Editörler : "eskiyara"Pangaea
26 Ocak 2021 01:11

Özel Eğitim'de hangi kurum ?

Okul öncesi Anaokulu/Anasınıfı

ilkokul

ortaokul

lise

Görme Eng./İşitme Eng. Okulları

Özel Eğitim Uygulama okulları I.II.III. kademeler

Özel Eğitim Meslek Okulu

Rehberlik Araştırma Merkezi RAM

yeni mezun bir Özel Eğitim öğretmeni olarak 2021 yılı ilk atamada hangi kademe ve okul türünü tercih edeceğim konusunda kararsızım

hangi kurumda nasıl bir çalışma ortamı ile karşılaşacağım hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum

desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim

Metehan A.
Şube Müdürü
26 Ocak 2021 02:03

Özel eğitim uygulama III. kademe.

Ozel.Egitim.2021
Aday Memur
26 Ocak 2021 06:53

diğer kademe ve kurumlardan avantajı nedir hocam

neden Özel Eğitim Uygulama Okulu III. kademe tavsiye edersiniz

Metehan A., 3 yıl önce

Özel eğitim uygulama III. kademe.

Metehan A.
Şube Müdürü
26 Ocak 2021 17:25

Ben böyle bir okulda ücretli öğretmenlik yaptım. Branşım özel eğitim olmamasına rağmen zorlanmadım. Okuldaki çoğu hocamızın da ilk atanma yeriydi ve diğer özel eğitim öğretmenlerine göre çok rahat olduklarını kendilerinden duyuyordum.

Ozel.Egitim.2021, 3 yıl önce

diğer kademe ve kurumlardan avantajı nedir hocam

neden Özel Eğitim Uygulama Okulu III. kademe tavsiye edersiniz

Çankaya 11
Aday Memur
26 Ocak 2021 21:19

Normal şartlarda üçüncü kademeye gelen bir özel eğitim öğrencisinin temel becerileri kazandığı düşünülür. Oturmak, yemek yemek, öz bakım becerileri vs. Ama eğitime yeni başlayan çocukla her şeye sıfırdan başlarsın. Bu da yorucudur tabi.

Ozel.Egitim.2021
Aday Memur
26 Ocak 2021 22:28

tecrübelerinizi paylaşarak bana rehber olduğunuz için teşekkür ederim Metehan A. ve Çankaya 11

27 Ocak 2021 10:32

Hocam bu sizin kişiliğinize ve nasıl bir çalışma hayatı istediğinize göre değişir.

Öğrenciye ders anlatmak istemiyorum eğitsel tanı veririm daha kolay diyorsanız Ram

Küçük Çocukları seviyorum onlarla oyun kurup bir şeyler öğretmekten zevk alıyorum diyorsanız özel eğitim ana okulları.

Çocukları iş hayatına hazırlamak için e kpss sınavına çalıştırmayı seviyorum diyorsanız da Özel Eğitim Meslek okulları.

İşitme/görme engelli çocuklara uyarlama yaparak sınıf öğretmeni gibi ders anlatmak isterim diyorsanız işitme/görme engelliler okulları.

Ozel.Egitim.2021
Aday Memur
27 Ocak 2021 14:29

👍

özelegitim ögretmeni, 3 yıl önce

Hocam bu sizin kişiliğinize ve nasıl bir çalışma hayatı istediğinize göre değişir.

Öğrenciye ders anlatmak istemiyorum eğitsel tanı veririm daha kolay diyorsanız Ram

Küçük Çocukları seviyorum onlarla oyun kurup bir şeyler öğretmekten zevk alıyorum diyorsanız özel eğitim ana okulları.

Çocukları iş hayatına hazırlamak için e kpss sınavına çalıştırmayı seviyorum diyorsanız da Özel Eğitim Meslek okulları.

İşitme/görme engelli çocuklara uyarlama yaparak sınıf öğretmeni gibi ders anlatmak isterim diyorsanız işitme/görme engelliler okulları.

AzeleAYitimci
Aday Memur
27 Ocak 2021 21:23

Ben özel eğitim anaokulunda idareciyim. Bizim kurum zor hocam,haberin olsun. Davranış üzerine çalışmayı seviyorsan güzel. Sınıflar en fazla 5 kişi olabiliyor. Ama anasinifi öğretmeni ile anlaşmak özel eğitim öğretmeni ile anlaşmaktan biraz daha zor ( bana göre)

Ozel.Egitim.2021
Aday Memur
28 Ocak 2021 01:00

Teşekkürler hocam

kendi adıma ve atama bekleyen diğer arkadaşlarımız için çok kıymetli bilgiler paylaşıyorsunuz

tecrübeleriniz bizlere rehber oluyor

AzeleAYitimci, 3 yıl önce
Ben özel eğitim anaokulunda idareciyim. Bizim kurum zor hocam,haberin olsun. Davranış üzerine çalışmayı seviyorsan güzel. Sınıflar en fazla 5 kişi olabiliyor. Ama anasinifi öğretmeni ile anlaşmak özel eğitim öğretmeni ile anlaşmaktan biraz daha zor ( bana göre)

Ozel.Egitim.2021
Aday Memur
30 Ocak 2021 19:04

konu güncel

Ozel.Egitim.2021
Aday Memur
06 Şubat 2021 22:45

konu güncel

Atama.2021
Aday Memur
17 Mart 2021 04:38

konu güncel

Atama.2021
Aday Memur
17 Mart 2021 04:41

ilkokul

ortaokul

lise

Özel Eğitim Meslek Okulu

yeni mezun bir Özel Eğitim öğretmeni olarak 2021 yılı ilk atamada hangi kademe ve okul türünü tercih edeceğim konusunda kararsızım

hangi kurumda nasıl bir çalışma ortamı ile karşılaşacağım hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum

Atama.2021
Aday Memur
17 Mart 2021 11:08

konu güncel

AzeleAYitimci
Aday Memur
17 Mart 2021 14:43

Hocam daha önce anaokulu ile bilgi vermiştim. Kendi fikrimi de söyleyim. Özel eğitimciler her yerde her şartta çalışabilir. Ama atölye dersleri de olduğu için özel eğitim meslek okulları rahat olur diye düşünüyorum. ortaokul özel eğitim sınıfları da kalabalık ve ergenlik problemleri yaşanabilir ama kural almış hafif düzeyde öğrenciler olduğu için tercih edilebilir. Daha önce ilkokul özel eğitim sınıfında çalıştım. Mevcut az oluyor genelde, Kaynaştırma ya yoneltigi için çocuklar. Ram da genelde evrak ve test işleri oluyor biraz memuriyet gibi. Ama öğrencinin eğitimi ile direkt muhatap olunmadığı için sevenler olabilir ya da tercih edenler diyeyim. Söyleyeceklerim bu kadar. İdareci olmasam çalışmak istediğim kurum özel eğitim meslek okulu olurdu eğer tercih hakkım olsaydı.

Atama.2021
Aday Memur
17 Mart 2021 14:59

ne güzel insansınız hocam :-) Özel Eğitim çok hassas bir alan, hata yapmak istemiyorum. Tavsiyeleriniz benim için çok kıymetli. sonsuz teşekkürler

AzeleAYitimci, 3 yıl önce
Hocam daha önce anaokulu ile bilgi vermiştim. Kendi fikrimi de söyleyim. Özel eğitimciler her yerde her şartta çalışabilir. Ama atölye dersleri de olduğu için özel eğitim meslek okulları rahat olur diye düşünüyorum. ortaokul özel eğitim sınıfları da kalabalık ve ergenlik problemleri yaşanabilir ama kural almış hafif düzeyde öğrenciler olduğu için tercih edilebilir. Daha önce ilkokul özel eğitim sınıfında çalıştım. Mevcut az oluyor genelde, Kaynaştırma ya yoneltigi için çocuklar. Ram da genelde evrak ve test işleri oluyor biraz memuriyet gibi. Ama öğrencinin eğitimi ile direkt muhatap olunmadığı için sevenler olabilir ya da tercih edenler diyeyim. Söyleyeceklerim bu kadar. İdareci olmasam çalışmak istediğim kurum özel eğitim meslek okulu olurdu eğer tercih hakkım olsaydı.

ozelegitimci1234
Aday Memur
17 Mart 2021 19:26

Hocam sizce kayma durumu bu yıl nasil olacak bizim bölümde kayma oranı her yıl çok fazla bu yıl da aynı sekilde olur mu
Atama.2021, 3 yıl önce

ilkokul

ortaokul

lise

Özel Eğitim Meslek Okulu

ozelegitimci1234
Aday Memur
17 Mart 2021 20:40

Atamada kayma oranı yüzde kaç olur sizce her yıl bizim bölümde kayma oranı baya iyi de bu yıl da aynı şekilde olur mu
Ozel.Egitim.2021, 3 yıl önce

Teşekkürler hocam

kendi adıma ve atama bekleyen diğer arkadaşlarımız için çok kıymetli bilgiler paylaşıyorsunuz

tecrübeleriniz bizlere rehber oluyor

Atama.2021
Aday Memur
20 Mart 2021 00:08

ilkokul

ortaokul

lise

Özel Eğitim Meslek Okulu

Atama.2021
Aday Memur
22 Mart 2021 01:16

+

Atama.2021, 3 yıl önce

ilkokul

ortaokul

lise

Özel Eğitim Meslek Okulu

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi