Editörler : E.Kayı Han
29 Kasım 2019 16:45

Hizmetin Gerektirdiği Pozisyona ihtiyaç olmaması
Sevgili arkadaşlar. Yozgat Belediyesince Sözleşmeli Tekniker olarak çalışırken Kurum 'Hizmetin Gerektirdiği Pozisyona ihtiyaç olmaması' diyerek sözleşmemi yenilemedi. Aynı kurumda benimle birlikte 4 Tekniker varken siyasi sadece beni yenilemedi. Yozgat idare mahkemesine başvurdum. 11 Ay sonra bugün Mahkeme ret kararı verdiğini öğrendim. Aslında okadar ucuz bir düzenin içindeyiz ki. Pamuk ipliği kadar küçük bir sözleşme maddesine kılıf uydurularak fesih edilebiliyoruz. İşin garibi aynı mahkeme 3 ay önce aynı sebepten sözlesmesi yenilenmeyen bir başka kişiye iade verdi. şimdi Ankara Bölge idare mahkemesine itiraz edeceğim. Bakalım sonucu ne olursa olsun. Namus meselesine dönüşen bu durumda gidebildiğim yere kadar gideceğim. Hakkımız da hayırlısı olsun inşallah.

muhendis6181
Kapalı
29 Kasım 2019 20:18

ne teknikerisin tam olarak kardeş.

Turca66
Aday Memur
29 Kasım 2019 20:20

inşaat Teknikeri
muhendis6181, 4 yıl önce

ne teknikerisin tam olarak kardeş.

muhendis6181
Kapalı
29 Kasım 2019 23:57

dönersin o zaman

Turca66
Aday Memur
30 Kasım 2019 08:02

idare mahkemesi reddetti
muhendis6181, 4 yıl önce

dönersin o zaman

muhendis6181
Kapalı
30 Kasım 2019 10:19

Proje bazli girenlerden degilsen itirazini yap yuzde 90 donmen lazim.

30 Kasım 2019 18:10

senin işin imkansıza yakın öyle olmasaydı adınız sözleşmeli olmazdı bu tip şeyler kurumun tkdirinde

muhendis6181
Kapalı
30 Kasım 2019 20:20

Moral bozan tiplere bakma sen kardeş. Mutlaka hakkini ara geri dönersin.

Turca66
Aday Memur
02 Aralık 2019 12:38

Moral bozulması değil de herkes burada hakim savcı olmuş. kafalarına göre karar veriyorlar.
muhendis6181, 4 yıl önce

Moral bozan tiplere bakma sen kardeş. Mutlaka hakkini ara geri dönersin.

by_nct
Şef
04 Aralık 2019 21:10

Aynen öyle üstat adam başlık açıyor bu maddeye göre sözleşmem yenilenmeyebilir mi diye sorruyor cevap veriliyor sözleşmede öyle bir madde varsa kurum bunu kullanarak yenilemeyebilir deniliyor adam cevabı beğenmiyor forumdakilerle kavga ediyor yok öyleydi yok böyleydi sanki kanunu forumdaki adam icat etti de onunla tartışıyor kanlı canlı örnek sözleşmem yenilenmedi diyorsun geçmiş olsun hakkınızı arayın diyeceğine tartışma çıkarıyor ne tipler var şu forumda gerçekten çok acayip.. Bu arada umarım davayı kazanırsınız zaten adalet de bunu gerektirir..

Turca66, 4 yıl önce
Moral bozulması değil de herkes burada hakim savcı olmuş. kafalarına göre karar veriyorlar.

Turca66
Aday Memur
04 Aralık 2019 21:14

Proje bazli değilim isnafa gideceğim
muhendis6181, 4 yıl önce

Proje bazli girenlerden degilsen itirazini yap yuzde 90 donmen lazim.

Turca66
Aday Memur
04 Aralık 2019 21:16

Burada ben kendi zatihi durumumu belirtiyorum ki bir başka arkadasın yarasına merhem olabilelim diye
by_nct, 4 yıl önce

Aynen öyle üstat adam başlık açıyor bu maddeye göre sözleşmem yenilenmeyebilir mi diye sorruyor cevap veriliyor sözleşmede öyle bir madde varsa kurum bunu kullanarak yenilemeyebilir deniliyor adam cevabı beğenmiyor forumdakilerle kavga ediyor yok öyleydi yok böyleydi sanki kanunu forumdaki adam icat etti de onunla tartışıyor kanlı canlı örnek sözleşmem yenilenmedi diyorsun geçmiş olsun hakkınızı arayın diyeceğine tartışma çıkarıyor ne tipler var şu forumda gerçekten çok acayip.. Bu arada umarım davayı kazanırsınız zaten adalet de bunu gerektirir..

momürbey
Şef
07 Aralık 2019 14:16

Hocam sen 4B'li misin yoksa 5393 Belediye kanununa göre mi sözleşmelisin? Belediye kanununda işten çıkarma daha kolay oluyor sanırım ama 4B'de o kadar da kolay değil.

Turca66
Aday Memur
08 Aralık 2019 14:23

5393 Sayılı
momürbey, 4 yıl önce

Hocam sen 4B'li misin yoksa 5393 Belediye kanununa göre mi sözleşmelisin? Belediye kanununda işten çıkarma daha kolay oluyor sanırım ama 4B'de o kadar da kolay değil.

momürbey
Şef
08 Aralık 2019 14:46

5393 olduğuna göre 4B'li değilsiniz.

Daha önce araştırdığımda şöyle bir şeyle karşılaşmıştım: https://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=43457

Tam olarak bilmemekle beraber 4B'den farklı olduğunu anlıyorum buradan ben. Ama yine de keyfi olarak işten çıkarılma, sözleşme yenilememe sıkıntılı bir iş. Hakkınızı sonuna kadar arayın. İnşallah lehinize sonuçlanır.

Turca66, 4 yıl önce
5393 Sayılı

00Emre00
Aday Memur
12 Aralık 2019 00:31

Bilmeden yorum yapmayın arkadaşlar.. yüzde yüz yanlışsın. 2008 yılında danıştay 12. dairenin kararını oku öğren öyle yorum yap.

momürbey, 4 yıl önce

5393 olduğuna göre 4B'li değilsiniz.

Daha önce araştırdığımda şöyle bir şeyle karşılaşmıştım: https://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=43457

Tam olarak bilmemekle beraber 4B'den farklı olduğunu anlıyorum buradan ben. Ama yine de keyfi olarak işten çıkarılma, sözleşme yenilememe sıkıntılı bir iş. Hakkınızı sonuna kadar arayın. İnşallah lehinize sonuçlanır.

momürbey
Şef
12 Aralık 2019 13:50

ya ne diyosun kardeşim ben yorum mu yapmışım? bilmiyorum demişim zaten, okuduğum siteyi paylaşmışım orda. doğru veya yanlış olan ne? okuduğunu anlamaktan aciz, gelmiş bana ahkam kesiyor.

00Emre00, 4 yıl önce

Bilmeden yorum yapmayın arkadaşlar.. yüzde yüz yanlışsın. 2008 yılında danıştay 12. dairenin kararını oku öğren öyle yorum yap.

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi