Editörler : ayşegül bgm
28 Ocak 2020 23:44

3+1 eş durumu

arkadaşlar 3+1liyim. 4 ay sonra 3.senem doluyor eş durumu yapıcam (sözleşmeli olarak devam edersem temmuz kurası için) şunu öğrenmek istiyorum 3.senemin dolduğu ayda direk kadrolu sayılıyor muyum direk dilekçe verip mi tayin isteyeceğim yoksa temmuzdaki sözleşmeli kurasına mı başvuracağım bilgisi olan var mı?

Hayalperesthemşire
Müsteşar
29 Ocak 2020 03:17

1 yıl daha çalışırsan aynı yerde devlet kadro vericek

LaigLeNoiR
Şef
29 Ocak 2020 08:33

Bunun detayını öğrendim, 3 sene dolduktan sonra devlet kadro veriyor ve sana 1 sene daha aynı yerinde çalışma şartı getiriyor. Ancak bu durumda tabi ki eş durumu hakkınız oluyor. Kadroya geçtiğiniz anda da eş durumu başvurusunda bulunabilirsiz. O zaman kadrolu hemşirenin eş durumu nasıl oluyor onlara bakmanız gerekli.

merccozdmr
Aday Memur
29 Ocak 2020 12:18

Eş durumu tayini için 1 seneyi doldurmuş olmakla birlikte eşinin devlette kadrolupersonel olması şartı var. 3 seneyi doldurunca direk il dışı tayin isteniyor diye biliyorum. Sağlık bakanlığının ocak ayı 663 45/A lılar için eş durumu kurasına bi göz atınız.

Fztçen
Aday Memur
29 Ocak 2020 12:26

3 yıl dolup kadroya geçenler eş tayini yapabilecek mi yani eşi özelde olanlar vs nerden aldınız bu bilgiyi acaba kesin mi
LaigLeNoiR, 4 yıl önce

Bunun detayını öğrendim, 3 sene dolduktan sonra devlet kadro veriyor ve sana 1 sene daha aynı yerinde çalışma şartı getiriyor. Ancak bu durumda tabi ki eş durumu hakkınız oluyor. Kadroya geçtiğiniz anda da eş durumu başvurusunda bulunabilirsiz. O zaman kadrolu hemşirenin eş durumu nasıl oluyor onlara bakmanız gerekli.

LaigLeNoiR
Şef
29 Ocak 2020 13:14

Sağlık İl Müdürlüğündeki görevli arkadaşa sordum, 3+1'in tam olarak tanımı bu şekilde olduğunu söyledi, 3 yılın sonunda kadroya geçilecek ve 1 sene daha çakılı olarak çalışılacak ama bu 1 sene içinde yani 3 yılın dolduğu zaman normal kadrolu personel hangi haklardan faydalanıyorsa aynı şekilde faydalanılacak dedi.

Fztçen, 4 yıl önce
3 yıl dolup kadroya geçenler eş tayini yapabilecek mi yani eşi özelde olanlar vs nerden aldınız bu bilgiyi acaba kesin mi

Hayalperesthemşire
Müsteşar
29 Ocak 2020 13:23

Hocam ozmn kimse 1 yıl beklemez ki, kadrolularn tüm tayin hakları verilecekse 3yıl bitince

LaigLeNoiR, 4 yıl önce

Sağlık İl Müdürlüğündeki görevli arkadaşa sordum, 3+1'in tam olarak tanımı bu şekilde olduğunu söyledi, 3 yılın sonunda kadroya geçilecek ve 1 sene daha çakılı olarak çalışılacak ama bu 1 sene içinde yani 3 yılın dolduğu zaman normal kadrolu personel hangi haklardan faydalanıyorsa aynı şekilde faydalanılacak dedi.

Fztçen
Aday Memur
29 Ocak 2020 13:53

O zaman öğretmenlerdeki gibi olacak kadroya geçen mazeret tayini yapacak mazereti olmayanlar 1 yıl daha çalışacak inşallah olur
LaigLeNoiR, 4 yıl önce

LaigLeNoiR
Şef
29 Ocak 2020 14:06

Geçerli bir mazeret varsa bu durumda eş durumu harici sağlık veya eğitim tayini hakkı da olucak mı onu bilemiyorum.

Hayalperesthemşire, 4 yıl önce

Hocam ozmn kimse 1 yıl beklemez ki, kadrolularn tüm tayin hakları verilecekse 3yıl bitince

25prm
Aday Memur
29 Ocak 2020 16:47

yorumlar için çok teşekkürler. şöyle anladım ama haziran ayı içinde ben 4.senemin içinde oluyorum kadrolu sayıldığım için kurayı beklemeden eş durumu mazeretiyle direk dilekçe yazıp mı tayin isteyeceğim herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım çünkü kadrolu sayılırsam temmuz kurası sözleşmeli personel için açılmış olacak doğal olarak ona başvuramayacağım

Brkesm
Aday Memur
30 Ocak 2020 05:06

3. Yıl sonunda kadroya geçersin kadrolu olduğun icin mazeret tayinlerin açılır fakat +1 yıl ise iller arası tayin istemen için beklemen gereken sure
25prm, 4 yıl önce

yorumlar için çok teşekkürler. şöyle anladım ama haziran ayı içinde ben 4.senemin içinde oluyorum kadrolu sayıldığım için kurayı beklemeden eş durumu mazeretiyle direk dilekçe yazıp mı tayin isteyeceğim herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım çünkü kadrolu sayılırsam temmuz kurası sözleşmeli personel için açılmış olacak doğal olarak ona başvuramayacağım

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi