen sefer sözlü sunum ispat belgem eksikti. Bu kez de alan dışından başvuru olduğu gerekçesi uydurulmuş. Bakalım daha neler gorecegiz

Alexfb06
Aday Memur
09 Aralık 2021 13:16

Değerli Hocam,

öncelikle geçmiş olsun, en son toptantı 1 aralıkta yapıldı. bilgim yok yeni toplantı hakkında ama tahminen ocak ayında yapılır gibi geliyor. çünkü bu ay yapılmış oldu.

Bukacoldu, 2 yıl önce

Acaba asgari itirazlarinin gorusulecegi onumuzdeki ilk toplantı ne zaman? Bilen varsa paylaşırsa çok sevinirim. İki gün önce bende asgariye kaldım. 2021 Mayıs basvurusuyum. 2020 martta yine asgariden kalıp itiraz etmiştim. Kabul edilmemisti. Bakalım bu kez ne olacak. Geçen sefer sözlü sunum ispat belgem eksikti. Bu kez de alan dışından başvuru olduğu gerekçesi uydurulmuş. Bakalım daha neler gorecegiz

Bukacoldu
Kapalı
09 Aralık 2021 13:32

Alexfb06 hocam, çok teşekkür ediyorum. Bana gelen yazı tarihide 01.12.2021.

Forumda 2. Veya 3. Hafta yapılıyor diye okumuştum. Acaba birkez daha olur mu diye merak etmiştim. Olsada okurlar mi dilekçeyi, orasida meçhul...

Toplam 2687 mesaj
«103104105106107108109110111112113114»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi