Editörler : Pangaea
27 Eylül 2020 02:05

Tartışmalı sorular=eleyici sorular
3 hafta sonra mı aklınıza geldi tt yapmak. Ayrıca şu var bu kitapçık hatalı diyenler 13 soru yanlıştı bizde diye itiraz etmiyor. Herkes kendi yanlışını söylüyor. Dalga mı geçiyosunuz bu 13 soru aynı anda farklı olsa daha sınav günü olay olurdu. Gün geçtikçe hayal görüyolar. Mesela bir kişide 1980 sorusu birinde narsitlik sorusu birinde yerel saat sorusu birinde çatalağzı birinde velayet sorusu birinde çember sorusu birinde grafik sorusu. Hepsine hatalı diyene denk gelmedim ben daha. Şizofrenlik değil art niyet var artık. Dün 2018'le alım olsun diye twit atan adam bugün kitapçığım hatalı diye twit atıyor. Bide şu var kolay sorularda hiç itiraz yok istiklal yolu sorusu herkeste soru doğru kılıçarslan sorusu doğru kuran okuyan kız sorusu doğru ama bunlar yanlış. Soruları hazırlayan kişiler zaten sen o soruyu ileri değil de geri diye okursun diye sordu, o 1980 sorusunda amacı buydu grafik sorusunda en çok yağışı aldığı mevsimi bu yüzden sordu, çatalağzı sorusunda linyitle taş kömürü farkını sordu. Bana deseler ki bu tartışmalardan önce en çok hangi sorular yanlış yapılır diye bunları söylerdim zaten. E siz ösym'nin sorudaki tuzaklarına düşmüşsünüz burada yanlış yaptığınız soruyu iptal ettirmeye çalışmak niye. Üç hafta geçti bir kişi başvurdu mu kitapçıkla ilgili veya iptal ile ilgili. O 13 soruyu doğru yapan zaten yanlış yapana göre 16.25 net fazla yapmış oluyor. E asıl fark da bu zaten. Adı üstünde seçme sınavı. Ben 16 net aşağı yapsam ilk 50 bine giremem belki de ama şimdi belki 3000 belki 5000 olacak sıralamam.
27 Eylül 2020 02:08

kardeşim millet korona ayağına kolonyayla kafayı bulmuş ondan bunlar hep.ösym sınav kurulu bile emin ol gülüyodur şu an

kalemdir
Memur
27 Eylül 2020 02:12

Hakkaten kitapçığında hata olanları ayırıyorum, zaten onların belli bir kısmı gidip kitapçık inceler hakkaten sıkıntı varsa dillendirilir. Fakat twitterda falan ortalığı velveleye verenlerin büyük bir kısmının 2018 ci olduğunu ve belki bir ihtimal bu sayede sınavın açıklanması ertelenir diye düşündüklerini tahmin ediyorum.

Başka bir konuya yazmış biri telegram grubuna girdim 2018 ci kaynıyordu diyor...

Cllllkkk
Yasaklı
27 Eylül 2020 12:06

100 kişiden 1 kişi yanlış okuyabilir.

1000 kişiden 10 kişi yanlış okuyabilir.

10.000 100 kişi yanlış okuyabilir.

100.000 1000 yanlış okuyabilir.

1.000.000 10.000 yanlış okuyabilir.

yüzde olarak dikkat ederseniz hep aynı yüzde 1. 10.000 yanlış okuyunca vay efendim 10.000 kişi salak mı, herkes mi yanlış okudu soru yanlış diye ağlıyorlar. 1.000.000 kişinin girdiği sınavda 10.000 kişinin yanlış okumasından doğal bir şey olamaz. Rakam 10.000 olunca dikkati çekiyor. Şöyle olsa 100 kişilik sınavda 1 kişi aynı şeyi diretse kimse takmaz "ehehhe yanlış okumuş davar" diye dalga da geçerler niye? Çünkü 1 kişi. E 10.000 kişinin bir farkı yok ki sınava 1.000.000'dan azla insan girmiş.

Cenk317
Memur
27 Eylül 2020 13:48

Bunu anlatamıyoruz işte. Zaten bunlar soruları doğru okuyup doru yapsalardı 90 net yapan 5000 değil 50.000 kişi olurdu.
Cllllkkk, 4 yıl önce

100 kişiden 1 kişi yanlış okuyabilir.

1000 kişiden 10 kişi yanlış okuyabilir.

10.000 100 kişi yanlış okuyabilir.

100.000 1000 yanlış okuyabilir.

1.000.000 10.000 yanlış okuyabilir.

yüzde olarak dikkat ederseniz hep aynı yüzde 1. 10.000 yanlış okuyunca vay efendim 10.000 kişi salak mı, herkes mi yanlış okudu soru yanlış diye ağlıyorlar. 1.000.000 kişinin girdiği sınavda 10.000 kişinin yanlış okumasından doğal bir şey olamaz. Rakam 10.000 olunca dikkati çekiyor. Şöyle olsa 100 kişilik sınavda 1 kişi aynı şeyi diretse kimse takmaz "ehehhe yanlış okumuş davar" diye dalga da geçerler niye? Çünkü 1 kişi. E 10.000 kişinin bir farkı yok ki sınava 1.000.000'dan azla insan girmiş.

Nicktenban
Şube Müdürü
27 Eylül 2020 17:21

Yazın baştan aşağı o kadar boş ki. Yalnız bir cümeleye cevap verereyim dedim.,

""E siz ösym'nin sorudaki tuzaklarına düşmüşsünüz burada yanlış yaptığınız soruyu iptal ettirmeye çalışmak niye. Üç hafta geçti bir kişi başvurdu mu kitapçıkla ilgili veya iptal ile ilgili.""

"İptal ettirmeye çalışmak niye"

Diyelim 100 bin kişi o soruların iptali için başvurdu. ÖSYM'de aa 100 bin kişi başvurmuş dur bir de kitapçığa baklalım

-kitapçığa da baktık hata da yok farklılık da .

-ama 100 bin kişi iptal için balvurmuş iptal ettirelim....

Siz böyle bir saçmalık mı olacağını düşünüp de "yok 5 bin gerileyeceğim yok 3 bin" gibi çığırtkanlık yapıyorsunuz. Siz zaten böyle düşünüyorsanız kusura bakmayın zerre kadar yol yordam bilimiyorsunuz. Memur olmayın boş yere. Faydalı olamazsınız.

ikinci durum bu kadar kişi başvurmuş. Gerçekten de farklı sorular soruduğu anlaşılmış.

Bu sefer senin şunu demeye hakkın var mı : Niye iptal ettiriyorsunuz. Beni geri atıyorsunuz....

Böyle bir şey diyebilir misin ?

İki ihtimalde de seni sıkıntıya sokacak hiç bir şey yok. Sorular farklı değilse zaten bir şey iptal olmyacak. Yok farklı ise millet seni 3 bin 5 bin geri atmamak için kendi hakkından mı vazgeçecek k ?

Senin ne talep ettiğinden ya da ne konuştuğundan haberin var mı ?

Baştan aşağı cahilce yazımışsın. Kusura bakma.

Nicktenban
Şube Müdürü
27 Eylül 2020 17:23

Ayrıca her başvuran ben de başvurdum ben de başvurdum diye gelip buraya sana rapor mu versin ? Yani nasıl öğrenmeyi bekliyorsun bu nasıl kafa. Ben de yazdım hadi bakalım bir kişi daha eklendi senin listene. Gelip başkaları da senin kafanı rahat ettirmek için ben de yazdım diye rapor mu versin istiyorsun? Bu nasıl bir kafa yapısıdır....

Nicktenban, 4 yıl önce

""E siz ösym'nin sorudaki tuzaklarına düşmüşsünüz burada yanlış yaptığınız soruyu iptal ettirmeye çalışmak niye. Üç hafta geçti bir kişi başvurdu mu kitapçıkla ilgili veya iptal ile ilgili.""

Diyelim 100 bin kişi o soruların iptali için başvurdu. ÖSYM'de aa 100 bin kişi başvurmuş dur bir de kitapçığa baklalım

Siz böyle bir saçmalık mı olacağını düşünüp de "yok 5 bin gerileyeceğim yok 3 bin" gibi çığırtkanlık yapıyorsunuz. Siz zaten böyle düşünüyorsanız kusura bakmayın zerre kadar yol yordam bilimiyorsunuz. Memur olmayın boş yere. Faydalı olamazsınız.

ikinci durum bu kadar kişi başvurmuş. Gerçekten de farklı sorular soruduğu anlaşılmış.

Bu sefer senin şunu demeye hakkın var mı : Niye iptal ettiriyorsunuz. Beni geri atıyorsunuz....

İki ihtimalde de seni sıkıntıya sokacak hiç bir şey yok. Sorular farklı değilse zaten bir şey iptal olmyacak. Yok farklı ise millet seni 3 bin 5 bin geri atmamak için kendi hakkından mı vazgeçecek k ?

Nicktenban
Şube Müdürü
27 Eylül 2020 17:30

Yav arkadaş kafaya bak ya... Yazmadan edemiyorum bu nasıl bir bilgisizliktir.

"""yanlış yaptığınız soruyu iptal ettirmeye çalışmak niye""" -- bunu ne düşünerek yazdınız? Cidden soruyorum.

ÖSYM tarihinde soru hatalı olmadığı halde milletin toplanıp yanlış yaptırdığı bir soru olabilir mi ? Bunun bir örneği var mı ? Hangi devirde olmuş? Siz ne anlatıyorsunuz ne saçmalıyorsunuz ya ?

Sorularda sıkıntı olmayacak ama millet yanlış yaptı diye iptale ettirmeye çalışıcak ve Ösym de iptal edececk...Allah Allah. Düşünceye bak. Sence ÖSYM iptalleri böyle mi gerçekleştiriyor.

Gelin bakalım iptalini isteyenler alın kitapçıklar bakın bakalım farklı mı dedikten sonra farklılık yoksa zaten iptal olur o sorular. Neyin derdindesin sen ? Şu kadar basit bir şeyi nasıl akıl edemiyorsunuz hayret ediyorum. Nasıl yazarsınız bunu ?

Zaten hata varsa durup da niye iptal ettiriyorsunuz diyen de herhalde ruh hastasıdır. Bu kadarını da demezsin. Yukarda bahsettiğim saçmalığı düşünmemen lazım ama bunu da hiç aklına bile getirmemen lazım diye düşünüyorum ?

Cenk317
Memur
27 Eylül 2020 17:44

Birincisi ben öyle geri düşeceğim diye çığırtkanlık yapmadım. 16 netin ne kadar fark ettiğini açıklamak için yazdım onu. İkincisi sınav biteli 3 hafta geçti daha sınav günü bütün hocalar canlı yayınla soruların büyük bölümünü açıkladı. Eğer 13 soruda hata olsaydı daha o gün büyük olay olurdu. Ve bu 3 haftada itiraz eden yok anca orada burada başlık açıyorlar. Telegram grubundayım itiraz eden üç beş kişi. Üçüncüsü ben örnek olarak söyledim beni geri atacaksınız falan gibi bi cümlem yok g....den element uydurma. Memur olma falan demek senin haddine değil zaten. Daha okuduğunu anlamıyosun sen. Ne cahilliğinden bahsediyosun. Dördüncüsü o kadar kişi başvurmuş diye yine bi tarafından uydurmuşsun. O hatalı diyenler arasında 13 sorunun tamamı hatalı diyen yok. Herkes kendi yanlış yaptığına hatalı diyor. Biri diyor 2 sorum hatalı biri diyor 5 sorum. BEŞİNCİSİ yine üfürmüşsün benim herhangi bir talebim olmadı senin gibi şizofrence davranışları olanlara cevap yazdım.
Nicktenban, 4 yıl önce

Cenk317
Memur
27 Eylül 2020 17:47

Sen okuduğunu anlamıyor musun? Ösym zaten üç beş şizofren soru hatalı dedi diye soru iptal etse sınav yapamazdı. Gir bak etiketlere gir bak telegram grubuna millet soru iptalinden tut sınav iptaline kadar nelerle uğraşıyolar. Ben de soru iptal ettirmeye çalışmak niye derken elinde delil olmadan 3-5 kişinin dolduruşuna gelerek soru iptal ettirmeye çalışmak boşuna dedim. Soru hatalıysa zaten iptal olur ama bu 13 soru olmaz olamaz.
Nicktenban, 4 yıl önce

Yav arkadaş kafaya bak ya... Yazmadan edemiyorum bu nasıl bir bilgisizliktir.

"""yanlış yaptığınız soruyu iptal ettirmeye çalışmak niye""" -- bunu ne düşünerek yazdınız? Cidden soruyorum.

ÖSYM tarihinde soru hatalı olmadığı halde milletin toplanıp yanlış yaptırdığı bir soru olabilir mi ? Bunun bir örneği var mı ? Hangi devirde olmuş? Siz ne anlatıyorsunuz ne saçmalıyorsunuz ya ?

Sorularda sıkıntı olmayacak ama millet yanlış yaptı diye iptale ettirmeye çalışıcak ve Ösym de iptal edececk...Allah Allah. Düşünceye bak. Sence ÖSYM iptalleri böyle mi gerçekleştiriyor.

Gelin bakalım iptalini isteyenler alın kitapçıklar bakın bakalım farklı mı dedikten sonra farklılık yoksa zaten iptal olur o sorular. Neyin derdindesin sen ? Şu kadar basit bir şeyi nasıl akıl edemiyorsunuz hayret ediyorum. Nasıl yazarsınız bunu ?

Zaten hata varsa durup da niye iptal ettiriyorsunuz diyen de herhalde ruh hastasıdır. Bu kadarını da demezsin. Yukarda bahsettiğim saçmalığı düşünmemen lazım ama bunu da hiç aklına bile getirmemen lazım diye düşünüyorum ?

Nicktenban
Şube Müdürü
27 Eylül 2020 18:02

Şimdi sana kısaca izah edeyim.

"Eğer 13 soruda hata"-- birincisi ben sınavdan sonra türkçe sorularını hiç hatırlamadım. Benim tek sıkıntım coğrafyadaki "ileri" sorusunu göreyim yeter. 12 imiş 13 müş umrumda değil.

"Ve bu 3 haftada itiraz eden yok anca orada burada başlık açıyorlar" --bir tarafından element uyduran sensin. Kim neye ne kadar itiraz etmiş bunu senin bilmen imkansız. Kafadan salla. her itiraz eden başlık mı açacak? Ben de itiraz ettim başlıklı bir konu mu olsun senin bunları bilmen için ? Ne olması lazımdı ki sen bilesin ?

"burada yanlış yaptığınız soruyu iptal ettirmeye çalışmak niye" ---- ya sen bana bunu bir izah etsene. Bana bunu açıkla bi. Acayip saçma bir cümle. Sorularda hata yok ama yanlış yaptığımız soruyu iptal ettireceğiz öyle mi ? Yanlış yoksa bile ÖSYM bunu itiraz edenlerin çokluğuna bakarak iptal edecek öyle mi ? Yok ya öyle bir şey olur mu dersin şimdi. E olmazsa bunu niye yazdın? Hangi mantıkla yazdın?Orada verdğim rakamı da kinaye dedim onu da anlamamışsın.

Okuduğunu anlamamışsın diyorsun. Kardeş senin yazdığın saçma. Aşırı saçma. Ne için bu kadar dert ediyorsun söylesene bana ?

Sorular farklı ise zaten farklıdır olay birmiştir yeni bir yola girilecek.

Değilse zaten ortada bir şey yok sen neyin derdini çekiyorsun. Sorular farklı olmadığı halde kim neyi iptal ettirecek. Seni bu mevzularda ilgilendiren hiç bir şey yok ki neyin konusunu açıyorsun. Ne alaka? İnsanlar sorular bende şöyleydi diyor sen de hayır sen de öyle değildi diyorsun. Nerden biliyorsun sen mi girdin sınava ? Sanane. İnsanların dertleri ÖSYM ile senle değil ki.

Hata yoksa her şey normal varsa zaten ayrı bir konu. Ne burada gelip ağlıyorsun sen ?

Benim talebim olmadı diyorsun. ""burada yanlış yaptığınız soruyu iptal ettirmeye çalışmak niye""

Bu ne ? Bu cümle ne manaya geliyor? Neye itiraz ettiğini anlamadın mı milletin? Zaten kendin de yazmışsın bence gayet iyi anladın.

"İptal ettirmeye çalışmak niye" -- kardeş sanane ya. Farklıydı ki iptal ettiriyoruz. Sen istemiyorsun yada böyle "TALEP EDİYORSUN" diye vaz mı geçelim. Sen otur işine bak. İtiraz edenler itiraz eder. Seni ilgilendirmez. Hata yoksa 3 bin 5 bin geri de gitmezsin zaten rahat ol. Kafanı takma. Varsa o zaman konuşuruz.

Cenk317, 4 yıl önce
Birincisi ben öyle geri düşeceğim diye çığırtkanlık yapmadım. 16 netin ne kadar fark ettiğini açıklamak için yazdım onu. İkincisi sınav biteli 3 hafta geçti daha sınav günü bütün hocalar canlı yayınla soruların büyük bölümünü açıkladı. Eğer 13 soruda hata olsaydı daha o gün büyük olay olurdu. Ve bu 3 haftada itiraz eden yok anca orada burada başlık açıyorlar. Telegram grubundayım itiraz eden üç beş kişi. Üçüncüsü ben örnek olarak söyledim beni geri atacaksınız falan gibi bi cümlem yok g....den element uydurma. Memur olma falan demek senin haddine değil zaten. Daha okuduğunu anlamıyosun sen. Ne cahilliğinden bahsediyosun. Dördüncüsü o kadar kişi başvurmuş diye yine bi tarafından uydurmuşsun. O hatalı diyenler arasında 13 sorunun tamamı hatalı diyen yok. Herkes kendi yanlış yaptığına hatalı diyor. Biri diyor 2 sorum hatalı biri diyor 5 sorum. BEŞİNCİSİ yine üfürmüşsün benim herhangi bir talebim olmadı senin gibi şizofrence davranışları olanlara cevap yazdım.

Nicktenban
Şube Müdürü
27 Eylül 2020 18:08

Ya kardeşim senin alayışın kıt mı ? Niye ısrarla anlamıyorsun. Yazmışsın ki niye soruyu iptal ettirmeye çalışıyorsunuz diye. Millet farklı görmüş ki bunu yapıyor anlamıyor musun hala ?

Bir kişi de bile farklı çıksa o iptal edilir zaten binlerce kişi de çıkması da lazım değil. Sen böyle bir şeyi hangi mantıkla söyledin?

hangi mantıkla sordun yani ?

"burada yanlış yaptığınız soruyu iptal ettirmeye çalışmak niye" bunu derken senin derdin neydi ?

uğraşmayın yorulmayın mı ?

Siz yanlış hatırlıyorsunuz mu ?

Hatalı çıksa da iptal ettirmeyin mi ?

Vs....

Hiç biri seni ilgilendirmez ve böyle bir soruyu da soramazsın.

Senin bu konuyu hiç açıp ağlamaman gerekirdi. Çünkü ortada seni ve senin gibileri ilgilendiren bir şey yok.

Çözüm basit

kitapçık görülür sorunlar hallolur. İtiraz edenlerden daha fazla çığırtkanlık yapıyorsunuz. Sizi hiç alakadar etmetdiği halde bir de konu açıyorsunuz. Sizi ilgilendirmiyorki.

"burada yanlış yaptığınız soruyu iptal ettirmeye çalışmak niye" böyle bir sorunun matığı yok. Mantığı olsa bile sormaman lazım. Hakkın değil.

Cenk317, 4 yıl önce
Sen okuduğunu anlamıyor musun? Ösym zaten üç beş şizofren soru hatalı dedi diye soru iptal etse sınav yapamazdı. Gir bak etiketlere gir bak telegram grubuna millet soru iptalinden tut sınav iptaline kadar nelerle uğraşıyolar. Ben de soru iptal ettirmeye çalışmak niye derken elinde delil olmadan 3-5 kişinin dolduruşuna gelerek soru iptal ettirmeye çalışmak boşuna dedim. Soru hatalıysa zaten iptal olur ama bu 13 soru olmaz olamaz.

Nicktenban
Şube Müdürü
27 Eylül 2020 18:09

E o zaman senin derdin ne ? Sorular hatalı değilse zaten sorular iptal olmaz. hatalı ise sorular iiptal olur. Milletin iptal ettirmeye çalışması ne alaka?

O zaman ortada bir şey yok. Ne konu açıyorsun. Derdin ne belli değil.

Cenk317, 4 yıl önce

Nicktenban
Şube Müdürü
27 Eylül 2020 18:20

Trip ? Alıntıladığın cümlemle tripli olmak arasında nasıl bir bağlantı kurdun ? İstersen TDK dan bir bak tribin manasına . Belki başka bir şey demek istedin ama kelime haznen yetmedi.

Nicktenban
Şube Müdürü
27 Eylül 2020 18:41

Yine seni ilgilendirmez ki. Seni alakadar eden bir mevzu değil. Niye bu kadar içlendiniz ki.

Paragraf paragraf da yazarım sanane. Girme konuya olsun bitsin. Sanane yani ?

fatmaylmaz
Aday Memur
01 Ekim 2020 04:04

Bak canım kolay sorularda hata yok eleyicilerde var mı derken senin tezine göre 1 soru yanlışsa 120 sorunun yanlış olması şartı mı aranır

Cenk317
Memur
01 Ekim 2020 06:27

Allahın şizofreni adamla özelden konuştuk hallettik senin derdin ne. Daha burada yazanı doğru okumuyosun okusan da anlamıyosun sonra gelip sınavda şu hatalı bu hatalı. Burada yazılanı anlamayan adamın kitapçık hatalı demesine mi inanacağım. Yallah başka kapıya

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
01 Ekim 2020 06:28

Kes ağzının payını almışsın işte sus artık
Cenk317, 4 yıl önce
Allahın şizofreni adamla özelden konuştuk hallettik senin derdin ne. Daha burada yazanı doğru okumuyosun okusan da anlamıyosun sonra gelip sınavda şu hatalı bu hatalı. Burada yazılanı anlamayan adamın kitapçık hatalı demesine mi inanacağım. Yallah başka kapıya

Keremertt
Kapalı
01 Ekim 2020 09:30

Helal imzamı altına atıyorum
Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi