Editörler : ayşegül bgm

kartalozan
Memur
27 Kasım 2021 17:48

Kim kime tutanak tutuyor güzel kardeşim. Öder verilir hemşire yapar. Hemşireye hiçbirsey olmaz. Bilmeden konuşmayın lütfen. Bazı şeyler hakkında bilginiz yoksa konuşmayın tabikide doktorun verdiği şeyi yapacağız başka bir uygulama yapan yok sadece işleyişi bilmedikleri zaman yardımcı oluyoruz. Bu kadar. Bu arada diğer tekniker arkadaşlara da yardımcı oluyoruz. Keşke herkes işini yapabilse ama yapamıyor napalım hemşireler olarak burdayız her zaman üzülmeyin yardımcı oluruz.

onuralp1071
Yasaklı
27 Kasım 2021 17:54

Hemşireler sadece radyoloji teknikerlerine biat eder. Bu böyledir.

max gradel
Şef
27 Kasım 2021 17:56

genelde yardımcı olamıyorsunuz maalesef damar yolu açmayı bile yapamayan bir sürü meslektaşınız var bunu ben değil hemşire arkadaşlarınız söylüyor hastanede de çalıştım iki sene gördüm her şeyi boşuna ahkam kesmene gerek yok herkese laf atacağınıza kendi işinizi iyi yapın da halkın şikayetleri bir nebze azalsın

kartalozan, 2 yıl önce

Kim kime tutanak tutuyor güzel kardeşim. Öder verilir hemşire yapar. Hemşireye hiçbirsey olmaz. Bilmeden konuşmayın lütfen. Bazı şeyler hakkında bilginiz yoksa konuşmayın tabikide doktorun verdiği şeyi yapacağız başka bir uygulama yapan yok sadece işleyişi bilmedikleri zaman yardımcı oluyoruz. Bu kadar. Bu arada diğer tekniker arkadaşlara da yardımcı oluyoruz. Keşke herkes işini yapabilse ama yapamıyor napalım hemşireler olarak burdayız her zaman üzülmeyin yardımcı oluruz.

Clown35
Şef
27 Kasım 2021 18:05

Kan vermeye korkuyorum delik deşik edip senin damarların görünmüyor diye beni azarlıyorlar :d

max gradel, 2 yıl önce

genelde yardımcı olamıyorsunuz maalesef damar yolu açmayı bile yapamayan bir sürü meslektaşınız var bunu ben değil hemşire arkadaşlarınız söylüyor hastanede de çalıştım iki sene gördüm her şeyi boşuna ahkam kesmene gerek yok herkese laf atacağınıza kendi işinizi iyi yapın da halkın şikayetleri bir nebze azalsın

dolgit112
Aday Memur
27 Kasım 2021 18:08

aga şey de ya doktorların emirleri dışına çıkamayan doktorlar ne derse onu yapan başhekim nereye isterse oraya gönderebildigi personelim de ... ah ahhh ne zaman anlıcaksın branşının iyi olmadığını neyse devamkeee

kartalozan
Memur
27 Kasım 2021 18:09

Yeni meslek arkadaşlarımıza her zaman işi öğretiriz saygı ve sevgi çerçevesi içinde sen hiç kafana takma ama sen başlayınca meslek arkadaşların seni o kadar ezecek haberin olsun. Tabiki herkes için aynı şeyi söylemiyorum gördüğüm şeyi söylüyorum. Bir çoğu öyle. Doğru yaptığımız işlerden biride budur işi meslektaşlarımıza öğretmek ama bazı arkadaşlarımız işi öğrenene kadar çok zorluklar çekecek umarım meslektaşların ilk işi öğretir ve ayak işlerine bakmazsın.

max gradel, 2 yıl önce

max gradel
Şef
27 Kasım 2021 18:16

ben zaten devlet hastanesinde çalışıp istifa edip başka kuruma geçtim zaten ne anlatıyorsun :D bizim meslektaşlarımız işi öğrenip geliyorlar böyle şeylere lüzüm kalmıyor merak etme seni çok ezmişler herhalde ayak işleri falan iyi biliyorsun konuşmalarından belli neyse cevap vermeye lüzüm yok kendi dünyanda en büyük benim diye dolaşmaya devam et herkes neyin ne olduğunu görüyor

kartalozan, 2 yıl önce

Yeni meslek arkadaşlarımıza her zaman işi öğretiriz saygı ve sevgi çerçevesi içinde sen hiç kafana takma ama sen başlayınca meslek arkadaşların seni o kadar ezecek haberin olsun. Tabiki herkes için aynı şeyi söylemiyorum gördüğüm şeyi söylüyorum. Bir çoğu öyle. Doğru yaptığımız işlerden biride budur işi meslektaşlarımıza öğretmek ama bazı arkadaşlarımız işi öğrenene kadar çok zorluklar çekecek umarım meslektaşların ilk işi öğretir ve ayak işlerine bakmazsın.

nebilirsin
Aday Memur
27 Kasım 2021 18:26

Doktorların emir eri olmaktan bıkmış birinin eziklik psikolojisiyle sağa sola sataşması gibi geldi daha çok.

Lisanshmşrre
Aday Memur
27 Kasım 2021 18:31

Boşverin hocam fesatlıktan çatliyorlar işte.Aşagılık kompleksi var bunlarda.Kendi seviyelerine çekmeye çalisiyorlar.Acıyın geçin cevap bile vermeyin :))
kartalozan, 2 yıl önce

Kusucar
Şef
27 Kasım 2021 20:20

Kanka bence boşuna uğraşma burdakilerin çoğu daha hastaneye adım atmamış anlaşılan:)bunları hemşire haşlamasindan sonra göreceğiz tabi atanirlarsa hahahaha: ))buraya gelip abi elini ayağını öpeyim haklıymışsin biz ibn.lik ettik diyecekler

kartalozan, 2 yıl önce

Doktorların hemşirelerden çekindiğini işe başlayınca hepiniz göreceksiniz. Şimdi biri çıkar derki sen atama beklemiyor musun nerden bileceksin. Uzun bir süre Türkiye nin en iyi üniversitell hastanelerinden birinde çalıştım. Doktorlar servisin işleyişini çok bilmezler aralarında sırayla değişir asistanlar. Ve hemşireye her zaman ihtiyaçları vardır. Şunu nasıl yapacaz şu ilacı hangi yolla verelim post op kaçıncı saatte kontrollere bakalım. Kan alır mısın? Sorumlu hemşiremin kaç defa asistanlara yargı dağıttığına ben şahit oldum. Gece olunca ne doktor kalır ne asistan ne tekniker ne işçi ne personel. Serviste sadece hemşire kalır. Aralarında nöbetleşe fırsat varsa dinlenirler. bu bir gerçek. İşe girince bunları doktorlardan kendiniz duyacaksınız hemşireler olmazsa hastane dönmez. Hemşirelerin köklü bir tarihi vardır ve hiç değişmeyecek. Tabiki de herkese ihtiyaç var. Her mesleğin kendine göre zorlukları var. Sözüm sadece hemşireleri kıskanan diğer sağlık personellerine. Ameliyathane olsun , acil servis olsun, normal servis olsun, yoğun bakım olsun bu alanlardaki tüm düzenden hemşireler sorumludur ve çevirir donderirler. Hasta kabulünnden başlar taburcu olana kadar her alanda hemşireler görevlidir. İş yükleri çok fazladır. Özel hastanelerde asistan doktor alamazlar çünkü onların işinide hemşireler yapar. İş yükleri fazla olduğu için çok pratik olurlar. Özet budur kabul etseniz de etmesinizde olay budur

Kusucar
Şef
27 Kasım 2021 20:21

Kanka anlıyorlar demek ki ne mal olup olmadığını bir de burdan bak:)

Clown35, 2 yıl önce

Kan vermeye korkuyorum delik deşik edip senin damarların görünmüyor diye beni azarlıyorlar :d

Jagroo
Şef
27 Kasım 2021 20:53

Ne salak salak muhabbetler bunlar ya

Falannkisi
Memur
27 Kasım 2021 21:17

Her yorumunuzu artılamaktan parmaklarım ağrıdı
Jagroo, 2 yıl önce
Ne salak salak muhabbetler bunlar ya

Yüce Hülagü Han
Daire Başkanı
27 Kasım 2021 21:40

O zaman bilgisayar programcıları (önlisans dahil)hepsinden üstün hem iş he maaşa bakarak doktorlar hemşireler de mühendislerin getir götürünü yapar.Tds ye diğer işler vs diyerek aslında gerçeği geçiştirmeye çalışmış daha iyi şartlar aynı maaş olduğunu itiraf edememiş kendine bu durumda tds de daha üstte

WinterSoldier
Kapalı
27 Kasım 2021 21:55

Unvan değişikliği sınavında nereden nereye geçildiğine bakarak aslında genel şartları görebilirsiniz hemşireler gerçekten yoğun çalışıyor öyle kimseye karşı bi hiyerarşik üstünlükleri de yok kanunlarda da yok zaten,unvan değişikliğinde bakanlık içinden en çok kaçış hemşirelikten insanlar hemşirelikten öyle böyle kaçmıyor unvan değişikliğinde genelde hemşirelikten diyetisyenliğe, psikolokluğa, mühendisliğe, teknikerliğe(bilgisayar, elektrik makine bi iki sağlık teknikerliği) geçiş oluyor ama bugüne kadar hiç bu mesleklerden veya herhangi bi meslekten hemşireliğe geçiş yapan görmedim hemşireliği aşağılamak için söylemiyorum herhangi bi meslek için şu şundan iyidir vs demek ahmaklıktır çalışma şartlarına bakmak gerek hemşirelik gerçekten zor iş bayağı bi özveri istiyor herkes kaldıramayabilir bu yüzden hemşirelikten kaçış çoktur iş şartlarına bakmak gerek rahat mı saatleri belli mi maaş aynı mı veya yüksek mi vs en iyi şartlar hangisindeyse en güzeli odur gerisine takılmamak gerek.

Kusucar
Şef
27 Kasım 2021 21:58

En çok hemşireler yoğun olduğu için kaçış olabilir mi knk.hani herhangi bir üstünlük yok diyoruz ya ekip arasında:)

WinterSoldier, 2 yıl önce

Unvan değişikliği sınavında nereden nereye geçildiğine bakarak aslında genel şartları görebilirsiniz hemşireler gerçekten yoğun çalışıyor öyle kimseye karşı bi hiyerarşik üstünlükleri de yok kanunlarda da yok zaten,unvan değişikliğinde bakanlık içinden en çok kaçış hemşirelikten insanlar hemşirelikten öyle böyle kaçmıyor unvan değişikliğinde genelde hemşirelikten diyetisyenliğe, psikolokluğa, mühendisliğe, teknikerliğe(bilgisayar, elektrik makine bi iki sağlık teknikerliği) geçiş oluyor ama bugüne kadar hiç bu mesleklerden veya herhangi bi meslekten hemşireliğe geçiş yapan görmedim hemşireliği aşağılamak için söylemiyorum herhangi bi meslek için şu şundan iyidir vs demek ahmaklıktır çalışma şartlarına bakmak gerek hemşirelik gerçekten zor iş bayağı bi özveri istiyor herkes kaldıramayabilir bu yüzden hemşirelikten kaçış çoktur iş şartlarına bakmak gerek rahat mı saatleri belli mi maaş aynı mı veya yüksek mi vs en iyi şartlar hangisindeyse en güzeli odur gerisine takılmamak gerek.

wokiee
Kapalı
27 Kasım 2021 22:39

ne alaka bildiğin kölelik yapıyorlar çok üstün görüyorsan hemşirelik oku tutan mı var

28 Kasım 2021 00:10

Kardes bok gibi bilgi paylaşımı yaptn sagolll

Yakari57
Aday Memur
28 Kasım 2021 00:39

Japonlar enjeksiyon yapabilen robot icat etmişler

Kusucar
Şef
28 Kasım 2021 01:16

Kanka kim kimin altı üstü boşver de erkek hemşireler babana bacına selam söylüyor, ellerinden ve gözlerinden öpüyorlar:)

Clown35, 2 yıl önce

Hemşireler doktorların altında diğer hiçkimse birbirinin altı üstü değil :)

Toplam 44 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi