Editörler : F16 Gökçen
07 Aralık 2009 18:46

İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim !!!

Arkadaşlar,

İstanbul üniversiteside uzaktan eğitim olarak iktisat ve işletme fakültelerini açmış. Acaba bu bölümlerden mezun olunduğunda alacakları diplomada iktisat yada işletme fakültesi mezunu mu yazacak, yoksa örgündeki gibi iktisadi idari bilimler mi yazacak bunu çok merak ediyorum.

Mühendislik bölümleride dahil, bir çok uzaktan eğitim programı açılmış ve açılmaya devam ediyor. Bu demek oluyor ki uzaktan eğitim gittikçe değer kazanacak. Açıköğretimliyiz diye kendinizi küçümsemeyin arkadaşlar.

(tükenmez kalem)
Aday Memur
07 Aralık 2009 20:55

Ben sayfaya baktım ama net bilgiler göremedim,sizin bilginiz varsa paylaşalım.

moon walk
Şef
08 Aralık 2009 13:58

arkadaşlar aynı durum GAZİ ÜNİVERSİTESİnde de var yani uzaktan eğitim.ama çok önemli bir ayrıntı:harç ücretleri çok yüksek ben iki yıllık uzakatan eğitim muhasebeye kayıt yaptırmak istedim bir dönem harç binbeşyüz lira.yani iki dönem üç bin.dersleri veremezsen tekrar bi o kadar yatırıyosun.böyle şeyleri düşünen arkadaşlar iyi araştırın.

axeonlne
Yasaklı
16 Temmuz 2010 17:30

arkadaşlar istanbul üniversitesi uzaktan eğitimde yoklama alınıyor mu?

MSB
Aday Memur
07 Ağustos 2010 23:07

İ.Ü.'de İ.İ.B.Fakültesi zaten yok.İktisat fakültesi var.Örgünlerde ordan mezun oluyor uzaktan eğimdekilerde.AÖF. gibi değil yani.

aydakır
Aday Memur
27 Mayıs 2011 11:38

açıköğretimle uzaktan eğitim arasındaki farklar neler?ya da örgün eğitimle eş değer mi??

iyasars
Kapalı
27 Mayıs 2011 19:22

uzaktan eğitim iktisat proğramının eğitim ücreti lisans için yıllık 2500 lira+ harç ücreti arkadaşlar.netten online olarak dersler işlenecek ve diploma farkı yok. aslında gayet mantıklı bir tercih olur çünkü istanbul da okumaya kalksak ayda min 500 liradan yılda 5000 lira yapar.üniversiteler için para kapısı olan bu tür proğramlar öğrenciler için de faydalı. bilgi almak isteyen arkadaşlar linke göz atsın

http://uzaktanegitim.istanbul.edu.tr/

aydakır
Aday Memur
02 Haziran 2011 09:58

eğer diploma farkı yoksa gayet iyi olur bence..teşekkürler paylaşım için..

krall-3
Şef
02 Haziran 2011 12:20

buraya ygs lys puanı ilemi giriliyor.

taban puan varmıdır , kaçtır.

bu konularda bilgisi olan varmı ???

aydakır
Aday Memur
03 Haziran 2011 10:49

lys puanlarıyla alım yapıyor ama puanları çok düşük..

MSB
Aday Memur
07 Haziran 2011 15:10

Puanları kesinlikle çok düşük değil. Sadece uzaktan eğitimde olan bölümlerin örgündeki karşılıklarına göre puanları düşük diyebiliriz. Uzaktan eğitimi aöfle kesinlikle karşılaştırmayınız. Uzaktan eğitimde örgün eğitimdeki kadar çalışmak gereklidir. AÖF sistemini herkes az çok bilir ama uzaktan eğitim aynı örgündeki gibi hergün derslere katılma zorunluluğu olan online dersler içerir.Belirli periyotlarda ödevler verilir, her dönem vizeler yapılır.Bunlar hep nota etki eder.En son da dönem sonları yüzyüze final sınavları yapılır.Kolaymıdır derseniz AÖF gibi beklemeyin çok kastırıyorlar.Bunda biraz galiba YÖK'ün denetimleri de etkili.Eğitim kalitesinin düşmesi engelleniyor.Tek farkı derslere kampüsde değilde evde yada işte giriyor olmanız.Kampüsünüzde gerçek insanlardan kurulu sanal ortam oluyor.Türkiye'de bu sistemi ilk getiren Ahmet Yesevi üniversitesidir.En kapsamlı ve tecrübeli sistem Ahmet Yesevidedir.2009 yılından sonra İstanbul Üniversitesi de başlamıştır ama yeni olması sebebiyle sistemsel sorunları olduğu söyleniyor ama tabi rrayına oturur.Sakarya üniversitesi de myo kapsamında başladığı eğitimlere mühendislikler dahil diğer lisans programları da ekledi.Yalnız Sakarya Üniversitesinde haftada 2 gün derslere katılma zorunluğu var.Ahmet Yesevi ve İstanbul Üniversitesinde katılım zorunluluğu yok.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mühendislik Fakültesine bağlı Bilgisayar Mühendisliği,Endüstri Mühendisliği ve Yönetim Bilişim Sistemleri bölümleriyle birlikte bu yıl açılacak olan eğitim fakültesine bağlı PC Öğretmenliğiyle birlikte 4 lisans, 1 önlisans ve yaklaşık 6 yüksek lisans bölümü eğitimi veriyor.

İstanbul üniversitesi eğitim ve iktisat fakültelerine bağlı bölümleriyle eğitim vermekte.

Sakarya Üniversitesi de mühendislik, i.i.b.f. bölümleriyle birlikte eğitim vermekte.

Diğer üniversitelerde az da olsa uzaktan eğitim bölümü mevcut ama en donanımlı bölümler bu 3 üniversitede var.

Eğitim ücretleri yıllık 3000 lirayı bulabiliyor.Bunlardan en iyi ödeme şekli Ahmet Yesevi Üniversitesindedir.Toplamda kredi kartına 8 taksit yapabiliyor ve memur indirimi,onur öğrencisi indirimi,şehit yakını indirimi gibi opsiyonları mevcut.

Diğer üniversiteler örgün eğitimdeki gibi taksitsiz 2 parça halinde almaktalar.

sewill-e
Aday Memur
20 Kasım 2011 00:42

arkadaşlar myo mezunuyum uzaktan eğitimle lisans tamamlama imkanım var mı?diplomalar örgünle aynı olacakmış bu fırsatı değerlendirmek istiyorum... bilgisi olan varsa lütfen yardım etsin

sewill-e
Aday Memur
20 Kasım 2011 02:30

arkadaşlar uzaktan eğitim alan yada bilgisi olan kimse yok mu ?

emreuysal
Memur
20 Kasım 2011 22:43

arkadasım uzaktan egitim örgüne göre daha zordur nedeni bir örgünde okusan üstten gecen senenin soruları alır calısırsın buna cpyşerde sagolsun ama uzaktan egitimde sadece senin cabaların yeneklerin konusur bu bakımdan esasında iidir ama zordur

sewill-e
Aday Memur
21 Kasım 2011 17:45

arkadaşım cvp ın için tşk ederim...myo mezunu old. için 2 yıl kadar bir deneyimim var ben dgs ile 3. sınıfdan devam etmek istiyorum...zor olduğunun farkındayım ama denmek istedim...istanbul üni. de işletme var dgs ile davam edilip edilmediğini bilmiyorum ...bilen varsa lütfen cvp yazsın arkadaşlar...

kara_oz
Aday Memur
31 Temmuz 2014 22:26

arkadaşlar bir sorum olacaktı..

ben istanbul üniversitesi endüstri mühendisliği uzaktan eğitim fakültesi ne kayıt yaptıracam ancak final ve bütünleme sınavları belirli illerde mi yapılıyor yoksa istanbulda mı ?

şimdiden tşk ederim ...

haytaros
Memur
01 Ağustos 2014 04:04

sakarya uni uzaktan egitimle bilgi yonetimi mezunuyum aof ile de işletmeye tamamladım.

haya-l-et
Kapalı
01 Ağustos 2014 11:54

istanbul üni. uzaktan eğitim kazandım kayıt tarihleri 1-5 eylül arasında .. var mı kazanan ?

emre_berk
Aday Memur
20 Ağustos 2014 21:30

evet medya ve iletişim kazandım sen?

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi