Editörler : "eskiyara"Pangaea
30 Kasım 2018 21:00

Norm fazlası atamada ilçe önceliği

şimdi ben tercihlerimde ilçe dışı tercihi yazdım diyelim. meb de resen atama yapacak diyelim. şimdi ben tercih yaptığım için ilçe dışına giderken avantajlı olur muyum yoksa tercih yapmasa bile ilçeiçine resen mi ilk önce atama yapılır ? yani kısacası tercih etmeyenin ilçe dışında önüne geçebilir miyim ?

asaygin
Müsteşar
30 Kasım 2018 21:15

Sorunun cevabını yazmışsınız zaten. İlçe önceliği vardır

englishteacher8585
Aday Memur
30 Kasım 2018 22:15

hocam var da atıyorum A ilçesinde 30 tane ingilizce norm fazlası var. açılan okul sayısı da 20 tane diyelim. bu 30 norm fazlasından 19 u tercih yaptı diyelim bi tane okul boş kaldı TERCİH YAPMAYAN A ilçesindeki kişiye ben tercih ettiğim için avantajım olmaz mı resen atamada? ben B ilçesinde biri olarak

asaygin, 5 yıl önce

Sorunun cevabını yazmışsınız zaten. İlçe önceliği vardır

hugo.almeida
Kapalı
30 Kasım 2018 22:37

Hocam 2016'daki genelgeye göre tercih yapmasa bile öncelik ilçe içinde.

englishteacher8585
Aday Memur
30 Kasım 2018 22:58

haksızlık ya madem tercih yapmıyor ben yapıyorum nasıl bir iş böyle offf

hugo.almeida, 5 yıl önce

Hocam 2016'daki genelgeye göre tercih yapmasa bile öncelik ilçe içinde.

hugo.almeida
Kapalı
01 Aralık 2018 00:24

Hocam mantık gayet basit.

Tercih yapmadığı için sizi onun yerine atarsa ilçedeki kadro dolacak. Bu durumda tercih yapmayan kişi ilçe içinde fazlalık olacak. O zaman sizin boşaltığınız ilçeye resen atanması lazım. Bu da aile birliği gibi mazeretler göz önüne alındığında mümkün olmuyor.

englishteacher8585
Aday Memur
01 Aralık 2018 00:34

büyükşehirde merkez ilçe ama durum

hugo.almeida, 5 yıl önce

Hocam mantık gayet basit.

Tercih yapmadığı için sizi onun yerine atarsa ilçedeki kadro dolacak. Bu durumda tercih yapmayan kişi ilçe içinde fazlalık olacak. O zaman sizin boşaltığınız ilçeye resen atanması lazım. Bu da aile birliği gibi mazeretler göz önüne alındığında mümkün olmuyor.

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
01 Aralık 2018 08:56

siz ilçenizde mevcut okulları tercih etmeden başka bir ilçeden tercih yapsanız dahi İlçe / İl MEM bunu onaylamayacaktır. İlçe içerisinden tercih yapmanız gerektiğini ifade ederek başvurunuz ret edilecektir. böylece başka bir ilçede olan boş norma başvuru yapmanız en başından engellenecektir. Ayrıca tüm boş normlar özür grubu atamasında olduğu gibi norm fazlası atamalarında da ilan edilir. bir kısmının atamaya açılmaması gibi bir durum söz konusu değildir.

ttolstoyevskii
Aday Memur
02 Aralık 2018 00:12

Arkadaşlar doğru söylüyor sayın hocam. Yani sen kendi ilçendeki(yada merkezdeki) açılan okulların tamamını yazmadan başka bir ilçeyi(yada merkez dışındaki ilçeleri) yazamazsın. Zaten sistem üzerinden tercihte bulunurken(başvuru yaparken) de bunu görürsün. İşlem(başvuru) sistem tarafından kabul edilmez onaylanmaz sayın hocam. İlçe önceliğinden dolayı durum budur malesef.

Anotoryumm
Aday Memur
03 Aralık 2018 02:08

Yanlış biliyor olabilirsiniz çünkü tercihimizi teslim ettik bulunduğumuz ilçe dışında başka ilçe yazdık ve herhangi bir sorun olmadı
alparslan..., 5 yıl önce

siz ilçenizde mevcut okulları tercih etmeden başka bir ilçeden tercih yapsanız dahi İlçe / İl MEM bunu onaylamayacaktır. İlçe içerisinden tercih yapmanız gerektiğini ifade ederek başvurunuz ret edilecektir. böylece başka bir ilçede olan boş norma başvuru yapmanız en başından engellenecektir. Ayrıca tüm boş normlar özür grubu atamasında olduğu gibi norm fazlası atamalarında da ilan edilir. bir kısmının atamaya açılmaması gibi bir durum söz konusu değildir.

englishteacher8585
Aday Memur
03 Aralık 2018 22:43

aynen ben de yazdım farklı ilçe onaylandı

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi