Editörler : ayşegül bgm
11 Şubat 2019 14:00

Atama bekliyorum lohusa sendromundayim çalışanlar yazabilir mi?

Arkadaşlar bir buçuk ay önce doğum yaptım. 3.5 yaşında da bir kızım var. Eve geldikten sonra herşey çok başka oldu. Kızım ilgisiz kalacak diye cok üzüldüm. Bebeğim de gazlı olunca cok yoruldum. Herşeyi dert ettim şimdi ikisine bakacak gücüm bile kalmadı. Sadece düşünüyorum. Napcam hayat böyle mi devam edecek diye. Sınava girdim sıralamam cok iyi. Atama bekliyorum biran önce çalışayım kafam dagilsin istiyorum. Sonrada insan çocuklarından kaçar mi diyorum. Psikologla da konuştum. Geçici dönem diyor ama ben yalnız kalmak bile istemiyorum. Çalışırken daha mi zor. Yoksa böyle surekli evde iki çocukla kafayi mi yicem.

mhesde
Kapalı
11 Şubat 2019 14:05

Akıllı ol

Sema91
Aday Memur
11 Şubat 2019 14:07

Böyle cevap yazmayın lütfen icinde bulunduğum durum cok kötü hiç aklıma gelmezdi. Ben çocukseviyorum

11 Şubat 2019 14:10

Her ne kadar senin gibi olmasam da bi empati yaptığımda düşüncen yanlış bence. Senin çalışman , hak ettiğin yerde olman demek çocuklarından kaçmak anlamına gelmeyecek ki aksine onlar için iyi olmanın daha iyisini yapabileceksin bu şekilde düşün. Evde oturup paslanmakla olmaz o diplomayı kenarda dursun diye almadın. Sıralaman da güzelmiş inşallah atanırsın

Sema91
Aday Memur
11 Şubat 2019 14:14

Atanmak istiyorum ama lohusalık dönemim çok zor geçti hâlâ da geçmedi etkisi devam ediyor. Calissam belki ortam değiştirmek iyi olur diyorum.

Brvn13
Kapalı
11 Şubat 2019 16:47

Lohusa döneminde olduğun için şu an öyle duygu bozukluğunda olman çok normal bir şey. İnsanlar anlamadan seni yargılıyor olabilirler boşver senn takma. Herkes de çok iyi biliyor ki bir anne kadar kimse evlatlarını sevemez. Senin durumun geçici cocuğun küçük olduğu için şimdi de bebek olunca geçici depresyona girmişsin sanırım. Bence dua et bol bol. Inşallah her şey düzelecek.

Sema91
Aday Memur
11 Şubat 2019 16:51

Hep dua ediyorum inşallah geçecek.

11 Şubat 2019 17:03

Tabi ki de geçer sıkma canını. Çok doğal bi süreç

Miraç taha
Aday Memur
11 Şubat 2019 17:16

Ben seni çok iyi anlıyorum.benimde 1.5 Yasin da oğlum.var ve bende lohusalık depresyonuna girmiştim bol bol dua et allah a sığın çalışmak senin iyi olacak ama şunu düşün çocukların ne kadr seninle zaman gecirse kardır hele ki küçük bebegin çalışan değil yanında olan bi anneye ihtiyacı var inşallah atanirsin o süre zarfında bebeğini buyutursun

Sema91
Aday Memur
11 Şubat 2019 19:11

Dua ediyorum yalvarıyorum Allah'ıma. çünkü mutsuzum çocuklarıma sevgimi ilgimi veremiyorum farkindayim ama elimde degil ki napsam olmuyor.

Maxxm.sdj
Şef
11 Şubat 2019 22:41

buhrana girmişsin çok fazla düşünme gerçekten de düşünmemeye çalış her şey olacağına varır

Sema91
Aday Memur
11 Şubat 2019 23:32

Allah'ın izniyle geçecek inşallah. Hep iyi telkin veriyorum kendime. Cok kötü bir durum rabbim kimseye vermesin. Hic bilmezdim başıma geleceğini.

Emish
Daire Başkanı
12 Şubat 2019 00:50

Aynı durumdayız, birebir aynı duyguları yaşıyorum seninle. Benim de 4 yaşında kızım var, sıralamam 322. Yaşadığımız durumun aslında çocukla ilişiği yok, hak ettiğimizi alamadığımız için sinirlerimiz bozuluyor, çocuğumuza gereken yaşam şartlarını da sağlayamadığımızı düşünüyoruz. Sana verebileceğim tavsiye yok ne yazık ki çünkü uzun süredir ben de bu çıkmazın içindeyim, tek çözüm atanmak galiba.

Melis4512
Kapalı
12 Şubat 2019 02:14

++++++

Sema91
Aday Memur
12 Şubat 2019 10:46

İnşallah hayırlısıyla ataniriz. Ben iki tane olunca korktum bakamicam diye şimdi bu haldeyim. Ama çalışana kadar ne kadar yanında durursam kâr. Artik böyle düşünüp rahatliyorum.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi