Editörler : Pangaea
11 Eylül 2019 14:02

Hamza Aydoğdu tartışılan konular hakkında Soru-Cevap yapmış bir hocamız.

Divan ARSLAN hocamızdan alıntıdır.

Soru 1)👉Mülakatın kaldırılması?

Cevap 1👉Öyle bir şey yok zaten geçerliliği azaldı puanlar yuvarlanıyor.

Soru 2)👉Karma Alım denkleştirme filan vs

Cevap 2)👉 Yönetmelik ortada hak hukuğun dışına çıkamayız.Sıralamalar puan üstünlüğüne göre düzenlenip atamalar olacak

Soru 3)👉Güvenlik soruşturması planlanan tarihte uzadı vs.

Cevap 3) 👉 Talimat kesinlikle verildi.İlçeden ilçeye işleyiş farklılık gösterdi.Daha hassas olunacak.

Soru 4) 👉Düşünülen atama sayısı, akademik takvim vs

Cevap 4)👉 Bakanlık olarak talebimiz 40 bin atama.Ekonomi, bütçe vs maliyeye bağlı.Elimizde olsa 117 bin açık var hepsini atarız

Soru 5)👉Ek Yerleştirme sorusu.3 kere sordum değerli hocalarım

Cevap 5)👉 Açık kapatıldı.Ben de mülakatta elenen, atanıp gitmeyenler var diye üsteledim.Sn Hamza hocamın cevabı sadece 20 kişi bu sayı için de ilana çıkamam.1000 kişi filan olsa yapardım.

Soru 6)👉P 10 brans bazında sıralama ne zaman açıklanacak.

Cevap 6)👉 Her şeyin sırası var.Zamanı gelince açıklanacak.

Soru 7)👉Sn bakanımızın lise branş atama sayıları artacak olması.

Cevap 7)👉 Sn bakanımızın bu yönde açıklaması var zaten

Soru 8)👉Bilişimden boş kalan 31 kontenjan alımı

Cevap 8)👉Çalışma var.Yapılacak en kısa zamanda

Soru 9)👉 3600 Ek gösterge

Cevap 9) 👉Hükümetle ilgili bir durum.

Soru 10)👉Sözleşmeli öğretmenlik 3 yıl tamamlayan kadroya geçmesi

Cevap 10)👉 Çalışmalar devam ediyor.

Tüm bu soruları yöneltirken Sn Hamza hocanın yanında Sn bakanımızın baş danışmanı vardı.Biraz da yoğundu sn Hamza hoca.Öğle arası ve yoğunluktan dolayı maalesef bu soruları yöneltemedim.Ama mesaj olarak sizler için sormaya çalışacam.

👉Engelli öğretmenler

👉Tarih dersi Yeni taslak Programda Tüm Kademelerde zorunlu mudur?

Sn Hamza hocamdan son isteğim Sn bakanımızı sevdiğimizi onunla da müsait bir zamanda başka bir gün görüşmek istediğimi randevu filan.Cevabı bu aralar zor ama iletecem talebini.

Bir önemli konu daha hem gruptaki paylaşım ve yorumlar.Hem de Sn Hamza hocanın paylaştığı resimler filan altına yapılan yorumlar hepsi okunmaktadır.Kendisi de özel kalem müdürü daire başkanı da bizzat duydum okumaktadır.

cenkb
Kapalı
11 Eylül 2019 14:31

Yönetmelik ne ise o uygulanacak, hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun.

Ingilizce077
Aday Memur
11 Eylül 2019 14:44

mülakat olayı çok kötü.. tamam puan olarak etki yapmıyor olabilir ama süreci uzatıyor çoğu kişiye maddi manevi yük oluyor

çatlakpanda
Şube Müdürü
11 Eylül 2019 15:01

Soru 4 e verilen cevap eksik. Atama takvimi?

Max weber
Şube Müdürü
11 Eylül 2019 15:04

Paylaşım için teşekkürler.

Mulakat kalkmayacaksa ilan ekim sonu veya en geç kasım başı gelir gibi duruyor.

suleymankkaraca
Aday Memur
11 Eylül 2019 15:15

Bu olayı sır gibi saklıyorlar her sene. Her sene bir tarih belirleseler bu konular hakkında kimse sıkıntı yaşamayacak. Belirsizlikle yaşıyoruz geldi gelece. :D

çatlakpanda, 5 yıl önce
Soru 4 e verilen cevap eksik. Atama takvimi?

memurolm
Genel Müdür
11 Eylül 2019 15:28

Bune saçmalıktır daha geçen gün ziya selçuk çıktı televizyona 80 bin açığımız var dedi bu adam çıkmış 117 bin diyor ? hangisi doğru ? ondan önce soru önergesi verilmişti bakan 90 bin açık var dedi sonra 20 bin atama oldu yıllık 10 binde öğretmen emekli oluyor denmişti o zaman 80 bin daha doğru bir sayı. Eee peki bu adam neden 117 bin diyor ? tabi öyle olması daha iyi benim gibi atama bekleyenler için ama neden kimsenin kimseden haberi yok ?

Powerofwoman
Aday Memur
11 Eylül 2019 15:40

Bir sınıfçı olarak puan aldım 3604 üncü olabildim. Şimdi de bizim atamamız mı azalacak?

Reflex134
Aday Memur
11 Eylül 2019 15:42

yukardakiler doğruysa herşey 2018 benzeri olacak. 20bin + 20bin toplamda 40 bin atama seçim olsaydı 50 bin 60bine çıkabilirdi. açık olan 5-10 binide ya ücretli öğretmenlerle yada kurumlar arası geçişle tamamlayabilirler.

puanlamada geçen senenin aynısı denkleştirme, eşitleme, değiştirme olmadan olacak.

Reflex134
Aday Memur
11 Eylül 2019 15:44

azalmaz hocam niye azalacak sınıfcılar branş öğretmenleri gibi tek seneye bakmıyor 4 seneden sorumlu

Powerofwoman, 5 yıl önce

Bir sınıfçı olarak puan aldım 3604 üncü olabildim. Şimdi de bizim atamamız mı azalacak?

Samsnfen
Memur
11 Eylül 2019 15:52

Çıldırmama az kaldı madem yuvalanıyor mülakat neden var ? Arkdş kimse soramamış mı madem puan değişmiyor bu mülakat neden var diye ?

Samsnfen
Memur
11 Eylül 2019 15:53

Bu konuşmada hiç samimi gerçekci gelmiyor bana bakan sır gibi herseyi saklarken bu adam niye bu kadar şey söylüyor

Powerofwoman
Aday Memur
11 Eylül 2019 15:53

Burdaki 7. maddeye bakılırsa lise öğretmenlerinin daha fazla alınacağını hamza hoca da onaylamış görünüyor. Şubatta 20 bin alınsa hangi alandan kısılacak tabiki sınıf öğretmenliğinden.

Reflex134, 5 yıl önce

azalmaz hocam niye azalacak sınıfcılar branş öğretmenleri gibi tek seneye bakmıyor 4 seneden sorumlu

Samsnfen
Memur
11 Eylül 2019 15:56

Mülakat kalkması mümkün değilmişmiş güvenlik soruşturması zaten kaç ay sürüyor bize gerçekten işkence yapıyorlar . Haa kalkmıyor olurda 3 5 torpilli tanıdık olurda araya sokarız diye emeğimiz emanetleri değil . Emanetlerine ihanet ediyorlar!!!

Samsnfen
Memur
11 Eylül 2019 15:57

Google da yazın bakın arkdslar 19 Haziran 2019 da atılan twit e Karar alınmış kalktı diye ama bunlar ısrarla uygulamıyor neden acaba ?

Powerofwoman
Aday Memur
11 Eylül 2019 16:01

Kimin tweeti acaba hocam? Nereye bakacağız

Samsnfen, 5 yıl önce
Google da yazın bakın arkdslar 19 Haziran 2019 da atılan twit e Karar alınmış kalktı diye ama bunlar ısrarla uygulamıyor neden acaba ?

trkçrkn
Şef
11 Eylül 2019 16:58

Nereden aldınız bu bilgileri bahsettiğiniz soru-cevap yapan hoca kimdir ( bir hoca demişsiniz) kaynak neresi

suleymankkaraca
Aday Memur
11 Eylül 2019 17:08

Facebook da MÖAP sayfasının yöneticisi Divan Arslan. Hamza Aydogdu ile gorusecegine dair ekran goruntusu falan paylasmisti. Hamza Aydogdu kabul etmisti oradan biliyorum. Girip bakabilirsiniz.
trkçrkn, 5 yıl önce
Nereden aldınız bu bilgileri bahsettiğiniz soru-cevap yapan hoca kimdir ( bir hoca demişsiniz) kaynak neresi

eray1818
Şef
11 Eylül 2019 17:13

inşallah doğrudur da 40 bin atarlar :/

Samsnfen
Memur
11 Eylül 2019 17:22

40 bine razı olduk şimdiden o kadar twit atıyorlar ... 60 bin talep etselerdi maliye 40 bine izin verse bu kadar üzülmezdim avazımız çıktığı kadar bağırsakta umurlarında değiliz yazık ...
eray1818, 5 yıl önce

inşallah doğrudur da 40 bin atarlar :/

Samsnfen
Memur
11 Eylül 2019 17:26

Hahahah eksi atan arkadaş 40 bin fazla bile demek istiyor herhalde
Toplam 52 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi