Editörler : Pangaea
«414243444546474849505152»

hopali
Başbakan Müsteşarı
12 Ocak 2012 22:07

12 Ocak 2012 21:50 kbrhsn Hocam,

Altaki Linkte 26. Sayfada Bu Durumdan Bahsediliyor. Bu Değişiklikler 30 Temmuz 2010 Değişiklikleridir. En Alta OLanlar 06.05.2010 ve 30 Temmuzun Bir Kısmı Karışıktır. Verdiğin Linkte eğişen Maddeler Siyah Kalın Puntoyla Yazılmıştır. Örneğin 26. Madde 6. Fıkra. Ayrıca Yine Senin Verdiğin Linkte Adaylık Kaldırılınca Tayin İstemen Konusunda ki Madde Bulunmakta. Maddeyi de Aşağıya Ekliyorum. Son Olarak ta Tayin İstemeniz Kesin Çıkar Anlamında Olmasın...

http://forum.memurlar.net/konu/907795/

Zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmeler

MADDE 28 ? (2) Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden özür grubundan zorunlu hizmet yükümlülüğü ertelenenler ile adaylıkları kaldırılanlar, zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme isteğinde bulunabilirler. Bunlardan hizmet puanlarının yetersizliği veya alanlarında ihtiyaç bulunmaması gibi nedenlerden dolayı tercihlerine atamaları yapılamayanlar, bulundukları yerde görevlerine devam ederler. Bunlardan istedikleri yere ataması yapılanlardan, atamalarının iptalini talep edenlerin istekleri dikkate alınmaz.

birinci tekil kişi
Aday Memur
12 Ocak 2012 23:06

Sayın hocam ben 5 eylül 2011 de öğretmen olarak atandım. 2012 agustosda askere gitmeyi çıkarsa da asker öğretmen olarak yapmayı düşünüyorum. asker öğretmenlik çıkarsa askerliğim bittiğinde stajerliğim kalkmış olur mu? eş durumundan tayin isteyebilir miyim? yada askere gitmeden stajerliği kaldırma sansım var mı? cevap verirseniz çok sevinirim.

hopali
Başbakan Müsteşarı
12 Ocak 2012 23:23

12 Ocak 2012 23:06 birinci Tekil Kişi Hocam,

En Kestirmeden Söylemek Gerekirse , Eğer Asker Öğretmenlik Çıkarsa 2013 Eylülde Adaylığın Kalkar. Kısa Dönem Çıkarsa 2013 Şubat.

Senin Durumundan Daha İyiydim. Ağustosda Başlamıştım. 4 Yılın Sonunda Anca Adaylığım Kalktı:):(

emreolgun64
Aday Memur
14 Ocak 2012 01:54

Merhaba burda böyle güzel açıklamalar olduğunu görmemiş özelden mesaj atmıştım o yüzden kusura bakmayın sayın editörüm. Ancak burda tam olarak cevabını alamadığım bir kaç bir şey var. Öncelikle ben 6 aralık 2010 da zorunlu hizmet olmayan bir okula atandım. Benim rotasyon zamanım ay ve yıl olarak ne zaman olur. 2013'te rotasyona uğrayacaksam eğer şöyle bir durum ortaya çıkıyor. Eşim Hakkari'de mecburi hizmet görevinin son senesini yapmakta iken benim zorunlu hizmet rotasyonuna uğramam gerekiyor. Acaba ben Urfa'da okulumda kalsam Hakkari'ye eş durumu istemesem Eşim Hakkari'de zorunlu hizmetinin son senesini yapsa yinede zorunlu hizmet rotasyonuna uğrar mıyım? İkisi benim için çok önemli. Cevaplanırsa çok mutlu olurum.

hopali
Başbakan Müsteşarı
14 Ocak 2012 14:10

14 Ocak 2012 01:54 emreolgun Hocam,

Zorunlu Yerdeğiştirmeniz (Rotasyon) Haziran 2014 te Olacak. Araya Askerlik Girerse Bu Süre Sarkabilir. Eşinizin Zorunlu Hizmeti 15 Eylül 2014 te Doluyorsa Sizin Yanınıza da İsteyebilir. Daha Önce Doluyorsa Zaten SIkıntı Olmaz...

emreolgun64
Aday Memur
14 Ocak 2012 20:00

Çok çok teşekkür ederim hopali hocam Allah razı olsun ama maalesef benim rotasyon zamanımdan bir sene sonra onun zorunlu hizmeti bitiyor. Açıkçası bayan olarak Hakkari'ye gitmek istemiyorum nişanlım yapsın ve urfa'da kalalım daha sonra batıya geçelim istiyoruz ve benim rotayson için açık bir kapı yakalamaya çalışıyoruz evlenmeyi falan geçtik artık mecburen :( sizi çok meşgul ettim ama bir son soru daha eşim Hakkari'de zorunlu hizmeti yapıyor olsa ben urfa'da kalsam eş durumu istemesem Hakkari'ye, eşim zorunlu hizmeti yapıyorken ben muaf sayılır mıyım? Yinede rotasyona uğrar mıyım?

Spring85
Şube Müdürü
15 Ocak 2012 00:25

Sayın editörüm, benim de bir sorum var: İl içi tayini kaç sene sonra, il dışı tayini kaç sene sonra isteyebiliyoruz? il içi:2, il dışı 3 sene miydi? mesela ben doğu hizmeti 4 sene olan bir yerde görev yapıyorum. 26 puan veriyor hizmetime. 4 sene sonra kesin olarak istediğim yere gidebilir miyim? ya da mesela 3. senemde tayin istesem batıya bir yere gidebilir miyim?

hopali
Başbakan Müsteşarı
15 Ocak 2012 00:29

14 Ocak 2012 20:00 emreolgun Hocam,

Sanırım İkinizde 2011 de Atandınız. Nişanlınızın Çalıştığı Yerin Zorunlu Hizmet Süresi 4 Yıl,

Eğer Anladığım Doğru İse, Siz Askere Giderseniz Sizin 1 Yıl Sarkabilir veya Nişanlınız 3. Yılı Doldurduğunda Zorunlu Hizmet Alanlarına İsteğe Bağlı Başvuru Yapabilir. Bu Şekilde Bir Atamayla Yanınıza veya Yakınınıza Gelebilir. Böyle Bir Durumda Uygulanabilir. Muhtemelen Sisteme Eş Bilgileriniz İşlendiğinde Sizi Göndermezler...

15 Ocak 2012 00:25

Spring Hocam, İl İçi Aynı Okulda 3 Yıl, İl Dışı da Aynı İl İçinde 3 Yıl Çalışma Sonucu İstenebiliyor. Siz Okulunuzda 3 Yıl Çalışınca Başka Bir Zorunlu Hizmete Bağlı Okula Tayin İsteme Hakkına Sahip Oluyorsunuz. Eğer İstemezseniz veya Çıkmazsa 4. Yılın SOnunda Açılan Tüm Okullara İsteme Hakkına Sahip Oluyorsunuz. Sene Hesabında 15 Eylül Baz Alınıyor...

Spring85
Şube Müdürü
15 Ocak 2012 00:48

Peki Sayın editörüm, 4 sene olan hizmetimi tamamlamadan,3 sene sonra eşdeğer bölgeye tayin isteyip kalan 1 seneyi de o bölgede tamamlasam, yine orada 3 sene kalmam mı gerekecek başka yere tayin isteyebilmek için??? 3 sene sonra 93 puanım olacak benim, avantaj sağlar mı bana??

Ttufann
Daire Başkanı
15 Ocak 2012 00:51

Esim zorunlu hizmet olmayan bir okula atanmıştı 2010 Kasım ataması ile, hangi tarihte hizmet suresi dolar.

Ben su an işsizim Kpss'ye calisiyorum

1. Esimin es durumundan faydalanabilmesi icin benim en geç ne zaman ise girmem gerekir Ssk icin yani

2. Esim suresi dolunca aynı ilde zorunlu hizmet suresi olan bir okul isteyebilir mi?

3. Benim atanma durumumda en geç ne zaman es durumundan tayin isteye bilirim?

hopali
Başbakan Müsteşarı
15 Ocak 2012 01:05

15 Ocak 2012 00:48 Spring Hocam,

3. Sene Sonunda yer Değiştirdiğinde Yeni Yerinin Süresi de Önemli. Örneğin Zorunlu Hizmeti Olan Okullar 3,4,5,6,7 Yıl Olan Okullar. 7 Yıl Olan Okula Gidersen Henüz 3 Yılını Tamaladığından İlk Yerinde Yaşadığının Aynısını Yaşarsın. 6 . Yılda Bir Daha İstersin ve Tekrar Yeni İstediğin Yerin Hesabına Bakarsın,

Şöylede Bir Durum Var 3. Yılın Sonunda Zorunlu Hizmet Süresi 3 Yıl Olan Bir Yere Gidersen Zorunlu Hizmetin Bitmiş Olarak Göreve Başlarsın. Eğer İl Dışında bir Yere Gitmişsen 3 Yıl Tayin İsteyemezsin. Ama 3. Ylın SOnunda İl İçinde Yer Değişikliği Yapmışsan 1 Yıl Sonra İl Dışı İsteyebilirsin...

2011 Yer Değiştirme Puanları Altaki Linkte...

http://personel.meb.gov.tr/kilavuzlar/GenelNakilMin.xls

15 Ocak 2012 00:51 Tufan Hocam,

Öncelikle Eşiniz 2012 ve 2013 Haziranda Zorunlu Hizmete Dahil Okullara İl İçi ve İl Dışı Tayin İsteyebilir. Eğer 2013'te de Tayin Çıkmazsa Devlet Gönderir.

Eğer Bu Yıl Ağustosdan Önce SSK lı Olursan 2013 Yazında Eş Özrü İsteyebilir. Bu Durumda Önce Rotasyon Olmuş Olur. Sonrasında Önceden Evli Olacağınızdan Hemen Eş Özrü İstenmez 2014 Yaza Sarkar. Sen ise Eğer Eylülden Önce Atanırsan 2013 Yazında, Ağustosdan Sonra Atanırsan 2014 Yazında EŞ Özrü İsteyebilirsin. Ama Sen Ağustos Bitmeden Atanırsan Eşin Bu Yıl Tayin İsteyebilir...

Spring85
Şube Müdürü
15 Ocak 2012 01:16

Açıklamalarınız için teşekkür ederim Sayın editörüm, aydınlanmış oldum sayenizde :)

Ttufann
Daire Başkanı
15 Ocak 2012 01:47

Açıklamalarınız için teşekkür ederim Sayın editörüm

emreolgun64
Aday Memur
15 Ocak 2012 01:51

Merhabalar çok özür dileyerek tekrar yazıyorum hocam sanırım sorumu tamamen karışık anlattım . Öncelikle adım aysun, emre nişanlım (; Ben urfa'ya 2010 aralık ile atandım. Nişanlım Emre 2011'de Hakkari'ye gitti. İşin özü ben Hakkari'ye gitmek ve de rotasyona uğramak istemiyorum. Zaten nişanlım da eş durumu ile Urfa'ya gelemiyormuş. Son soru olarak biz nikah kıysak ancak nişanlım Hakkari'de kalsa ve ben eş durumu hiç istemesem Urfa'da kalsam üç sene sonunda rotasyona uğrar mıyım? Yoksa eşim Hakkaride zorunlu hizmet yapıyor göründüğü için beni rotasyona uğratmazlar ben Urfa'da kalır mıyım? Başka bir deyişle eşim zorunlu hizmet yapıyorken zorunlu hizmetten muaf olmam için illa eş durumu isteyip eşimin yanına gitmeli miyim? ayrı illerde olsak bile sadece nikah kıymamız yeterli mi zorunlu hizmetten muaf olmam için? çok özür dilerim ben nişanlımın hesabından yazınca karışmış biraz dün :S. Çokta meşgul ettim kusura bakmayın hocam ama hiç kimse böyle detaylı dinleyip cevaplamıyor Allah bin kere razı olsun sizden.

hopali
Başbakan Müsteşarı
15 Ocak 2012 20:33

15 Ocak 2012 01:51 Aysun Hocam,

Öncelikle Emrenin Hesabından Yazdığınız Dünde Çok Aşikardı, Kullanıcı Adıyla Hitap Etmek Zorundaydım(Askerlik Hariç) :)

Konuya Gelirsek Sizin Aylıksız İzin Kullanmazsanız 2013 Haziranda Rotasyonunuz Var. Kullanırsanız Ertelenir. Eşinizde En Erken 2014 Haziranda Tayin İsteyebilir. Eğer Erteleme Olmazsa Aylıksız İzine Ayrılırsınız. Atama Döneminden Sonra Dönersiniz. Linkte Diğer Erteleme Maddeleri de Mevcuttur...

Zorunlu çalışma yükümlülüğünün ertelenmesi

MADDE 33 ?(5) Başvuruların son günü itibarıyla kendisi ya da eşi askerlik dâhil aylıksız izinli sayılanların zorunlu çalışma yükümlülükleri bir sonraki atama dönemine kadar ertelenir.

Ayrıca Yine Yönetmelikte Şu İfade Geçmektedir. Bu İfadeye Göre de Eşinizin Zorunlu Hizmeti Bitmediğinden veya Muaf Olmadığından Dolayı Erteleme Olmuyor. Yukarıda ki Madde de Olan Aylıksız İiznli Mevzusu En Son Çare Olabilir.

( Her ikisi de öğretmen olan eşlerden birinin zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamış ya da bu yükümlülüğe tabi olmaması hâlinde öğretmen olan eşinin zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenir.

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/27573_0.html

http://forum.memurlar.net/konu/907795/

emreolgun64
Aday Memur
15 Ocak 2012 21:37

Bu şekilde eş durumundan giden arkadaşlar varsa sözümün kusuruna bakmasınlar ama bir sene sigorta yatıran bağkur yatıran eşini yanına alabiliyor iki öğretmen yan yana gelemiyor. Üstelik istediğimiz yer Urfa, İzmir Ankara Antalya değil! Devletin müfettişleri bile eşlerini götürmeyip görev süresini tamamlamayı beklerken Hakkari'de bizim aile düzeni sağlamamız bekleniyor ne garip! Her şeyi geçtim zorunlu hizmet yapmaktan kaçmıyorum ama yılda okuldan aldığım 12 puanla nereye zorunlu hizmet isteyebilirim ki?Eş durumu gitsem Hakkari, zorunlu hizmet tayini istesem Hakkari, rotasyona uğrasam kendim gitmeyip Hakkari. Tabi bu durumda 4-5 senede ancak evlenebiliyorum o ayrı. Öğretmen olduk ama nasıl olduk yani...

Hopali hocam Allah bin kere razı olsun sizden... Ne kadar teşekkür etsem az size...Kimseden öğrenemediğimiz bilgileri veriyorsunuz çok çok teşekkürler. İnşallah öğretmenler olarak zaman gelir yüzümüz güler diyelim.

hopali
Başbakan Müsteşarı
15 Ocak 2012 21:46

15 Ocak 2012 21:37 Aysun Hocam,

Dualar için Teşekkürler, Bu Maddelere Ek Olarak Yine ARaştırın Belki Başka Bir Yolu Vardır, Eş Durumu Konusunda Başıma Gelmediğinden Eksiklik Etmiş Olabilirim,

Öte Yandan 3. Bölgede ki İllere Zorunlu Hizmeti Yapmak İçin İl Dışı Tayin İsteyebilirsiniz, Buraların Puanları Düşünerek Bu Bölgeyi Dedim,

2011 Yer Değiştirme Dönemi Oluşan Puanları,

http://personel.meb.gov.tr/kilavuzlar/GenelNakilMin.xls

emreolgun64
Aday Memur
15 Ocak 2012 23:22

Hocam siz fazlasıyla ilgilendiniz ve yardımcı oldunuz. Bu okuluma da 26 ile gelmiştim çokta rahatım şimdi (: Hayırlısı diyelim bundan sonrası için belki yine böyle olur (; Tekrar tekrar teşekkür ederim hocam.

sensizim27-28
Aday Memur
16 Ocak 2012 22:42

hocam ben haziran 2010da kadroya geçmiştim.Askerliğimide bulunduğum yerde asker öğretmen olarak yaptım.haziran 2013 te il dışı isteyebilirim demi?

sensizim27-28
Aday Memur
16 Ocak 2012 22:48

tabi çalıştığım yer erzurumun en ücra köşeleri onu belirtmedim.

Toplam 2145 mesaj
«414243444546474849505152»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi